A nyáklemezt az egyszerűbb gyártás érdekében egyoldalasra készítettem, néhány nem túl szép átkötéssel, az alkatrész oldalon.
(Az eredeti, nagyobb változatért kattints a képre!)
A kimaratott nyáklemezt átvilágítva átvizsgáljuk, keressük az esetleges fólia szakadást, zárlatot! Különös tekintettel legyünk figyelemmel az U1 lábai között futó vezetőkre, mert a nyomtatott áramkör vezető rétegei itt vannak a legközelebb egymáshoz. A nyáklemezt a mellékelt furatozási rajz alapján kifúrjuk.
(A nagyobb változatért kattints a képre!)
(Ne feledjük, hogy az egyszerű üzembehelyezés záloga a pontos munka!
A 2mm-es furatokat ellenőrizzük, hogy megfelel-e az alkalmazott tápcsatlakozónak.)
- Az áramköri beültetéseket a legalacsonyabb alkatrészekkel kezdjük, tehát az átkötésekkel. Az IRFZ44-nek kisméretű hűtőbordát készítünk.
- Az R1 ellenállást, nem nyomjuk a panelra közvetlen, hogy a hűtését ne akadályozzuk.
- A D9 dióda fog az áramkörünkben a legjobban melegedni, ezért azt a nyáklemezzel megegyező méretű 2mm-es alumínium lemezen helyezzük el, az áramkör alatt. Ha BYW29-et alkalmazunk, akkor a diódát, felhajlított lábakkal, a forrasztási oldal felől forrasszuk be. (A mintaáramkörben, még kis hűtőbordára van szerelve, a két sorkapocs között.) A D9 hűtése adott esetben a készülékház is lehet, ha nem szigeteljük el, akkor a készülékházra az akkumulátor negatív pólusa kerül. (Ez általában megfelelő, ha zavar szigeteljük el.)
- Az akkumulátor és a terhelés bevezetésére, sorkapcsot terveztem be, de alkalmazása nem szükségszerű. A készülék kipróbálásához, az izzót közvetlenül a sorkapocsba rögzítettem, de végleges kialakításban a dobozra, egy foglalatot szereljünk, mert az izzóban jelentős mennyiségű hő keletkezik, mely idővel tönkreteszi a sorkapcsot.
- A készülékben egyszerű, olcsó panelbe ültethető nyomógombokat terveztem, de bármely „záró” nyomógomb megfelel. (A mintakészülékben, még nem így látható)
- A Pedometer hátoldalát a két csavar eltávolításával leemeltem, majd az övre rögzítő „csipeszt” lefűrészeltem. A kis súlykapcsolót nem távolítottam el belőle, viszont a csatlakozó vezetékek annak fémrészére könnyen ráforraszthatók. A beforrasztásoknál ügyeljünk, mert a lépésszámlálónk csupa FET eszközökből áll, ami érzékeny lehet a statikus kisülésre.
- A kapcsoló érintkezőjének egyik pontja közös a telep + kivezetésével. Ha meghagyjuk a telepes üzemet, akkor csak a kapcsolót vezetjük ki. Ügyelünk, hogy a telep + vezetéke kerüljön az áramkörünk + vezetékéhez. (X3 1-es lába). A kapcsoló szál, az X3 3. Lábához kerül. (A számláló az „sch” rajzon sematikusan ábrázolva van) Ha a készülékről szeretnénk táplálni a számlálót, akkor mind a három vezetéket kivezetjük. A kivezetéshez egy vékony szalagkábel három erét használhatjuk. A hátlapon fúrt kb. 3mm-es lyukon keresztül átdugjuk, és a kis készüléket, kétoldalas ragasztószalaggal a készülékünk előlapjára ragaszthatjuk.
A cikk még nem ért véget, lapozz!
Értékeléshez bejelentkezés szükséges!