Fórum témák

» Több friss téma
Cikkek » Dobozolási technika
Dobozolási technika
Szerző: Zoli_bácsi, idő: Nov 6, 2011, Olvasva: 28150, Oldal olvasási idő: kb. 1 perc
Lapozás: OK   4 / 9

A szerelvényt  M3-as csavarokkal az alaplemezhez csavaroztam. Itt már nem fontos süllyesztett fejű csavarokat használni, itt már nem befolyásolja semmi az összeszerelést. Én itt hengeres fejű csavarokat alkalmaztam.

Ezzel gyakorlatilag elkészült a doboz váz, amihez már csak az előlapot, hátlapot, valamint a fedlapot készítjük el.  Én a fedlappal kezdtem. Kiszerkesztettem a kiterített ábrát egy 0,5 mm-es lemezre, melyet ezután kivágtam.  A doboz jól néz ki úgy, ha az előlap kicsit beljebb van, (3-4 mm) mint a doboz teteje. Ezt úgy kiviteleztem, hogy a fedlap  4 mm-el  szélesebb, mint az alaplap. Fontos, hogy még azelőtt legyen kifúrva a rögzítő furat, mielőtt hajtogatásra kerül a sor! Ennek a helyét úgy jelöltem be, hogy vettem az alaplemez vastagságát, és az L-idom függőleges szárának a felét. E két érték összege adja a furat helyét a doboz fedlapján.

Következzék a hajtás bejelölése. Vettem az alaplemez méretét, ehhez hozzáadtam az  oldalak magasságát (B) és kétszer a lemez vastagságát. Lássunk erre egy konkrét példát. Legyen az alaplemez szélessége 180 mm,  A  magasság (B) 55 mm a lemez vastagsága 0,5 mm.

                                                                           180+55+55+0,5+0,5= 291

Ha minden igaz, és a lemez mindkét szélétől felmérjük az 55 mm-t, akkor a középső részen 181 mm-t kell hogy kapjunk. Ez azért fontos, mivel a hajtás alkalmával rádiusz keletkezik, ami befolyásolja a méretet. A fedlap mélységének mérete 128 mm. Ez ugye 4-4 mm-el nagyobb, mint az alaplemez ezen mérete (120 mm). Lásd a rajzot a következő oldalon.


A cikk még nem ért véget, lapozz!
Következő: »»   4 / 9
Értékeléshez bejelentkezés szükséges!
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem