Fórum témák

» Több friss téma
Cikkek » PIC-ekről kezdőknek
PIC-ekről kezdőknek
Szerző: mspike, idő: Jan 10, 2006, Olvasva: 94198, Oldal olvasási idő: kb. 1 perc
Lapozás: OK   5 / 7
Nos, munkánkhoz szükség lesz pár dologra.
A kedves olvasó előtt két út áll, én a költségesebbet és a hatékonyabbat fogom leírni. Az egyszerűbb megoldás az mplab simulátor használata, amit én személy szerint nem részesítek előnyben.
A másik lehetőség, amit most fogunk taglalni, a fizikai megvalósítás.
Szükségünk lesz egy próbapanelre, vagy egy próbanyákra. Kinek mi a szimpatikusabb. Egy stabilizált 5V-os tápegységre. És egy PIC égetőre. Nos ebből az első kettő beszerzése, megépítése külön móka, ezt mindenki oldja meg.

Az égető már sokkal komolyabb kérdés. Két lehetőség áll itt is az olvasó előtt... Az egyik, hogy vesz egy égetőt, debuggert, vagy valamit amivel picet lehet programozni.
A másik, hogy épít egyet. Nos maradjuk a realitásnál építeni 1/5 annyi pénz... persze attól függ melyik eszközről is van szó. Nos ha eldöntöttük akkor is maradt még egy eldöntendő kérdés...
Tegyük fel úgy döntöttünk, megépítjük, ezáltal kíméljük a pénztárcánkat és elütjük az időt hétvégén. Két égetőt ajánlok, az egyik a jóval egyszerűbb kapcsolás az úgynevezett JDM programozó, mely soros módon programozza a piceket. Ez sajnos nem működik MPLABból, külön program áll rendelkezésre a meghajtásához. Erről egy részletes cikket olvashatok itt a kapcsolás rovatban.
A másik programozó az ICD2, melyről ugyan csak olvashattok itt, több idő több energia, viszont nagyobb a haszna, hiszen ez egy debugger. Szerintem erről mindenki olvassa el a kapcsolódó cikkeket. (Kapcsolások szekció fenn)
A cikk még nem ért véget, lapozz!
Következő: »»   5 / 7
Értékeléshez bejelentkezés szükséges!
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem