Fórum témák

» Több friss téma
Fórum
Keresés
Lapozás: OK   2 / 2
(#) lpcollector válasza hgy hozzászólására (») Szept 15, 2010
Az el509-nél v. a 6П45С-nél jobb? A hangjára vagy a gyártási szórására gondolsz? Valahogy odzkodok a P-s csövektől... Meg aztán a trafót is a másikhoz készíti Fleta...
(#) lpcollector hozzászólása Szept 15, 2010
"Drágább forrásunknak" is problémát jelent az el509/6П45С beszerzése, így rögtön az elején megfenekleni látszik az EAR859 utánépítésem
Nem tudtok esetleg más forrást, vagy eladó új csövet. (A PL509-et inkább kihagynám...)
(#) lpcollector válasza bakos13gab hozzászólására (») Szept 4, 2010
Sajnos 6П45С-t (el509) újonnan csak az elektroncso.hu-n találtam 3375Ft/db áron. A börzén a PL509 tungsram újat 1000Ft-ért "mérték", a két használt 6П45С-ért összesen 1200Ft-ot fizettem, ha jól emlékszem...
Olcsóbb forrás engem is érdekelne, most készülök ezekből egy DC csatolt erősítőt építteni...
(#) NHGY válasza hgy hozzászólására (») Máj 20, 2010
Ugyanez áll szerinted az el509 és a 6P45SZ viszonylatában is?
Visszaolvasva a fórumot más véleménnyekkel is találkoztam, azért kérdezem.
(#) lpcollector válasza sturbi hozzászólására (») Máj 15, 2010
Tehát ha a Paravichini-ben gondolkodom, akkor nem úszom meg az SM102b alatt (még jó, hogy éppen most sikerült két darabra szert tennem.)
Így a Magnum (4*PL509 PSE) még két párhuzamos el509-el sem férne bele. Lehet egyáltalán ekkora (65W-os) légréses kimenőt csinálni? Létezik ekkora vas?
Ha mégsem válna be az el509SE, mihez lehetne használni egy 5K/8ohmos 15W-os kimenőt?
(#) lpcollector válasza hgy hozzászólására (») Máj 7, 2010
Én is ilyen rajzokban találkoztam vele, ezért kérdeztem, hogy érdemes-e "gyúrni" rá.

Az történt, hogy tévedésből vettem 4db aranyozott-érintkezős kerámia magnovál foglalatot. Most vagy elcserélem őket valami használhatóbb foglalatra, vagy építek velük olyan csővel egy erősítőt, amire álmomban sem gondoltam. (Inkább a 811 v. a KT88 felé kacsintgattam.) Így került képbe az el509/6P45SZ cső (ha jól tudom Imi egyik kedvence). Korábban bevallom nem tartottam valami nagyra ezt a csövet, de most találtam vele néhány érdekes kapcsolást, többek között ezt is.
(#) _ampervadasz_ válasza kocos hozzászólására (») Dec 14, 2009
Szia. Remélem így tudok segíteni.
(#) kocos hozzászólása Dec 14, 2009
Hiába keresem, nem találom, az annak idején ngyZoli által belinkelt el509 kapcsolást, az "enhanced triode mode" meghajtással. Tudnátok segíteni? amúgy Zolival mi van, ezer éve nem volt itt ...
(#) EcoPityu válasza sturbi hozzászólására (») Ápr 9, 2009
Szia!
Szerintem nem off, ezért nem szürkével írom..
Én csak abból indultam ki, hogy p.l. az el509-EL519-PL509-PL519-6P45Sz optimális illesztőellenállása Raa=2kohm. Nos egy otl ugyanolyan ellenütemű mint egy tranyás. Így egy csőre 1kohm optimális illesztőellenállás jut. Ha!, 10 párt rakott volna be/nem csak 8-at/ akkor is 100ohm lett volna az optimális illesztőellenállás.
Nos, ha erre 8 ohm-ot köt, a teljesítmény nagy része a csöveken marad, és majd jól elfűtik. Ha 100ohm-al terhelte volna /bár a kapcsrajzát nem láttam/ akkor a (gondolom, mert így működnek az otl-ek) 2x 150v-os tápfeszből a 100ohm-ra a csúcs 150v-csőmaradékfeszültség..legyen:130v=92veff! ez a feszültség a 100ohm-on ~ 85w!

Mint itt

Mert valóban, a 8ohm/300w-hoz bőven elég 50Veff~70v csúcs, és 6,25A árambírás, amit a 8db fél ampert elviselő PL509 csúcsban el is visel/nem hosszú távon, főleg nem olyan nyugalmi árammal.350mA. de, Ő azt is mondta, hogy AB osztályban/

Nos: Én még 150v-ról nem nyitottam ki PL509-et, és nem terheltem /8x8ohm/ 64 ohm-al, és nem mértem, hogy a csövön csak 80v marad, de ha ez így van, akkor lehetséges... Majd amikor GG-nek mérem be a 6P-ket, akkor kipróbálom...
(#) 021 hozzászólása Szept 1, 2008
szóval nézegetvén az internetet és a hozzálólásokat figyelembe véve találta egy egyszerű, 2 elektroncsöves, 15W-os A osztályú erősítőt, a leírás szerint kellően nagy negatív visszacsatolással, ami ugye kis torzítást eredményez. Az első cső ecl 82 (pcl82) a második 6p45c vagy el509 (pl509). Már csak azt nem tudom, h meg lehet-e építeni ecl86-al...
(#) kocos válasza nagygyeviz hozzászólására (») Júl 3, 2008
Na most akkor ez hogy van? Én hülye vagyok! Van az "elején" a kaszkód fokozat, az meghajt egy katódkövetőt, és az hajtja az el509 segédrácsát?? Vezérlőrács meg megy a földre egy 10kOhmon keresztül??? Ezt nem teljesen értem. fékezőrács is testre megy, nem a katóddal szokták összekötni?
(#) szilva válasza sturbi hozzászólására (») Jún 4, 2008
Az a 6KG6 elvileg el509. De érdekes, mert van, ahol az el509-et sugártetródának mondják, van, ahol pentódának. Ennek a sugártetródának még utána kell néznem, hogy pontosan mi is az és mi a különbség a kettő között.
(#) zolee1209 válasza szajo hozzászólására (») Máj 28, 2008
el509 néven nem is kerestem! Köszi a tippet! :yes:
(#) szajo válasza zolee1209 hozzászólására (») Máj 28, 2008
Szia!

Azt mondja a fáma, hogy ez a cső azonos az el509-cel.
Talán több kapcsolást lehet találni.
(#) abraboro válasza EcoPityu hozzászólására (») Jan 27, 2008
Köszönöm. Ez nagy segítség volt. Mostmár tudom, hogy a 6P45SZ az el509 orosz megfelelője. Ez sokat segít nekem a keresgetésben, mivel csak 2db van belőle, ezért csak SE jöhet szóba, el509-hez viszont van sok kapcsolás.
Következő: »»   2 / 2
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem