Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Akkumulátor töltő
 
Témaindító: josephx, idő: Jan 18, 2006
Lapozás: OK   184 / 299
(#) levaitamas válasza Tonybacsi hozzászólására (») Szept 11, 2015 /
 
Köszönöm! Egy 6V 4Ah-ás akkuval rendelkező lámpában csak egy 2W-os ellenállás és egy dióda van építve (ha jól emlékszem). Ezt egy 9V AC adapterrel kell tölteni. Csak az a baj, hogy nem találom ezt a lámpát.
(#) Alkotó válasza Bakman hozzászólására (») Szept 11, 2015 /
 
Így van, a trafó nem áramgenerátor. Korábban nekem is voltak tévképeim erről, de éppen itt a fórumon, igazítottak el.
Egyáltalán nem egységes az álláspont abban, hogy egy aksit állandó árammal kellene tölteni. Sőt a járművek sem ezt teszik, ami azért üzemszerűnek tekinthető.
Röviden összefoglalva a nekem adott bölcsességet, általában egy aksi tudja mekkora áramot kell felvennie (értelmes töltőfeszültség mellett -kb. 14,4V-), tehát részben önszabályzó. Illetve ha már ez nem működik, akkor aligha érdemes vele babrálni, mert neki már nincs jövője.
(#) Bakman válasza Alkotó hozzászólására (») Szept 11, 2015 /
 
Ezt azért nem mondanám. Van itthon több jó akku, amire rá van írva, max. 0,69 A-rel szabad terhelni/tölteni. Simán megenne többet, ha a töltő nem szabályozná. Vegyük figyelembe azt is, hogy egy autóakku kicsit másként van összerakva, mint egy riasztóba szánt.
(#) Tonybacsi válasza levaitamas hozzászólására (») Szept 11, 2015 /
 
Sokat segít, ha megnézzük az adott akku adatlapját (egy 12V-4Ah-s zselés akku max. töltőárama adatlap szerint 1.3A lehet, persze ez típusonként változhat, de jó kiindulási alap)
(#) pucuka válasza Alkotó hozzászólására (») Szept 12, 2015 /
 
Csak azért érdemes állandó árammal tölteni, mert így tölthető fel a legrövidebb idő alatt, mivel a max töltőáram korlátozott. Ha csak a 14,4 V feszültség generátorral töltöd, akkor a töltés kezdetén csak a jó akku igen kis belső ellenállása korlátozza a töltő áramot, ami esetleg megengedhetetlenül nagy áramot is felvehet, ami a hőhatása miatt pl elgörbíti a lemezeket, elforralja az elektrolitot. Közeledve a teljes töltöttséghez, pedig alig fog töltőáram folyni, (a kis feszültség különbség miatt) ezért a töltési idő elhúzódik.
Az akksi nem "tudja" mekkora töltőáram jó neki, azt egyedül a belső ellenállása korlátozza, az pedig lineáris. A gk -ban is van töltésszabályzó, annak ellenére, hogy sokkal robosztusabb felépítésű, mint egy zselés akkumlátor.
(#) dokidoki válasza dokidoki hozzászólására (») Szept 12, 2015 /
 
Lehet, hogy pontosabb lett volna úgy fogalmaznom, alkalmazzál ez esetben az akkukkal párhuzamosan sönt regulátort, kellő áramra méretezve. Ami lehet egy kellő teljesítményű Z-dióda is, de mint említettem a TL431a -t is, ennek az adatlapján szerepel egy kapcsolás(figure12) amivel kiváltható a kellő teljesítményű Z-dióda. Mellette még precízen beállítható a töltődési végfeszültség ez esetben.
(#) Iszkakof István válasza dokidoki hozzászólására (») Szept 25, 2015 1 /
 
Ez a sönt regulátor egyre jobban tetszik. Még egy lökést az is ad, hogy majd szélgenerátorral is szeretném tölteni az akkukat.
(#) matyusz hozzászólása Okt 10, 2015 /
 
Szép estét mindenkinek!
Adott egy Forex 12V 20A-es töltő amihez kapcsolási rajzot keresnék, ebben kérném a segítségeteket, mert én nem nagyon akadtam rá a neten.
Ha valaki tudna mellékelni egy rajzot, vagy tudna egy linket küldeni, annak előre is nagyon köszönöm.

töltő.jpg
    
(#) Tonybacsi válasza matyusz hozzászólására (») Okt 11, 2015 /
 
Hello!

Vedd le a burkolatot, és nézd meg milyen vezérlő IC van benne (ha egyáltalán...), és az áteresztők típusát darabszámát (ha van).
Talán előrébb jutunk.

/a töltési diagram szerint egy "hagyományos" töltőről lenne szó, csak kicsit nagyobb áramokkal, áramgenerátoros üzemmel kezd, majd feszültséggenerátoros üzemre vált, és van egy csepptöltési szakasza is, ilyen töltési karakterisztikával rendelkező kapcsolást elég elterjedt/
(#) kiborg hozzászólása Okt 13, 2015 /
 
Sziasztok!
Adott egy elektromos kerékpár. A gazdája szeretne velem csináltatni egy akkutöltőt hozzá, olyan régimódit.(Trafó,egyenirányító,soros áramkorlátozó(ami tulajdonképpen egy izzó))
3db 12V-os sorba kötött akku van a gépben.Akkunként 13,8V a max töltőfeszültség.
Tehát ha tekercseltetek egy 30V AC feszültségű transzformátort,amit egyenirányítok (csúcsban 42,3V)és rakok egy áramkorlátozót a körbe(maximum 1-2A), akkor az elméletileg nem tölti túl az akkukat. Pulzáló egyenáram tudtommal jó az akkunak. Vélemény? Amiatt aggódok, hogy ezek savas akkuk ugyan,de felitatott elektrolitú akkuk, befolyásolja egy a töltést?
(#) granpa válasza kiborg hozzászólására (») Okt 13, 2015 /
 
Ha megoldható az akkuk szétválasztása töltéskor, egészségesebb egyenként tölteni őket. Nem értem, mi miatt aggódsz; egyedül a soros töltés aggályos, ha nagyon eltér az akkuk állapota. 1×14V-ról mehet mind a 3, külön áramkorlátozóval (izzó).
(#) kiborg válasza granpa hozzászólására (») Okt 13, 2015 /
 
Sajnos nem oldható meg az akkuk szétválasztása.Csak sorosan van rá mód, ezért is kérdeztem meg a feszültséget. Elméletileg az akkuk újak és jó állapotúak.
(#) tyuff válasza matyusz hozzászólására (») Okt 18, 2015 /
 
Heló,ennek a forexnek a rajza engem is érdekelne,mert nekem is van egy trafóm ami 13.65V és 20A képes,akkor müködnék egy kicsit ,előre is köszi
(#) Nemtudhatod válasza kiborg hozzászólására (») Okt 19, 2015 /
 
Én a helyedben, kivezetném a köztes 12 V okat és így külön lehetne tölteni őket.
A soros töltésnek az az "átka" hogy a gyártóknak halovány sejtelmük sincsen az akkumulátorok kémiájáról, és így évente szinte tuti mind tönkremegy.

Sorosan csak tökéletesen egyforma dolgokat tehetünk, de pl, a 0.1 % ellenállás is eltér 0.1 % ot, így a rajtuk átfolyó áram is eltér...persze az akkuknál is. Így egy év alatt, sokkal nagyobb az eltérés is, mivel egyforma akkuk nem léteznek, csak fényképen.

Három külön szekunder tekercs megoldja és jól gondolod, egy egy dióda és egy egy soros izzó, bőven jó a töltésnek, de valakinek figyelni is kéne a végfeszültségeket, és 15 V felé lekapcsolni.
A proli007 nek, van ilyen figyelő kapcsolása sokféle, nézz körül itt.
(#) kokimy hozzászólása Okt 24, 2015 /
 
Sziasztok!

Aktuálissá vált, hogy legyen egy 12V-os csepptöltőm.
A motorom akksiját 2-3-4 hetente ráraknám 4-5-6 órát tölteni, hogy tavaszra ne mondja fel a szolgálatot.

Elég lenne egy olyan töltő, ami 100-200mA-el tölti az akksit.

Milyen megoldásokat javasoltok?

(#) kissattila88 hozzászólása Okt 24, 2015 /
 
Tudna nekem valaki segíteni szeretnék csinálni egy 15A állítható áram erősségű töltőt. Van valakinek hozzá kapcsolás?
(#) proli007 válasza kokimy hozzászólására (») Okt 24, 2015 / 1
 
Hello! Az LM317 adatlapjának 13. ábráján van egy kapcsolás, amivel megoldhatod. De a PB137 tötltő IC-t is ehhez gyártották. De alapvetően dugasztáp ls egy 13,7V-ra felemelt feszültségű stabilizátor is megteszi. A csepptöltési áram kis idő után magától is beáll.
(#) proli007 válasza kissattila88 hozzászólására (») Okt 24, 2015 / 1
 
Hello! Ezzel a kapcsolással megoldhatod. a kívánt áram elérése, mindössze ...ssen.
De 15A töltőáramhoz "kajakos" aksi is kell, mert ha egy kis kapacitású, vagy gyenge aksi mellet felszabályozod az áramot a töltő, idő előtt le fog kapcsolni. Mert az aksi belsőellenállásán a feszültség kapásból felemelkedik a töltési végfeszültségre annak ellenére, hogy az még nincs is feltöltve.
(#) kissattila88 válasza proli007 hozzászólására (») Okt 25, 2015 /
 
150 Ah traktor aksit szeretnék tölteni. Állítható áram erősségre meg azért gondoltam mert van itthon kisebb aksi amit szeretnék vele tölteni.
(#) kissattila88 válasza proli007 hozzászólására (») Okt 25, 2015 /
 
A nyák tervet negatívját is eltudnád küldeni?
(#) Nemtudhatod válasza kissattila88 hozzászólására (») Okt 25, 2015 / 1
 
Ez már a Te dolgod, vagy csináljuk is meg? (milyen színű legyen?)
(#) kaqkk válasza kissattila88 hozzászólására (») Okt 25, 2015 / 1
 
Tessék , csak 3 kattintás volt gimp-ben
(#) kissattila88 válasza kaqkk hozzászólására (») Okt 25, 2015 /
 
Köszönöm!
(#) kissattila88 válasza Nemtudhatod hozzászólására (») Okt 25, 2015 /
 
Nem értek a kép szerkesztéshez!
(#) kissattila88 válasza Alkotó hozzászólására (») Okt 25, 2015 /
 
Hogyan fested rá a pozíció feliratokat?
(#) kaqkk válasza kissattila88 hozzászólására (») Okt 25, 2015 /
 
Ezt sosem értettem : minek egy saját készítésű nyákra alkatrész rajzolat ? Azt értem hogy ha bedolgozók rakják össze akkor kell , de beültetés után úgysem látszik ....Egyébként ha DRY fóliát használsz (ezt az invertált pdf miatt gondolom) avval tökéletesen rá tudod fotózni (szintén invertált filmmel)
A hozzászólás módosítva: Okt 25, 2015
(#) _BiG_ válasza kissattila88 hozzászólására (») Okt 25, 2015 /
 
Ugyanúgy vasalva, mint a nyák-vasalásnál. Kinyomtatod a beültetési rajzot ugyanúgy lézernyomintóval, az alkatrészoldalra rávasalod és kész.
(#) kissattila88 válasza _BiG_ hozzászólására (») Okt 25, 2015 /
 
Én nem tudok sehol se venni műnyomó papírt. Ezért tértem át a fotózásos nyák készítésre.
A hozzászólás módosítva: Okt 25, 2015
(#) kaqkk válasza kissattila88 hozzászólására (») Okt 25, 2015 /
 
Tessék itt van a beültetés is invertálva .
(#) _BiG_ válasza kissattila88 hozzászólására (») Okt 25, 2015 /
 
Nem muszájos a műnyomó, jóminőségű lézerprinterpapír is megteszi, csak macerásabb leszedni.
Következő: »»   184 / 299
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem