Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Akkumulátor töltő
 
Témaindító: josephx, idő: Jan 18, 2006
Lapozás: OK   236 / 299
(#) adapter hozzászólása Nov 5, 2018 /
 
Sziasztok,
Kaptam egy trafót ami szerintem ránézésre szünetmentesben volt, (400-500 asokban szokott ilyesmi lenni) lehet ebből egyáltalán normál savas akkutöltőt csinálni (ha tényleg onnan származik persze)?
(sajnos bent felejtettem a munka helyen így most nincs több infó róla....)
A hozzászólás módosítva: Nov 5, 2018
(#) Epu2 válasza adapter hozzászólására (») Nov 5, 2018 / 1
 
Lehet, de kicsi árammal. Az is volt.
(#) Doky586 válasza Balabmw hozzászólására (») Nov 6, 2018 / 1
 
Jaaa.. Én is láttam már olyan fényképet ahol két űrhajó lézerágyúkkal lövi egymást vagy az egyik ember a gondolat erejével fojtogatja a másikat...
(#) Chipmunk1960 válasza Balabmw hozzászólására (») Nov 6, 2018 /
 
Egy szikra, az aksiban meg a töltőfesz miatt erősen megindult a gázképződés... Nekem, kb méter magas targonca akksirül sikerült lerobbantanom a tetőt!
(#) Epu2 válasza Chipmunk1960 hozzászólására (») Nov 6, 2018 /
 
Üdvözöllek! Hasonlót éltem át én is egy vontató targoncánál. A Vastető és a fa akkumulátor fedél, vagy két méter magasan, Nem láttam a gőztől, az akku egyből maga alá pisilte a savat. A kolléga első szava: élsz még? A szerencse velem volt. Két heti könyöksajgással megúsztam. A targonca szerv cserére szorult. Egy meglazult sarucsavar miatt.
(#) Chipmunk1960 válasza Epu2 hozzászólására (») Nov 6, 2018 /
 
Ez töltőn volt már órák óta, átment már a full charging-ba,ezeknél a munkaaksiknál, olyan 2,56 V/cell a töltési vég, s igencsak pezseg. A műhely másik végében le kellet flexelnem egy berohadt csavart, egy szikra nem elment odáig! Szerencsére csak 1 cella, s a csak a teteje szállt le. Jó hangja volt, robbantottam már hidrogént a kocsi HHO generátorból, mikor a flashback arrest-ort teszteltem.. De megtaláltam a darabokat, s egy pákával sikerült visszaolvasztani... Nem 2 fillér! egy ilyen cell. De ragasztani azóta sem tudom semmivel, pedig már szinte mindent végigpróbáltam, csak a tökéletes nem akadt a kezembe....
(#) Remci válasza Chipmunk1960 hozzászólására (») Nov 6, 2018 /
 
Van egy ismerősöm, rendvédelmi szerv tagja,eredeti foglalkozása autó szerelő.Ő nézte meg egyszer akku töltés közben hogy pezseg-e már az akku sav. Gyufával. Pár hétig leégett szemöldökkel járt
(#) adapter válasza Epu2 hozzászólására (») Nov 6, 2018 /
 
Köszi.
Mi az a kicsi kb.? A szekunder (nem mértem!) szemre legalább 4-esnek néztem, de lehet, hogy még vastagabb....
(#) fastaction válasza adapter hozzászólására (») Nov 7, 2018 / 1
 
Amennyiben vasmagos transzformátor és a leadott feszültség 16 és 18 V között van enyhén terhelve , akkor igen . A huzal vastagságától függően ( többek között ) , esetleges terheléses próbával , a trafónak nem megterhelő áramerősségig alkalmazható . Mindez 12 V - os savas akkura értendő !
(#) Epu2 válasza adapter hozzászólására (») Nov 7, 2018 / 1
 
Akkor nem is szünetmentes lehetett. Azokban csak a saját akkuk töltésére alkalmas relatív kis teljesítményű transzformátor van. Fastaction ajánlata mérvadó.
(#) Chipmunk1960 válasza adapter hozzászólására (») Nov 7, 2018 / 1
 
Szia, Azokban stand-bye töltők vannak, tehát 14,4 V alatt tölt folyamatosan, de lehet, hogy 2db 12V 7,2 Ah-s akksi volt benne akkor pedig 24 V ra illesztve a töltő...
(#) sector99 válasza adapter hozzászólására (») Nov 7, 2018 / 1
 
Mérd meg a vasmagot, abból már nagyjából következtetni trafó teljesítményére. Én is bontottam már hasonló - régi típusú, 2-300 w-os - szünetmenteseket, bizony jókora trafók voltak benne. És pont a célnak megfelelő, mert középleágazásos tekercs van rajta kb. 17 volt váltó fesz. éppen ideális 12 V-os akkutöltőnek. 8-10 A- bőven bír. De tegyél rá próbára 60-80 W-os halogén izzókat és meglátod mennyire melegszik a trafó.( sorba kössél kettőt, mert a 17 volt már egy kicsit sok egynek...)
(#) adapter hozzászólása Nov 7, 2018 /
 

Mindenkinek köszönöm, így járok el!
Rendesen restellem ezt a terhelés dolgot hogy nem jutott eszembe, teljesen kézenfekvő! :bonk:
(#) Balabmw válasza Chipmunk1960 hozzászólására (») Nov 11, 2018 /
 
Megépítettem,de egyelőre nem működik. A panelrajzon volt hiba,a Q2 bázisa és emittere rövidzárban volt.
A P1 potméterre semmit sem reagál,a P2 végállásában 1A körül tölt.

Lenne ötleted,hogy ezek alapján első körben mit nézzek meg?
(#) Chipmunk1960 válasza Balabmw hozzászólására (») Nov 11, 2018 /
 
Találtam egy másik rajzot is erről. Az elsőn nem látszik rendesen de a Zener, 9,1 V -os. A Q1,4 tranzisztoros felerősítik az 50 Hz-es ripple-t , s ez nyitogatja a tirisztort, 50 Hz -el. A másik kettő, csak ezt csökkenti, illetve lezárja a beállított értéknél. Ha a bejövő tápod más értékű, a potik előtti ellenállásokat lehet változtatni kell. Az E-B feszültségeket kellene nézni, hogy neg van e 0,6-07V a biztos nyitáshoz. Mint írtam a panelrajz nem biztos, hogy jó, úgy találtam, lehet van még benne hiba. Én is meg akarom építeni, csak még nem jutottam odáig. Ami Német töltőhöz akartam, abban leégett az eredeti trafó, nemrég találtam bele egy másikat, aminek az elektronikája égett szét. .
(#) Balabmw válasza Chipmunk1960 hozzászólására (») Nov 11, 2018 /
 
E-B
Q1 0.7V
Q4 0V

A panelen nem találok hibát.
(#) fastaction válasza Balabmw hozzászólására (») Nov 11, 2018 /
 
Szia ! Az a terv nekem sem jött be . Erről a kapcsolásról van másnak is terve . Az egyből működik !
(#) Balabmw válasza fastaction hozzászólására (») Nov 11, 2018 /
 
Szívesen venném,ha megosztanád.
(#) fastaction válasza Balabmw hozzászólására (») Nov 12, 2018 /
 
Nem az enyém , hanem a képek között , talán a harmadik oldalon van .
(#) Chipmunk1960 válasza Balabmw hozzászólására (») Nov 12, 2018 /
 
Megtaláltam, igen ez az eredeti kapcsolás, én is csak az inteneten találtam egy másolatot, azt tudtam feltenni az eredeti hiányában.

töltő.jpg
    
(#) Balabmw válasza Chipmunk1960 hozzászólására (») Nov 12, 2018 /
 
Q2 tönkrement, C-B-je rövidzár lett.
Kicseréltem,de az áramkör továbbra sem működik.
Méregetek tovább.
(#) fastaction válasza Balabmw hozzászólására (») Nov 12, 2018 /
 
Kokozoo társunk engedelmével .
(#) Balabmw válasza fastaction hozzászólására (») Nov 12, 2018 /
 
Megtaláltam,köszönöm!
Hamarosan készül.
(#) Balabmw válasza fastaction hozzászólására (») Nov 12, 2018 /
 
Kedves Szakik!

Nyomtatható fóliarajzot tudna ehhez valaki feltenni?
(#) kokozo válasza Balabmw hozzászólására (») Nov 13, 2018 / 1
 
Valaki biztos ..
(#) Balabmw válasza kokozo hozzászólására (») Nov 13, 2018 /
 
Köszönöm kokozo!
(#) kokozo válasza Balabmw hozzászólására (») Nov 13, 2018 /
 
De ha olyan verzió kell ahol a led nem a panelon van hanem csatlakozóval kivezetékezhető, akkor a másik verziót ajánlom.
A hozzászólás módosítva: Nov 13, 2018
(#) Balabmw válasza kokozo hozzászólására (») Nov 13, 2018 /
 
Azokat a részeket már módosítottam. A ledek és a potik az előlapra lesznek kivezetékelve.

De ismét köszönöm a segítőkészséged!
(#) Balabmw hozzászólása Nov 16, 2018 / 1
 
Nem sok időm jutott rá a napokban,de összeállt.
Hamarosan beköltözik a dobozba.
A hozzászólás módosítva: Nov 16, 2018
(#) MATA válasza Balabmw hozzászólására (») Nov 17, 2018 /
 
Hello!
Jól néz ki, de az az R12 kicsit karcsú lesz ebbe a kapcsolásba!
Ide minimum 20W-osat jó tenni és a nyáktól távolabb!
Következő: »»   236 / 299
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem