Fórum témák
» Több friss téma |
Üdv !
Topi féle STK-500-at miért nem tudom upgrade-elni AVR Studio 5-ben ? Esetleg van frissített firmware hozzá, hogy megfelelőnek lássa a program ? Köszi a segítséget.
Sziasztok!
Kellene egy kis segítség! A napokban megépítettem a Topi féle stk-500-at ami elég nyűgösen, de elindult. Az AVRStudio felismerte és elfogadta. HID módban is működött. Az öröm nem tartott sokáig ugyanis a következő csatlakoztatásnál a gép kiírta, hogy az usb eszközt nem lehet felismerni. Az atmegát tudom kiolvasni és újraírni stk200-al, cseréltem kvarcot, cseréltem zénereket egyik sem segített. Már az Atmegát is kicseréltem, de a helyzet nem változott. Volna esetleg még valami ötlete valakinek? A hozzászólás módosítva: Feb 15, 2013
Kijózanító válasz következik:
A programozót még 4-ben sem tudod upgradelni, egyébként se jó hozzá a gyári firmware. AVR Studio 5-6 pedig a Dopert nem kezeli. Esetleg lehet játszani a HEX kóddal hogy a programozó signature-t átírod "STK500_2" - re, ehhez kívánok sok sikert!
Biztos hogy kristályra van állítva?
22pF kondik megvannak? Biztos hogy megvannak?
A 22pF-ek megvannak, az oszci beállításhoz itt van két kép mindkettőt próbáltam
A hozzászólás módosítva: Feb 15, 2013
itt egy kép a programozóról (san398 alapján kicsit áttervezve)
Néztem az oszcit szkóppal, a 7-es lábon semmi a 8-ason nagyon csúnya kusza 12 MHz körüli jel szerintem nem ilyennek kellene lenni A hozzászólás módosítva: Feb 15, 2013
Izopropil-alkohol a barátod, takarítsd meg a panelt a gyantamaradványoktól.
A gyantától működnie kellene, de mivel nagy valószínűséggel még forrasztgani fogok rajta azthiszem ráér.
Zárlat vagy szakadás biztosan nincs már átmértem.
Az oszcillátor résznek okozhat gondot a gyanta, mivel a kristály "kimenetén" nagyon kicsi a jel. Az áramkör többi részén valószínűleg nem jelent gondot, mert ott jóval nagyobb áramok vannak.
biztos, hogy az oszcival van gond ugyanis akárhogy nézem a 8-as lábon 150mV zajt látok nem oszcijelet.
Lehet, hogy mégiscsak a fuse beállítással van baj?
Sziasztok,valaki tud linkelni kapcsolasi rajzot egy avr pogramzorol?(ne legyen benne elore felprogramzott ic(esetleg pic),tudjon Atmega8-at irni es olvasni,serial vagy lpt porton menyen es a programja minel egyszerubb legyen(mint a winpic))
Valaszotokat elore koszonom
Ponyprog és hozzá egy párhuzamos portos progizó
Nagyon koszonom szepen!
Sziasztok! Úgy néz ki kizártam magam az atmega8pa-pu ból, nem használtam kvarcot és lehet az volt a baj? A fuse biteken közbe állítottam. És mekkora kellene a 9-10 láb közé? Köszi!
1MHz...16MHz közt bármi + 2*12...33pF kondenzátor...
Mire állítottad a biztosítékbitet? Lehet, hogy külső órajel kell....
Köszi a gyors választ! High -ot D9 , Low E3 -ra. És hova kell a kondikat rakni?
Ezt a .hex -et töltöttem bele, de lehet nem is kellene a fuse biteket állítani? Vagy ennél az atmega8pa-pu nál az avr studioba mikre kellene állítani a frekiket, hogy tuti ne legyen baj. köszi!
Ahogy az adatlapon is írja: XTAL1---GND közé, a másikat XTL2...GND közé. A kvarc meg a XTAL1-XTAL2 közé...
Illetve ahogy a rakzokon szokott még lenni. Néha 1MOhm a kvarccal rárhuzamosan.
Az Atmega8 nál , ha a belső 1Mhz órajelet szeretnéd használni , akkor
Lfuse = 0xc1 Hfuse = 0xd9 Ha külső órajelet szeretnél használni , akkor mindig az adott RC oszcillátor , vagy kristály rezonátortól függ , hogy mik lesznek a beállítások.Egy kis segítség Itt nézhetsz utána
Akkor nekem at atmega8a -nál: E1 és D9 csak ennyit kell állítanom semmi mást és akkor nem is kell külső kvarc a 9-10 lábra ugye, mert amoda belinkeltem a kapcs.rajzot és nincsen benne kvarc?
A hozzászólás módosítva: Feb 19, 2013
Nem amit én írtam az alapesetre kell .Nálad más a helyzet , mert te kizártad magad a processzorból előbb keltsd életre , aztán lehet használni amiket leírtam.Az élesztéshez kell a külső kvarc.
No de héló!
ATMega8PA-PU nem létezik! Csak ATMega88PA-PU vagy ATMega8A-PU. Egyáltalán nem mindegy! ATMega8 esetében a HIGH: D9; LOW: E3 pont hogy nem egy önkizárós beállítás(belső 4MHz oszci). ATMega88 esetében szintén, ott 128kHz-es belső oszcillátort jelent: a kikapcsolt CKDIV8 miatt nagyon is esélyes a visszaállítása ha az ISP frekit le tudod venni 6kHz vagy az alá! A hozzászólás módosítva: Feb 20, 2013
Jólvan nem írtam oda jól (kapkodtam) ATMega8A a procim. Most fel programoztam egy másikat az megy is rendesen. Viszont a kizártat még nem tudtam helyre hozni a segéd oszcival sem sajna.
Kérlek segítsetek lefordítani .hex-be az alábbi oldalon levő file leg újabb verzióját. köszi!
http://tuxgraphics.org/common/src2/article10051/
Valami ilyesmi kellene igaz ?
Köszi! Akkor ahogy a c file-ba látom ezt 8MHz-re kell állítani égetéskor ugye?
Attól függ , hogy belső , vagy külső órajelet használsz , és persze processzor függő. Ha a programban lévőt használod , és belsőt /internal/ , akkor
ezeket kell beállítanod. Device signature = 0x1e9307 Lfuse reads as = A4 Hfuse reads as = D9 Biztosíték byte Low BODLEVEL = 1 BODEN = 0 SUT1 = 1 SUT0 = 0 CKSEL3 = 0 CKSEL2 = 1 CKSEL1 = 0 CKSEL0 = 0 Ezt minden új verziónál , és felprogramozásnál be kell állítani , de vigyázni , ha ponyprog az égető szoftver , mert akkor a jelölőnégyzetek kijelölésének értelmezése fordítva történik. A hozzászólás módosítva: Feb 23, 2013
Megépítettem ezt a programozót: http://electronics-diy.com/avr_programmer.php
Soros portos. A Bascomban mit kell beállítani hozzá? Azóta F4-re nem a letöltés indul el, hanem megjelenik egy sajátgép ablak. Most mit akar?
Bascom nem támogatja - még mindíg. External programmer -> AVRDude. Talán.
|
Bejelentkezés
Hirdetés |