Fórum témák
» Több friss téma |
Helló!
Készíteni szeretnék én is egy ilyen órát, de mielőtt nekilátnék, kérdeznék párat. 1) Tudom, leírja Vicsys a cikkében, hogy S3-at nem használja még semmire sem. Viszont azóta hosszú idő eltelt. Lett-e azóta valami funkciója? 2) Ezt a rajzot venném alapul fényerőszabályzás nélkül. A "szünetmentes" rész mennyire megvalósítható 0.45F-os kondival? Mennyi ideig menne vele a PIC? 3) A kapcsolóelemeket FET-ekre cserélném, mondjuk BS170-re. A Gate ellenállásokat is csökkenteném (20-30 Ohm azt hiszem megfelel). Illetve ugye a sorokhoz tartozó kapcsolóelemekhez kell a LED-ek előtétellenállása? A mátrixokba mindig belekeveredek. 4) Ha jól gondolom az óra x10 felső két LED-je, illetve a perc és a másodperc x10 felső 1-1db LED-je elhagyható. Krisz
Kigondoltam egy egyszerűbb "szünetmentes" megoldást, és szeretném, ha megnéznétek, hogy mennyire állná meg a helyét? Nem raktam a sorokhoz külön tranyókat, így nem is azok pozitív tápfeszét szakítottam meg, hanem az oszlopokat kapcsoló tranyók testjét.
Csatolom a hevenyészett vázlatot is.
Szia
Nem lett funkciója. Azt, hogy a szünetmentes meddig bírja a ledek fogyasztása határozza meg elsősorban. Tehát, amikor akkuról megy, le kell kapcsolni a kijelzést.
De hát így megszűnik a kijelzés, mivel az közvetlen kap testet, a 0.47F-os pufferről pedig már nem kap. Hmm, pedig szimulátorban (igaz izzókkal helyettesítve a LED-et és a PIC-et) úgy látszott, hogy működik.
Az oszcillátorra kapcsolódó alkatrésznek mi a funkciója? ( X1 = 4MHz) Gondolom külső órajel... Választani kell hogy melyiket használod. Mert szerintem így nem lesz üzembiztos. Egy próbát mindenesetre megér!
... mármint a szünetmentes kapcsolásod. Érdemes lenne a dióda nyitófeszültségével megemelni a bejövő tápfeszültséget, vagy alacsony nyitófeszültségű diódát választani. ...
X1 egyelőre nem lesz beépítve. Addig a hagyományos kvarc + kondi hármassal használom, de ezt majd lecserélem kvarcoszcillátorra. A Propeller Clockom is nagyon pontos lett vele (1 vagy 2 hetente 1mp eltérés).
Diódának alacsony nyitófeszültségűt használnék. Van is egy, rendeltem nemrég, de nem találom, így egy sima 1N4004-et tettem a rajzra.
Megvan: SR106. 0.25V a nyitófeszültsége, így a PIC 4.75V-ot fog kapni. Ennyi ugye elég lesz? Nem fogja befolyásolni a pontosságot?
Persze a lényeg kimaradt: Működik az én elgondolásom is, bár még csak LED-del helyettesítettem a PIC-et is. Mondjuk nem hidal át hosszú áramszünetet ez a fél Farádos kondi, ahogyan egy memóriaakkuval tenné, de pár percre biztosan elegendő lesz.
Szia!
- Valóban a kvarc és kapacitásai kizáró vagy az oszcillátor kell az áramkörbe. Csak az egyik. - A C*dU = I*dT alapján közelítőleg kiszámítható a feszültség esés a kondenzátoron. A led-ek nem világítanak, ha a kondenzátorról jár a pic, akkor a fogyasztása 2-3 mA 4MHz-n és 3V-ig (dU=2V) működőképes. A számított idő 300 s = 5 perc. Az oszcillátor a fogyasztást max. 40mA-rel emeli... Szia
Nem gondoltam volna, hogy az oszcillátor ilyen sokat fogyaszt. Így akkor nem sokra elég az a fél Farád. Akkor le is mondok róla, nem bonyolítom feleslegesen az áramkört.
Én ilyet tudnék csak szerezni (a Propeller Clokban is ilyen van): Bővebben: Link
Idézet: „Illetve ugye a sorokhoz tartozó kapcsolóelemekhez kell a LED-ek előtét ellenállása? A mátrixokba mindig belekeveredek.” Ha erre még nem kaptál választ... Az, hogy hova kerülnek az előtét ellenállások a mátrixnál, elsősorban a mátrix vezérlési módja befolyásolja. A KÖZÖS _oszlop_ ( vagy _sorkiválasztó_ ) jelet egy tranzisztor kapcsolja egyesével (valamelyik) tápfeszültségre. Az a lényeg, hogy ezekből a vonalakból csak egy lehet egyszerre aktív!!! A LED-mátrix másik oldalán lehet kiválasztani az adott _oszlop_-( vagy _sor_)-hoz tartozó egyes LED-eket. Ezek a kivezetések párhuzamos elv szerint lesznek vezérelve a másik tápfeszültséghez. Vagyis a párhuzamosan vezérelt _sor_ ( vagy _oszlop_ ) kivezetésekhez célszerű az előtét ellenállásokat beépíteni! Egy példa a közös Anódos oszlopvezérlésre. Remélem nem kavartalak nagyon össze. A belinkelt áramkörnél a közös anódkivezetéssel sorosan kell bekötni az előtét ellenállásokat. Pontosan 4DB-t.Én így találtam jónak.
"A belinkelt áramkör" alatt az óra alapkapcsolását értettem. :peace:
Elkészültem az órával. Még dobozolni kell, de azért már így is használatba vettem. A panelen sajna lett egy furcsa átkötés, mert vagy rosszul van feltüntetve a topikban lévő rajzokon, vagy én néztem el tervezéskor a nyomógombok funkcióját, de most már a bal oldali az óra, a jobb oldali a perc állítója.
Képek: Bővebben: Link
császtok
ilyet hol lehet venni? nagyon vagány szerintem légyszi ha valaki tudja írjon (nem muszáj pont ilyen hasonló is jó)
Szia! Látom vásárhelyi vagy, Szegeden a régi TESCO-ban az időzóna szalonban találsz ilyeneket, azt hiszem konkrétan a képen szereplő óra is van nekik.
Sziasztok
A segítségeteket kérem 2 db digitális óra PIC égetésében mivel nem építettem még meg a PICKit2 klónt, (de tervezem azt is) . Ha egy csipet abból is éget valaki nekem, azért külön köszönet. A csipek árát és a vele járó munkát természetesen megtérítem előreutalással, utánvéttel, csekkel vagy ahogy megegyezünk. KÖSZÖNÖM
Ha Veszprémi, vagy Székesfehérvári vagy szívesen segítek ingyen is.
Szia
Bicskén lakom. Nem távolság Székesfehérvár, meg posta is létezik. Veszem a csipeket és ha megvannak kereslek az íráskor. Előre is Köszönöm. Üdv mgs
Sziasztok
A HEStore-ban ilyet lehet kapni hamarosan PIC16F628A-I/P. Remélem megfelel.
Sziasztok
A Sziasztok A Bővebben: Link hozzászólásban csatolt fájl nincs meg valakinek mérethelyes ff pdf formátumban? A lay kiterjesztést nem eszi meg egyik progim sem, ezért átrajzoltam a jpeget ff-re így atoméles lett de a méretek nem pontosak. Köszönöm.
Parancsolj.
Tükrözve és nem tükrözve.
Köszönöm ez gyors volt.
Üdv mgs
Szia!
Esetleg ha 5mm-es LED-ekkel szimpatikusabb, akkor nézd meg azt amit most töltöttem fel. Sajnos nem tudom hogy lehet pdf-ben elmenteni... |
Bejelentkezés
Hirdetés |