Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Bináris óra
Lapozás: OK   11 / 26
(#) Codman hozzászólása Dec 18, 2009 /
 
köszönöm a segítséget, 180as ellenállásokkal már szuper!
(#) Krisz03 hozzászólása Dec 18, 2009 /
 
Helló!

Készíteni szeretnék én is egy ilyen órát, de mielőtt nekilátnék, kérdeznék párat.

1) Tudom, leírja Vicsys a cikkében, hogy S3-at nem használja még semmire sem. Viszont azóta hosszú idő eltelt. Lett-e azóta valami funkciója?

2) Ezt a rajzot venném alapul fényerőszabályzás nélkül. A "szünetmentes" rész mennyire megvalósítható 0.45F-os kondival? Mennyi ideig menne vele a PIC?

3) A kapcsolóelemeket FET-ekre cserélném, mondjuk BS170-re. A Gate ellenállásokat is csökkenteném (20-30 Ohm azt hiszem megfelel). Illetve ugye a sorokhoz tartozó kapcsolóelemekhez kell a LED-ek előtétellenállása? A mátrixokba mindig belekeveredek.

4) Ha jól gondolom az óra x10 felső két LED-je, illetve a perc és a másodperc x10 felső 1-1db LED-je elhagyható.

Krisz
(#) Krisz03 válasza Krisz03 hozzászólására (») Dec 19, 2009 /
 
Kigondoltam egy egyszerűbb "szünetmentes" megoldást, és szeretném, ha megnéznétek, hogy mennyire állná meg a helyét? Nem raktam a sorokhoz külön tranyókat, így nem is azok pozitív tápfeszét szakítottam meg, hanem az oszlopokat kapcsoló tranyók testjét.
Csatolom a hevenyészett vázlatot is.
(#) vicsys válasza Krisz03 hozzászólására (») Dec 19, 2009 /
 
Szia
Nem lett funkciója. Azt, hogy a szünetmentes meddig bírja a ledek fogyasztása határozza meg elsősorban. Tehát, amikor akkuról megy, le kell kapcsolni a kijelzést.
(#) Krisz03 válasza vicsys hozzászólására (») Dec 20, 2009 /
 
De hát így megszűnik a kijelzés, mivel az közvetlen kap testet, a 0.47F-os pufferről pedig már nem kap. Hmm, pedig szimulátorban (igaz izzókkal helyettesítve a LED-et és a PIC-et) úgy látszott, hogy működik.
(#) _JANI_ válasza Krisz03 hozzászólására (») Dec 20, 2009 /
 
Az oszcillátorra kapcsolódó alkatrésznek mi a funkciója? ( X1 = 4MHz) Gondolom külső órajel... Választani kell hogy melyiket használod. Mert szerintem így nem lesz üzembiztos. Egy próbát mindenesetre megér!
(#) _JANI_ válasza _JANI_ hozzászólására (») Dec 20, 2009 /
 
... mármint a szünetmentes kapcsolásod. Érdemes lenne a dióda nyitófeszültségével megemelni a bejövő tápfeszültséget, vagy alacsony nyitófeszültségű diódát választani. ...
(#) Krisz03 válasza _JANI_ hozzászólására (») Dec 20, 2009 /
 
X1 egyelőre nem lesz beépítve. Addig a hagyományos kvarc + kondi hármassal használom, de ezt majd lecserélem kvarcoszcillátorra. A Propeller Clockom is nagyon pontos lett vele (1 vagy 2 hetente 1mp eltérés).

Diódának alacsony nyitófeszültségűt használnék. Van is egy, rendeltem nemrég, de nem találom, így egy sima 1N4004-et tettem a rajzra.
(#) Krisz03 válasza Krisz03 hozzászólására (») Dec 20, 2009 /
 
Megvan: SR106. 0.25V a nyitófeszültsége, így a PIC 4.75V-ot fog kapni. Ennyi ugye elég lesz? Nem fogja befolyásolni a pontosságot?
(#) Krisz03 válasza Krisz03 hozzászólására (») Dec 20, 2009 /
 
Persze a lényeg kimaradt: Működik az én elgondolásom is, bár még csak LED-del helyettesítettem a PIC-et is. Mondjuk nem hidal át hosszú áramszünetet ez a fél Farádos kondi, ahogyan egy memóriaakkuval tenné, de pár percre biztosan elegendő lesz.
(#) Hp41C válasza Krisz03 hozzászólására (») Dec 20, 2009 /
 
Szia!

- Valóban a kvarc és kapacitásai kizáró vagy az oszcillátor kell az áramkörbe. Csak az egyik.
- A C*dU = I*dT alapján közelítőleg kiszámítható a feszültség esés a kondenzátoron. A led-ek nem világítanak, ha a kondenzátorról jár a pic, akkor a fogyasztása 2-3 mA 4MHz-n és 3V-ig (dU=2V) működőképes. A számított idő 300 s = 5 perc.
Az oszcillátor a fogyasztást max. 40mA-rel emeli...

Szia
(#) Krisz03 válasza Hp41C hozzászólására (») Dec 20, 2009 /
 
Nem gondoltam volna, hogy az oszcillátor ilyen sokat fogyaszt. Így akkor nem sokra elég az a fél Farád. Akkor le is mondok róla, nem bonyolítom feleslegesen az áramkört.
(#) Hp41C válasza Krisz03 hozzászólására (») Dec 20, 2009 /
 
Szia!

Az adata a XO-43 volt a XO-53 beéri 15 mA-rel is. Mindekettő 5ppm pontosságú.

Szia
(#) Krisz03 válasza Hp41C hozzászólására (») Dec 20, 2009 /
 
Én ilyet tudnék csak szerezni (a Propeller Clokban is ilyen van): Bővebben: Link
(#) Hp41C válasza Krisz03 hozzászólására (») Dec 20, 2009 /
 
Szia!

Ennek az adatlapján nincs adat a tápáramról.

Szia
(#) _JANI_ válasza Krisz03 hozzászólására (») Dec 20, 2009 /
 
Idézet:
„Illetve ugye a sorokhoz tartozó kapcsolóelemekhez kell a LED-ek előtét ellenállása? A mátrixokba mindig belekeveredek.”


Ha erre még nem kaptál választ...
Az, hogy hova kerülnek az előtét ellenállások a mátrixnál,
elsősorban a mátrix vezérlési módja befolyásolja.

A KÖZÖS _oszlop_ ( vagy _sorkiválasztó_ ) jelet egy tranzisztor kapcsolja egyesével (valamelyik) tápfeszültségre. Az a lényeg, hogy ezekből a vonalakból csak egy lehet egyszerre aktív!!!
A LED-mátrix másik oldalán lehet kiválasztani az adott _oszlop_-( vagy _sor_)-hoz tartozó egyes LED-eket. Ezek a kivezetések párhuzamos elv szerint lesznek vezérelve a másik tápfeszültséghez. Vagyis a párhuzamosan vezérelt _sor_ ( vagy _oszlop_ ) kivezetésekhez célszerű az előtét ellenállásokat beépíteni!

Egy példa a közös Anódos oszlopvezérlésre.

Remélem nem kavartalak nagyon össze.
A belinkelt áramkörnél a közös anódkivezetéssel sorosan kell bekötni az előtét ellenállásokat.
Pontosan 4DB-t.Én így találtam jónak.
(#) _JANI_ válasza _JANI_ hozzászólására (») Dec 20, 2009 /
 
"A belinkelt áramkör" alatt az óra alapkapcsolását értettem. :peace:
(#) Krisz03 hozzászólása Dec 22, 2009 /
 
Elkészültem az órával. Még dobozolni kell, de azért már így is használatba vettem. A panelen sajna lett egy furcsa átkötés, mert vagy rosszul van feltüntetve a topikban lévő rajzokon, vagy én néztem el tervezéskor a nyomógombok funkcióját, de most már a bal oldali az óra, a jobb oldali a perc állítója.

Képek: Bővebben: Link
(#) Jihad Joe hozzászólása Jan 5, 2010 /
 
császtok
ilyet hol lehet venni?
nagyon vagány szerintem
légyszi ha valaki tudja írjon
(nem muszáj pont ilyen hasonló is jó)
(#) Hp41C válasza Jihad Joe hozzászólására (») Jan 5, 2010 /
 
Szia!

Errefele keresgélj... És ezt is érdemes átolvasni...

Szia
(#) (Felhasználó 20218) válasza Jihad Joe hozzászólására (») Jan 5, 2010 /
 
Szia! Látom vásárhelyi vagy, Szegeden a régi TESCO-ban az időzóna szalonban találsz ilyeneket, azt hiszem konkrétan a képen szereplő óra is van nekik.
(#) Jihad Joe hozzászólása Jan 5, 2010 /
 
nagyon köszi királyok vagytok
régi tesco? az hol van?
(#) mgs hozzászólása Jan 24, 2010 /
 
Sziasztok

A segítségeteket kérem 2 db digitális óra PIC égetésében mivel nem építettem még meg a PICKit2 klónt, (de tervezem azt is) . Ha egy csipet abból is éget valaki nekem, azért külön köszönet.
A csipek árát és a vele járó munkát természetesen megtérítem előreutalással, utánvéttel, csekkel vagy ahogy megegyezünk.

KÖSZÖNÖM
(#) Codman válasza mgs hozzászólására (») Jan 24, 2010 /
 
Ha Veszprémi, vagy Székesfehérvári vagy szívesen segítek ingyen is.
(#) mgs válasza Codman hozzászólására (») Jan 24, 2010 /
 
Szia
Bicskén lakom. Nem távolság Székesfehérvár, meg posta is létezik.
Veszem a csipeket és ha megvannak kereslek az íráskor.

Előre is Köszönöm.
Üdv mgs

(#) mgs hozzászólása Jan 27, 2010 /
 
Sziasztok
A HEStore-ban ilyet lehet kapni hamarosan PIC16F628A-I/P. Remélem megfelel.
(#) mgs hozzászólása Jan 30, 2010 /
 
Sziasztok

A Sziasztok

A Bővebben: Link hozzászólásban csatolt fájl nincs meg valakinek mérethelyes ff pdf formátumban?

A lay kiterjesztést nem eszi meg egyik progim sem, ezért átrajzoltam a jpeget ff-re így atoméles lett de a méretek nem pontosak.

Köszönöm.
(#) kocsgab002 válasza mgs hozzászólására (») Jan 30, 2010 /
 
Parancsolj.
Tükrözve és nem tükrözve.

2.pdf

1.pdf
   
(#) mgs válasza kocsgab002 hozzászólására (») Jan 30, 2010 /
 
Köszönöm ez gyors volt.

Üdv mgs
(#) gydanee válasza mgs hozzászólására (») Jan 30, 2010 /
 
Szia!

Esetleg ha 5mm-es LED-ekkel szimpatikusabb, akkor nézd meg azt amit most töltöttem fel.

Sajnos nem tudom hogy lehet pdf-ben elmenteni...
Következő: »»   11 / 26
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem