Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Börze
 
Témaindító: llaci56, idő: Jan 12, 2009
  1. Kőrösi Csoma Sándor Kőbányai Kulturális Központ Rádióamatőr találkozó és börze: börze időpontok.
Lapozás: OK   110 / 147
(#) DuMatyi válasza Gafly hozzászólására (») Feb 10, 2012 /
 
Egy Vodka-narancsot kérnék jéggel...
(#) DuMatyi válasza Ballage hozzászólására (») Feb 10, 2012 /
 
Kár. Ki fogja csóválni a fejét ha meglát?
(#) bakos13gab válasza Gafly hozzászólására (») Feb 10, 2012 /
 
Egy 300B jól esne fél kilenc felé...
(#) Norberto válasza DuMatyi hozzászólására (») Feb 10, 2012 /
 
Matyi! Gafly azt írta, hogy: "extra igénye"...

extra, azaz különlegesebb, avagy nem mindennapi.
(#) bakos13gab válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Feb 11, 2012 /
 
Köszönöm, csak az a baj, hogy nem fél kilenc felé jött.
(#) pepe091 hozzászólása Feb 11, 2012 /
 
Azt nem tudjátok, hogy Szegeden szokott-e lenni valahol ilyen elektronikai börze?
(#) forma3 hozzászólása Feb 24, 2012 /
 
Sziasztok!

Holnap lesz börze a puskában? Ilyenkor milyen és mennyi dolgokat szoktak árulni? Esetleg még milyen lomi piac lesz holnap ahol lehet sok elektronikai kincs egy kis szerencsével?
(#) llaci56 válasza forma3 hozzászólására (») Feb 24, 2012 /
 
Ennek a topiknak a nyitó hozzászólásába belinkeltem a börze naptárt!
(#) llaci56 válasza forma3 hozzászólására (») Feb 24, 2012 /
 
...tehát lesz.
(#) forma3 válasza llaci56 hozzászólására (») Feb 24, 2012 /
 
Köszi! Piacokból melyiket ajánljátok, ahol vannak olcsón mindenféle ELEKTRONIKAI limlomok? (de azért értékesebbek is)
(#) DuMatyi válasza forma3 hozzászólására (») Márc 2, 2012 /
 
Lassan már a börzén is csak limlomok vannak, lásd Müszi pár oldallal ez előtti bejegyzését.
(#) granpa hozzászólása Márc 7, 2012 /
 
Helló Urak (és szép leányok)!
Ha valaki tudna hozni nékem: 6mm átmérőjű, 60-70mm hosszú; és 8mm x 50-60mm-es vörösréz darabot (ha négyzetes, ledrehálom), nagyon megköszönném. Mindenemet feltúrtam, de nincs, és kéne a (bontós)pákáimba.
(#) llaci56 válasza granpa hozzászólására (») Márc 8, 2012 /
 
És hogy adjam oda? Kinyúlsz érte a monitoron?
(#) DuMatyi hozzászólása Márc 9, 2012 /
 
Halihó! Most szombaton ismét börze. Elérhettek a szokásos csatornákon. A kínálat csak fogy és fogy, de aki jót akar dumálni egy kellemes társasággal, jöjjön! A mag megmaradt, és köszöni szépen jól van!
(#) granpa válasza llaci56 hozzászólására (») Márc 9, 2012 /
 
Szia! Konkrétan úgy gondoltam, hogy a börzén kapnám meg a jószívű adományozótól, mondjuk a nagyterem, nagy táblája alatt (kitűző lesz rajtam, hogy olyan is megtaláljon aki nem ismer). Én későn érkező vagyok (10.30 után) általában, mert előtte a Bosnyák-piacon be kell vásárolnom. Ha korán távozó ember hozna, a Sanyiéknak adja oda, legyen szíves.( vagy DuMatyinak) Köszönöm.
Szóval nem jössz a börzére? Ha jó idő lesz kibringázhatok hozzád!
(#) rockersrac válasza DuMatyi hozzászólására (») Márc 9, 2012 / 1
 
A mag megmaradt, és szaporodik... Akarom mondani fogy...
(#) DuMatyi válasza rockersrac hozzászólására (») Márc 9, 2012 /
 
Való igaz, Barnát, Varttinát például egyre gyakrabban látni. Sőt "új arc" granpa is, meg tavalyról BULL1988. Viszont pár embert hiányolok.
(#) bakos13gab válasza DuMatyi hozzászólására (») Márc 9, 2012 /
 
Nyilván én köztük vagyok.
(#) DuMatyi válasza bakos13gab hozzászólására (») Márc 9, 2012 /
 
Te annyira nem vagy új, mert több, mint 2 éve jársz ki.
(#) bakos13gab válasza DuMatyi hozzászólására (») Márc 9, 2012 /
 
Na tessék. Nem hogy nem hiányolsz, hanem már mindjért ott tartunk, hogy unod a képemet. Hát ez szép.
Más:
Ha valakinek lenne esetleg két felesleges HA12019 IC-je, azt megköszönném.
(#) DuMatyi válasza bakos13gab hozzászólására (») Márc 9, 2012 /
 
Szép, szép, így jár, aki kiforgatja a szavaimat Ha minden törzstagot felsorolnék, aki rendszeresen jár, akkor bizony jó pár név lenne itt. Nyilván azért nem emlegettelek, mert már régi bútordarab vagy. Kicsit kopott, kicsit beszólós, de a mienk. Az IC-ről annyit, hogy olcsóbb, ha a logaritmikus skálát te közelíted törésponttal, és lineáris meghajtó IC-t használsz. Azt talán be is lehet szerezni. Kezd abnormálissá válni, hogy valamit konstruál az ember, és rögtön vele együtt vennie kell 2-3 garnitúra pótalkatrészt a fődarabokból. Nem tudni, hogy 10, vagy akár csak 2-3 év múlva vajon gyártják-e még az alkatrészt? Tipikus példa a STK, amit szinte szériánként cserélnek. Abba jobb nem is belegondolni, mi lesz a későbbi javításkor.
(#) bakos13gab válasza DuMatyi hozzászólására (») Márc 9, 2012 /
 
Ez a vedd emg majd elavul és cseréld nem a véletlen műve.
Ajánlották már az LM3915-öt vagy a tesót, a logaritmukis 16-ost. Nyilván amatőként azért törekszem a kapcsolásban lévő ICkhez, ha lehet. Gond még, hogy a VFD-nek több lába van, mint az említett IC-knek, így kettő kéne egy oldalra, ami nagy pazarlás. Persze az is segítene, ha esetleg valakinek van egy részletesebb adatlapja BG189Z kijelzőhöz.
(#) Gery78 válasza DuMatyi hozzászólására (») Márc 9, 2012 /
 
Sziasztok!

Én is vágyom a jó társaságra, úgyhogy ott leszek én is.

Lassan elkészül a JLH erősítőm, de igazi, jóféle trafóm nincs hozzá. 26V-os váltófesz kellene hozzá kb. 300W körüli teljesítményben. Tudnátok esetleg nélkülözni egy ilyen trafót? Tudnék adni érte pl. elektroncsövet, vagy más alkatrészt. Mondjuk pl 4 db EL6-ot tudnék felajánlani a trafóért, de más is szóba jöhet, ha van olyan alkatrészem.
(#) hatvanasjocó válasza Gery78 hozzászólására (») Márc 9, 2012 /
 
Privátba üzenek.
(#) _ampervadasz_ válasza DuMatyi hozzászólására (») Márc 9, 2012 /
 
Sziasztok. El kell keserítsek mindenkit, de most ebben a pillanatban nem tudok börzére felmenni, mert olyan idegrohasztó egy hetem volt, hogy örülök, ha kitudom magam pihenni. Hozzá teszem a társaságotok nagyon hiányzik.

Szerk..: LEhet a végén még el is csábulok.
(#) Imi65 válasza bakos13gab hozzászólására (») Márc 9, 2012 /
 
[OFF]Gábor, viszem az elhagyott csipeszes zsinórjaidat, meg a Philips rádiód gombfeliratos lapocskáját.
(#) bakos13gab válasza Imi65 hozzászólására (») Márc 9, 2012 /
 
Köszönöm előre is. Csak nemrég jutottam a felismerésre, hogy nálad maradhatott. A rádióval sajnos nem jutottam sehová. Bonyolultabbb, mint gondoltam.
(#) granpa hozzászólása Márc 10, 2012 /
 
Szevasztok!
A mai börze elég kis létszámú volt (mindenki a kertbe ment?). Azért jót dumáltunk (remélem nem voltam nagyon unalmas).
(#) llaci56 válasza granpa hozzászólására (») Márc 10, 2012 /
 
Félreértettelek, mert azt hittem, a börzén kellene megvenni neked valamit. De végül én sem tudtam menni.
(#) granpa válasza llaci56 hozzászólására (») Márc 10, 2012 /
 
Se rá fütty, én ott voltam; de olyan, aki hozott volna, olyan nem. Viszont többen megcsodálták a Shell-es kitűzőmet.
Következő: »»   110 / 147
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem