Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Csöves erősítő készítése
 
Témaindító: seedz, idő: Márc 31, 2006
Témakörök:
Ne feledd betartani a fórum viselkedési szabályait, és a topik megmaradásának feltételeit. [link]
A téma átmenetileg fagyasztva lett, hozzászólni nem tudsz!
Lapozás: OK   1136 / 2208
(#) mayky válasza sturbi hozzászólására (») Dec 15, 2010
Élő Shakti kő
(#) sturbi válasza mayky hozzászólására (») Dec 15, 2010
Igen, be kell még járódni neki, de az erősítő többi részének is, mert az összes cső vadi új, az ellenállások is új PTMN-ek, a fázisfordító Ky-jai is újak, az elkók többsége, meg a hálótrafók régiek csak. Egész biztosan sokat javul még, de már most is meg vagyok elégedve.
(#) sturbi válasza mayky hozzászólására (») Dec 15, 2010
Most hogy le lett kapcsolva, onnan nézi a TV-t.
(#) klemo86 válasza MrBrown hozzászólására (») Dec 15, 2010
Jónak jó, de az építés öröme azért más (meg a csöves cuccoknál az ezzel járó apróbb szívások - legalábbis nálam ) Amúgy tényleg egy hatalmas karácsonyuk lesz, annyi biztos
(#) joco63 válasza mayky hozzászólására (») Dec 15, 2010
Ami nálam van trafód az már elég jól bejáródott és csak dicsérni tudom a készítőjét, mert remek hangú darabok. :yes:
(#) MrBrown válasza klemo86 hozzászólására (») Dec 15, 2010
Az alapötlet az volt hogy csak egy kell és természetesen én rakom össze, a fletáé a trafós rész a Lacié pedig a doboz, mint eddíg mindíg az én esetemben, De a megduplázott darabszám és a teljesíthetetlen határidő (még egy darab esetén is az én szabadídőm mellet) miatt döntöttem így.
(#) kalmi79 hozzászólása Dec 15, 2010
Sziasztok!

Eredeti TK157-es EAG kimenőim vannak amiből két új push pull monoblokkot készítek. Az a kérdésem, hogy az EL34-eseken kívül milyen csövek jók ehhez a kimenőtrafóhoz? A trafóhoz hozzá nem nyúlok, nem tekercseltetem át, mert volt már két ilyenből épített monoblokkom, és zseniális hangjuk volt. Szóval milyen csöveket alkalmazhtok?
Úgy tudom a KT88-asok alkalmasak, meg esetleg a 6L6 család is.
Köszönettel!
(#) hangszoros válasza joepapa hozzászólására (») Dec 15, 2010
Teggyél soros ellenálást azon feszt mérve nem kaphat nagy pofont a multid
400V ot simán bir, mindegyik. A gyártó itt se mindegy. A most kapható olaszok nagyon gyérek, hiába MKP. Volt egy elkomérő hidam BPL ( Britis Physik Labor) gyártmány. 1100V-ig lehetett vele kondit mérni. Capac, veszteség, szivárgó áram fesz alatt. A csúf Szu mosógép kondik 900-950V-ig birták. Itt is a különböző gyárak cucai nagyon különbözök volta. Pedig a tipus azonos volt !
(#) hangszoros válasza kalmi79 hozzászólására (») Dec 15, 2010
A vékonyabb Szuval jól szól. Nem az "E" betüs 6P3-al
(#) hgy válasza kalmi79 hozzászólására (») Dec 15, 2010
Szerintem meg a 6P3SZ-E vel. Vitatkozhatunk. De beállításban az EL34-hez közelebb áll az "E" változat
(#) sturbi válasza kalmi79 hozzászólására (») Dec 16, 2010
Ha nincs áttekerve (nem is kell), a KT 88-al biztos, hogy jó (ugyan én személyesen nem hallottam szólni), Hibátlanul szól EL34-el, és mindegyik orosz 6P3SZ-el is (a simával is és az E-s változattal is, ezeknél azonban érdemes a segédrácsfeszt némi kisérletezgetéssel fülre belőni, és ECC 83 helyett egy kicsivel erősebb csővel forgatni a fázist (E88CC, ECC85, 6N1P, ECC81, 6N6P stb., fázisfrdítót KT88-nál is feltétlenöl izmosítani kell szerintem. Nyilván más 6L6 családba tartozó csővel is összehozható, de én csak az oroszokat próbáltam. Egészen biztos, hogy 6P7SZ-el is jó (nagyon szép hangú cső, de a tetején van az anód).
(#) zoliee válasza CIROKL hozzászólására (») Dec 16, 2010
Gratulálok az erősítőkhöz, nagyon szépek lettek!
A hangjuk milyen?
(#) zoliee válasza sturbi hozzászólására (») Dec 16, 2010
Szia!

Ha egyszer elkészül az enyém, (KT88 PP) akkor szívesen megmutatom ill. megfülelheted, kíváncsi lennék majd elfogulatlan véleményekre
(a táp nyák panelje készül, a fater most fejti vissza az erősítő rajzát, az is nyák-on lesz.)
(#) mayky válasza zoliee hozzászólására (») Dec 16, 2010
Hát Neked nem kimondottan TK157 szerkezetű trafód van. A nagyobb teljesítményű csőnek megfelelően kicsit vastagabb huzalból van tekerve a primer 0,25 helyett 0,29-0.3 és a nagyobb teljesítmény érdekében nagyobb primer menetszámmal 1648 menet helyett 1850 menet.
Kb 30-40 W-ot át kellene tudni tolni azon a vason olyan 430-450 V-os tápfesz esetén.
(#) zoliee válasza mayky hozzászólására (») Dec 16, 2010
A 30W kimenő már szerintem bőven elég, a sonidókat azis kiugrasztja a helyükről... most elindulok Dunakeszire, állítólag ittis van egy sonido bolt, megszemlélem a kínálatot
(#) mayky válasza zoliee hozzászólására (») Dec 16, 2010
Ahhoz a pcl86 pp is elég. :yes:
(#) CIROKL válasza zoliee hozzászólására (») Dec 16, 2010
Köszi !
A hangzásra már tettem utalást , egy pár oldallal ez előtt , de megint csak dicsérni tudom és merem a toroid kimenőket , aki még kételkedik ennek a jóságában annak bátran merem ajánlani próbálja ki nem fog csalódni ebben az szinte biztos vagyok . lehet itt most megmagyarázni hogy nem jó meg stb... de a valóság az bizony nem ezt igazolta , igen is van létjogosultsága a toroid kimenőknek a csöves erősítőben !
(#) zoliee válasza CIROKL hozzászólására (») Dec 16, 2010
Ha még egyszer erősítő építésbe kezdek, akkor kipróbálom a torroid kimenőket.. Fegalább lesz melója Fleta mesternek De most már tényleg indulok, ha lehet készítek képeket a hangszórókról/dobozokról!
(#) zoliee válasza mayky hozzászólására (») Dec 16, 2010
Azt hiszem, már tudod hányan akarták megvenni??
mikor úgy megcsavarja az ember a hangerő gombot, meglepődik hogy milyet szól a 2x8W!
(#) joepapa válasza hangszoros hozzászólására (») Dec 16, 2010
Igaz
Hogy ez nem jutott eszembe...pdig így mérek sokmindent..
Pofont úgy nehezen kap max 360V ot mérek 1000V os méréshatárban...
(#) zoliee válasza zoliee hozzászólására (») Dec 16, 2010
Hát nincs szerencsém, kétszer mentem oda-vissza, de nem lett meg a bolt..

Bővebben: Link Action2K
(#) joepapa válasza zoliee hozzászólására (») Dec 16, 2010
Ha azért nagyon olcsón eladod az EI vagy M magos kimeőket, mert a toroid tetszik jobban akkor vevő vagyok rá.
Én a régi Si vasban ha lehet EI ben hiszek SE légréselve.
Nekem igazándiból a stril precíz hig endes hangú SM85a trafóm sem ttszik annyira mint egy EI...Valamiért a rosszabb job afülnek.

Mert a toroidnak is az a baja csk, hogy tökéletes, azaz túl jó, tehát átviszi az 1MHz et is

Ha valamit kicsit elcsesztél a toroid előtt Hipersyl előtt akkor az is át fog jönni, az Ei valahogy csak a hangrész viszi át jólmegmagyarfogalmazva.

A triódásban még a táptrafóm is M.
A kimenők EI.
Majd kiderül, csak lassan készül, most pl megint egy napig pillanatszorítóban van (kevés a pill szorító apránként megy)

Hétvégén talán már drótozhatom.
Akkor már hamar fog szólni.
Ez a pepecselős doboz lakk keret ragszt fur mér tologat fúr dolog már nagyon unalmas sziszifuszi meló.
(#) zoliee válasza joepapa hozzászólására (») Dec 16, 2010
Nem tervezem, most beszélgettem a bolt tulajával, és finoman lekoptatott. Megkérdeztem a Mellorn Nemesis árát is, mert nem találtam hozzá, de azt mondta ha a sonido két hangszórójának megvétele gondod okoz, akkor ne ácsingózzak érte... (amúgy 480E ft. plusz a kar.) Nem akartam elkeseríteni hogy meg tudnám venni ha akarnám, de van másis amire kell költenem, és ezért rakom mindig a háttérbe a sonido hangszóróm, de most kicsit feltolta az agyam a "kedves" ember...
(#) varttina válasza CIROKL hozzászólására (») Dec 16, 2010
Nálam is beválltak a toroid kimenők. Igaz, a következő erősítőmbe már megvannak a "kocka vasak", ha a pénzem és az időm engedi fogok még pár toroid kimenőt teker(tet)ni.

A toroid vasmagok sem egyformák. Gondolom mind az anyagában, mind pedig a a lemezvastagságában lehetnek eltérések. Honnan tudhatom, (ha pl. egy börzén látok egy toroid trafót, és nincsennek nálam a műszereim) hogy milyen vasmagra készült?
(#) szamóca hozzászólása Dec 16, 2010
Srácok! Nincs kéznél valakinek egy Noval9-es NYÁK-os makro SP5-re?
(#) CIROKL válasza szamóca hozzászólására (») Dec 16, 2010
Ha minden igaz.

9 szami.LMK
    
(#) szamóca válasza CIROKL hozzászólására (») Dec 16, 2010
Említettem már hogy Te vagy a kedvenc szerszámkészítőm?!
(#) Gory válasza CIROKL hozzászólására (») Dec 16, 2010
Nekem is toroid kimenőim vannak Fleta jóvoltából.
(#) Gory válasza CIROKL hozzászólására (») Dec 16, 2010
Esetleg egy oktál-t én is kunyerálhatnék?
(#) lpcollector válasza CIROKL hozzászólására (») Dec 16, 2010
Nagyszerű, most már akár sorozatban is gyárthatsz
Következő: »»   1136 / 2208
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem