Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Csöves erősítő készítése
 
Témaindító: seedz, idő: Márc 31, 2006
Témakörök:
Ne feledd betartani a fórum viselkedési szabályait, és a topik megmaradásának feltételeit. [link]
A téma átmenetileg fagyasztva lett, hozzászólni nem tudsz!
Lapozás: OK   465 / 2208
(#) Imi65 válasza EcoPityu hozzászólására (») Márc 15, 2009
Szia Pityu! Ezt lemodellezheted kisfeszültségen, ott is szinte lineárisan csökken a fesz a terhelőáram növelésével. És ott sem segített még egy 2200 µF . Arra gondolok, hogy a trafó szinuszok csúcsát "leharapja" a hirtelen "egekig növekvő" csúcsáram, így nem tölti úgy fel a kondit, ezáltal csökken a tápfesz. Persze, hozzájárul a diódák emelkedő feszültségesése (ez nagyfeszen kisebb jelentőségű), a kondenzátorok mélyebb kisülése ( ezt elviekben kivédené a nagyobb kapacitás), ill. a trafó Ohm -os ellenállásán fellépő feszesés.
Szerk: De ez csak elmélet, az is csak villám.....
(#) djhans válasza Imi65 hozzászólására (») Márc 15, 2009
Ezt én is tapasztaltam a GU50SE-nél hogy a 285V váltóból csak 360V lesz terhelten (a két GU együtt 180mA-t kajál). És a váltót mérve nem esik. Rá kéne tenni egy szkópot az megmutatná mit történik a szekunder tekercsen terhelt és terheletlen állapotban.
(#) Imi65 válasza djhans hozzászólására (») Márc 15, 2009
Azért gondolom ezt, mert a dióda akkor, amikor a trafó feszültsége meghaladja a kondi aktuális feszültségét, akkor a diódák nyitóirányba kerülnek, és kb 2x1V eltéréssel "hozzákötik" a trafó kivezetéseit a kondihoz. Ezáltal a kondinak "kötelessége volna - a tankönyvek szerint" csúcsfeszültség közelébe töltődni. A mellékelt ábra szerint viszont ez nem teljesül maradéktalanul. :nemtudom:
(#) sturbi válasza EcoPityu hozzászólására (») Márc 15, 2009
Idézet:
„MIT TEHETEK ÉN MÉG AZ ÜGY ÉRDEKÉBEN????”

Nagyobb áramú trafó kell, hogy elég gyorsan tudja pótolni a pufferből kirántott töltésmennyiséget.
(#) mark.budai hozzászólása Márc 16, 2009
Sziasztok! Gondolkozok, hogy mikróból kiszedett trafóról, ha nincs összehegesztve, leszedném a tekercseket, átlemezelném EI-re, akkor nem lenne jó GU-50, esetleg PP kimenőnek? Már csak 800V-os szekunderű trafó kéne . GU-50-et meg kérnék kölcsön JZoli-tól, egy próba erejéig.
(#) Imi65 válasza mark.budai hozzászólására (») Márc 16, 2009
Ne rémíts el Márk. Mi az ördögnek kéne 800V AC? Az több, mint 1kV-ot adna a kondikon. Nehogy agyon csapasd a végén magad!
(#) l48 válasza EcoPityu hozzászólására (») Márc 16, 2009
A helyedben első lépésként az egyenirányitó hidat cserélném valami diszkrét diódákból álló hidra. A méréseid alapján úgy tünik, hogy azon esik a feszültség. Mindenesetre egy szkópos mérés sokat segitene
(#) l48 válasza Imi65 hozzászólására (») Márc 16, 2009
Pedig ezt én is kipróbálom. Van egy-két jó kiállású olajszürőm. A lényeg szerintem, hogy az eredeti felhasználás még véletlenül se ugorjon be senkinek mert a varázslat szertefoszlik.
(#) Danaman válasza mark.budai hozzászólására (») Márc 16, 2009
Üdv, megnézem hogy mikor fogod te a mikró trafóját szétoperálni, maximum sikítóval lehetne de akkor meg már kuka az egész .
(#) EcoPityu válasza mark.budai hozzászólására (») Márc 16, 2009
Nem akarlak elkeseríteni, de ez sem új ötlet...

Ötlet1

Egyébként Flex-el szét lehet símán szedni, mert csak a lemezelés van összehegesztve 1mm-mélyen, de ezt kifejtettem már néhány mikrosütős topicban...
(#) EcoPityu válasza Danaman hozzászólására (») Márc 16, 2009
Á-Á-Á-Á-Á!
Nekem 2db van szétszedve, és várja, hogy 24v-os mikrosütő legyen, E-t az E-vel.
Lemezekre valóban nem szedhető, de így még jó, de erről is már írtam, csak nem itt!!
(#) EcoPityu válasza sturbi hozzászólására (») Márc 16, 2009
Ne izélj már! 0,65-ös dróttal van tekerve a szekunder (1A) nem elég 350vx1A = 360w??????
Há' milyen átmérővel tekerjem?????

Egyébként a zeneiben tudja, és így meg vagyok elégedve.
Legizmosabb bumcidribumm zenénél sem esett üzem közben 400v alá! Színusszal meg nem hallgatom!
(#) Danaman válasza EcoPityu hozzászólására (») Márc 16, 2009
Én SRS464-es cső táptrafójának akartam de sajnos "túl van gerjesztve" vagy mi úgyhogy nem bírná ki
(#) EcoPityu válasza l48 hozzászólására (») Márc 16, 2009

Ne keserítselek el, de ha a tápom képeit láttad volna...(itt visszább)
akkor tudnád, hogy 4A-es szilícium graetz híddal van megoldva, elég durva lenne, ha 1A-hatására több esne rajta 2v-nál!!!
(#) EcoPityu válasza djhans hozzászólására (») Márc 16, 2009
Nem fogok szkópot kötni a 250v+110v~-ra!

Lehet, hogy Iminek van igaza, de akkor nincs megoldás!
Valóban van egy olyan teljesítmény, /áramterhelés/ ami fölött, a kondi már ...art sem ér...ez tuti, még ha alacsony belső ellenállású gyors töltésű (mint a kapcs üzemű tápokban) kondit használnék, az sem segítene...
Vazze, most is olyat használok...hehe akkor jóhogynem...

Na mindegy, úgyis csak zenével hallgatom, nem hanggenerátorral, mi vagyok én, denevér???
(#) EcoPityu válasza EcoPityu hozzászólására (») Márc 16, 2009
Idézet:
„nem elég 350vx1A = 360w??????”

Bocsi... 360vx1A = 360w
(#) EcoPityu válasza Danaman hozzászólására (») Márc 16, 2009
Gyári primerrel valóban túl van gerjesztve, vagy sorba kötsz kettőt, akkor már jó, vagy újratekered 2menet/v-al!
(#) Gubán_Gábor válasza EcoPityu hozzászólására (») Márc 16, 2009
Hello

Nekem nagyon jól sikerült a tápot megcsinálnom
480V nyugalmi fesz, a végcsövek 40mA-en járnak ( oldalankénti katódáram) és tökéletesen megtörténik a váltás a 2 tungsram PL509 cső között.
most hétvégén a buliban bizonyított
Nagyon brutálisat szólt.
480V nyugalmi max kivezérlésen se esett 470V alá. mértem.
pedig nekem eredőben 235µF van rajta puffernek, 2 db 470µF-os kondi sorosan a nagy feszültség miatt, és nekem tökéletesen elég. A segédrécs pedig egy 470µF-os szűrést és pufferelést kap.
A 2 nagy kondi közepéről lett levéve a 240V os segédrácsfesz, és ezt a VR150 stabilizálja 150V-ra.
Még ki lett egészítve a 2 kondi soros kötése miatt 1-1 feszültség kiegyenlítő ellenállással a 2 kondi lábaira 1-1 220k-s ellenállással
A szombati buliban monoban toltam 2 hangfal lett ráakasztva a 2 illesztő trafóval a 100V os kimenetről, és kegyetlen nagyot ütött És semmi maci
(#) Gubán_Gábor válasza Gubán_Gábor hozzászólására (») Márc 16, 2009
Azt még nem írtam, hogy az egyenirányító fokozatban a régi elavult SIEK7-eket BYW76-os gyors kapcsolódiódákra cseréltem. és a tápba tettem nagyfrekis szűrő tagokat is 2db 470nF 400V sorosan szintén=kb 230nF.

Az APX trafó pedig 2x166V os szekunderrel rendelkezik, a középmegcsapolás megy a segédrácsra a 2 széle pedig a 332 V tal a graetz hídra. 260W teljesítményű TH 206E jelzésű a trafó.
(#) sturbi válasza EcoPityu hozzászólására (») Márc 16, 2009
-De Pityu, Te kérdezted, mit lehet még tenni, szerintem is jó úgy, ahogy van. 360 W súlyosan kevés 2* 100 W színuszos teljesítményhez. Én csak a kérdésre válaszoltam.
(#) Gubán_Gábor válasza EcoPityu hozzászólására (») Márc 16, 2009
Mondjuk nekem csatornánként külön táptrafóról megy a 2 független monoblokk és így már érthető, hogy nekem nem esik a fesz rajta szinte semmit max kiveznél. és 1 csatira bőven elég a 260W os táptrafó
(#) Imi65 válasza sturbi hozzászólására (») Márc 16, 2009
Az előzőhöz én is 400VA-es trafót használtam. 2x85W kijött belőle csatornánként, de nem foglalkoztam a tápfeszültség alakulásával, mert azt gondolom, szobai erősítőnek ezek megfelelő paraméterek.
(#) Action2K hozzászólása Márc 16, 2009
Szép jó napot! Hogy én mit találtam: Link Szép látvány!
(#) mark.budai válasza EcoPityu hozzászólására (») Márc 16, 2009
Tehát akkor az már EI magos? Ha a primer 220-230V-os, akkor azt le sem kell tekerni, elég a szekundert (azzal el is leszek). Már csak mikró kell!
Imi: Akkor hány V-os trafó kell, valami bivaly erősítőnek? 50-70W elég lenne . A szekunder olyan vastag, hogy flex-el lehet csak levágni? A mikrókkal én nem foglalkozok, ha rossz, akkor kuka(esetleg a kapcsolót, 230-a vezetéket, meg a dobozt mentem meg).
[off]A 63V-os kondi is durrant tegnap akkorát, azt hittem, elszállt, de nem (direkt kisütöttem, nehogy megcsapjon).
(#) Danaman válasza Action2K hozzászólására (») Márc 16, 2009
Hmm... szép!
Megvan az új háttérképem
(#) mark.budai válasza Action2K hozzászólására (») Márc 16, 2009
Szép egy csöves cucc!
(#) Danaman válasza mark.budai hozzászólására (») Márc 16, 2009
Nem a szekundert kell flexelni, nem arra mondtam hanem hogyha szét akarod venni a lemezelést ahoz kell.
(#) mark.budai válasza Danaman hozzászólására (») Márc 16, 2009
Ha EI magos, akkor nem szedem szét. De ha nem EI, akkor gond van.
[OFF]15422. hozzászólás ebben a topikban !
(#) Danaman válasza mark.budai hozzászólására (») Márc 16, 2009
Naés ha nem szednéd szét mégis hogy akarod újratekerni? elég érdekes lenne.
(#) mark.budai válasza Danaman hozzászólására (») Márc 16, 2009
Hát tudod, ahol a lemezeken átmegy a huzal, mindig kihúzni, utána megint...
Következő: »»   465 / 2208
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem