Fórum témák
» Több friss téma |
Fórum » DCF77 óra Nixie-csövekkel
Ja! Bocsi! Nem értettem az 1k dolgot csak most, hogy jobban megnéztem a képet.
Szia!
Egy kicsit más ez a 10F2xx, mint a többi, belesétáltam egy-két csapdába... Nézd meg ezt, hátha megy. GPIO0 - SW1, GPIO1 - SW2, GPIO2 - Ir LED, GPIO3 / MCLR / Vpp - Menu. Jó tanács a programozáshoz: PICKit2: Akkor kell beimportálni a hex állományt, amikor a kontroller már rá van csatlakoztatva a programozóra. A program kiolvassa az OSCCAL értéket a kontrollerből és megőrzi. Nem PICKit2: Legelső tevékenységnek olvassuk ki a kontrollert. A legutolsó utasításnál levő kód alsó 8 bitjét jegyezzük fel. DIP8 esetén: végy egy alkoholos filcet és a lábainak tetejét aszerint színezd be, ahogy a 8 bit binárisan kinéz: 1 - beszínezett láb, 0 nincs színezés; 8. láb MSB, 1. láb LSB. Így sokáig megmarad az OSCCAL értékre... A forrásban a
részben a vastag 1A helyére írjuk be a feljegyzett értéket. A 0x bevezetés maradjon meg.
Szia!
Alakul ez is, mostmár van jel, csak olyan - lehet, hogy hülyén hangzik - nehezen jön a jel és főleg a "menü" gombnál (elvétve a többinél is) eléggé "ugrókódos". Úgy gondolom, hogy nehezen jön a jel, hogy többször meg kell nyomni a gombot, egy pillanatnyival hosszabb időre, hogy történjen valami.
Szia!
Sajnos a 10F2xx -t a port bemenetek változásfigyelése reset -en keresztül ébreszti fel a sleep állapotból. Ennek időzítésére nincs programozott lehetőség.
Na most már teljes a zavar.
Akkor a PIC-et sem kell kivenni csak a LED-et rárakni ellenállással a +5V és az RTC közé?
Szia
Semmit, tedd be ezt a kis kapcsolást, a Dp helyére tedd be polaritáshelyesen a ledet,és ha villog, megy a PCF. A biztonság kedvéért a PIC kivehető, de nem fontos. Üdv: Csupasz :yes:
Nem értem, mit nem értesz...
Az RTC 7. lába, az INT kimenet, egy nyitott kollektoros kimenet - egy tranzisztor kollektora, ami nincs sehova máshova bekötve. Az INT kimenetre kösd a LED anódját, a LED katódját egy ellenállásra (1k), az ellenállás másik végét a PIC +5V -os tápjára - ez lehet a 7805 kimenete is. Ha a kontroller nem programozza másként (ezért jó, ha kiveszed a PIC -et), akkor az INT kimenetet az órajelből leosztott 1Hz -es négyszögjel vezérli. Egyébként az 1Hz még multiméterrel is mérhető, követhető. Elegendően nagy bemeneti ellenállással bíró műszerrel még akkor is ki lehet mérni, ha a kimenet nincs felhúzva. Ekkor 0.2 .. 0.4 V és a 0.05 ... 0.1V között váltokat a kimeneten a feszültség a földhöz képest. Másik megoldás: érj hozzá a mérőelektródához kézzel az alatt, amíg méred. Ha a kimeneti tranzisztor le van zárva, nagyobb feszültséget mérsz (zaj kerül a mérővezetékre), ha a kimeneti tranzisztor ki van nyitva, földre köti a mérőelektródát, a feszültség lecsökken.
"Nem értem, mit nem értesz..."
Az a helyzet, hogy baromira nem értek az elektronikához, viszont nagyon érdekel! Ezért van az, hogy ami nektek hozzáértőknek teljesen logikus az nekem esetleg tök homály ha nincs úgy leírva, hogy egy laikus is megértse. Ezen leírásod teljesen világos! Nekem ez kell! Le legyen írva mit és hogyan... Ezért bocsi mindenkitől ha számotokra teljesen alap dolgokra is rákérdezek! Köszönettel: Pali
Köszönöm! Este talán oda jutok, hogy kipróbáljam, de addig is kell keresnem egy oda illő tranzisztort.
Még egy kérdésem lenne: mennyire melegszik a FET a dc-dc résznél? Nekem IRF740-es volt otthon, ezért ez került bele, de hűtőbordát még nem raktam rá.
Ha a megfelelő dióda van berakva, akkor egyáltalán nem, vagy éppen csak langyos. Az enyémen van egy pici hűtőzászló, de teljesen felesleges rá.
A leírásban szereplő UF4007-es van benne, akkor ezek szerint jó lesz, de majd megnézem egy hoszabb bekapcsolás után megnézem.
Szóval akkor a "reakciókésés" ezért van? De akkor emiatt olyan alacsony a fogyasztása. A 12F683-as PIC szerinted elketyegne egy CR2032-es elemről egy darabig?
Szia!
2V -ig mehet le a tápja, egy ideig mehet a CR2032 -ről.
Szia!
Vettem 10F322 -t, ezt a verziót is kipróbáltam... A 10F32x csak 2.4V -ig, a 10LF32x 2.0V -ig működtethető.
Én is vettem ilyen PIC-et de nem tudom hogyan kell PICKit 2-vel programozni.
Most jutottam el odáig, hogy elkezdtem tervezni a panelt (eagle-ben). Ez a 4 csatlakozó ami a ledes panelhez csatlakozik hova lett csatlakoztatva? A vezérlő az e-bay es 44 gombos távirányítós? Ha igen, az hova megy, ha nem akkor mi vezérli?
A csatlakozó a +5V, GND, SDA, SCL vonalakra megy. Nem. A pic...
A PICKit2 saját kezelőprogramjával: Device family / Midrange / 1.8V
Az írja ki, hogy "unsupported part". Valahol azt olvastam,hogy a PICKit 2 nem támogatja, de lehet rosszul emlékszem.
Most programoztam vele.... Egy Pk2DeviceFile.dat frissítés?
Most nézem, nekem még csak 2.5-ös a szoftver, azt írja frissítsem...Most azon vagyok.
Szuper, működik minden! Sikerült felprogramozni a 10F322-es PIC-et, és működik a távirányító! Nagyon köszönöm!
A moderátorokhoz lenne egy kérésem. Hp41C-nek kérhetnék pontot az előbbi segítségéért? Úgy érzem megérdemli , sokat segített, és rendkívüli türelemmel fogadta kérdéseimet, kéréseimet, amivel nem csak nekem, hanem nagyon sok embernek segített.
Köszönöm előre is!
Értem, köszi. Még észrevettem a kapcsolásban, hogy nincs feltüntetve az 7805-ös stabilizátor+a hozzá tartozó dolgok. Ez gondolom ilyen "csináld magad" tipusú rész, de valószinüleg van valami ajánlás hozzá(ha jól látom gyakorlatilag csak egy 3300µF-os elkó van mellétéve?).
A leírásban az van, hogy a táp rész vicsys overkill órájából származik. Itt van a kapcsolása
Annyi a változás (ha jól látom), hogy az általad is említett elkó került bele. Egyébként majdnem jól látod, csak az elkó és egy 100n-es kerámia van ebbe a részbe.
Ismét haladtam: először nem volt meg az 1Hz jel az RTC-n a led+1K ellenőrzéssel, ezért elkezdtem átnézni az ic környékét és észrevettem nagyító alatt egy nagyon pici zárlatot az óra kvarc lábaihoz vezető sávok között. Ezt átvágva már működött is a dolog. Reggel okosabb leszek, hogy vajon elemről is működik-e.
:hide: . Köszi .
Már csak azt nem értem, hogy most 2 külön elem van benne, vagy csak egy?(van ugye egy vicsys nél, és egy 3V-os van a mule-ban is). |
Bejelentkezés
Hirdetés |