Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » DCF77 óra Nixie-csövekkel
Lapozás: OK   203 / 254
(#) baloghvl válasza sooty hozzászólására (») Nov 8, 2013 /
 
Köszönöm a javított linket!

Első ránézésre mindjárt felmerült pár kérdés:

Jól értelmezem hogy a mule_v2 rgb.lay vezérlőpaneljához a közvetlenül alatta található (RGB-nél lukfúrt) kijelzőpanelt kellene megépíteni az RGB led Mule 4.lay-el? Így kapnám meg a PIC által vezérelt RGB alávilágítást?

Van pár smd kondi a nyák oldalon. Ezek milyen értékűek és tokozásúak?

A 7805 fölötti RGB tápcsatlakozó a külső RGB vezérlő tápja? Tehát részemről elhagyható lenne?

Van esetleg ehhez az újabb tervhez elvi kapcsolási rajz?

A plusz trimmer és LDR a táp résznél mire való?
(#) sooty válasza baloghvl hozzászólására (») Nov 8, 2013 /
 
A kondi 100n , a màsik trimmeres rész nem kell, mert az az egyszerü alàvilàgìtàs fényerejét szabàlyozza. Igen, a kettőből kell összerakni, mert ez a kinai rgb vezérlőhöz készült.
(#) havranarpi hozzászólása Nov 8, 2013 /
 
Sziasztok!
Végleges elkészültem a Mule 2-vel
Megkaptam az RGB vezérlőt is gyorsan rá is dobtam
Minden készen van rajta.A ledek csak diffúzak ,nem víztiszták ,de ez is elég lesz fényerőnek.
(#) vicsys válasza havranarpi hozzászólására (») Nov 8, 2013 /
 
Én is dolgozgatok... Nagy köszönet kaqkk mesternek a szépen elkészített nyákért!

DSCN0009.JPG
    
(#) Csupasz válasza vicsys hozzászólására (») Nov 8, 2013 /
 
Látom szépen haladsz....
(#) vicsys válasza Csupasz hozzászólására (») Nov 8, 2013 /
 
Igyekszem, köszi! A Te kis 12V-os DC tápod fogja hajtani, mert az elégséges lesz a 6db. Z566M gombóchoz és nem fog lefulladni a 170V-os DC/DC konverter.
Mivel ma jött meg a nyák, a tesztelés még odébb van. Majd igyekszem képeket feltenni.
(#) kocsgab002 válasza vicsys hozzászólására (») Nov 8, 2013 /
 
Hmm..jól néz ki, remélem cikkecske lesz belőle
(#) kaqkk válasza kocsgab002 hozzászólására (») Nov 8, 2013 /
 
Szerintem először óra lesz ..
A hozzászólás módosítva: Nov 8, 2013
(#) sooty válasza vicsys hozzászólására (») Nov 8, 2013 /
 
Viktor, ha z566m màr gombóc, akkor gyorsan vedd ki a fazékból (a z560m a gombóc, az z566m inkább krokett )
(#) vicsys válasza sooty hozzászólására (») Nov 9, 2013 /
 
Jó- jó, tényleg krokett... De az eddig használt Z573m-hez képest, tényleg lufi.
(#) vicsys hozzászólása Nov 9, 2013 /
 
Ma egész nap csak forrasztgattam. Ha arra gondolok, hogy még 51 darab vezetéket kell elkészítenem, beforrasztanom, háááát...
(#) CIROKL válasza vicsys hozzászólására (») Nov 9, 2013 /
 
Eszméletlen szép , és a foto masina kezelője sem semmi , extra minőségű minden .
(#) vicsys válasza CIROKL hozzászólására (») Nov 9, 2013 /
 
Köszönöm. A nyákot én terveztem, de mint írtam, Kaqkk kolléga gyártotta le. A gép egy kis kompakt Nikon, semmi extra. Remélem, hogy olyan szépen is fog működni, mint, ahogy terveztem.
(#) Csupasz válasza vicsys hozzászólására (») Nov 9, 2013 /
 
Ez ismét a Tőled megszokott minőség......Vagy talán még jobb?
(#) baloghvl hozzászólása Nov 11, 2013 /
 
Sziasztok!

A Mule v2-órába milyen fotoellenállás van elképzelve? A cikkben 1k-s van írva de ilyen kis értékűt nem találtam.

Fototranzisztor vagy fotodióda nem lenne jó? Mondjuk ez:
http://www.hestore.hu/prod_10026740.html
(#) kaqkk válasza vicsys hozzászólására (») Nov 11, 2013 /
 
Az a sok üres forrszem csak dísznek került a panelra? A biztonság kedvéért kifúrtam .
(#) kocsgab002 válasza kaqkk hozzászólására (») Nov 11, 2013 /
 
Az a protoboard...
(#) vicsys hozzászólása Nov 11, 2013 /
 
Újabb nap telt el és még mindig csak forrasztgatok. (Nem mertem a lufikkal kísérletezni, ezért a Z573M-ek.)

DSCN0002.JPG
    
(#) vicsys válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Nov 11, 2013 /
 
Így van! Egyrészt szellőzik, másrészt mindig bejön valami kívánság és azt oda építem be. Most egy led kell, hogy jelezze, hogy az elmúlt órában volt sikeres DCF szinkron.
(#) kocsgab002 válasza vicsys hozzászólására (») Nov 11, 2013 /
 
Miért nem mertél azokkal kísérletezni? Olyan rosszak, vagy olyan kevés van belőle?
(#) vicsys válasza kocsgab002 hozzászólására (») Nov 11, 2013 /
 
Nem erről van szó. A szoftver írása még folyamatban és mivel hibátlanok a csöveim, csak végleges beépítéskor kerülnek a helyükre. Nem szeretném ha egy koccanás miatt vagy egy elszúrt kódsor miatt valami bajuk lenne.
(#) kocsgab002 válasza vicsys hozzászólására (») Nov 11, 2013 /
 
Így értem, világos.
(#) havranarpi hozzászólása Nov 11, 2013 /
 
Sziasztok!
Lenne egy kérdésem , a Mule2-ben lévő fényerő poti (5-10K)
ki lehet-e cserélni pl egy 4,7K-s LDR-re ?Előtte van egy 1K-s kozlátozó ellenállás így nem égne szét az LDR.Megoldható ez?És akkor este nem kellene letekerni a potit hanem alabból levenné a fényerőt
(#) kaqkk válasza vicsys hozzászólására (») Nov 11, 2013 /
 
Hát .. Erre végképp nem gondoltam , de nagyon okos megoldás .
(#) vicsys válasza kaqkk hozzászólására (») Nov 11, 2013 /
 
Tudod, a kedves megrendelők (és persze én is), mindig menet közben jövök rá, hogy jó lenne egy led, vagy nyomógomb, vagy akármi és bár a program átírása egy perc, a hardvernek nincs helye a panelon. Az üres területek kitöltése így hasznos lehet, hiszen lesz funkciója.
(#) kaqkk válasza vicsys hozzászólására (») Nov 11, 2013 /
 
Én meg törtem a fejem , kifúrjam? ne fúrjam? ...
(#) sooty válasza vicsys hozzászólására (») Nov 11, 2013 /
 
Az ütődést azt értem... Multiplexeltnél érteném az elszúrt kódot is (multiplexeletlennél nem), de szerintem csak félted őket...
(#) vicsys válasza sooty hozzászólására (») Nov 11, 2013 /
 
Persze, hogy féltem a kisz drágaszágot...!
(#) sooty válasza havranarpi hozzászólására (») Nov 11, 2013 /
 
A mule2 tervén ott az LDR. Neked olyan nyàkod van, amiről màr lekerült, mert elég kicsi volt az àtfogàsa és az alulhajtàs àrt a csöveknek (ha rosszul àllítod be). De visszacsinàlhatod az eredeti terv szerint.
(#) havranarpi válasza sooty hozzászólására (») Nov 11, 2013 /
 
Bővebben: Link Én a ledere gondolok.Az első képen látszik a ledpanel..A másodikon pedig a poti helye.
Következő: »»   203 / 254
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem