Fórum témák
» Több friss téma |
Ha valaki bejut egy védett objektumba úgy, hogy nem veszi észre az infra, az nem azzal fog foglalkozni, hogy de szép az a villogó izé, szétszedem, mi van belül...
![]() A véleményem csak, hogy felesleges túlzásba vinni a szabotázskört, csak a ténylegesen szükséges helyekre érdemes, pl. kültéri sziréna, kültérre helyezett kezelőegység (zárt dobozban természetesen, és ebből kifolyólag minden kültéri eszköz) A betörések 99%-a riasztózott területeknél, ahol a riasztó ellenére bementek, az ógy nézett ki, hogy a kültéri sziréna bedobva egy vödör vízbe, vagy purhabbal kifújva. (Csak olyan esetben volt ez is, ahol nem volt elérhetetlen helyen, pl. tetőről elérhető, ill. túl alacsonyra szerelt.) A DEOL kötés a MABISZ szerint is teljes védelmet biztosít a szabotázsfigyeléshez. A DEOL négy állapotot különböztet meg. Nyugalmi, nyitott, szakadt, és zárlat állapotokat. Ez két ellenállásnál az elve: R, 2R "végtelen"R ill. 0R. A védendő terület optimális megfigyelése a lényeges szempont. Ha fokozott védelmet akarunk kiépíteni, akkor nem csak mozgásérzékelőt, hanem üvegtörés érzékelőt, és nyitásérzékelőt is be lehet szerelni. Speciel, én nem szeretem a nyitásérzékelőt, nyűgös szerelni, és, ha nem bankról, vagy egyéb nagy pénzmogztató intézményről van szó, akkor inkább mozgás, és üvegtörés érzékelő, vagy ennek kombinált változata, pl. DSC LC102, Crow SRPG2. Itthon is csak mozgásérzékelők vannak. Ha már be akar valaki jutni, az nem áll meg az ajtóban, vagy ablakban, így szerintem a nyitásérzékelő, és a mozgásérzékelő jelzési ideje között van kb. 2 másodperc, ezért nincs itthon nyitás. A sziréna kb 9 méter magasan van a tűzfalon, azt elérni csak jó hosszú létráról lehet, ennek leszedésére nincs sok esély. A földszinten mindenhol rács az ablakon. ![]()
teljesen igazad van az idézetet illetően. én is mindig a maximálisra, és teljesen rugalmas megoldásokra törekszem, és nem hiszem, hogy jobban járok, mert az optimális sok esetben elegendő lenne, és egy csomó időt megspórolnék
![]() Udv ![]()
Én pedig a nyitásérzékelők alkalmazását kifejezetten ajánlom magánházaknál is és különösen idős vagy egyedül élő embereknek. A nyitásérzékelő sokszor az egyetlen lehetőség az otthonmaradó élesítés érzékelőjének. Érdemes az ajtókra, ablakokra - kicsikre és nagyokra is - felszerelni. Bukóablakra is fel lehet úgy tenni, hogy bukóhelyzetben nem adjon jelzést. Valóban útólagos beszerelése macerás, de aki éppen házat épít, nem árt ha előre gondol erre. Nem felesleges!
(A profilképemen (nem) látható személy társávala a ház tetőcserepét megbontva jutott a padlásba, majd onnan a házba nyíló padlásajtón keresztül a lakótérbe, ahol egyikük az állmából ébredő, egyedül élő, idős asszonyt megfojtotta.)
volna egy kis problémám! Szereztem egy nyitás érzékelőt. 4 ereset. kábel színei piros sárga fekete sötétkék. Melyiket hova kell bekötni?
mintha a fonokom hallanam de igazad van
![]()
Az üvegtörés érzékelőt is lehet éjszakai módban korlátok nélkül használni. De ez igaz, hogy ilyen alkalmazásoknál sokszor a nyitás a megfelelő, csak a legnagyobb gond az, hogy még mindig nem gondolkodnak előre az építkezők, hogy ha már egyszer építés, vagy nagy felújítás van egy házban, akkor érdemes a riasztót is lekábelezni. Utólagosan pedig csúnya az ablakoz vezető csatorna. Persze vannak rádiós nyitások is, ezzel nincs esztétikai probléma, csak sajna eléggé drágák. Ha utólagosan kell riasztót építeni lakásba, akkor a legesztétikusabb módszer az, ha minden a padláson van vezetékezve, így csak minimális kábelcsatorna kell. De ez csak egyszintes házaknál működik. Nálunk is volt már hasonló tetőn keresztül besurranó tolvaj, ha olyan az épület, akkor a padlásra egy kombinált pir, és szintén egy pir a lejárathoz. A jó minőségű mozgás a padlás rosszabb viszonyai ellenére sem okoz vakriasztást.
Az tény, hogy egy nyitás jóval olcsóbb, mint egy mozgás, de a munka vele majdnem kétszeres, főleg akkor, ha teljesen rejtett kábelezést kell csinálni, ugyanis ekkor mindenképp kell az ajtó beépítése után menni beépíteni a nyitást, vagy ha már meglévő ajtóba kell bedobni, akkor utólagos vakolási munkák kellenek. De ezek szerintem izések kérdése. Rádiós cuccot a legjobb szerelni. ![]() Csak még drága, és eléggé kaotikus a megbízhatósága.
Mérd ki egy műszerrel, két ér a négyből a szabotázskör, ez rövidzárat jelent két ér között, a reed érpárt pedig meghatározhatod, hogy a mágnest mellédobod, ekkor rövidzár, ha elveszed, akkor szakadást mérsz.
Vaterán 10 000 ért vettem GSM kommunikárt és müködik.
oké meg van a sárga/piros a szabotázs mert amikor mágnem van mellette akkor zárlat amikor elveszem akkor szakadás! De a másik 2 kábel micsoda?
fordítva, ami a mágnesre zár-megszakít az a riasztókör, ami mindig zárlat az a szabotázskör(ha elvégják a drótot...)
Az szép vétel!
Milyen GSM? Csak sim kártyát kell beledobni, vagy telefon is kell hozzá?
Sziasztok!
Olyan kérdésem lenne, hogy jelenleg LC-100-as érzékelők vannak a lakásban. Szeretném lecserélni ezeket 104-esre, megoldható egy sima lekötöm/bekötöm módszerrel, vagy ennél azért bonyolultabb? Üdv: Gergely
igen minden ugyanaz rajta mint az lc 100-on csak a 104-ben van mikro is
Sziasztok. Beleütköztem még egy problémába! A végzáró ellenállások. Azokat mikor és hova kell bekötni? Azt tudom hogy azért kell mert a mabisz minősítés meg a deol. Na meg ami fontosabb a kábel rövidzárlet és szabotázs elleni védelem érdekében. De az ellenállásokat hova kell bekötni és mikor kell használni? És mekkora nagyságúakat? Segítséget előre is köszönöm.
Idézet: „Azt tudom hogy azért kell mert a mabisz minősítés meg a deol.” Talán inkább azért kell, mert a risztók elektronikus berendezések. Egy hurokban az ellenállások alkalmazásával több állapot is előállítható, mint a nulla (rövidzár) vagy végtelen ellenállás (szakadás). Például az egyszeres lezáró ellenállással három féle állapot állítható elő, ezért alkalmazható egyszerre alapállapotban nyitott és alapállapotban zárt érzékelő is. A topikban több telepítői leírás is megtalálható, azokban a kérdéseidre a válasz benne van, el kellene olvasni!
És ezek a hurkok ezek mit jelentenek?Mikor melyiket kell használni?(szakadás,rövidzárlat)És hogy állítható elő egyszerre 3 alkalmazás?Ez minden központnál kell?
A válaszom utolsó mondatát nem olvastad?
Idézet: :nezze: „A topikban több telepítői leírás is megtalálható, azokban a kérdéseidre a válasz benne van, el kellene olvasni!” Pl.:Itt van a PC585 leírása. Ebben a 2.8-as pont a zóna vezetélezéssel foglalkozik, lerajzolva, leírva. Ott van a lezáró ellenállás értéke is. Én nem írtam semmilyen "3 alkalmazás"-t, három féle állapotról szóltam... Hogy melyik központnál mi kell, azt talán az adott központ leírásában kell keresni! Ez válasz volt a privát üzenetedre is!
Köszönöm a válaszod. Most hogy utánna nézegettem kezdem érteni! De egy kérdésem még mindig volna! Honan tudom megállapítani egy mozgás érzékelőről hogy csak sima infra vagy duál?
A duál infra kettőzött érzékelőt tartalmaz. Ez lehet két PIR elem is, ez gyakran egy tokban van, illetve lehet PIR elem, és mikrohullámú érzékelő egyben. Ezt inkább kombinált érzékelőnek hívják.
A duál, vagy Quad infrát külsőleg nem igazán tudod megállapítani, csak típusa alapján, az adatlapján tudod beazonosítani.
Sziasztok.Régebbi dsc központoknál(5010-5020)mit kell beállítanom,hogy vonalas,vagy mobiltelefont hívjon csak riasztás esetén?Előre is köszönöm.
A telefonszámot a 301-es szekcióban, a 310, 311 szekcióban egy tetszőleges azonosító számot, pl. 1111
a kommunikátor formátumnál residential hívás opciót ( az 5010-nél és az 5020-nál ez más más szekcióban van, 360, és 352, de nézd meg a leírásban) A 320-as opcióba szintén ki kell tölteni egy tetszőleges üzenet kódot, pl. 11-el feltölteni A 380-as opcióban engedni kell a kommunikációt (1, 5)
Sziasztok,
Elore is bocs a láma kérdésekért...a leirást átolvastam de nem értek pár dolgot. központ: 1832 kezelő 5501 1 nyitás, 6 mozgás, 1 füst érzékelő.Solo Alpha sziréna. 2 aksi Három kérdésem van: 1. Jól gondolom, hogy a programozásnál számsorokat kell megadni? A leirásból nem 1értelmü. PL. zóna beállitás: *8 [kód] majd 101 és innen folyamatosan a zóna jellemzők 0101030303030307 ? ![]() 2. A Sziréna leirásában nincs semmi kötve a Bell + ra igy bekötve hibát jelez a központ... + - ra aksi párhuzamosan a központ aksijával. "N" összekötve Bell - al. Ha teszek ellenállást a Bell + - közé akkor nincs hiba, de akkor nem is szól értelemszerüen a sziréna...Mi a helyes bekötés? ![]() 3. A füstérzékelő 4 vezetékes. + megy AUX + ra, - meg PGM1 re. C com és NC ( zónára kötve 5,6 K ellenállással. PGM1 bekapcsolva 03 kodra, 8 as zona 07 esre állitva (24 órás késleltetett) a központ hibát jelez a 8 as zónánál...Mi a helyes bekötés? ![]() Minden érzékelő külön zónán van EOL-al.... Tegnap azt gondotam szétverem kalapáccsal az egészet ![]() segitséget előre is köszönöm. Adam
Sziasztok!
Van nekem egy felesleges PC560 központom, gondoltam felteszem a műhelybe, de kezelőm nincs hozzá. Szerintetek mit szólna egy PC585 kezelőjéhez? (PC1555RKZ) értelemszerűen a +4 zónafény és a kezelői zóna értelmét vesztené.. a protokol ugyan az? vagy felejtsem el? köszi!
Sajnos nem fog menni vele, a protokoll a régi 1550-es riasztók protokollját használja.
gondolom 001 akart lenni...
Ha igen, akkor jól gondolod, a zónajellemzőket folyamatosan kell beírni, de nem kell a 16 zónát végigírni, ha nem értél végig, akkor a #-el kiléphetsz a szekcióból. Sziréna bekötése helyesen: sziréna+ központ Bell+ Sziréna - Központ aux- Sziréna N központ Bell- Sziréna P üresen marad SZIRÉNA AKKUT SOHA NE KÖSSED A KÖZPONT AKKUVAL PÁRHUZAMOSAN! Sziréna N és sziréna+ közé be kell dobni egy 5,6k ellenállást. ( vagy a központ bell+ és bell- közé) Négy vezetékes füst bekötése, egyik módszer: füst + aux+ füst- aux - füst com KP. com füst NC egy 5,6K ellenállás sorosításával KP zóna bemenetre. Ez akkor jó, ha a füstérzékelő magától vissza tus állni alaphelyzetre. Ha nem tud visszaállni, és külső törlást igényel, akkor a füstérzékelő negatív tápját az egyik PGM kimenetre kell kötni, a kimenet beállítását be kell konfigurálni alapesetben aktívra, amit a *72 parancs tud pár másodpercre megszakítani. PGM 1 esetén: 009 szekció: 03,00 Ez csak akkor kell, ha a füstérzékelő öntartó. A legtöbb mai érzékelő már visszaáll magától, így nem kell a *72-vel kínlódni. Ha a pgm kimenet alapban nem aktív, azt az 500-as szekcióban tudod invertálni, a PGM1 az 501, a PGM2 az 502 stb stb...
bocsi de az 5,6k az a zonakhoz megy nalunk
a bell+ es a bell- koze 1k ellenallas kell ![]()
Hidd el, tökéletes oda az 5,6k. Rengeteg DSC-t raktam már fel, és sosem volt gond az 5,6k lezárással a bell+- résznél.
Szia!
Köszi! Köszben kaptam egy felajánlást egy kezelőre hozzá ![]() Viszont itt jön a következő kérdés.. ![]() Ez a PC560 központ a műhelyben lesz, 3 zónával. A műhely külön épület. A lakáson van már egy PC585, dugig tömve. Gyakran előfordul, hogy lakás éles, ekkor a műhelynek is annak kell lennie, de van, hogy a lakásban vagyunk, de a műhelynek élesnek kell lennie.. földben van elásva kábel, ebben 3 ér szabad.. hogy lehetne azt megoldani, hogy ha a lakást élesítem, a műhely PC560 központ is beélesedjen, de ha a lakást kikapcsolom, a műhely maradjon éles... van erre valami trükk? lehet az 560-nal valamit kezdeni, hogy ne csak a keypardól élesedjen be? van egy "key" feliratú 1db kapocs rajta.. ez mire jó? nem igazán értem... |
Bejelentkezés
Hirdetés |