Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elektronikában kezdők kérdései
- Ez a felület kizárólag, az elektronikában kezdők kérdéseinek van fenntartva és nem elfelejtve, hogy hobbielektronika a fórumunk!
- Ami tehát azt jelenti, hogy a nagymama bevásárlását nem itt beszéljük meg, ill. ez nem üzenőfal!
- Kerülendő az olyan kérdés, amit egy másik meglévő (több mint 17000 van), témában kellene kitárgyalni!
- És végül büntetés terhe mellett kerülendő az MSN és egyéb szleng, a magyar helyesírás mellőzése, beleértve a mondateleji nagybetűket is!
Lapozás: OK   112 / 3965
(#) burkus válasza fureszk hozzászólására (») Aug 8, 2007 /
 
igen az npn és pnp tarnyók vannak felcserélve és azért gondolom met több rajzot is megnéztem amin így van

cerb_sch.gif
    
(#) rcstuning hozzászólása Aug 8, 2007 /
 
Sziasztok!
Azért nem válaszoltok, mert nem tudjátok a választ vagy nem érdekel titeket?
(#) burkus válasza burkus hozzászólására (») Aug 8, 2007 /
 
Azért is gondolom hogy hibás a rajz mert ha jól tudom akkr itt így folyik az áram :

cerb_sch2.JPG
    
(#) pet hozzászólása Aug 8, 2007 /
 
Sziasztok!
Úgy tudom, hogy az elektrét mikrofon a kapacitását, a mechanikus mikrofon az indukcióját változtatja. De csak nagyon kicsit változik mind a kettő, ezért nagyobb változást kell elérni. Ehhez mit használnak? Vagy erre van a mikrofon előerősítő?
(#) Parázs Gábor hozzászólása Aug 8, 2007 /
 
Hello
A ledet lehet előtét ellenálásal válto feszültségről müködtetni?
(#) Ricsa válasza pet hozzászólására (») Aug 8, 2007 /
 
Az elektret mikrofon, igen a kapacitását változtatja. Neki kell tápfeszültség, hogy meg legyen "feszítve". Minél nagyobb a tápfeszültség, annál nagyobb "jelet" képes leadni, de persze ennek is vannak határai. A normális mikrofon az indukcióját változtatja, és kb.: 100mV-os jelet ad le. Ezt nem nagyon lehet növelni. Kb. Erre annak a mikrofon előerősítők. De igazából nem ez a feladatuk, hanem hogy hosszabb kábeleken is el tudjon, nagyobb veszteségek nélkül is menni, a kábel rossz tulajdonságai miatt. Mert nem mindegy, hogy egy 100 m-es kábelen, 100 mV megy, vagy 1 V. Tízszer akkora, ezért 10-szer kisseb veszteségekkel jár, és nem is nagyon hallatszik bele a sok zaj, amit felszed. Erre valók a mikrofon előerősítők, de használhatod jel nagyobbítására is.

Üdv.: Ricsa
(#) Ricsa válasza Parázs Gábor hozzászólására (») Aug 8, 2007 /
 
Előtét ellenálás nélkül is lehet, de akkor nem biztos, hogy örül neki. Ha mindenképpen válófeszről akarod működtetni a ledet, akkor tegyél előtétellenállást, és a leddel szemben tegyél egy diódát, másik irányban. Lerajzoltam. Bocs a móriczka rajzért.


Üdv.: Ricsa

led.PNG
    
(#) zsoltee0001 válasza Ricsa hozzászólására (») Aug 8, 2007 /
 
hi
bocsi, de nem igazán értem, hogy miért kell bele az a dióda? megtennéd, hogy elmagyarázod?
(#) Ricsa válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Aug 8, 2007 /
 
Azért mert a led is egy dióda, és elvileg, csak a váltófeszből az egyik félperiódust engedi át, a másikat nem, mert nem olyan a polaritása, és ezt nem szereti az elem, vagy a trafó, de még a led se. Ezért kell oda a másik dióda, hogy a másik félperiódust is átengedje.
(#) zsoltee0001 válasza Ricsa hozzászólására (») Aug 8, 2007 /
 
hmm .... nem is rossz módszer, köszi a tippet
én máskor mindig betettem egy elkot az áramkörbe, hogy kisímítsa a feszöltséget
(#) _JANI_ válasza burkus hozzászólására (») Aug 8, 2007 /
 
Mind a két hídkapcsolás jó! :yes:
Csak működési parakétereikben különböznek...

Az tranyók Emitterét és a Collektorát nem cseréltteb fel?
Mert csak az okozhat olyan jelegű hibát! (gondolom én...) A tranyók jók? Kötéshiba nincs? (PL: Valahol egy szöszön keresztül letestel a vezérlő bemenet. Vagy a kimenet!? STB. )
(#) Darazsx hozzászólása Aug 8, 2007 /
 
Sziasztok!

Folyton ujra indul a gépem, már kétszer ujra telepítettem az egészet, mit lehet vele csinálni?
(#) _JANI_ válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Aug 8, 2007 /
 
Igaz, h. nem tőlem kérdezted de remékel nemgond az, h. ha elmondom.

A védődióda azért kell a leddel párhuzamosan (vagy sorosan!), mert a lednek is van egy bizonyos záróirányú feszültsége, amit még elvisel. Ha ennél nagyobb lesz a zázóirányú feszültség, akkor a led átüt és tönkremegy.

Ha paralell kötöd (természetesen ellenkező polaritással) akkor mintegy lesöntöli a dióda, a zárófeszt a led lábain.

Ha sorosan kötöd a V.diódát a leddel. Akkor a soros dióda záróirányú feszültsége, hozzáadódik a led záróirányú feszültségéhez.
(#) Norberto válasza Darazsx hozzászólására (») Aug 8, 2007 /
 
Ezt a kérdést máshol tedd fel!!!

Pl. www.szamitogep.hu fórumán...
(#) _JANI_ válasza Darazsx hozzászólására (») Aug 8, 2007 /
 
Tápegységcsere!?
(#) rcstuning hozzászólása Aug 8, 2007 /
 

Nem tudtok egy olyan oldalt, ahol értenek ehez?
(#) Norberto válasza rcstuning hozzászólására (») Aug 8, 2007 /
 
Szerintem az astabil multinál egyszerűbben nem érdemes ezt megoldani...

Egyszerűen van az a "bizonyos" 2 tranzisztoros villogó, amiből annyi kapcsolás található a neten, hogy Dunát lehetne velük rekeszteni.

Úgy kell megválasztani a tranyókat, hogy a 30V-ot elbírják lazán...pl. 50-60V-os típusokat kéne választani...

Az egyik LED helyére egy ellenállást kötsz, a másik LED és a vele sorosan kapcsolt ellenállás helyét pedig kimenetként használod fel.
(#) _JANI_ válasza Norberto hozzászólására (») Aug 8, 2007 /
 
(#) _JANI_ válasza rcstuning hozzászólására (») Aug 8, 2007 /
 

[off]Nem hullik csak úgy az ember ölébe a megoldás.
Néha megkell érte dolgozni!
(#) Gatery hozzászólása Aug 9, 2007 /
 
Sziasztok!

Ide is felteszem a kérdésem hátha ezt a topikot többen olvassák

Nekem szükségem lenne ipari trimmerekre, amik legelább 10e vagy legalább ezer elfordulást kibírnak kopás nélkűl.

Hallottam, hogy léteznek cermet típusú potik, de trimmerekkel még nem találkoztam.

Esetleg valaki hallott ilyenekről?
Előre is köszi!
(#) Moderátor hozzászólása Gatery hozzászólására (») Aug 9, 2007
 
Gatery!
Felesleges több topicba is feltenned a kérdésed! Ha tudunk, válaszolunk rá egy helyen is!
Ez pedig nem az a topic! :no:
(#) Medve válasza Gatery hozzászólására (») Aug 10, 2007 /
 
Egy trimmer arról híres, hogy egyszer beállítjuk s elfelejtjük. Ha már ennyit kell csavargatnod, akkor az nem trimmer...Viszont vannak "trimmer" méretű "sima" potik is. Ám itt pl vannak cermet trimmerek
(#) bancsi15 hozzászólása Aug 11, 2007 /
 
Sziasztok!

A hagyományos Led-eknél melyik kivezetést jelöli a kis bevágás( vagy levágás a led egyik oldalán?

Köszi!!
(#) Peti_85 válasza bancsi15 hozzászólására (») Aug 11, 2007 /
 
Hali!
Ez szerintem kimerítő válasz! És még az előtét ellenállás is ott van rajta!
Kép: Hivatkozás
(#) schyber hozzászólása Aug 11, 2007 /
 
sziasztok!,mostkaptam egy minidrill sett et 40darabos azthiszem vanhozzá vágókorong stbstb...de eggyet nemtudok hogyan lehet belefogatni a fúrófejet???mármint nem a 0,5ösre gondolok hanem pl egy led nagyságura
(#) fureszk válasza schyber hozzászólására (») Aug 11, 2007 /
 
3mm-es vagy 5mm-es led? mind1, egyik sem fog bele menni új tokmány nélkül. mostani állapotában elvileg max 2mm-es fúrószárat képes "befogadni"(emlékeim szerint)
(#) hozzászólása Aug 11, 2007 /
 
Sziasztok! Van 1 AEG márkájú dekopírfűrészem, és ezzel kapcsolatban kérdeznék tőletek. Működés közben folyton lecsapja a biztit, de ha olyanja van, akkor már egyből bekapcsolásnál is. Szétszedés után kiderült, hogy a motor előtt lévő 3db kondi /műgyantával 1 tokba vannak öntve/ közül vmelyik átütött, ugyanis a kondi fel volt puffadva és picit égett is volt a külseje. Na most az lenne a kérdés, h feltétlenül kell-e az a 3 kondi oda? /csat. képet nézzétek, ott van a bekötése/. Gondolom többek között zavarszűrés miatt vannak ott, de nem bizots.
Tehát a kérdés h kivehetem-e ezt büntetlenül, vagy próbáljak-e meg találni bele megfelelő értékű kondikat?/mert ilyen egybeöntött házban tuti nem kapok kondit, de talán 3 külön kondiból össze tudnám rakni.../
(#) válasza hozzászólására (») Aug 11, 2007 /
 
Ja, azt elfelejtettem írni, hogy a kimenet oldalon a 2 szélső a motorhoz megy, a középső meg nincs bekötve ha jól látom.
(#) válasza hozzászólására (») Aug 12, 2007 /
 
látom közben vmelyik mod hozzányúlt a képhez, én elfelejtettem, köszi szépen!
(#) Norberto válasza hozzászólására (») Aug 12, 2007 /
 
Én vagyok a bűnös

A lényegtelen részeket kivágtam, és picit élesítettem a rajzon!
Következő: »»   112 / 3965
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem