Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elektronikában kezdők kérdései
- Ez a felület kizárólag, az elektronikában kezdők kérdéseinek van fenntartva és nem elfelejtve, hogy hobbielektronika a fórumunk!
- Ami tehát azt jelenti, hogy a nagymama bevásárlását nem itt beszéljük meg, ill. ez nem üzenőfal!
- Kerülendő az olyan kérdés, amit egy másik meglévő (több mint 17000 van), témában kellene kitárgyalni!
- És végül büntetés terhe mellett kerülendő az MSN és egyéb szleng, a magyar helyesírás mellőzése, beleértve a mondateleji nagybetűket is!
Lapozás: OK   1772 / 3976
(#) dzsozi79 válasza PH-User hozzászólására (») Aug 23, 2012 /
 
Üdv , gyanitom hogy a relé hullott el , de azt nemlehetne valahogyan megnézni ?
Az a relé majdnem 2000-be kerül , nemlehet valahogy átkötni , vagy ki mérni ? Vagy ha a relé halt meg akkor kiakadnak a ledek az előllapon ? Tudom elég sokat kérdezek de biztosra akarok menni mielőtt veszek 1 relét.
üdv
(#) kuka88 hozzászólása Aug 23, 2012 /
 
Sziasztok,
Pteszától kaptam hangfalterveket, amikben egy 110mm széles és 204,3mm hosszú reflexcső szerepel. Kérdésem az lenne, hogy a méret, ha lehetséges, hogyan módosítható? Hossz-szélesség fordítottan arányos változtatásával?
Köszönöm
(#) PH-User válasza dzsozi79 hozzászólására (») Aug 23, 2012 /
 
S, ha kiforrasztanád a helyéről és kipróbálnád?
Vagy kipróbáltatnád ismerőssel vagy szerelővel?
(#) dzsozi79 válasza PH-User hozzászólására (») Aug 23, 2012 /
 
Üdv ... én itt segitséget várok , de amúgy átkötöttem a relét, és nem az a baja.
(#) pjg válasza dzsozi79 hozzászólására (») Aug 23, 2012 /
 
Aggyá aggyá!
(#) reloop válasza fricihun hozzászólására (») Aug 23, 2012 /
 
Ezen az áron simán belevágnék
(#) fricihun válasza reloop hozzászólására (») Aug 23, 2012 /
 
Megvárom mit válaszol a vezetékvastagságra, aztán megveszem, ha jó lesz. Köszönöm szépen a segítséget PH-User és reloop.
(#) PH-User válasza dzsozi79 hozzászólására (») Aug 23, 2012 /
 
Szia!
Ne haragudj, csak a számat jártattam ezek szerint...
Majd jön valaki okosabb és távsegít neked.
(#) dzsozi79 válasza pjg hozzászólására (») Aug 23, 2012 /
 
Ezt nem értem ?
(#) dzsozi79 válasza PH-User hozzászólására (») Aug 23, 2012 /
 
Szia ! nem értem miért mondod ezt ,a relét megnéztem de annak semmi baja !Szóval ahogy bekapcsolom a masinát világít az összes led . (kiakad)
Én csupán csak azt szeretném kérdezni , arra várok segitséget hogy merre kotorásszak az erősítőben .
Kezdő vagyok nagyon de nekem is ez volt annó még az álmom csak nemvolt rá lehetőségem .............
köszönöm
(#) kokozo válasza dzsozi79 hozzászólására (») Aug 23, 2012 /
 
Nem lehet, hogy a koppanásgátló relé végzi a dolgát és azért nem kapcsol be? Ami azt jelenti hogy valamelyik végtranyó hullott el ezért állandóan fesz alatt tartja a védelmet? Ezért van kiakadva a klipp és az összes kivezérlés led is, de ez csak egy tipp.
(#) reloop válasza dzsozi79 hozzászólására (») Aug 23, 2012 /
 
Szia! A multimétert kapcsold 200V egyenfeszültség állásba és mérj feszültséget a hibás csatorna kimenete és a test között. A kimenetet a relénél biztos megtalálod.
Ha ott több tíz volt található, akkor jó lenne keríteni egy rajzot hozzá és a kezdő témából átvonulnánk a végfok javításba.
(#) dzsozi79 válasza reloop hozzászólására (») Aug 23, 2012 /
 
Szia ! Köszi a segitséget , a kimenet ahol kijönne a hang,(piros) a test viszont csak simán a test ,ugye jól mondom ? (mármint a készülék burkolatán ) , vagy kimenet : fekete.
Na most rá mértem de semmit nem mutat a mérő . üdv
(#) kokozo válasza dzsozi79 hozzászólására (») Aug 23, 2012 /
 
Persze hogy nem mértél semmit mert a relé nem húz meg mivel túlfeszt kap a védelem. A relé kapcsoló lábait mérd meg, elvileg az egyik a hangszórót kapcsolná rá az erősítőre (piros kábelt a panelhez kapcsolná)
(#) reloop válasza dzsozi79 hozzászólására (») Aug 23, 2012 /
 
A középső tranzisztornál lévő fekvő tekercs bármelyik lába biztos jó mérési pont a kimenet számára. Remélem a tövénél találsz szigeteletlen részt. A test a kimenet vastag fekete kábele.
Szerk.: vigyázz a mérőcsúccsal ne okozz zárlatot!
(#) dzsozi79 válasza kokozo hozzászólására (») Aug 23, 2012 /
 
Szia ... rá mértem a relé lábaira, 126.0-át mértem .Ezt úgy mértem hogy piros mutató relé lába,
fekete : test
(#) dzsozi79 válasza reloop hozzászólására (») Aug 23, 2012 /
 
A fekvő tekercs egyik lába+test 131.8 , a tranzisztorok középső lába +test 136.2 mindegyik nagyából megegyező értéket mutat .
(#) reloop válasza dzsozi79 hozzászólására (») Aug 23, 2012 /
 
Szokatlanul nagy az érték, ha ezt V-ban mérted. Mérd meg ugyan így a jó oldalt is. Ott biztosan 0V körül van ez a feszültség.
(#) dzsozi79 válasza reloop hozzászólására (») Aug 23, 2012 /
 
Igen a jó oldalon 0-át mutat.
(#) reloop válasza dzsozi79 hozzászólására (») Aug 23, 2012 /
 
Feltehetően az erősítő hibás csatornáján lévő egyenfeszültség miatt nem húz meg a relé, mert ennek figyelése a védelem részét képezi.
A hiba felderítése nem egyszerű feladat, mert az áramkör szinte valamennyi alkatrésze összefüggésben áll a kimeneti feszültséggel.
Szükség lesz az erősítő kapcsolási rajzára, melyet ki lehet guglizni, vagy érdeklődhetsz a Kapcsolási rajzot keresek témában.
Időszerű volna a Végfok javítás témára átnyergelni.
(#) bali00 hozzászólása Aug 23, 2012 /
 
Sziasztok!

Van nekem egy régi grundig v1000 tipusú hi-fi végfokom. A problémám az vele, hogy sehol sincsen feltüntetve rajta a terhelhetősége. multiméterem van egy két dolgot meg tudtam rajta mérni de azt hogy hány ?-mal lehet terhelni azt nem tudom hogyan kell. Ebben kérném a segítségeteket.
üdv
(#) Csupasz válasza bali00 hozzászólására (») Aug 23, 2012 /
 
Szia
http://grundig.pytalhost.com/V1000/
Itt megtalálsz róla mindent.
Üdv:
Csupasz
(#) Doctor Béci hozzászólása Aug 23, 2012 /
 
Sziasztok!

A vezetékes telefonomra kettő telefonkagylót szeretnék rákötni. Ehhez kéne nekem egy elosztó. A sima telefon elosztó (kép mellékelve) nem jó, mert annak szélesebb a dugasza, mint a telefonkagylónak. Valaki mondjon valami okosat. Én nem találtam telefonkagyló elosztót, csak telefon elosztót.
(#) kamaro hozzászólása Aug 23, 2012 /
 
Sziasztok! Van nekem egy hűtőből bontott "vezérlésem", ha jól gondolom egy bimetál kapcsolót és egy szabályzót tartalmaz. Szerintem ez úgy működik hogy a tekerővel azt lehet állítani hogy a bimetál kapcsoló milyen hőmérsékleten kapcsolja le a kompresszort a kompresszornak pedig ezen az egységen keresztül kell áramot adni. A hőmérséklet szenzor pedig a végén kiálló réz cső volt. Ennek van valóság alapja? Mire lehet ezen kívül használni?
(#) kadarist válasza kamaro hozzászólására (») Aug 23, 2012 /
 
Szia!
Ez nem bimetál, hanem kapilláris termosztát és arra lehet használni, mint amire eredetileg is.
(#) kamaro válasza kadarist hozzászólására (») Aug 23, 2012 /
 
Értem, köszi. Így szoba hőmérsékleten a két kivezetés között zárlatnak kéne lenni nem?
(#) kadarist válasza kamaro hozzászólására (») Aug 23, 2012 /
 
Igen, valahogy úgy.
(#) kamaro válasza kadarist hozzászólására (») Aug 23, 2012 /
 
Sajnos nincs, ezért mégjobban szétszedtem és kiderült hogy ez egy nyomás kapcsoló és akkor kapcsol össze ha nyomás van. Így akkor mi lehet ez?
(#) proli007 válasza kamaro hozzászólására (») Aug 23, 2012 /
 
Hello!
Akkor nyomáskapcsoló.
De a termosztát is az, hiszen a kapilláris csőben lévő gáz tágulására, vagy is nyomásának növekedésére kapcsol a hőfokszabályzó.
üdv! proli007
(#) bali00 hozzászólása Aug 23, 2012 /
 
Köszi a linket így már tudom mit bír, viszont nem hagy nyugodni a dolog vajon hogyan tudnám multiméterre megmérni a terhelő impedanciát. Esetleg valakinek van ötlete?
Következő: »»   1772 / 3976
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem