Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elektronikában kezdők kérdései
- Ez a felület kizárólag, az elektronikában kezdők kérdéseinek van fenntartva és nem elfelejtve, hogy hobbielektronika a fórumunk!
- Ami tehát azt jelenti, hogy a nagymama bevásárlását nem itt beszéljük meg, ill. ez nem üzenőfal!
- Kerülendő az olyan kérdés, amit egy másik meglévő (több mint 17000 van), témában kellene kitárgyalni!
- És végül büntetés terhe mellett kerülendő az MSN és egyéb szleng, a magyar helyesírás mellőzése, beleértve a mondateleji nagybetűket is!
Lapozás: OK   236 / 3960
(#) AMD válasza proli007 hozzászólására (») Jún 7, 2008 /
 
100nF-os elko vagy elég egy fóliakodi is?
(#) Iron Man hozzászólása Jún 7, 2008 /
 
Sziasztok,lenne egy kerdesem,hogy kell a FET tranyokat multimeterrel tesztelni,megnezni hogy jo e?Meg hogy mindegyik fajta FETet le lehet e tesztelni egy fele keppen,gondolok itt a JFETre,meg a MOSFETre,hogyan is lehet ezekrol megallapitani,hogy jok e avagy nem???
(#) Szárnyas válasza Iron Man hozzászólására (») Jún 7, 2008 /
 
Szia! Skori oldalán van egy leírás a különböző alkatrészek kiméréséről, köztük a MOSFET-ről is.
Bővebben: Link
(#) zoly15 válasza huba hozzászólására (») Jún 7, 2008 /
 
Hy!
És ha az induktivitást tenném meszebb? (annak számít a toldás)?
Az induktivitás azért melegszik mert a drótnak kicsi a keresztmetszete?
Ha azért ha újratekerném (vastagabbal) akkor nem melegedne?

üdv!
(#) huba válasza zoly15 hozzászólására (») Jún 7, 2008 /
 
Ne bántsd az induktivitásokat se szerintem. Azért melegszenek mert eldisszipáják a zavart. nemtudom mit lehetne tenni. Szerintem köszd be vastag drottal a kondikat és ragazd fel a táp falára.
(#) zoly15 válasza huba hozzászólására (») Jún 7, 2008 /
 
Oké értettem!
Akor a kondik költöznek


üdv!
(#) zolee1209 hozzászólása Jún 7, 2008 /
 
Sziasztok!
Találtam egy hangszórót melynek "különlegessége", hogy alu huzalozású. Namármost, a linken azt állítják, hogy ennk köszönheti a jó tulajdonságát. Viszont én úgy tudom, hogy az alumíniumnak nagyobb a fajlagos ellenállása a réznél...
Szóval miért lenne jobb egy hangszóró alu tekerccsel?

Ha ennyire jó tulajdonságot kölcsönöz a hangszórónak, akkor miért nem aluval készül minden hangszóró, hisz' még olcsóbb is mint a réz...
(#) AMD válasza zolee1209 hozzászólására (») Jún 7, 2008 /
 
Csak azért írja hogy el tudja adni.
(#) Kovidivi hozzászólása Jún 8, 2008 /
 
Lehet valamit kezdeni SE t610 vagy t620 kijelzővel?
Köszi!
(#) djyuri válasza levii hozzászólására (») Jún 8, 2008 /
 
Ugyan

Golyósmalom? Az mi?

zsoltee0001 feltétlen
(#) maTaKee válasza djyuri hozzászólására (») Jún 8, 2008 /
 
Golyósmalom: egy tengelyre erősített doboz amiben általában vasgolyók vannak. A tengelyt egy motor folyamatosan forgatja, és a hengerben a golyók elkezdenek mozogni és ezáltal porrá őrlik a golyók mellé helyezett anyagot. Általában vegyi laboratóriumokban használják... otthon meg puskapor készítésére a legtöbb ember... jól mondom?
(#) djyuri válasza maTaKee hozzászólására (») Jún 8, 2008 /
 
ZSír
Erre nem is gondoltam volna
(#) levii válasza maTaKee hozzászólására (») Jún 8, 2008 /
 
Igen jól mondod..bár az enyém elég használhatatlan volt mert nem középen volt a tengely mert fúráskor elcsúsztam egy picit.
(#) maTaKee válasza levii hozzászólására (») Jún 8, 2008 /
 
De puskaporhoz kellet, nem ??
(#) levii válasza maTaKee hozzászólására (») Jún 8, 2008 /
 
Igen ahoz kellet volna de aztán anyagi okokból inkább lemondtam a készítéséről.
(#) Vacok hozzászólása Jún 8, 2008 /
 
Sziasztok!
Meg tudja valaki mondani, hogy ezt hogy tudom beindítani?

2920HQ.JPG
    
(#) Medve válasza Vacok hozzászólására (») Jún 8, 2008 /
 
Nézd meg, hogy milyen funkciója van a kivezetéseknek (adatlap), adj rá tápfeszültséget, lehet kel még egy engedélyező jel, azt is add meg neki. Ha az egység fordulatszáma változtatható, (mert nem irtad meg, hogy honnan való), és az oszcillátor nincs a panelon, akkor add meg neki azt is egy impulzussorozat formájában és el kell, hogy induljon...
(#) Vacok válasza Medve hozzászólására (») Jún 8, 2008 /
 
A motor egy videóból lett kiszedve. A 8 kivezetésből 6-ot sikerült kideríteni, hogy mire jó, az első kettőt nem, az első kivezetés (az IC felől kezdve) egy ellenálláson keresztül kapcsolódik az IC 13-as lábához, a második pedig egy kondenzátoron keresztül az IC 9-es lábához. Az első két lábbal bármit is csináltam a motor nem reagált semmit. Az IC adatlapját mellékelem.

LB1689M.pdf
    
(#) Vacok válasza Medve hozzászólására (») Jún 8, 2008 /
 
Adatlapot akármennyire is kerestem nem találtam
(#) Medve válasza Vacok hozzászólására (») Jún 8, 2008 /
 
Ez az adatlap hogyan illeszkedik a problémádhoz??
Ne a panel, hanem a rajta levő IC adatlapját keresd..
(#) csakip válasza fureszk hozzászólására (») Jún 8, 2008 /
 
Köszi. Sajnos párhuzamos port sincs.
(#) Vacok válasza Medve hozzászólására (») Jún 9, 2008 /
 
Az IC adatlapja megvan. Azért ezt az adatlapot csatoltam, mert az én motorom ugyanígy néz ki, csak nem TA8424F IC van benne, hanem a csatolt LB1689M.
(#) proli007 válasza AMD hozzászólására (») Jún 9, 2008 /
 
Hello!

Tekintve, hogy a nagyfrekis gerjedést kell megakadályozni, a fólia, vagy kerámia kondi sokkal jobb hozzá mint az elko. És persze mindenképpen ai IC közelébe kell tenni, amennyire lehet. A minuszos stabik, lényegesen gerjedékenyebbek. Ha a kimenő feszültség nem annyi, mint ami rá van írva, már is gyanakodni kell a gerjedése.

(Bár az elkóval sem szokott gond lenni, de a legtöbb esetben tantált tesznek bele. Én a tápba nem szeretem a tantált, mert ha bezárlatosodik, csak néhány ohm lesz az ellenállása. Alig látszik az oldalán egy pötty tantál, de visz mindent mint a piros ász.)

üdv! proli007
(#) skoda555 hozzászólása Jún 10, 2008 /
 
A kivetítős órának mi az alapja és mennyire kivitelezhető házilag?
(#) Medve válasza skoda555 hozzászólására (») Jún 10, 2008 /
 
Nagy fényerejű LED átvilágít egy LCD-n. Készíthetsz ilyet házilag, ha vannak lencséid.
(#) csakip válasza csakip hozzászólására (») Jún 10, 2008 /
 
Megválaszolom magamnak, mert belebotlottam a neten, és ne lógjon a levegőben a téma. Szóval lövedék sebességmérő hangkártyával: két npn fototranzisztort kell sorba kötni a hangkártya mikrofon bemenetére (a csúcs és a nyak csatlakozók közé), és a fény változások nagysága nagyon szépen mérhető a felvett hang amplitúdóján, tehát amikor a lövedék elhalad az érzékelőnél. A két csúcspont közti időből és az érzékelők távolságából számolható a lövedék sebessége.
(#) bbalazs_ válasza skoda555 hozzászólására (») Jún 10, 2008 /
 
Eros LED lencsen keresztul.
Otthon is kiprobalhatod, meg a gyengebb hetszegmenses kijelzo is ertekelheto kepet vetit a falra egy sima nagyitolencsen keresztul, kb 40cm tavolsagbol.
(#) skoda555 válasza bbalazs_ hozzászólására (») Jún 10, 2008 /
 
Ilyen lencsét milyen boltban érdemes keresni?

Te már próbáltad ezek szerint. Képen megmutatnád mi az az értékelhető?
(#) denes44 hozzászólása Jún 10, 2008 /
 
A képen látható kamera képéről hogyan lehetne a zavart eltünteni? Kint van az erkélyen elhelyezve, 10m RCA kábellel összekötve. Egy ilyen tudna segíteni?
(#) proli007 válasza denes44 hozzászólására (») Jún 10, 2008 /
 
Hello!

165Ft-ért nem nagy kaland, meg lehet próbálni.
Így a képről, én hálózati zavarnak nézném. Meg kellene nézni, hogy az árnyékoláson nem folyik-e hálózati áram. A földelések kialakítására gondolok. Egy helyen lgyen földelve, és a többi "lógjon a levegőben".
Az RCA sima árnyékolt kábele helyett, valami koax alkalmazását kipróbálni. Esetleg kéteres árnyékolt belső erén vezetni a földet, és az árnyékolást, csak egyoldalon lekötni... Szóval próbálkozni kell.

10m az elég nagy táv, de szimmetrikus videojellel, (régi) tapasztalatom szerint, sima LICY kábelen is szépen, zavarmentesen elment a jel.
(De rajzot most ne kérj, mert a bánat sem tudja hol van.)

üdv! proli007
Következő: »»   236 / 3960
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem