Fórum témák
» Több friss téma |
- Ez a felület kizárólag, az elektronikában kezdők kérdéseinek van fenntartva és nem elfelejtve, hogy hobbielektronika a fórumunk!
- Ami tehát azt jelenti, hogy a nagymama bevásárlását nem itt beszéljük meg, ill. ez nem üzenőfal! - Kerülendő az olyan kérdés, amit egy másik meglévő (több mint 17000 van), témában kellene kitárgyalni! - És végül büntetés terhe mellett kerülendő az MSN és egyéb szleng, a magyar helyesírás mellőzése, beleértve a mondateleji nagybetűket is!
Elvileg TP4054-es töltő IC van a modulon (Bővebben: Link. Az adatlapja szerint állandó áramú töltő kimondottan Li-ion akkukhoz. A hozzá kapcsolt ellenállással lehet beállítani a töltőáramot, ami a kpacsolási rajzban 2 kΩ (R7). Ha jól saccolok, mert most lusta vagyok számolni, akkor ezzel jön ki a kb. 500 mA-es töltőáram.
Magyarán olyan akkut szabad oda csatlakoztatni, ami az 500 mA-es tölőáramot elviseli.
Üdv!
Az IC felirat stimmel, "4054" egyik oldalon 3, a másikon 2 láb. Akkor ez azt jelenti hogy tehetek rá 10000 mah -s akksit, vagy többet is, csak lassan fogja tölteni? A terv az, hogy folyamatosan töltöm, de ha megszűnik a táp akkor a lehető legtöbb ideig üzembiztos legyen. Egy aggregátorba tervezem, ahol a 12v 100akárhány Ah-s akkumulátorról sokáig működik de ha teszem azt kilopják az akkut akkor is pár napig működjön. Szerk.: Az ellenálló is stimmel, 2024 Ohm-ot mérek A hozzászólás módosítva: Máj 13, 2022
Mehet rá nagyobb akku, lassabban fogja feltölteni. Van egy maximális határ, amit már nem tud feltölteni de kérdés, van-e olyan méretű Li-ion cella, amit csak úgy meg lehet venni.
A hozzászólás módosítva: Máj 13, 2022
Átraktam a trimmert: egyik szélső láb a plusz, a másik a muinusz, középső pedig V0 lábon van. Kijelzőn továbbra sincsen semmi. Kezdem feladni, pedig lehet, hogy nem kellene...
Viszont elővettem egy régebbi sikertelen projektet: a PS/2 aljzatot átdugtam arra, de teljesen sikertelen. PIC18F14K22 a lelke. Hiába vannak rajta a felhúzó ellenállások a PS/2 aljzaton, nem reagál a billentyűzetre, viszont a billentyűzet villan egyet, mikor megkapja a tápfeszt. Kezdek kiakadni, egyik projektben a kijelző nem megy, másikban pedig a billentyűzet!
A trimmer egyik véghelyzetében fekete kocka lesz a karakterhelyeken, azaz minden pixel fekete. Nem így van?
Tekergettem én ezt már mindkét irányba, sajnos semmi.
Utoljára kérdem, ellenállást mértél?
A hozzászólás módosítva: Máj 14, 2022
Köszönöm szépen a választ! 10000mah van itthon, meglátom mennyi ideig bírja.
Vagy nincs LCD inicializálás, vagy a potméter rossz, mint írták. Rossz bekötéssel eléghetett.
Ellenállást nem mértem. Másik 10K trimmerem nincs, csak 100K, vagy az már túl sok lenne?
Elvileg inicializálás nélkül is kellene látnom 1-2 sornyi tömör négyzetet az LCD-n, nem?
Idézet: Valószínűleg sok lenne, de kipróbálhatod hátha megy, legrosszabb esetben meg mégsem működik vele. „Másik 10K trimmerem nincs, csak 100K, vagy az már túl sok lenne?” Idézet: De. Init nélkül is látni kellene a téglalapokat. „Elvileg inicializálás nélkül is kellene látnom 1-2 sornyi tömör négyzetet az LCD-n, nem?”
Jó oda kisebb meg nagyobb is, ha kiszámolnád az átfolyó áramot, tudnád is...
Be tehetsz próba erejéig 1kΩ -tól 47kΩ -ig bár mit. Akár a 100kΩ is jó lehet. Az adott áramkörben a feszültség osztása a lényeg. Nyilván minél nagyobb az ellenállás értéke, annál kevesebb áram jut az LCD -re. Valahol lehet egy minimum áramérték, ami alatt már nem biztos hogy működni fog. Kisebb poti meg már azért nem ajánlott, mert akkor egyrészt nagyobb teljesítményű kellene, másrészt az LCD sem fogja szeretni, ha túl "sok" áram folyik majd a szabályozó lábán. Természetesen annak is van egy "belső ellenállása" ami korlátozza az áramot, de ezt adatlap nélkül úgysem tudjuk, milyen a belső felépítése. Egyébként a lehető legkisebb áramra szoktak törekedni, már csak fölösleges melegedés és fogyasztás szempontjából is... A hozzászólás módosítva: Máj 14, 2022
Azért nem kapsz választ, mert nem tud ellenállást mérni (hol,melyik láb között, milyen poti állásban, stb.). Képet pedig azért nem kapunk, mert akkor megoldódna a probléma 10 percen belül. Így izgalmasabb, ha 5-10 ember folyamatosan gondolkodik, próbál segíteni ("energiát" ad át Zsombornak). Plusz a figyelem és a törődés is biztosan jól esik neki.
A hozzászólás módosítva: Máj 14, 2022
Ha nincs kontraszt legalább nem látszik, hogy lehet a program sincs az Arduinoban
Kedvedért kipróbáltam a művet (amit tegnap összedobtam), 100K-s potival is, nálam azzal is működik a kontraszt vezérlés.
Lehúztam az összes adatlábat, csak a táp volt rajta meg a kontraszt, maxon ott vannak a kockák. Háttérvilágítást be se kötöttem
Idézet: Igen, de inicializálás után mindet. „Elvileg inicializálás nélkül is kellene látnom 1-2 sornyi tömör négyzetet”
Egyenlőre pihentetem a dolgot, a sikertelenségektől elfogyott a lendületem...
Köszönjük, hogy segíthettük!
Nem Te voltál az aki oscilloszkópot akart csinálni egy TV-ből? Most meg egy 3 labú passzív alkatrész bekötéséről beszélünk ... Mi gondolkodunk helyetted, próbálunk rájönni mit rontottál el, időt, energiát fektetünk a dologba, Te arra nem vagy képes, hogy elolvasd és értelmezd a Neked küldött üzeneteket. Az már csak extra lenne, ha válaszolnál is a kérdésekre. Na jó ... én azért bízom a közösség erejében! Srácok, szerintem Zsombornak többet ne segítsünk! Én ezt már párszor megfogadtam, de valahogy mégis mindig biztam abba hogy ennyi idő után talán már fejlődött valamennyit ... de nem ... rá kell jönnöm, hogy reménytelen eset! Innentől kezdve már csak szegény alkatrészeket fogom sajnálni amik Zsomor kezébe kerülnek! Lehet most kapok egy fejmosást a modiktól, elfogadom! Akkor csupán annyit kérek hozzunk létre egy topikot Zsombor számáram és ott had élje ki magát, más topikokat ne szemeteljünk tele Zsomborozással! Köszönöm!
Támogatom a saját topik nyitását, és aki akar ott tud segíteni, ill foglalkozni vele.
Én is csak azért néztem meg, hogy működik e, mert az egész összerakása a próbapanelen volt vagy 5 perc.
Kezdd az elektronikát az elején. Egyszerűbb számodra átlátható áramkörökkel, amik működését megérted legapróbb részletéig. Majd egyre bonyolultabbak, csak így megy. Ha ennyi segítséggel sem jön össze, akkor nagyon túlléptél.
Tovább gondolkodtam a problémán és arra jutottam ha a HAT1128R alacsony (Rds) lenne az oka a gyors bekapcsolás miatti áramlökésnek akkor lágy-indítással megoldható .( A Hestor-ból kinézett Fet-ek is alacsony ( Rds) miatt lehet lágy-indítás nélkül talán ugyanúgy nem feleltek volna meg).
Az ajánlott minimalista időzítős kapcsolásod kiegészítve lágy-indítással az adott Fet-tel jól működik.
Sziasztok.Szerintetek mennyire megbízható használni egy kissé lecsökkent értékű bontott végfoktranzisztort?
Milyen értéke csökkent le? Ha a bétája, akkor még kapcsolgatni jó lehet.
Az alacsony RDS(on) ellenállás azért kell, hogy a Fet a működő kamerák mellett ne melegedjen. És ne legyen feszültség veszteség sem. De a hirtelen nagy bekapcsolási áram oka, igazából a kamerákban lévő pufferkondi. Mert azok "bármekkora" töltőáramot képesek felvenni.
Indíthatod lassan is a Fet bekapcsolását, de addig az analóg üzemmódban lesz és azt kell elviselnie.
Mihez képest csökkent le? Beépítés előtt is mérted?
Ha a bontott végtranzisztor általad mért bétája kevesebb, mint az amit az adatlapján olvastál, akkor nem az a helyzet, hogy lecsökkent, hanem eleve egy alacsonyabb bétájú eszközt bányásztál ki.
A béta elég széles tartományban tud szórni, a katalógusadat csak egy nagy átlag.
Én még ilyet nem hallottam, hogy a bétája lecsökken. Persze amiről nem tudok, még lehet.
Az átfolyó áramtól is függ a béta, azaz mekkora áramnál méred. A hozzászólás módosítva: Máj 15, 2022
Pedig létezik, sajnos én is jártam már úgy, hogy 1 volt az erősítése a tranzisztornak, ami nem túl előnyös egy erősítőben, ha nem erősít semmit
Ha 50-ről csökken 1-re, azt hibának lehet nevezni, nem "kissé lecsökkent értékű"-nek, jelentsen ez bármit is az eredeti kérdésben.
|
Bejelentkezés
Hirdetés |