Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elektronikában kezdők kérdései
- Ez a felület kizárólag, az elektronikában kezdők kérdéseinek van fenntartva és nem elfelejtve, hogy hobbielektronika a fórumunk!
- Ami tehát azt jelenti, hogy a nagymama bevásárlását nem itt beszéljük meg, ill. ez nem üzenőfal!
- Kerülendő az olyan kérdés, amit egy másik meglévő (több mint 17000 van), témában kellene kitárgyalni!
- És végül büntetés terhe mellett kerülendő az MSN és egyéb szleng, a magyar helyesírás mellőzése, beleértve a mondateleji nagybetűket is!
Lapozás: OK   3822 / 3960
(#) Udvari Zsombor válasza Marty McFly hozzászólására (») Jan 14, 2023 /
 
Akárhogyan nézzük, ez tényleg tücsök, csak talán kissé mély tónussal "ciripel" ‒ majdnem azt mondtam rá, hogy "kabóca", de az eléggé nem ilyen.
Idézet:
„Én is megépítettem de nem birtam úgy letakarni hogy bekapcsoljon.”
Lehet, hogy túl világosban próbáltad? Nálam elég, ha letakarom a kezemmel, kell várni pár másodpercet, hogy kezdjen hangot adni, csak ne az ablak előtt próbáld a tűző napsütésben.
Vajon melyik alkatrész felel a hang tónusáért?
(#) KoblogPerGyok hozzászólása Jan 15, 2023 /
 
Sziasztok!

Nagyon elfáradtam, egész nap küzdöttem, nem ezzel, de hasonlókkal. Szóval előállítottam +15/-15V-ot, ami a műveleti erősítőknek kell. LM7815 és LM7915-el. Ezután a +15V ról simán le tudtam szedni +5V-ot LM7805-el. Azonban kell 3.3V is a többi kisebb elektronikának. Na ez nem jött össze, ellenben sok hő az igen...
LD1117T-33 van itthon. Mondjátok, hogy ez nem negatív... Honnan lehet beszrezni biztosan pozitív 3.3V regulátort?

Illetve láttam ilyen előre gyártott kis paneleket, amikbe csak be kell tenni ezeket a regulátorokat. Be lehet gyorsan szerezni ezeket?

Köszi!
(#) Jonni válasza KoblogPerGyok hozzászólására (») Jan 15, 2023 /
 
Idézet:
„Mondjátok, hogy ez nem negatív...”


Mondom, hogy nem negatív. Mivel az adatlapján azt irja "Low drop fixed and adjustable positive voltage regulators" Tehát pozitiv.
(#) KoblogPerGyok válasza Jonni hozzászólására (») Jan 15, 2023 /
 
Akkor baj van, mert bekötöttem 5V panelre illeszthető tápra is, megfeelő kondikkal, de melegedett redesen. Valamit elnézek, vahy nem szeeti, ha mádsik regulátor után kötöm? Passz...
(#) pipi válasza KoblogPerGyok hozzászólására (») Jan 15, 2023 /
 
A teljesítményt nem szereti amit el kell fűtsön. Nagyobb feszről járatva, kis áramnál is radiátorként működnek az analóg stabkockák
(#) Jonni válasza KoblogPerGyok hozzászólására (») Jan 15, 2023 /
 
Ha megközelitette a fogyasztód a 800mA-t akkor nem csoda ,hogy melegszik mivel a regulátorod csak annyit bir. De ha nagyon melegszik hűtőbordát kell rá szerelni.
(#) antiktelefon válasza KoblogPerGyok hozzászólására (») Jan 15, 2023 / 1
 
Pinoutot nézted? Sokféle van 1117-ből. Meg mekkora a terhelés rajta? Nem közös bordára raktad szigeteletlenül?
A hozzászólás módosítva: Jan 15, 2023
(#) KoblogPerGyok válasza antiktelefon hozzászólására (») Jan 15, 2023 /
 
Este még nem terheltem, csak a fezültséget néztem. Szóval mindenhol megvan a kellő feszültség, ez volt az utolsó amit be akartam kötni, de miután beforrasztottam, melegedett rendesen, a feszültség pedig 0V volt rajta. Kiforraztottam, beraktam a próbapanelre, de ott is gond volt. Akkor lehet meg is van a hiba... Nem egyezik az LM78xx-el? Hát megnézem jobban.
(#) pipi válasza KoblogPerGyok hozzászólására (») Jan 15, 2023 / 1
 
1117 - 78xx más bekötés...
(#) antiktelefon válasza KoblogPerGyok hozzászólására (») Jan 15, 2023 / 1
 
Minden létező pinoutban kapható kb, szóval ki kell keresni.
(#) Jonni válasza KoblogPerGyok hozzászólására (») Jan 15, 2023 / 1
 
LM78?? Mi az utolsó két szám?
(#) KoblogPerGyok válasza antiktelefon hozzászólására (») Jan 15, 2023 /
 
Aúúúúúúú....

Ezt benéztem, köszi. Fáradt vagyok, voltam, simán azt gondoltam, hogy olyan a lábkiosztása mint pl az LM7815-nek... ÉS NEM!

Jaj, tönkre vágtam egy ilyet...
(#) KoblogPerGyok válasza KoblogPerGyok hozzászólására (») Jan 15, 2023 /
 
Kösz mindenkinek, a lábkiosztás lesz a ludas. Elszívok egy cigit, és beforrasztom, mert nem tudnék aludni, ha nem próbálom ki...
(#) KoblogPerGyok válasza KoblogPerGyok hozzászólására (») Jan 15, 2023 /
 
És igen, ez volt a gond!
(#) Jonni válasza KoblogPerGyok hozzászólására (») Jan 15, 2023 /
 
Most működik?
(#) KoblogPerGyok válasza Jonni hozzászólására (») Jan 15, 2023 / 1
 
Igen, most ok. A forrasztások nem szépek, de megy. Így van +/-15V a műveleti erősítőnek, 3.3V a PIC-nek, meg 5V, mert az mndig kell. Szebb lett volna, ha nem kell kiforrasztanom 2x, meg az miatt is ronda, mert a lábkiosztás megváltozott. De megy szerencsére. Tényleg nem figyeltem a kiosztásra. Remélem más tanul ebből!

Köszi mindenkinek!
(#) Fidel hozzászólása Jan 15, 2023 /
 
Sziasztok!

Létezik szerintetek USB A-B vezeték nélküli kábel?
(#) Suba53 válasza Fidel hozzászólására (») Jan 15, 2023 /
 
Pontosítsd légy szíves!
(#) Fidel válasza Suba53 hozzászólására (») Jan 15, 2023 /
 
MIDI-hez kéne az USB A-B kábel helyett valami ami levegőben terjed!
(#) tbarath válasza Fidel hozzászólására (») Jan 17, 2023 /
 
google://usb wireless transmitter
Sose használtam ilyet, de találat van. Nem tömegtermék, az ára is ennek megfelelő.
(#) Fidel válasza tbarath hozzászólására (») Jan 17, 2023 /
 
Konkrétan melyikre gondoltál, mert a keresés wifi hálózati adaptereket dob ki tömegével, meg audió transmittereket.
Nekem egy vezeték nélküli nyomtató USB kábel kellene!
(#) Taki33 válasza Fidel hozzászólására (») Jan 17, 2023 /
 
Esetleg egy ilyen: Wireless USB Bluetooth Adapter
(#) Bakman válasza Fidel hozzászólására (») Jan 17, 2023 /
 
Én csak egyet találtam: Bővebben: Link, de az értékelése szerint nem működik. Reménytelennek tűnik a dolog.
(#) david87 hozzászólása Jan 17, 2023 /
 
Sziasztok!
A nyákrol azt a fehér foltot mivel tudnám eltávolitani.
(#) vrbr válasza david87 hozzászólására (») Jan 17, 2023 / 2
 
Izoppropil-alkohol
vagy
Denaturált szesz
Legeslegrosszab esetben, életveszély esetén:
BARACKPÁLINKA !
(#) david87 válasza vrbr hozzászólására (») Jan 17, 2023 /
 
Denaturált szeszem az van.
Mindjárt ki is próbálom hogy hat.
Barackpálinkám az nincs van helyette szilvapálinkám
(#) kaqkk válasza david87 hozzászólására (») Jan 17, 2023 / 4
 
A pálinkát belsőleg kell alkalmazni , hogy megnyugodj ha a denszesz nem hozza le a foltot ....
A hozzászólás módosítva: Jan 17, 2023
(#) david87 válasza kaqkk hozzászólására (») Jan 17, 2023 /
 
Denszesz tette hatását szépen lehozta a foltot.
(#) szs válasza david87 hozzászólására (») Jan 17, 2023 / 2
 
Akkor most meg kell innod egy szilvapálinkát. Különben nem fog hatni.
A hozzászólás módosítva: Jan 17, 2023
(#) david87 válasza szs hozzászólására (») Jan 17, 2023 /
 
Majd holnap megyek kínlódok az erősítőmmel.
Következő: »»   3822 / 3960
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem