Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elektronikában kezdők kérdései
- Ez a felület kizárólag, az elektronikában kezdők kérdéseinek van fenntartva és nem elfelejtve, hogy hobbielektronika a fórumunk!
- Ami tehát azt jelenti, hogy a nagymama bevásárlását nem itt beszéljük meg, ill. ez nem üzenőfal!
- Kerülendő az olyan kérdés, amit egy másik meglévő (több mint 17000 van), témában kellene kitárgyalni!
- És végül büntetés terhe mellett kerülendő az MSN és egyéb szleng, a magyar helyesírás mellőzése, beleértve a mondateleji nagybetűket is!
Lapozás: OK   3821 / 3960
(#) sany válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Jan 11, 2023 /
 
Ellenőrizd hátha van forrasztási hiba a panelen. Lehet nem látszik, szemmel.
(#) morgo válasza antiktelefon hozzászólására (») Jan 11, 2023 /
 
Azt jól tudom, hogy nem erre találták ki. A terhelés szerintem soha nem haladná meg a 100 mA-t. Előerősítő vagy hangszínszabályzó, meg hasonló kis áramú dolgokhoz használnám.
Viszont most beiktattam a TVS-t, közel 1 A terhelés mellett jó forró volt, de úgy tűnik bírja. A 100 mA biztosan nem fog gondot okozni. Az adatlapja szerint folyamatosan 6,5 W amit el tud diszipálni. Ez megközelítőleg 350 mA-t jelent.
A hozzászólás módosítva: Jan 11, 2023
(#) vladcepes válasza sany hozzászólására (») Jan 11, 2023 /
 
Olyan volt a belseje mintha bele öntöttek volna egy pohár löttyöt, ragadt mint a franc karika. Szépen le tisztítottam, de abban sem vagyok biztos hogy nem e volt szét szedve és a kis réz érintkezők mindegyik ott van ahol kell. Próbálok ilyet keresni neten szét szedve de még nem találtam.
A hozzászólás módosítva: Jan 11, 2023
(#) zamatőr válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Jan 11, 2023 /
 
Üdv!
Feltettem a kapcsolást szimulátorra . Állítható minden alkatrész és látható a feszültségszint változás. Itt stabilan működik.
Bővebben: Link
(#) antiktelefon válasza morgo hozzászólására (») Jan 11, 2023 /
 
De miért nem érted a tvs diódát a diodagörbe nem ennek a szakaszára tervezték?
Üzemszerűen a tvs nem vezet, mintha ott sem lenne, így meg folyamatosan a görbéje meredek szakaszán hajtod. Akkor rakj zenert. De 38V esetén már 100mA-en is jó 3W amit fűtene, de nem fix feszültség fog esni rajta és kiszámíthatatlan, mert nem erre való.
Ha fogjuk rá működik amit találtál és nem érdekel mi a probléma vele akkor minek kérdezed?
Ellenállást is berakhatsz és bizonyos keretek között működni fog, attól még nem jó alkalmazás.
(#) majkimester válasza morgo hozzászólására (») Jan 11, 2023 / 2
 
Inkább így old meg. A tranzisztort meg tudod rendesen hűteni.
(#) sany válasza vladcepes hozzászólására (») Jan 11, 2023 /
 
Ott nem feltétlenül kell,hogy legyen érintkező. Takarísd meg jó alaposan a panelt. Pl. Izopropil-alkohollal, várd meg még elpárolog. Sajnos, ha beledőlt valami, akkor az okozhatott zárlatot, stb... A kis golyókra vigyázz összerakáskor. Tegyél egy tálkát a műszer alá, tapasztalt , nehogy elguruljonnak. Kend be őket egy kis szilikon zsírral, ha van.
A hozzászólás módosítva: Jan 11, 2023
(#) david87 hozzászólása Jan 11, 2023 /
 
Sziasztok!
A képen látható mérő menyire pontos mert 220 voltrol indult most a képen látható értéknél tart. Ampert azt nem jól mér.
A képen látható eszközök vannak rá kötve.
(#) antiktelefon válasza david87 hozzászólására (») Jan 11, 2023 /
 
Igen
Nehéz bármit hozzáfűzni, egy rendes minőségű multiméterrel vesd össze. Áramot sönttel mér és nem ohmos a fogyasztó, akkor lehet pontatlanul méri.
(#) kendre256 válasza vladcepes hozzászólására (») Jan 11, 2023 /
 
Én a helyedben rákérdeznék a kölcsön vevőre, hogy mondja meg őszintén, nem került-e feszültség a műszerre (akár véletlenül is) áram mérés, vagy pl. ellenállás mérés állásban. Ha ilyen történt, az tud ilyen jelenségeket produkálni. Ha ez van, akkor nem nagyon érdemes vele foglalkozni, kuka (én is jártam már így saját műszeremmel... )
(#) david87 válasza antiktelefon hozzászólására (») Jan 11, 2023 /
 
Egy ilyetrendeltem bár én a tekercsbe csak az egy szál drótot huztam bele amit a fázisnak gondoltam a nulát nem húztam át rajta. Lehet az is gond.
(#) Udvari Zsombor válasza sany hozzászólására (») Jan 11, 2023 / 1
 
Úgy tűnik, hogy találtam valamit: a fotoellenállás egyik lába és a 3.3nF kondenzátor közötti, maximum 1mm hosszú szakasz valahogyan megsérült, ami azt eredményezte, hogy a fotoellenállás volt az egyetlen alkatrész, aminek csak az egyik lába volt bekötve, így teljesen hatástalan volt ‒ de most már világosban rendesen letilt az áramkör, ahogyan kell.

Ha valaki más is kipróbálja ezt a "tücsök kit" áramkört, akkor vigyázzon, mert a fotoellenállás és a 3.3nF kondenzátor között megsérülhet a panel forrasztás közben.
(#) sany válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Jan 11, 2023 /
 
Szuper! Van egy házi tücsök állatkád.
A hozzászólás módosítva: Jan 11, 2023
(#) Udvari Zsombor válasza sany hozzászólására (») Jan 11, 2023 / 1
 
Jaja, "E-tücsök".
(#) antiktelefon válasza david87 hozzászólására (») Jan 11, 2023 /
 
Csak a fázist kell áthúzni, de úgy, hogy minden áram azon menjen. Ha többször áthúzod a fázist, akkor összeadódik, ha gondolod tekerd át rajta ötször vagy tízszer. Feszt nem tudom milyen jól mér, 220 és 223V is teljesen racionális, össze kell vetni.
(#) Régi motoros válasza david87 hozzászólására (») Jan 11, 2023 /
 
Az nem gond, csak egy szálat kell átfűzni rajta. Ha mindkettőt átfűzöd, nem mér.
(#) pipi válasza david87 hozzászólására (») Jan 11, 2023 /
 
Saccolónak jó... Az egyik nálam is csal ki tudja milyen elven mér, ha a koszos fit nem nézi, akkor biza mellémegy a kapcsitápoknál, és nem ohm-os terhelésnél
Adatlap: AC áram méréstartomány 0...100A ha 1% (végkitérésre) a pontosság, ami nem kevés, akkor akár 1A csalás belefér...
A hozzászólás módosítva: Jan 11, 2023
(#) Skori válasza david87 hozzászólására (») Jan 12, 2023 /
 
Nekem is van hasonló, nagyságrendileg jót mutat, de amúgy nem egy nagy pontosságú műszer.
(#) morgo válasza majkimester hozzászólására (») Jan 12, 2023 /
 
Köszi az ötletet! Valamiért ez eszembe se jutott, pedig egyszerű és jó megoldás.
(#) david87 válasza Skori hozzászólására (») Jan 12, 2023 /
 
Enyém most néztem 4 Voltal mér kevesebbet. Akkor nálam nincs is meg a hivatalos 230V.
(#) kendre256 válasza david87 hozzászólására (») Jan 12, 2023 /
 
Idézet:
„nálam nincs is meg a hivatalos 230V.”

A 230V a névleges feszültség, attól +- valamennyi százalék eltérés megengedett (talán 10-15% ?).
Kapcsolj be egy vasalót, vagy bármilyen 1-2kW-os fogyasztót, és akkor nézd meg, mennyit csökken a feszültség, az sokkal érdekesebb. Vagy nézegesd pár percig az értékeket, az is érdekes, hogy mennyit változik. A múltkor nehezen tudtam megmérni, hogy mekkora a csökkenés terhelés esetén, mert terhelés nélkül is másodpercek alatt változott 1-2V-ot.
(#) david87 válasza antiktelefon hozzászólására (») Jan 12, 2023 /
 
2 x áttekertem rajta most 900mA mutat úgy hogy ebbe van 3 kapcsitáp 2 db troloid trafó ami az egyik 500w másik 600w köröli.
(#) pipi válasza david87 hozzászólására (») Jan 12, 2023 /
 
A tápok/trafók terhelve vannak? Különben elég kis áramok folynak... Az megvan ugye hogy ha többször fűzöd át, a kijelzés is többszöröződik...
(#) david87 válasza pipi hozzászólására (») Jan 12, 2023 /
 
most nem kergetem meg a végfokokat majd holnap de most is be vannak kapcsolva és szolnak szoba hangerőn.
(#) pipi válasza david87 hozzászólására (») Jan 12, 2023 /
 
Akkor akár jó is lehet... a mutatott 900mA kb 450mA fogyasztást jelent * 230V = kb 100W fogyasztás... Szerinted mennyinek kéne lenni/mennyit mérsz a valóságban (TRUE RMS) multiméterrel (már ha van) ?
(#) Khunkang hozzászólása Jan 13, 2023 /
 
Üdv.
Egy gépjármű automataváltó karjának az automatizálását szeretném megoldani léptető motorral. Ki tud segíteni (térítéssel) a motor, a vezérlő és az arduino uno összeállításában és esetleg a programozásban.
(#) Marty McFly válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Jan 13, 2023 /
 
Én is megépítettem de nem birtam úgy letakarni hogy bekapcsoljon. Viszont én azt hittem szépen ciripelni fog, de ilyen hangot a tücsök inkább nappal ad van esetleg akinek ciripel rendesen?
(#) Karesz 50 válasza Marty McFly hozzászólására (») Jan 14, 2023 /
 
Én nem építettem meg, de itt júliustól októberig mégis annyira ciripelnek, hogy nem lehet tőlük aludni. Becsukom az alakot a levegő nem jön be, kinyitom, a tücsök cirpelés jön be. És még le sem tudom őket takarni
(#) giskard válasza Karesz 50 hozzászólására (») Jan 14, 2023 / 1
 
Szép feladat lenne egy tücsök hajkurászó robot kifejlesztése (csak szőr mentén, nehogy az állatvédők megorroljanak).
A hozzászólás módosítva: Jan 14, 2023
(#) giskard válasza giskard hozzászólására (») Jan 14, 2023 / 1
 
A feladat nem lehetetlen. Mikor ciripel a tücsök forgatható irányított mikrofonnal beméri a helyét. Odaszalad, a tücsök felugrik, kamerával felvett képből pályaívet számol. A leérkezési helyre szalad, megfogja, elpostázza Abudabi-ba.
Következő: »»   3821 / 3960
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem