Fórum témák
» Több friss téma |
- Ez a felület kizárólag, az elektronikában kezdők kérdéseinek van fenntartva és nem elfelejtve, hogy hobbielektronika a fórumunk!
- Ami tehát azt jelenti, hogy a nagymama bevásárlását nem itt beszéljük meg, ill. ez nem üzenőfal! - Kerülendő az olyan kérdés, amit egy másik meglévő (több mint 17000 van), témában kellene kitárgyalni! - És végül büntetés terhe mellett kerülendő az MSN és egyéb szleng, a magyar helyesírás mellőzése, beleértve a mondateleji nagybetűket is!
S még valami amit kifelejtetem , hogy csak akkor zug mikor rateszem a bemenetelt vagyis mikor van jel bemenetel .. .
Kepek :
Szia!
Vékony a pufferkondid bekötővezetéke. Oda vastag és rövid vezeték lenne jó!
Az én gépem könyve hasítókorongnak hívja de láttam már vágókorongnak is nevezni. Praktikerben 10-es csomagokban lehet kapni de kell hozzá egy hozzávaló befogószár is, amiben egy leszorítócsavar és alátétek vannak. Érdemes egy szerszámkészletet venni amiben van mindenféle eszköz, befogószárak és befogópatronok. Később lehet venni hozzá plusz korongokat is. Elég törékeny korong, egy pillanat alatt el tud törni feszítés hatására.
Szia
Földhurok van (annak az elfüstölt ellenállásnak nem sok köze lehet hozzá) Az erősítő le van külön földelve? Üdv
Hat ezt oszinten nem tudom, es hol kell megnezni ? ha le van-e foldelve ?
Reménykedjünk. Persze földhuroktól is lehet zúgás. lezáratlan bemenettől, zárlatos végtranzisztor és még sokminden mástól is
Meg kell nézni, az erősítőnek földelt-e hálózati csatlakozója
létezik fémben is ami nem törik!
http://www.conrad.hu/conrad.php?name=Products&cid=0&pid=VkZkd1FrMHd...ZNQT09
Nem is rossz.
![]()
A kondi kabelet kicxsereltem es csak zug ..
Figyeljetek meg hogy mikor zug ![]() a !video! Miko rajta van a bemenet akkor zugg , es mikor nincs rajta akkor olyan mitha nem is lenne bekapcsolva ![]()
Ez egy "deszkamodell" erősítő, nem gyári cucc.
Mi az, hogy "rajta van a bemenet"? Mi van rákötve olyankor?
Ásol egy gödröt és beleteszed a házat.
![]()
hat.........oky
![]() ![]() Koszonom segitsegetek !! ![]()
Sziasztok!
Egy 3W teljesítményű fűtőszálat szeretnék építeni. Úgy terveztem, hogy kanthálból fogom megépíteni. A fűtőszál hosszát meg tudom határozni, de gondban vagyok, hogy milyen átmérőjű legyen a huzal, hogy ne izzon amikor bekapcsolom, hanem kb. 40-60 fokos legyen. Milyen számításokkal lehet meghatározni a keresztmetszetet? Segítségeteket előre is köszönöm! Üdv.
Olyan hosszúra kell választani a huzalt, hogy ohm törvénye alapján feszültségből és ellenállásból pont 3W jöjjön ki. A probléma ott lesz, hogy pl. kell egy 1m-es huzal, akkor a 3W hő az egész felületén fog eldisszipálódni, és lehet nem lesz 40-60fokos. Én inkább ilyen kis teljesítményen áramkorlátozást raknék a huzal elé. Akár LM317 áramgenerátor módban is jó lehet. 24V-ról már alig kell áram a 3W-hoz. Esetleg PWM szabályzás?
Azt, értem, hogy mekkora ellenállással lesz 3W. Ezzel nincs gond. A gond az ott van, hogy pl. a 0,3-as huzal is hőként leadja a 3W-ot, de más hőfokon mint mondjuk az 1-es huzal. Később PWM-el szeretném szabályozni fűtőszálat, csak lényeges, hogy ne legyen túl nagy a hőmérsékleten ezért szeretném kiszámítani az átmérőt.
A rendszer 12V-os lesz és akkumulátorról szeretném táplálni.
A kérdésedre nem egyszerű válaszolni, és nem elektronikai jellegű, hanem hőtechnikai. Azt, hogy egy adott teljesítmény mekkora hőmérsékletet hoz létre, a fűtőszál méreteiből, a környezet hőmérsékletéből, az áramló levegő sebességéből, fajhőkből, hővezető képességből stb. lehet kiszámítani.
Én nem tudom ezekből hogyan kell, más úton indulnék el. Vennék egy 3W terhelhetőségű, festett (nem cementbevonatú) ellenállást. Erre 3W-ot adva a hőmérséklete valószínűleg 100°C alatt lesz (a névleges teljesítményt károsodás nélkül, tartósan el kell bírnia, márpedig a festés nem visel el nagy hőmérsékletet). Ha túl magas a hőmérséklet, választani kell egy nagyobb terhelhetőségűt, a nagyobb felületen a 3W kisebb hőfokot ad. Ha kicsi a hőfok, akkor kisebb terhelhetőségűt kell választani. Ha meg tartani kell egy hőfokot, akkor csinálni kell egy egyszerű hőfokszabályozót.
Kitérés: A hőszálas gázsebességmérő úgy működik, hogy egy vékony ellenálláshuzalt felmelegít. Az áramló gáz pedig hűti. Mérhető a huzal hőmérsékleti tényezőjéből. Szóval nem egyszerű a méretezés.
Üdv. Van egy Dalton DVD lejátszóm, de nincs hozzá távirányitóm. Tudna e valaki segíteni? ![]()
Sziasztok. Az a kérdésem, hogy van ez a kapcsolás:
http://www.electronic-circuits-diagrams.com/alarmsimages/16.gif És én szeretném megbolondítani azzal, hogy a potméterek helyére egy olyan áramkört rakni, hogy a számítógép nyomtatóportjával különböző ellenállások áramköreit bekapcsolgatni. Vagy valami hasonló, remélem érthető. Hogyan oldjam meg? Így például? : http://www.bsselektronika.hu/index.php?id=131 Tehát 4067-es ic-vel? Vagy hogyan lehet még máshogy? Köszönöm a válaszokat előre is.
Jó megoldásnak tűnik a 4067-es áramkör. Bár kevés a lépésszáma.
Vagy alkalmazhatsz más digitális potenciométert is: PL: X9C102/103/104/503 vagy az MCP41xxx ( 10Ω, 20Ω, 50Ω, 100Ω, 200Ω, 500Ω, 1kΩ, 2kΩ, 5kΩ, 10kΩ, 20kΩ, 25kΩ, 50kΩ, 100kΩ, 250kΩ, 500kΩ, 1MΩ, and 2MΩ. ) neked megfelelő tagját. Ezeknek a digitális potenciométereknek lényegesen nagyobb a lépésszáma mint amit a 4067-essel el lehet érni... Valamint vezérlő jel nélkül is megőrzik a beállított potenciométer állásukat. Bár kezelésük kicsit bonyolultabb de az adatlapjuk minden szükséges információt megad ami a használatukhoz kell.
Köszönöm szépen. Nem baj az, hogy kevés a lépésszáma. Kezdeti tervem az volt, hogy egy potmétert 4 különböző ellenállás párhuzamosan helyettesít, és azok áramköreit zárogatom, hol egyiket, hol másikat. Amit most leírtam, az milyen alkatrésszel valósítható meg, tranzisztorral? fettel? Vagy hogyan? Egyébként marad a 4067-es. A digitális potméterek gyári angol leírásából nem tudtam kibogarászni hogy hogy is kéne vezérelnem portról. :no:
|
Bejelentkezés
Hirdetés |