Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő mindig és mindig
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség. Élesztés.
Lapozás: OK   1205 / 2505
(#) janikukac válasza kadarist hozzászólására (») Jan 1, 2013 /
 
Várok pár tippet, milyen lenne a legmegfelelőbb. Azt hittem, hogy sokkal egyszerűbb dolgom lesz, de nem úgy néz ki. A végén meg se lesz építve, mert nem lesz időm. Egy csomó mindent be akarok fejezni még itthon, és most nem egy stúdio erősítőt akartam, csak valamit 1 délután összedobni.
(#) kadarist válasza vicsys hozzászólására (») Jan 1, 2013 /
 
Igen, kínlódjon, aztán meg ha nem sikerül, akkor azt mondja, hogy rossz ez a TDA... Szerintem érdemesebb először utánépíteni, de persze mindenkinek más és más a felfogása ebben is.
(#) BEMcorp válasza janikukac hozzászólására (») Jan 1, 2013 /
 
Hali!

Nekem nincs nagy tapasztalatom az erősítő építésben (...sem...), de építettem már párat.
Konkrétan én TDA7297-et használok legtöbbször (mert abból van nagyadag-tudom hazabeszélek), nem kell neki szimmetrikus táp, hídkimenetű sztereó IC, és szerintem nagyon jó hangja van (persze, ez csak személyes vélemény). Persze fejhallgatóhoz nem jó (a hídkimenet miatt) de nekem szobába nagyon jó hangerőt biztosít 12-16V-os tápról is (laptop tápegységet használok most is hozzá).
Építettem már belőle li-ion akksis mobil erősítőt is, bicikli túrához, nagyon meg vagyok elégedve vele.

Üdv!
(#) granpa válasza janikukac hozzászólására (») Jan 1, 2013 /
 
Most nem lapoznék vissza, de voltak ott 8 Ohmos kimenetű megoldások is. Amúgy nagyobb impedanciát tehetsz (csökken a löket), csak kisebbet nem, mert túlterheled.
Ha azt írta (fényképezte), akkor ekkorkával is megyen (szobába, nem stadionba). Elolvastad a cikket? Ott leírja a mikénteket.Fiók kihúz; na, mim van? És épít! Ha másmilyen van, áttervez, nem ördöngösség. A zajt (ha van) kiszűröd.
(#) vicsys válasza kadarist hozzászólására (») Jan 1, 2013 /
 
Pedig ellentmondasz... Te is azzal kezdted, hogy helyretetted a dolgot, mondván: nem az IC rossz, más gond van. Néma gyereknek meg, az anyja ....
Jani!
Néha megéri a befektetett energiát a végeredmény. Ha valami "bonyolultabbat" építesz, az nem veszik el, máshol is fel lehet használni.
(#) granpa válasza janikukac hozzászólására (») Jan 1, 2013 /
 
Az első oldalán ennek a témának 'szabi83' ajánlja az Andy Collinson féle kapcsolást, nem kényes az alkatrészekre (nagyon), átvariálható, de ilyesmi elemek szerintem nálad is hevernek. Ezt a kapcsolást elég sok helyen láttam már ajánlani, elég egyszerű.
Csinálhatsz persze 1 tranyóst is, az még egyszerűbb, előerősítőd meg úgyis van.
(#) janikukac hozzászólása Jan 1, 2013 /
 
Köszi mindenkinek az ötletet. A TDA7297-el az a gond, hogy nem tudom most beszerezni, meg túl nagy, nem kell akkora most
Viszont Kálmán bácsi tényleg nagyon jó kapcsolást ajánl. Tranzisztorom sajnos nincs egyelőre.. Trafóm lenne hozzá, tetszetős kapcsolás. Kérdés, hogy mekkora borda kell neki, mert azt viszont nem tudom, hogy tudnék-e neki szerezni. Kb. egy bordaméretet írnátok? Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Jan 1, 2013
(#) granpa válasza janikukac hozzászólására (») Jan 1, 2013 /
 
A jel-zaj viszony táblázat alatt írja: ajánlott hűteni, de nem szükséges, mert kb. kézmelegig melegszenek. Tehát, ha féltenyérnyi 2mm-es alulemezt ráteszel, biztos lehűti.Nem érdekel komolyan az elektrotechnika? Nekem ennyi idős koromban két bőröndnyi kacatom volt, és simán összedobtam egy ilyen erőlködőt, pedig szinte csak bontott alkatrészem volt (félvezetőt nem lehetett szinte semmiből bontani, de volt Szalkay bolt).
A hozzászólás módosítva: Jan 1, 2013
(#) vicsys válasza granpa hozzászólására (») Jan 1, 2013 /
 
Bizony! Szoktam volt mondani, ha valaki rendel, vagy elmegy vásárolni, vegyen egy kicsit többet. Ha az aktuális kapcsoláshoz 6db ellenállás kell, akkor minimum10-et veszek. Az ilyen általános RC tagok és tranzisztorok, mindig vannak otthon. Érdemes bespájzolni, mert ilyen esetben jól jön. (a bontottról már nem is beszélve...)
(#) janikukac válasza granpa hozzászólására (») Jan 1, 2013 /
 
Köszi!
Az a baj, hogy nem tudok bontani ilyen tranzisztorokat, mert nincs miből. Örülnék, ha lenne... Ha más nem, akkor veszek.
(#) blasz hozzászólása Jan 1, 2013 /
 
Sziasztok,a bespájzolás híve vagyok én is,megtettem
(#) vicsys válasza blasz hozzászólására (») Jan 1, 2013 /
 
Széééép! Nyami!
(#) janikukac válasza blasz hozzászólására (») Jan 1, 2013 /
 
Van ám alkatrész, meg Weller páka..
(#) Norberto válasza blasz hozzászólására (») Jan 1, 2013 /
 
Azok ott az egységdobozokban ellenállások és egyéb "hagyományos" alkatrészek? Vagy kábelek?
A hozzászólás módosítva: Jan 1, 2013
(#) blasz válasza Norberto hozzászólására (») Jan 1, 2013 /
 
Azok ellenállások és kondik,nano-piko-uf.elektrolit,fólia,kerámia kondik
(#) blasz hozzászólása Jan 1, 2013 /
 
Végül is ez is erősítő,egy réges régi riasztós bőröndbe van
(#) granpa hozzászólása Jan 1, 2013 /
 
Vigyázat, mindjárt jön a fenyítés, annyit offoltunk!
(#) janikukac hozzászólása Jan 2, 2013 /
 
Na szóval, ma nekiállnék ennek a paneljét megtervezni. Hogy ne legyen bekapcsoláskor az a bizonyos zaj, gondolom építenem kell bele egy koppanásgátlót. Ide véleményem szerint egy egyszerű koppanásgátló is elég, de egyelőre csak ezt találtam. Bővebben: Link Ti mit ajánlotok?
A szűrést hogyan oldjam meg, mennyi elkót rakjak, és hova? Közvetlen az egyenirányítás után jó?
(#) kadarist válasza janikukac hozzászólására (») Jan 2, 2013 /
 
Az a baj, hogy ez egy kondenzátoros kicsatolású erősítő és ezek az hangszórórákapcsolós relés koppanásgátlók nem érnek semmit, mert a kondenzátornak mindenképpen fel kell töltődnie fél tápfeszültségre és ezt csak a hangszórón keresztül tudja megtenni. Azt kellene megoldani, hogy mondjuk egy, a hangszóró helyére tett ellenálláson keresztül feltöltjük a kondenzátort, majd utána kapcsoljuk rá a hangszórót a kimenetre.
(#) janikukac válasza kadarist hozzászólására (») Jan 2, 2013 /
 
Bővebben tudnál segíteni, mit hova kéne akkor belerakni a kapcsolásba?
(#) kadarist válasza janikukac hozzászólására (») Jan 2, 2013 /
 
Egy időrelét csinálsz, ami kikapcsolt (kikapcsolt erősítő) helyzetben a hangszórót lekapcsolja a kimenetről és egy 10-20 ohm-os ellenállást kapcsol a kimenetre, a hangszóró helyére. Ha letelt az ideje, akkor lekapcsolja az ellenállást és a hangszórót kapcsolja a kimenetre. Az időrelé kapcsolóeleme egy váltóérintkezős kis relé legyen. Az általad mellékelt kapcsolás is jó lehet, csak megfelelő relével kell felszerelni.
(#) janikukac válasza kadarist hozzászólására (») Jan 2, 2013 /
 
Huhh, ez kicsit bonyolult így nekem. Szóval elméletileg az én általam linkelt kapcsolás is jó, csak más relét kell raknom bele. Tudnál linkelni olyan relét, ami megfelelő lenne? A kapcsolásban szereplő zéner diódát nem kell változtatni?
(#) kadarist válasza janikukac hozzászólására (») Jan 2, 2013 /
 
Például ez jó lenne, mert átkapcsol, ha működteted.
(#) janikukac válasza kadarist hozzászólására (») Jan 2, 2013 /
 
Köszönöm szépen !
A szűréssel kapcsolatban tudnál esetleg még segíteni? Hova rakjam a nagy elkó pakkot, és mennyit?
(#) kadarist válasza janikukac hozzászólására (») Jan 2, 2013 /
 
Oda rakod, ahová szeretnéd és ehhez a 2W-os erősítőhöz egy 4700µF-os kondenzátor jó is lesz.
(#) janikukac válasza kadarist hozzászólására (») Jan 2, 2013 /
 
Oké, köszi!
(#) CHZ válasza janikukac hozzászólására (») Jan 2, 2013 /
 
Szerintem nem kell rele, siman koss parhuzamosan kimenetre 100 ohm ellenallasokat, nem fog koppani. Kicsatolo kondival epitett hibrodben igy hasznalom, nem hallani amikor bekapcsolom.
(#) nagy hoho hozzászólása Jan 2, 2013 /
 
Szeretném kérdezni, hogy a képen látható kondit melyik cég gyártja. (ez eddig off)
Azért itt kérdezem mert egy erősítőben van több társával együtt és még nem találtam rá sehol.
Fel tettem a hirdetésbe is.
(#) janikukac hozzászólása Jan 3, 2013 /
 
Sziasztok!
Ennél a kapcsolásnál Bővebben: Link ha nem tudok BC109C-t beszerezni, mivel helyettesíthetem?
(#) granpa válasza janikukac hozzászólására (») Jan 3, 2013 /
 
Akármivel, ami kb. ekkora erősítésű, és feszültségben jó. Az áramnak itt nincs nagy jelentősége, de ami jó lehet, azok azt is tudják. (és NPN!)
Következő: »»   1205 / 2505
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem