Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő mindig és mindig
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség. Élesztés.
Lapozás: OK   1693 / 2506
(#) blasz válasza reloop hozzászólására (») Ápr 8, 2015 /
 
Oda tettem ahol a párján is van,de kísérletezgetek.Sajna L idom hiányában nem tudom meghallgatni rendesen,de majd csak lesz.Addig pedig mindent kipróbálok amit olvasok,akár az induktivitást párhuzamos 10 ohm al,meg mindent.Tanulni jó lesz.
A hozzászólás módosítva: Ápr 8, 2015
(#) stefo hozzászólása Ápr 8, 2015 /
 
Szia Reloop!

Inkább itt folytassuk.
A Bose E4 , egy négy csatornás erősítő,100V-os, kimenetekkel,
rengeteg szolgáltatással,DSP-vel.
Nekem a végfokozattal van bajom. A Tripath TA0105a ic van benne , W18NB40 fetekkel.
Tápfeszültsége, 100V-os módban,+-170V így direktben hajtja a hangszóró hálózatot.
Nem bizonyult egy stabil dolognak,több darabról tudok, ami tönkrement.
Az elképzelésem az, hogy...... kiveszem az ic-t és a neki szánt bemenő jellel meghajtani egy fokozatot és kivezetni a hátlapra négy csatlakozóra,és külső erősítőt meghajtani vele. Vagyis elfelejtjük a PWM végfokot.
Az ic olyan tokozású hogy házilag kivitelezhető egy áramkör amit a helyére lehet dugni.A csapda az , hogy az ic foglalatba csak a 170 voltok és egy 5volt hozzáférhető.
Egy kimenő fokozatra lenne szükségem ezzel az árva 5V-os tápfeszültséggel, alacsony kimenő impedanciával.
(#) stefo válasza stefo hozzászólására (») Ápr 8, 2015 /
 
Erről van szó.
(#) reloop válasza stefo hozzászólására (») Ápr 8, 2015 /
 
Közben megtaláltam.
Megoldhatónak néz ki. Valami ügyes műveleti-erősítőt kell még választani.
(#) dinobc hozzászólása Ápr 8, 2015 /
 
Urak!_Azt kérdezném,_hogy javított-e valaki Soundking FP 0212 aktív (hangfal erősítőt) hangsugárzót?_Igazából csak a
végfok tápfeszültségei érdekelnének._Előre is köszi a választ.
A hozzászólás módosítva: Ápr 8, 2015
(#) reloop válasza stefo hozzászólására (») Ápr 8, 2015 /
 
Az 5, 6 bemeneti lábak valószínűleg a mellettük lévő integrált áramkörhöz kapcsolódnak. Le tudnád olvasni milyen típus?
(#) stefo válasza reloop hozzászólására (») Ápr 8, 2015 /
 
2db SSM2143, soros kondenzátor és soros 34,8KOhm- on keresztül hajtja a végfokot.
(#) reloop válasza stefo hozzászólására (») Ápr 8, 2015 /
 
Az 5V tápfeszültségből nem nagyon lehet ugrálni, a TA0105 bemeneti erősítője is felezi a jelet, ezt követendőnek tartom, hogy ne keletkezzen túlvezérlés.
Árban és beszerezhetőségben nem tudom meddig szeretnél és érdemes elmenni, ha kommersz végerősítőket használsz majd, az LM833 tökéletesen megfelel impedanciaátalakítónak.
A TA0105 adatlapján a lábkiosztás jól definiált, megfelelő tüskesor segítségével akár álló, akár fekvő panelt is készíthetsz.
Nekem a 20-27 lábak foglalatába átérő hosszúkás NYÁK a szimpatikus a mechanikai stabilitás végett.
(#) stefo válasza reloop hozzászólására (») Ápr 8, 2015 /
 
Ehhez mit szólsz?
A 66-os van a TME-nél.
Amúgy arra gondoltam, hogy akkora nyákot készítek mint maga a TA0105 az összes tüskével.
Azon biztos hogy elfér minden.

Bővebben: Link
(#) stefo válasza reloop hozzászólására (») Ápr 8, 2015 /
 
Már kiguvad a szemem de nem találom hogy hogy állítja elő az 5V-ot. Tudnom kellene a terhelhetőségét. Sok az alkatrész , a rajzolat is elég finom,és ha ez még nem lenne elég,beforrasztották az összes viát. Legalább valamit át tudnék dugni rajta....
(#) reloop válasza stefo hozzászólására (») Ápr 8, 2015 /
 
A Maxim jó választás.
A kapcsolás visszafejtése elég reménytelen, bizonyára többrétegű a NYÁK. Az IC típusszáma alapján lehetne a stabilizátorra rátalálni, ha több is van, azok közül már kicsipogtatható a delikvens.
Szerk.: A TA0105 az 5V-os tápból 40-80mA-t vesz fel az adatlap szerint, az fedezi a két csatorna maximális kimenő áramát, 100 ohm soros kimenő ellenállás kellő biztonságot ad a túlterheléssel szemben.
A hozzászólás módosítva: Ápr 8, 2015
(#) stefo válasza reloop hozzászólására (») Ápr 8, 2015 /
 
Mára feladom!
Holnap megmérem az SSM kimenő szintjét (csak össze kell raknom az egész erősítőt),és jelentkezem.
Kössz az eddigieket.....
(#) dave500 hozzászólása Ápr 9, 2015 /
 
Sziasztok!
Olyan problémám lenne, hogy adott egy végfok ami csak Line jellel lehet meghajtani, de én telefonról szeretném.
Van valami egyszerű illesztő fokozat, ami füles kimenetből line kimenetet (775 mV-ot) csinál?
Előre is köszönöm szépen!
(#) Gafly válasza dave500 hozzászólására (») Ápr 9, 2015 /
 
Próbáld ki, direktben összekötve is mennie kell...
(#) voodoo hozzászólása Ápr 9, 2015 /
 
Sziasztok!

Mi lenne az ideálisabb megoldás 1U magas dobozba fabrikált erősítő szellőztetésénél? Ha a ventik frontról szívnak és a ventik a hátlapra vannak rögzítve? Vagy tegyem előre és fújjon hátrafele de akkor csak irányítottan tud működni a huzat.

Mert gyári megoldásokban 1-2 helyen hátra teszik és az egész dobozt így keringeti.
A hozzászólás módosítva: Ápr 9, 2015
(#) reloop válasza voodoo hozzászólására (») Ápr 9, 2015 /
 
Szia! A ventilátor befúvást végezzen! Lehetőleg hátra tedd, a meleg hagy jöjjön előre.
(#) voodoo válasza reloop hozzászólására (») Ápr 9, 2015 /
 
Tehát a "baj van" szagot előbb meg lehessen érezni? Úgyérted mint a fényképen ahogy van csak fordítva legyenek a ventik? Frontra fújjon?
(#) djloui hozzászólása Ápr 9, 2015 /
 
Sziasztok, minőségi audio célokra milyen márkájú kondenzátorokat érdemes beszerezni? Határ nem a csillagos ég. Aktív crossover építéshez kell és fontos lenne a jó minőség, legalább is ne ezen múljon.
A hozzászólás módosítva: Ápr 9, 2015
(#) reloop válasza voodoo hozzászólására (») Ápr 9, 2015 /
 
Ha radiál ventilátorod van akkor kénytelen vagy a mintát követni. Nem tartom túl szerencsének.
(#) voodoo válasza djloui hozzászólására (») Ápr 9, 2015 /
 
Szia!

Roe, Wima, Remix.
(#) voodoo válasza reloop hozzászólására (») Ápr 9, 2015 /
 
Neves gyártók mint a PKN audio is ezt a módszert csinálta. Jó huzat van a dobozban.

Miért nem tartod szerencsésnek? Kíváncsi vagyok a véleményedre.
(#) reloop válasza voodoo hozzászólására (») Ápr 9, 2015 /
 
A fújt levegő irányított, a beszívott inkább örvénylik. Az első példán a potik mögötti borda vajon mennyire fog hűlni?
(#) voodoo válasza reloop hozzászólására (») Ápr 9, 2015 /
 
Oldalt is látok némi kis rést onnan is tud kapi némi huzatot.
Amúgy igen a fújt levegő valóban jobban hasznosul egy bordán, de csak azon a bordán. Az összes többi alkatrész pl fojtók, trafók, kondik meg annyira hűlni nem képesek. Ráadásul az asztali számtech tápokban is (az összesben) hátra szerelt, frontról szívott levegő van.
Az összefüggést a történetben a kapcsolóüzemben lelem. Ott minden elemnek valamennyire szellőznie kéne talán? Nem tudom. Míg egy sima AB osztályban ami hagyományos trafós a végbordán kívül max a graetz kocka melegszik, de azt nem nagy cucc passzív módban hűteni.
A hozzászólás módosítva: Ápr 9, 2015
(#) zotya1983 válasza voodoo hozzászólására (») Ápr 9, 2015 /
 
Szerintem úgy értette a képen a bal oldali befúvást végezzen a másik pedíg szívóhatást gyakoroljon,így létrejön a körkörös cirkuláció,ami hatásosabban hűti a pcb t.
(#) reloop válasza voodoo hozzászólására (») Ápr 9, 2015 /
 
A szívóteljesítményt, a hűtőbordát és az áramlási viszonyokat addig kell tökéletesíteni, míg az alkatrészek hőmérséklete tűrésen belül marad. Végül is nem megoldhatatlan probléma.
Nálam egy 2x150W-os AB-osztályú (toroidos!) 1U magas végfok járt nemrég, abban 2 db 4cm-es venti dolgozott - kielégítően.
(#) voodoo válasza reloop hozzászólására (») Ápr 9, 2015 /
 
Szivesen megnéztem volna azt a végfokot. Minden ilyesmi érdekel. Igazából semmi irományt nem találok miért van néha frontról szívott levegő hátra szerelt ventikkel. Csak saccolok.
Ugyebár én is eddig a megszokottan. Borda elé tenni a ventit. Ez alap. Aztán hogy merre fúj előre vagy hátra már szinte mindegy, de ahogy mondtad ha előre fúj az jobb szerintem is, már egy sumákban kialakuló bajt is pikk pakk előbb észre vesz így az ember...
Köszi a véleményed.
A hozzászólás módosítva: Ápr 9, 2015
(#) lukacsp válasza voodoo hozzászólására (») Ápr 9, 2015 /
 
Ha több végfok van egy végfok rack-ben és azokban különböző áramlási irányú hűtés van az tud érdekességeket csinálni (pl. 2 hátra fújja ki a meleget, a harmadik meg hátulról ezt szívja be ~50C, és túlmelegszik), jártam így.
Talán ez a megközelítés túlmegy az építsünk otthon egy hifi erősítőt, aztán tegyük le egymagában, és zenéljünk vele, igazatok van.
(#) IOsys válasza voodoo hozzászólására (») Ápr 9, 2015 /
 
Erősítőknél nincs tapasztalatom, csak PC tuningban, de a meleg ugyanaz. Ott kiszívjuk a levegőt, mert befújva csak elterül a hő a többi alkatrészen, ki nem nagyon jön. (Éppen ezért elől befúj, hátul kiszív.) De bármit szedek szét, ahol valamilyen csatornában áramlik a levegő, mindig szívják.
(#) zotya1983 válasza voodoo hozzászólására (») Ápr 9, 2015 /
 
Crown XS 500
Nekem a gyári crownban így van megoldva,és még nem volt temp led,pedíg tettük már le 2 ohmra is.
(#) dave500 válasza Gafly hozzászólására (») Ápr 9, 2015 /
 
Megy direkt összekötve is, csak halk mint a lepkesuhogás..
Következő: »»   1693 / 2506
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem