Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő mindig és mindig
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség. Élesztés.
Lapozás: OK   191 / 2500
(#) Imi65 válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Nov 10, 2008 /
 
Szerintem még ez a rajz is rossz, tekintve, hogy a T3-T6 áramgenerátoros munkaellenállás. Nem hinném, hogy a T3 bázis csak! egy kondin keresztül menne a mínusz tápra.
(#) lapose válasza Imi65 hozzászólására (») Nov 10, 2008 /
 
Szia!
Hiányzik egy "pötty"!
(#) lamalas hozzászólása Nov 10, 2008 /
 
Igen, valoban lemaradt egy pötty. Szoval az eredeti rajzot erdemes tanulmanyozni ami a Pass oldalon van!
(#) Alkotó válasza lamalas hozzászólására (») Nov 10, 2008 /
 
Köszönöm a tanácsot és az eredeti leírást.

A germánium dióda remek meglátás. Az én erősítőm az RTÉK-ban lévő rajz alapján készült. és mikor megláttam ezt a másikat, akkor is azt hittem, hogy az RTÉK volt a rossz, és ez a jó. Kipróbáltam, de nem segített. Most már egyértelmű, hogy ha a hiányzó pöttyöt is odagondoljuk, akkor az RTÉK-s rajz a jó, ez van szinkronban az eredetivel. TEHÁT A HIBA NEM ITT VAN NÁLAM. Viszont ha már elém került az eredeti rajz, akkor átnéztem alaposan. Van két további eltérés is, C7 csak 4n (ez nem okozna hibát), viszont R12 47R, nem pedig 4,7R (negyon rosszul látszik a rajzon). Ahhoz haza kell érnem, hogy megnézzem mit raktam be valóban. Egy próbát megér.

Továbbra is várom működő példányok gazdáit (ha léteznek ilyenek)
Alkotó
(#) Pyte hozzászólása Nov 10, 2008 /
 
Sziasztok mi a véleményetek a Bajielektronikás 400Watt os fetes végfokról (azt gondolom hogy nem jön ki 400watt belőle),csak most egy árán 2db ot tudnék venni!
(#) Iron Man hozzászólása Nov 10, 2008 /
 
Sziasztok!

Epitettem egy 2x120 wattos erositot STK4241es integraltal,az egyik csatorna jol mukodik rajta a masik pedig egyaltalan sehogy,bekapcsolaskor egyszeruen kinyomja a hangszoro membranjat,es ugy tartja.Egyenaram lehet a kimeneten?Hogy lehetne rendbehozni az erositott hogy szepen uzemeljen?Az alabbi tervek alapjan keszitettem az erositotBővebben: Link
(#) Tomy27 hozzászólása Nov 10, 2008 /
 
Üdv.Ma megjött a cucc a Denon erősítőmhöz,kicseréltem a hibás alkatrészeket az újakra és mégegyszer átnéztem majd indítottam fejhallgatóval.Szépen ment egyformán mindkét oldal majd bekötöttem a hangfalakakra bekapcsolás és kikapcsolt loudness és hangszín mellett negyed hangon szépen dolgozott.Majd rákapcsoltam a loudnests-t és rögtön elhallgatott és füst szált fel.Megint elmentek a végtranyók ellenálások, csak nem értem miért hisz gyári tranyókat rendeltem sőt még a gyártó is megeggyezett (sanken).Ha valakinek van valami ötlete hogy mi okozhatta ezt azt szívesen venném, mert nem akarnék tucat számra venni a tranyókat!Még annyit hogy mielőtt betettem volna a végtranyókat előtte megnéztem fejhallgatóval, és szépen ment A osztályban meg persze átmértem a panelt is elég részletesen.Nekem az a sejtésem hogy bóvli tranyók voltak, de lehetséges ez japán tranyók esetében is?Meg eddig is a HQ-tól rendeltem és nem volt ilyen probléma...
(#) sound.man válasza Tomy27 hozzászólására (») Nov 10, 2008 /
 
Lehet hogy gerjedt!
(#) szabi83 válasza Tomy27 hozzászólására (») Nov 10, 2008 /
 
Idézet:
„nem értem miért hisz gyári tranyókat rendeltem sőt még a gyártó is megeggyezett”


egy tipp:
Nyugalmi áramot beállítottad? Mert alkatrész szórás van.. szerintem:gumicsirke:
(#) djyuri válasza Pyte hozzászólására (») Nov 10, 2008 /
 
SZia

nekem van kettő....nem tudtam kimérni őket,mert sajna nekem az egyik el volt nyomtatva és összekevertem az egyik oldalt...de egy fél készlettel ki tudtam próbálni...
Olyan 80W-ra terheltem le...nem volt semmi gond....gondolom 120W körüli is ment volna rajta....illetve a komplett végfok 240W....persze ezek megközelítőleg 50Hz-re értendők. Magas frekin nemtok teljesítményt mérni.

De most a 640-es TO220-assal használom...3-3 pár a két végfokban és brutális....elvileg erősebb,mint a gyári 940 kettesével.

A munkapont potija nekem nulla és fél állás között van...de ezt mérni érdemes.
(#) djyuri válasza Iron Man hozzászólására (») Nov 10, 2008 /
 
Szia!

1.- remélem nem hagytad sokáig a hangfalaidon azt a rossz oldalt....
2.- biztos teljesen egyforma minden?

3.- ha igen sajna az STK-k könnyen pattannak....rossz csatolás....túl kicsi Ohmszámú hangfal...hiányzó hangszóróvédő áramkör illetve rosszul induló tápegység...(féloldalasan)
(#) Pyte válasza djyuri hozzászólására (») Nov 10, 2008 /
 
Ahha értem nekem nam jöttek be a 640és 9640es fetek sorra mentek el! De a 240 9240 stabilan fut egy végfokomban amit már használok vagy 4éve és minden hétvégen péntek szombaton meg egy kisseb clubba!
(#) Tomy27 válasza szabi83 hozzászólására (») Nov 10, 2008 /
 
Azt nem, bár én is gondoltam már rá így utólag mert nem nagyon találtam rá más értelmes magyarázatot.Szerinted elképzelhető hogy ez okozta a tönkremenetelt, negyed hangon?Mondjuk van benne két poti is oldalanként...
(#) Tomy27 válasza sound.man hozzászólására (») Nov 10, 2008 /
 
Gondolom ezt csak szkóp-pal tudnám kimérni?
(#) Alkotó válasza lamalas hozzászólására (») Nov 10, 2008 /
 
Még mindig a NELSON PASS erősítő.
Gyorsan kikiáltottuk, hogy bizony rossz az a rajz amit én tettem ide a ráismerés kedvéért. Nos valóban eltér az általad ajánlott (eredeti) rajztól, és a RTÉK-től is. DE VISZONT AZONOS AZ EREDETI DOKUMENTÁCIÓ NYÁKTERVÉVEL. Ugyanis ott a rajz más, de a nyákon egyértelműen a T4-T6 közös collektorán van a germánium dióda katódja, nem pedig a rajz szerinti T5-T7 összekötésen.
Másképp fogalmazva, az eredeti doksi rajza, és nyákterve sincs szinkronban.
Csak a pontosság kedvéért, az 1983-as RTÉK-ben ismegnéztem, és ott is rajztól eltérően a T4-T6-on van a dióda katódja (persze ezt csak vakon odamásolták).
Már csak az eredeti kérdés maradt: Mit tegyek?
Illetve van e rajtam kívül valaki, aki megépítette ezt a lomot, és esetleg szól is neki rendesen.

Alkotó
(#) Iron Man válasza djyuri hozzászólására (») Nov 10, 2008 /
 
Nem hagztam sokaig a hansyorot rajta,syerintem minden egyforma,de majd meg atnezem,de mit is mondasz a tapegyseggel?Mit jelent az a feloldalasan indulo tap?
(#) djyuri válasza Pyte hozzászólására (») Nov 11, 2008 /
 


hát ezzel lelombozódtam
Akkor vajon az enyém meddig fog tartani

volt valami időintervallum,amin belül neked elszállt?
(#) djyuri válasza Iron Man hozzászólására (») Nov 11, 2008 /
 
Okés...csak a hangfalkinyírás miatt kérdeztem...nagyon árt a DC jel a hangfalaknak.

A féloldalas táp olyantól lehet,hogy ahol eljut a tápfesz a másik végfokhoz nem megfelelő a forrasztás/csatlakozás....kontaktos esetleg.
Illetve,ha külön van a két DC táp,akkor féloldalas az egyiken a kapacitás...azaz az egyik kondi kevesebb sokkal,mint a másik.
Illetve még az is okozhat ilyet,ha kényszerített kettős táp van vagy van egy soros sönt ellenállás a tápfeszcsökkentésre.
Esetleg még külön DC táp esetén a diódahíd egyik fele rossz.
(#) Iron Man válasza djyuri hozzászólására (») Nov 11, 2008 /
 
Hat ok kosz,majd megprobalok valamit csinalni,mert draga volt,es nem hagyom annyiban.

Hello!
(#) zs0lt hozzászólása Nov 11, 2008 /
 
sziasztok!

egy szobának a falaiba rakok 6 db 50-100W-os hangszórókat.. már ki lett választva, 8 ohm stb...

azt szeretném kérdezni hogy az STA530-as erősítőről mi a véleményetek?

http://pdf1.alldatasheet.com/datasheet-pdf/view/23874/STMICROELECTRONICS/STA530.html

4X50W-ot tud leadni 8ohm-on, de a minőségéről nem tudok semmit...

ezért gondoltam megkérdezlek titeket...
erősítőjavaslatokat várok, ha esetleg valaki tud 6X50-100W-osokat, akkor azt megköszönném!

(őszíntén szólva STA-ról ég életemben nem hallottam... remélem hogy ti igen..)

előre is köszönöm!
(#) djyuri válasza zs0lt hozzászólására (») Nov 11, 2008 /
 
Szeretem az ilyen kombinálható IC-ket
De a falba épített dologról már epekedve várom a képeket
Hajrá!
(#) Bassmester válasza zs0lt hozzászólására (») Nov 11, 2008 /
 
Szia!
A hangsugárzók falba építése, nem biztos hogy a legszerencsésebb megoldás, mivel a hangdobozok akusztikailag megfelelő elhelyezése, csak többszöri meghallgatás, próbálgatás után szokott úgy-ahogy sikerülni.
A közepes és nagyobbacska teljesítményű végfok IC-kre általánosan az jellemző, hogy alacsonyabb érzékenységű hifi hangsugárzókhoz megfelelőek, de érzékenyebb, nagyobb membránfelületű és mozgótömegű hangszórókkal nehezen boldogulnak.
(alacsony csillapítás)
(#) Pyte válasza djyuri hozzászólására (») Nov 11, 2008 /
 
Ne lombozódj le azé sok nevesbb gyártó használja ezeket a feteket !Lehet nekem valami sz.r hamis izé jutott vagy 2hetet ha mentek és szált az egész ,csak az volt furi a dologba mind két végfok egy éjszaka folyamán ment el !Utána fet csere persze vissza 640és9640 az is két hét kb ha jól emlékszem! A 240és9240 el mai napig megy szépen ,pont a mulkor néztem bele 3év után kiporoltam egy kicsit szegényt már akkora por volt benne,hogy nem láttam benne szinte semmit
(#) djyuri válasza Pyte hozzászólására (») Nov 11, 2008 /
 
HY

értem...hát annál régebb óta megy...de nem minden nap.
De semmi akadálya nem lesz,ha vissza akarom venni a 940-eseket. Furat megvan....panelek jók...

Csak a pénz kérdése....és persze,hogy elszálljon előbb...

Amúgy nem tud kárt tenni....ha a védelem most se fog,akkor is ott az orosz kondikkal megpakolt hangváltóm...jah amúgy csak magasakat hajt. (aktív váltó)

De persze azokból jó sokat.

Hát majd meglátjuk
(#) kisist1 hozzászólása Nov 11, 2008 /
 
Sziasztok!

Itthonra szeretnék egy erősítőt építeni ehez a mélynyomóhoz:
Bővebben: Link
Szóval csak mély tartományban működne, egy csatornán. Gondolom ez szempont

Egy tervrajzot meg ha van nyák tervet szeretnék ehez kérni.
Nem baj ha bonyolult, vagy ha kicsit költségesebb, de jól szóljon. ez a fontos!

Előre is nagyon köszi a segítséget!
(#) szamóca válasza kisist1 hozzászólására (») Nov 11, 2008 /
 
Szia!
Remélem még nem vásároltad meg a linken szereplő hangszórót.? Láttad az érzékenységét? A teljesítményadataira meg ne adj semmit. Kamu shopping az egész. Bár palifogó a külseje.
(#) heroldbalu hozzászólása Nov 11, 2008 /
 
Hali azt szeretném megkérdezni nincse valakinek véletlenül a tarsolyában tda 7386 os ic hez nyákterve ami nem az adatlapjában van.Ha lenne valakinek létszi szóljon és rakja fel mert szeretném megépíteni de nincs Sprint Layout-om csak demó azzal meg nem lehet elmenteni előre is köszi hali mindenkinek.Ha van az ic-vel való kapcsolatos tanácsod azt is szivesen fogadnám.köszi
(#) vicsys válasza heroldbalu hozzászólására (») Nov 11, 2008 /
 
Valaki az 5. oldalra becsempészett egyet...
Bővebben: Link
Né' má'! A gugli miket nem talál! Gyáhe!
Bővebben: Link
(#) szamóca válasza heroldbalu hozzászólására (») Nov 11, 2008 /
 
A VF2 topikban keresd KD mester hozzászólásaiban a Conduktor zipp file-t. abban van a SL4-es verziója,
(#) Directors hozzászólása Nov 11, 2008 /
 
Hali!

Megépítettem ezt:Bővebben: Linkaz erősítőt de sajna nem műkszik.
Itt a nyákrajz is ami alapján csináltam.
Meg ha nincs benne a 2 fet akkor a két 10 ohmos elleneállás ami a +- tápágban van akkor nem füstöl a két ellenállás de ha benne van a két fet akkor meg füstöl e két ellenállás meg a a két fet melegszik.
Itt egy kép a panelről is de nagyon rossz a minősége de hátha segít.

Szerintetek mi lehet a probléma? Elkötés?,rossz értékű alkatrész?
Következő: »»   191 / 2500
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem