Fórum témák
» Több friss téma |
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd!
I. A helyes tápfeszültségek megléte.
II. A kimeneten van-e egyenfeszültség.
Élesztés.
Van abban a dobozban elég hely, tehetsz bele még egy kis traffancsot a kiegészítő áramkörök táplálására, aztán elfelejtheted a brummogást végleg.
Szigorúan véve már a végfok modulok is rosszul vannak csinálva. A kis paneljaikon (gondolom valami kit), a nagyáramú GND egyben van a jel hidegpontjával. Ez egyetlen végfok esetében, vagy teljesen független tápfesznél nem okozna gondot, de jelen esetben igen. Amúgy nem lehetetlen az sem, hogy a mostani trafóddal a kivezérlésmérő és a hangszóró védelem valamint a két végfok modul teljesen zajtalanul tudjon dolgozni, csak újra kell gondolni az egész vezetékezést. Javaslom, hogy egy huzalozási rajzot tegyél fel. Nem kell szépnek lennie, csak lehessen látni hogy honnan hova fut a drót. Így szerintem gyorsabban megkapod a szükséges tanácsokat a javításra.
Rosszabb lett most jobban búg hogy megszakítottam.
egy vezekelés piros + sárga- kék gnd zöld jel föld
A kivezérlés jelző gnd-je a bemeneti potik gnd-jéhez az előlapi panelen már össze vannak kötve gondolom, mivel onnan veszi a jelet. Akkor azt a pontot vagy közvetlen közelét kell kijelölni mint referenciapont. Oda kell futnia minden jelföldnek.
Érdekel még a hangszóró védő kapcsolás bemeneti fokozata, mert ha ott a végfokok kimenete felé elég nagy értékű ellenállás található, akkor inkább arra jusson valamekkora zavarjel. Azt nem fogja zavarni néhány mV kerregés, de a jelútban az már sok lenne.
Úgy vélem a hibából úgy jössz ki a legkisebb átalakítással, ha a kivezérlésjelzőt az erősítő kimenetére kötöd.
Még rá se dugtam a kivezérlés jelzőt és már brumos hangerővel változik a brum.
ha rá dugom a kivezérlés jelzőt akkor hangerőtől függetlenül búg továb rövidre zártam a bemenetet semmi brum van
Sziasztok!
Került hozzám egy hibás Denon AVR-X1400H házimozi erősítő. A hibajelenség a következő: Az erősítő bekapcsol a kijelző is mutat, ha tekergetem a hangerőt akkor azt is kijelzi de néhány másodperc után visszaáll stand by módba. Az a gyanúm hogy túláram miatt teszi ezt. Már mindent kiszedtem és külön az asztalon van összerakva a legminimálisabb alkatrészekkel, a végfok egyáltalán be sincs kötve. Van egy digitális fő panel benne tele HDMI és RCA csatlakozókkal amihez szalagkábelen csatlakozik az előlap. Van egy kapcsoló üzemű stand by táp és esgy kis regulátor panel amin 7805, 7912 és 7812 szolgáltatják az energiát. Ebben egy dióda zárlatos volt és ki is cseréltem így megvannak a feszültségek. A stab ICk jelentősen melegednek és az előlap nélkül egyedül a fő panelt rákötve is elveszi a tápot a védelem. Ha az előlapi panelt szalagkábellel rákötöm akkor Q1001 és Q1014 intenzív melegedésbe kezd. Az 1001 es a kijelzés tápjáért felelős ha jól tévedek. Mindkét tranzisztor ki lett mérve működőképesek gyanúm szerint a fő panelről jövő anomália okozza a melegedésüket. Mellékelni akartam a rajzot amit sikerült fellelnem hozzá de sajnos nagyobb mint 8MB. Ha kell privátban elküldöm. Merre folytassam a keresgélést?
a jelföldek a potis panelon egy csomópontot képviselnek a csatlakozók mögött ide fut be a kivezérlés jelző gnd je.
A hangszóró védő áramkör upc1237 ic alapul. itt az sm je
Aligha okozza a búgást a kimenetre kötött kivezérlésjelző. A segédtápod test vezetője valahol még összeköttetésben kell álljon a jelfölddel.
A segédáramkörök nélkül teljesen zajtalan volt az erősítőd? Az általad feltöltött kép alapján feltételezem, hogy a hangsugárzó védelem panelen feszültségstabilizátor IC található. Ha annak értéke összeegyeztethető a kivezérlésjelződdel, akkor arról is táplálhatod. Táp és jel a védelem panelről elvezetve biztosan nem fog zavart okozni. A kondis panelen kialakított 12 V-ot a ventilátorhoz még használhatod.
Mint írtam a kivezérlés jelző a bemenetről kap jelet.
Most vissza kötöttem mindent ahogy volt. Most ha az erősítőre rá kötök valamit síri csendbe van vagy ha rövidre zárom a bemenetét akkor is. Idézet: „A segédáramkörök nélkül teljesen zajtalan volt az erősítőd?” nem de akkor is volt kivezérlés jelző de nem ez a védelem volt benne. Akkor is volt egy halk bugás csak akkor annyira nem vizslattam mint most.
Összefoglalva a tapasztalatokat:
A segédtáp kialakítása nem teszi lehetővé a kivezérlésjelző bemenő jelre kötését. Elhelyezhetsz a készülékben még egy tápot a kivezérlésjelzőnek, vagy a kimenetre kötöd a kivezérlésjelzőt és a védelem panelről táplálod. A bemeneti jelre akkor szoktunk kivezérlésjelzőt kötni, ha jelentős túlvezérlést is szeretnénk indikálni, de gondolom nincs szándékod az erősítőt erős torzítással járatni. Ilyen esetben egy illesztő fokozatot szokás beiktatni a bemenet és a kivezérlésjelző közé, hogy annak működése/terhelése ne hathasson vissza a bemenő jelre.
Akkor csak simán kössem a kimenetre a kivezérlés jelzőt?
Akkor újra kell vezetékelnem meg kell csinálnom még 3 szál vezetéket csatlakozóval.
A feltöltött képből azt látom, hogy csak a TDA-s panelen kell átenned a kivezérlésjelző bemeneti ágát a bemenetről a kimenetre.
nem mert akkor a tds panel nem kap inputot
Ezt te látod, én csak a kép alapján tudok nyilatkozni.
Csak ez az ic ki fog bírni 20-30 voltot a bemenetén.
Tippelem, hogy a kivezérlésjelző IC-re gondolsz. Itt is csak a képre hagyatkozva - a potival tetszés szerint csökkentheted az érzékenységet. Ha nem lehetne, vagy nem szeretnéd eltekerni, akkor használj 33k/1k osztót.
Igen azt nem írtam bocsi ic re gondoltam van az adatlapba egy olyan hogy 1.2V 0 dB z a nulás jelszint ez a TDA7294 nél hány volt 8 ohm mellet.
Korábbi írásodból merítve, ±27 V táplálja az erősítődet. A 8 Ω-os terheléssel 16,8 V-os kimenő feszültségnél éri el a torzítás határát (35 W). Ezt praktikus 0 dB-re kalibrálnod.
Milyen IC-t használsz a kivezérlésjelzőben és milyen áramkört építettél hozzá? A hangsugárzóvédő panelről is tehetnél be linket, hogy a kivezérlésjelző táplálására adhassunk javaslatot. A hozzászólás módosítva: Máj 12, 2024
Egyre erősebb a gyanúm, hogy a LED-ek melletti két fekete tengelyes poti a hangerőszabályzód és az XLR csatlakozóból közvetlenül kötöttél a kivezérlésjelzőre. Kérlek jelezd, ha nem így lenne!
Jó a melátás az a hangerő poti az után van be kötve a kivezérlés jelző.
Ennek a potinak nem a középső láb a csúszkája? Itt azt látom, a középső láb az alsó csatlakozóba van kötve.
Igen jól látod de ott még hibás a kötés.
A középső láb a csuszka. A hozzászólás módosítva: Máj 13, 2024
Sziasztok!
Anno láttam valamerre a be táp oldalról (hálózati 240V) a DC eltávolító kapcsolást. A kérdésem , hogy ez alkalmazható úgy mint egy sima elosztó, vagy trafóként meg kell építeni? Illetve van valakinek megépített működő rajza? Segítséget válaszokat előre is köszönöm.
Lehet egyszerre több berendezéshez is használni, de ha nagy teljesítményfelvételűek, akkor érdemesebb mindegyiknek külön építeni.
Szevasztok!
Ez 1.2 V-ig jó, és ha fölötte van akkor az 1.2 V feletti átmegy rajta. Üdv. M.
Ez így van. Gyakorlatban elég szokott lenni. Extrén DC esetén mehet még egy graetz híd, sorosan a meglévővel.
Berajzoltam a bekötési pontokat.
Most nézem ez dc nem kaphat mert ott a 2 dioda mind a 2 ac lábra megy.
|
Bejelentkezés
Hirdetés |