Fórum témák
» Több friss téma |
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd!
I. A helyes tápfeszültségek megléte.
II. A kimeneten van-e egyenfeszültség.
Élesztés.
Azt semmiképp. Próbáld meg betenni a TDA 2030-at az egyik D2030 helyére, mit csinál. Remélem egyébként nem borda nélkül tesztelgeted, pláne a SUB-ot, mert azonnal meghal a TDA.
Persze hogy nem borda nélkül mindég mikor forrasztom szenvedek mert 7 csavar 7 anya 7 műanyaga alátét +7db hővezető lapkát kell helyre rakni akkor kicserélem berakom a TDA2030-at mondjuk az első helyre rá van írva mindegyikre melyik melyik hangszóróhoz tartozik hogy center sub + sub - meg ilyenek. Akkor pákát elő
Amúgy most nézem az egyik TDA2050 mintha más lenne vagy lehet csak sorozatszáma vagy nem tudom mert az összes mar 010 és cz06s VW egy pedig mar 924 cz0h7 VW az összes egyforma csak ez más nem tudom lehet csak a sorozat szám.
Fene se érti ezeket a csájnai jelöléseket.
Idézet: Meg az ónszippantót is. Sokkal könyebb utánna a visszaforrasztás. Arról nem is beszélve, hogy a vezető sávot is kíméled. Ha nincs, szerezz be gyorsan egyet. Nagyon hasznps szerszám. „Pákát elő”
Sziasztok tudom hogy nem teljesen ehez a témához kapcsolódik.még énis kezdő vagyok a témában. van 1gy nordmede PA-1100 erősítöm azt áltam neki meg javitani csak sehol nem találtam kapcsolási rajzott hozzá. Nagyon hálás lennék ha valaki feltudnárakni a kapcsolási rajzot vagy tudne egy linket adni ahol fenn van.
Ónszippantó volt a második dolog ami volt a páka után
meg mégy annyi lenne akérdésem hogy stk 0040- es végfok íc van benne ezt hogyyan tudom legegy szerűbben bemérni hogy neme ment ki?
Ide tettem fel a jelenleg "aktuális" duplatranyós Quad változatok közül a Q2-t.
A védelem ügye ha akarom nagyon egyszerű, ha akarom már nem annyira. Ennek két oka van. Néha keveredik a hídba kötés, és a párhuzamos kapcsolás, illetve a közös védelemnél nem egészen mindegy, hogy közös, vagy oldalanként külön tápegység van. Ebbe most nem merülnék el, mert számos variáció van. Ha feltételezzük, hogy egy sztereó erősítőről van szó, aminek közös a tápja, akkor azt akár hídba, akár párhuzamosan kötöd, az a "közös" védelem szempontjából nem okoz semmilyen problémát. Esetleg abból lehet hiba (egyáltalán nem valószínű), hogy a védelem egyenfigyelése viszonylag érzékeny. Ha a két erősítő "szembe" dolgozik, akkor egymást is "rángatják" és talán kialakulhat néha olyan helyzet, mikor az üzemszerű jel átlépi a hibaszintet.
Köszönöm! És akkor szívesen vennék egy gyártásról alkalmas képet is a panelrajzolatról. A védelemmel kapcsolatban pedig a 4 végfokpanel egy trafóról fog menni, azonban egyenirányításból és puffermezőkből is kettő lesz, valamint a védelemből is 2 lesz. Gyakorlatilag a toroidon kívül teljesen olyan lesz mint 2 stereo, hidalható végfok. Ami még nem tudom hogy mennyiben változtat a helyzeten, az hogy a 2 fázisfordítót is közös tápra tervezem.
Alkatrész vagy rézoldalt kérsz?
Normál, vagy inverz kép kell?
köszönöm szépen most vettem észre hogy ez nem általános erősítő topics hanem audiotechnika elnézést:p
Tisztelt Fórumtársak!
Van nekem egy Telefunken STM1 végerősítőm, amely kiválóan működik, amolyan igazi, '80-as évekbeli, német, agyonvághatatlan holmi (legalábbis idáig azt hittem), amíg meg nem találtam róla egy linket: http://john.ccac.rwth-aachen.de:8000/telefunken/stm1/index.html (nem kell megnyitni, mert kimásolom belőle a lényeget), amelyben a konstrukciós hibáit ecsetelik, ilymódon: "Unfortunately, there are. First of all, the STM 1 is a power amp based on National Semiconductor's LM 391 chip, a chip that integrates all necessary active components except for the driver and power transistors. Unfortunately, this IC has to be supplied with the full main supply of +/- 39 volts, which puts it under high stress, and even the smallest failure will make it go up in smoke. I have ICs that have literally a crater in their housing! The main problem seems that one of the IC's pins is directly connected to the speaker output, which may swing beyond the Vcc levels. National Semiconductor proposed a protective circuit with a resistor and two clamping diodes, but Telefunken did not use it. The typical result is that everything blows up, and even if a driver transistor still looks good on a component tester, it is good practice to swap it anyway." - A lényeg, tömörített fordításban az, hogy az elején lévő LM391 IC +/- 39 V-ot kap és nincsenek bekötve a hangszóró-kimenetre a gyártó (National Semiconductor) által javasolt Shottky védődiódák és az ellenállás, amelynek a hiánya bizonyos esetekben az IC és az utána következő meghajtó és végtranzisztorok meghibásodását is okozhatja. Hogy pontosabbn legyen az ügy, küldök egy linket az LM391-ről is, ez egy pdf-fájl, amelynek a 9. oldalán van a lényeg, a diódás + ellenállásos védelem: http://www.datasheetcatalog.org/datasheet/nationalsemiconductor/DS0...46.PDF Valamint elküldöm fájlmellékletben a Telefunken STM1 kapcsolási rajzát. (Remélem, látszani fog.) A kapcsolási rajzban a vastag vonal a hang útja, már a legvége lemaradt: az LM391-es IC 9-es pontja egyben a hangszórókimenet is, ha a védőrelé zár és az adott hangszórópárhoz tartozó kapcsoló be van kapcsolva. A kérdéseim a következők lennének, mivel bevallom, teljes bizonyossággal nem látom át a helyzetet: belevariálhatom-e minden káros következmény nélkül a Telefunkenbe, az LM391-es IC 9-es pontjára az ajánlott Shottky védődiódákat és a 100 ohmos ellenállást a 2-es pontra történő visszacsatolás után, de a korlátot beállító ellenállások előtt (R415 és 417, mindkettő 470 ohm - ha a baloldalhoz tartozó, felső IC-t nézzük, mert az talán jobban látszik). Köszönöm a segítséget.
Szia!
Belerakhatod, ha gondolod, de szerintem az elmúlt huszon-pár év bizonyítja, hogy nem feltétlenül szükséges.
sziasztok voltmár valakinek dolga nordmende pa 1100 erösítővel? elöre is köszi a segítséget
Titkon én is valami hasonlóképp gondoltam..... Ha jól gondolom, inkább akkor lenne érdemes betenni, ha valaki folyton atomhangon hallgatja és/vagy különlegesen agresszív impedanciájú hangfalakat használ hozzá. (Sajnos az enyém is ez a kategória, 4 ohm-os, de 15 kHz-en lemegy 2,5 ohm környékére és induktív.)
annyi lenne a kérdésem hogy hogyan tudnám legegyszerűbben bemérni a végfok icjt hogy jo e amugy stk 0040-es van benne
Sziasztok!
Megvettem az új hangkártyát és van benne egy NE5532-es IC. Ez mi célt szolgál a hangkártyában? Ennél jobb minőségű IC-t tudtok ajánlani? Idézet: „Esetleg lehet hogy még meg kísérelném egy TDA2030 és egy TDA2050-et hídba vélemény?” Ezt ,hogy érted? Remélem nem egy 2030 -ast akarsz párbatenni egy 2050 -essel és így hidalni.
Szia. Milyen kari az?
Próbáld meg ezt.
Szerintem teljes kivezérlés környékén lehet gond esetleg.
Bár nekem a Telefunken gyártmányú erősítőkkel pozitív tapasztalataim vannak.
Ilyen hangkari. Bővebben: Link
Külön foglalat van neki,hogy ne keljen forrasztgatni. Ez az IC mi célt szolgál?
Benne van a nevében Ez egy igen kis zajú és torzítású műveleti erősítő. OPA
Egyébként szerintem se cseréld ki de megpróbálhatod,ha van felesleges 900Ft-od.
Akkor hagyom benne.
Ám sokkal szebben szól és tisztábban ez az új hangkártya mint az alaplapi. Köszönöm a segítségeteket.
Neeeem dehogy is. Szépen nézne ki. Holnap beviszem suliba az egészet ahogy van szerintem. Ott van oszcilloszkóp-tól kezdve minden ami kell még alkatrészeket is tudnak adni nekem. majd holnap elválik.
Mármint akkor lenne gond a teljes kivezérléssel, ha nincs benne ez a plusz védelem, vagy akkor, ha beletenném?
Nézegetem ezt a Telefunken-rajzot, amelyet az eredeti hozzászólásban csatoltam és nem igazán értem, minek bele az LM391-es 10-es és a 13-as pontjáról a 9-esre az a 2 db 470 ohm-os ellenállás... Az IC adatlapján: http://www.datasheetcatalog.org/datasheet/nationalsemiconductor/DS0...46.PDF egyik felhasználási példában sincs benne... Köszi
Azzal állítják be a végfok zárlatvédelmét, nincs azzal semmi gond. A plusz diódás védelem arra való, hogy nem engedi a kimenetet a tápfeszültség felé emelkedni, ami esetleg az IC halálához vezethet.
|
Bejelentkezés
Hirdetés |