Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő mindig és mindig
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség. Élesztés.
Lapozás: OK   929 / 2501
(#) Matthisa válasza reloop hozzászólására (») Okt 22, 2011 /
 
Köszönöm szépen! Megnézem.
(#) manson1989 hozzászólása Okt 22, 2011 /
 
Sziasztok.Régebben már írtam ezzel a témával kapcsolatban, mi lehet az oka, hogy van egy hestore-ról rendelt TDA7250-es ic-vel épített erősítőm és minden ok nélkül meghalnak benne a tranzisztorok. Az erősítő előtt van még egy máshonnan rendelt LM1036-os ic-vel felépített hangszínszabályzóm. Van egy régebben jól bevált erősítőm amit a TDA7250-es erősítő helyére kötöttem be és abban is meghaltak pár perc után a tranzisztorok, pedig azt már elég régóta használom és nem volt vele semmit baj.Lehetséges az, hogy a hangszínszabályzó lehet a bűnös?A válaszokat előre is köszönöm.
(#) reloop válasza manson1989 hozzászólására (») Okt 22, 2011 /
 
Szia! Nem hiszem, hogy a hangszínszabályzó okozná. Sokkal valószínűbb a hangsugárzó, vagy a hozzá vezető kábel hibája. Egy, esetleg minkét csatorna tönkre ment? Mekkora teljesítményen járattad?
(#) manson1989 hozzászólása Okt 22, 2011 /
 
A hangszínszabályzó beépítése előtt egyik erősítővel sem volt baj, amit most építettem bele azt előzőleg egy másik dobozban sokáig használtam ugyanazokkal a hangfalakkal, és kb. 6-8W-on ment.Minkét erősítő ennél jóval többet tud.A TDA 7250-ben kétszer cseréltem tranzisztorokat, először mindkettő tönkrement teljesen egyszerre, utána csak az egyik oldal és a mostani erősítöben is csak az egyik oldal.
(#) reloop válasza manson1989 hozzászólására (») Okt 22, 2011 /
 
Az LM1036-nál már tapasztaltam hallható tartományba eső gerjedést, nem zárható ki magasabb frekvencián is képes erre. Ebből következhetne a tranzisztorok túlterhelése, viszont kis hangerőn is torzan kellett volna szólnia.
A tranzisztorok feszültség tűrése és a táp összhangban voltak?
(#) manson1989 válasza reloop hozzászólására (») Okt 22, 2011 /
 
Az erősítő 2x30V-ot kapott mindkét esetben, ha jól tudom ez benne van a tűrésben, egyébként amíg szóltak addig semmi hallható zavart nem hallottam.Első esetben TIP142 és TIP147 páros volt, a jelenlegi erősítőben pedig BD243 és BD244 páros.
(#) reloop válasza manson1989 hozzászólására (») Okt 22, 2011 /
 
A tranzisztor, hogy ment tönkre? Hirtelen halál, túlhevülés(hőmegfutás)?
(#) manson1989 válasza reloop hozzászólására (») Okt 23, 2011 /
 
Hirtelen ment tönkre,a hűtőborda csak enyhén langyos volt.
(#) bencikusz válasza manson1989 hozzászólására (») Okt 23, 2011 /
 
Sajnos attól még túlmelegedhet, hogy a borda langyos volt. Hőmegfutás. A tranyó nem tudja olyan gyorsan átadni a hőjét a bordának, és ezért elszáll.
(#) reloop válasza manson1989 hozzászólására (») Okt 23, 2011 /
 
Az LM1036 kimenetén +6V egyenfeszültség van. Helytelen polaritású elkó, vagy elkók csatolásával egyenfesz. juthat a kimenetre.
(#) manson1989 válasza reloop hozzászólására (») Okt 23, 2011 /
 
Mi határozza meg azt, hogy mikor jut egyenfesz a kimenetére?
(#) manson1989 válasza manson1989 hozzászólására (») Okt 23, 2011 /
 
Egyébként az erősítő bemenetén lévő becsatoló kondiknak nem az a lényege, hogy ne jusson egyenfesz. a bemenetére?
(#) reloop válasza manson1989 hozzászólására (») Okt 23, 2011 /
 
Az elektrolit kondenzátor fordított polaritással vezetővé válhat. Az LM1036 kimenetén és az erősítő bemenetén van elkód?
(#) manson1989 válasza reloop hozzászólására (») Okt 23, 2011 /
 
Igen és megnéztem, jó polaritással vannak.
(#) reloop válasza manson1989 hozzászólására (») Okt 23, 2011 /
 
Marad az első verzió, az erősítő kimenetét valami túlterheli. Ez indul a végtranzisztorok hűtő felületének szigetelésétől és tart a hangszórókig.
(#) djdavid hozzászólása Okt 23, 2011 /
 
SOS valaki nem tudja hogy a KT 819GM és a KT 818GM as tranzisztoroknak mi a helyetesítője?
(#) reloop válasza djdavid hozzászólására (») Okt 23, 2011 /
 
Próbáld ezzel.
(#) manson1989 válasza reloop hozzászólására (») Okt 23, 2011 /
 
De akkor a hangszínszabályzó nélkül miért nem volt egyikkel sem gond?Egyébként Orion HS-400-ak vannak rákötve.
(#) reloop válasza manson1989 hozzászólására (») Okt 23, 2011 /
 
Ötletekből kifogyva, csak véletlen egybeesésre tudok következtetni.
(#) djdavid hozzászólása Okt 23, 2011 /
 
hát itt nem találom a helyetesítőjét..nem tudod bemásolni??
(#) manson1989 válasza reloop hozzászólására (») Okt 23, 2011 /
 
Köszönöm a segítséget!
(#) reloop válasza djdavid hozzászólására (») Okt 23, 2011 /
 
Közben javítottam a linken. Kattints rá újra. Találati lista: "Equivalent transistors for KT819GM ".
Rákattintva ezt kapod: Bővebben: Link
(#) reloop válasza reloop hozzászólására (») Okt 23, 2011 /
 
A párja: Bővebben: Link
Szerk.: erre "csak" 266 helyettesítőt kínál fel.
(#) .colin válasza reloop hozzászólására (») Okt 23, 2011 /
 
Sziasztok. Kaptam egy siemens rv 6306 tipusú erősítőt ami javithatatlan..de a trafó és a doboz ép..ebbe szeretnék valami erősítőt belerakni..150wattos trafó van benne és 2*52voltot ad le.
(#) reloop válasza .colin hozzászólására (») Okt 23, 2011 /
 
Nem találok semmi dokumentációt erről az erősítőről. A 2x52V szokatlanul magas érték a 150W-hoz képest. Ez a szekunder feszültsége, vagy már egyenirányított pufferelt?
(#) .colin válasza reloop hozzászólására (») Okt 23, 2011 /
 
Elnézést, elírtam 2*25V ad le. Telefonról csináltam képet.

Kép000.jpg
    
(#) reloop válasza .colin hozzászólására (») Okt 23, 2011 /
 
A 2x25V gondolom egyenfeszültség. Hány ohm -os hangszórót szeretnél rákötni?
(#) .colin válasza reloop hozzászólására (») Okt 23, 2011 /
 
Nem ez váltó. 8ohm-szeretnék.
(#) reloop válasza .colin hozzászólására (») Okt 23, 2011 /
 
Ebből egy 2x60W-os erősítő jön ki. A bevált, jól dokumentált TDA7294 -gyel oldanám meg, de szívesen segítek tranzisztoros kapcsolás ajánlásában is.
(#) .colin válasza reloop hozzászólására (») Okt 23, 2011 /
 
Maradok a tranzisztorosnál. Az összes erősítőm tranzisztoros csak a mostani nem mert az ic-s.
Következő: »»   929 / 2501
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem