Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő mindig és mindig
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség. Élesztés.
Lapozás: OK   930 / 2500
(#) reloop válasza .colin hozzászólására (») Okt 23, 2011 /
 
(#) .colin válasza reloop hozzászólására (») Okt 23, 2011 /
 
Nyákterv van hozzá? Mert én nem találtam.
(#) reloop válasza .colin hozzászólására (») Okt 23, 2011 /
 
Nincs sajnos, ezt még tollal rajzoltam annak idején. Érdeklődj, biztos tud valaki segíteni.
(#) szamóca válasza .colin hozzászólására (») Okt 23, 2011 /
 
VF2, vagy valamelyik klónja.
(#) .colin válasza reloop hozzászólására (») Okt 23, 2011 /
 
És hogyha készen vennék végfokot? Találtam ilyet.
Bővebben: Link
(#) saraha válasza .colin hozzászólására (») Okt 23, 2011 /
 
Igaz nem engem kérdeztél, de szerintem ez egy jó választás.A minősége tuti az ára meg pláne...
(#) reloop válasza .colin hozzászólására (») Okt 23, 2011 /
 
Nem volt vele dolgom, de biztos jó az is.
(#) .colin válasza reloop hozzászólására (») Okt 23, 2011 /
 
Nem akarok rajzolgatni meg marni. Nincs itthon semmi ami a maráshoz kell.
(#) Zsoltipapa hozzászólása Okt 23, 2011 /
 
Üdv mindenkinek! Ha valaki tudna feltenni J-35-ös erősitőről dokumentációt,nagyon megköszönném.Üdv:
(#) Zsoltipapa hozzászólása Okt 23, 2011 /
 
Hali mindenkinek!Ha volna valakinek APT100-as végfok modul,akár hibás is eladó,kérem jelezze privibe.Üdv:Zsolt.
(#) lacika5555 hozzászólása Okt 24, 2011 /
 
Sziasztok!

Szeretném megkérdezni c7 es kondi az mien kondi? Polarizált?

Köszönetel Laci

350W_sch.pdf
    
(#) Robi85 válasza lacika5555 hozzászólására (») Okt 24, 2011 /
 
Igen az polarizált. Én oda 63Voltosat raktam. Persze nem olyan nagyot, csak ami elfér még az MJ tranyók bordáitól.
(#) lamalas válasza Robi85 hozzászólására (») Okt 24, 2011 /
 
Abba a pozicioba nyugodtan lehet sokkal kisebb feszultsegu kondit is rakni, pl. 16V-osat ha a nagyobb kondi nem fer el.
(#) lacika5555 válasza Robi85 hozzászólására (») Okt 24, 2011 /
 
De miért nem úgy jelölik?
(#) Robi85 válasza lacika5555 hozzászólására (») Okt 24, 2011 /
 
Nemtudom, de az biztos, hogy oda polarizált elko kell.

Bővebben: Link
(#) DenaturáltSas válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Okt 24, 2011 /
 
Köszi! Ha valamit véletlen elbaltázok, akkor kinek szóljak/ hova írjak? Pl. most. Bocsi a kellemetlenségekért.

Szerintem nem a torzítóval van baj, az működik rendesen másik erősítővel!
(#) reloop válasza DenaturáltSas hozzászólására (») Okt 24, 2011 /
 
Még nem ért át a kérdésed a másik témába.
Először a gerjedést kéne megszüntetni. Növeld a távolságot a hangszer és a hangszóró között és/vagy csökkentsd a hangerőt. Kérdés, hogy továbbra is jelentkezik-e a hangvisszaadás hibája.
(#) DenaturáltSas válasza reloop hozzászólására (») Okt 24, 2011 /
 
Igen! Átmentem másik szobába úgy is, kis hangerőn is :S
Nekem az furcsa, hogy ha rögtön a végfokra megy a jel, akkor teljesen jó, nem gerjed, de ha előtte megy a pedálba ( az nem erősít rajta, úgy van beállítva most), akkor baromira Nem jövök rá, mi lehet a baj. Másik erősítővel meg ha berakom a hangfal elé a gitárt, akkor sem gerjed. Szóval a quaddal lesz valami gebasz.
(#) DenaturáltSas válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Okt 24, 2011 /
 
a quad gerjed. nem hiszem, hogy a gitár effektes topikba tartozna (?)
(#) reloop válasza DenaturáltSas hozzászólására (») Okt 24, 2011 /
 
A gerjedékenység nem szűnt meg kis hangerőn?
(#) DenaturáltSas válasza reloop hozzászólására (») Okt 24, 2011 /
 
nagyon nagyon pici hangerőn igen. Amikor már alig lehet hallani.
(#) reloop válasza DenaturáltSas hozzászólására (») Okt 24, 2011 /
 
Akkor az akusztikai visszacsatolást ki lehet zárni?
A védőfölddel kapcsolatban áll az erősítő? A gerjedés megszüntetéséhez elég egy húrt megérinteni, vagy az összeset le kell fogni? Értem ez alatt, hogy számít-e ha hozzáérsz az árnyékoláshoz.
A Quad különlegessége, hogy fázist fordít. Ebből még nem tudok következtetést levonni, de töröm rajta a fejem.
(#) DenaturáltSas válasza reloop hozzászólására (») Okt 24, 2011 /
 
Én úgy vettem észre, hogy az akusztikai visszacsatolás indítja be a gerjedést a pedállal, de nem hiszem, hogy ez lenne a fő ok, hiszen pedál nélkül nem gerjed max hangerőn sem. Aminél pedállal már használhatatlan
De ezeket a négyszögjeleket is olyan furán erősíti, szkóppal nem tudtam megnézni, de mintha lecsapná a sarkait (fülre olyan). És az összes húrt tompítani kell, hogy ne gerjedjen. Össze van földelve az rendesen.
Az érdekes még, hogy így egy picit búg, de ha megfogok 1 húrt vagy valami fém részét a gitárnak, akkor már nem. Pedig rendesen össze van földelve. Ha pl faterom ér hozzá, akkor ugyan úgy búg tovább ( ha az én nyakamban van a gitár).
(#) reloop válasza DenaturáltSas hozzászólására (») Okt 24, 2011 /
 
A torzítónak nagy az erősítése, ezt használja ki a négyszögjelek előállításához. Az, hogy torzítóval könnyebben gerjed természetes.
Kérlek vizsgáld meg az erősítőt valamilyen más jelforrásról (hangkártya, CD játszó, telefon). Amennyiben itt is tapasztalható rendellenesség, akkor egyértelműbb lesz a hiba meghatározása.
Egy másik témában olvastam, hogy van egy dobozod amibe csillapító anyagot szeretnél tenni. Ez lenne az, amin most próbálsz? Akár meg is magyarázhatná a dolgot.
(#) DenaturáltSas válasza reloop hozzászólására (») Okt 24, 2011 /
 
most nincs belerakva a dobozba az erősítő! kint van az asztalon. hangfal a földön. de ha a pedál kimeneti jele megegyezik a gitár kimeneti jelének erősségével, akkor az erősítés kizárható, mint gerjedés ok, nem? hiszen ugyan akkor jelet kap a végfok? Vagyis én így gondolom, javíts ki ha hülyeségeket beszélnék
(#) reloop válasza DenaturáltSas hozzászólására (») Okt 24, 2011 /
 
Ezt már a torzítója válogatja. Nem ebbe a témába vágó dolog lenne kitárgyalni.
Hallgass meg valamit az erősítőn (akár saját felvételed) egy lejátszóról. Ebből eldöntheted, hogy kell-e javítani az erősítőn.
Ha a dobozod még mindig üresen "kong", arra meg térjünk ki a neki való témában.
(#) DenaturáltSas válasza reloop hozzászólására (») Okt 25, 2011 /
 
Telefonról tudtam most meghajtani, ami a fülesben szépen szólt, vagy a hifimen, az itt sajnos nem:S Nem tudom, hogy a félkész doboz vagy az erősítő hibája-e. Torzítót kipróbáltam elemmel is, hátha földhurok jött létre, így mintha kevésbé gerjedt volna.

Torzító + hifierősítő +hifihangfal = okés
Tehát az utolsó 2-ben lehet a hiba a saját cuccok közül
(#) Zsolti20 hozzászólása Okt 25, 2011 /
 
Sziasztok. Most szeretném megépíteni az első erősítőmet és azt szeretném tőletek kérdezni h erről az erősítőről mi a véleményetek?

Bővebben: Link
(#) reloop válasza DenaturáltSas hozzászólására (») Okt 25, 2011 /
 
(#) reloop válasza Zsolti20 hozzászólására (») Okt 25, 2011 /
 
Jó választás. Bővebben: Link
Következő: »»   930 / 2500
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem