Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő mindig és mindig
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség. Élesztés.
Lapozás: OK   935 / 2500
(#) blackdog válasza emersys hozzászólására (») Okt 30, 2011 /
 
Köszönöm!
Akkor ezt tökéletesítem.
[off]
Egyre erősebb az érzésem, hogy sosem leszek kész és örökre deszkamodel lesz ez az erősítő.
Ahogy jön a 'tudás'/ismeret úgy jönnek az ötletek és mindig teszek hozzá valamit.
A gombok közül pl. csak a táp kapcsoló billenő kapcsoló.
A többi mezei nyák (push) gomb nem be/ki. Ezeket pl. 4013 IC vezérli
(#) bajtaig válasza blackdog hozzászólására (») Okt 30, 2011 /
 
Inkább ezt ajánlom!Limiter.

p53-f2.gif
    
(#) blackdog válasza bajtaig hozzászólására (») Okt 30, 2011 /
 
Ez tetszik. Főleg, hogy fotóellenállással szabályoz le De, ha 1x nekem ott a MUTE lehetőség...
(#) .colin válasza emersys hozzászólására (») Okt 30, 2011 /
 
Kiforrasztottam őket. És hogy tudom megnézni hogy pnp npn?
(#) bajtaig válasza blackdog hozzászólására (») Okt 30, 2011 /
 
Ha optocsatolót raksz a clip leddel sorba vagy helyett már vezérelheted is a mutét,a relét nem is kell,sokféle megoldás létezik.
(#) emersys válasza .colin hozzászólására (») Okt 30, 2011 /
 
2sc3855 / 2sa1941 a hq adatlapján fent láthatod.
si-n (npn) si-p (pnp) si= szilícium anyagú.
Az átmenetének megfelelőn tudod előfeszíteni polaritás helyesen a sípoló állapotán.
Ha eredeti sanken gyártmány volt és valóban rosszak, akkor ha lehet te is azt rendeld meg a hq-tól, ne az utángyártott chipp-el szereltet)
A hangminőségük összetéveszthetetlen!
(#) blackdog hozzászólása Okt 30, 2011 /
 
Ha tennék a tápoldalra egy ilyen szűrőt az vajon javít a zavarvédettségen?
(#) Massawa válasza blackdog hozzászólására (») Okt 30, 2011 /
 
Nem valoszinü.
(#) david91 válasza blackdog hozzászólására (») Okt 30, 2011 /
 
Ilyen zavarszűrőt tettem nemrég az erősítőm (TDA7293) trafójának primer körébe, hogy kiküszöböljem a pattanó hangokat amikor mondjuk az asztali kislámpát bekapcsolom az erősítő mellett. Később kiderült, hogy nem is a hálózatból jön a tüske. Szóval nekem ez nem segített semmilyen szinten, de ahol "szennyezett" a hálózat, ott talán praktikus lehet szerintem.
(#) blackdog válasza david91 hozzászólására (») Okt 30, 2011 /
 
Pont ezért kell nekem is.
Most már csendes az erősítőm, de ha felkapcsolom a lámpát vagy bekapcsolom a forrasztót hallom a pici pattanást.
Te hogyan oldottad meg?
(#) david91 válasza blackdog hozzászólására (») Okt 30, 2011 /
 
Hát sehogy sajnos... Reloop azt javasolta, hogy erősítsem az árnyékolást az előfok körül, ez még nem történt meg. Én arra gyanakszom, hogy a bemenő jelkábel veszi föl nagyrészt ezt a zajt, mert jack-RCA és ugye 2 szálon fut az árnyékolás, ami a vezeték mindkét végén össze van kötve, így létrejön egy hurok, és ebben indukál tüskét a kislámpa trafójának szórása a kapcsoláskor. Ki fogom majd próbálni úgy, hogy sima 2eres árnyékolt jack-jack kábellel viszem el a jelet az erősítőig, és a bemenetnél választom szét a 2 bemeneti RCA-nak. Ezzel kisebb lesz a hurok. Úgy tudom másoknak is nehéz az ilyen problémákat kezelni, legjobb ha megpróbálod minél messzebb vinni ezeket a tárgyakat az erősítőtől, vagy nem kapcsolgatod őket mialatt használod.
Kideríteni viszont könnyű, hogy honnan ered: lekötöd a végfokokról a bemenetet, és úgy is meghallgatod, ha ilyenkor nincs pattanás, akkor nem a hálózatból érkezik.
(#) emersys válasza blackdog hozzászólására (») Okt 30, 2011 /
 
Egy tuti tipp amikor a hálózati zavarszűrő biztosan segít :yes: :
A laptoptápok elé érdemes betenni ilyet.
Egy jobb pc tápházában ez az interferencia illetve sorszőrű rendszer ugyanígy megtalálható a csatik alatt.
Ha pl egy laptop összevan kötve egy keverővel, a fülesbe simán lehet hallni a magasfrekis kapcs üzemű táp zavarát...ne ezt tökéletesen kiszűri onnét.
Én is barkácsoltam elé egy ilyet, azóta legyen szó felvételről, vagy épp belehallgatásról, ez az zavar megszűnt.
Tehát azért sor ill interferencia szűrésre igencsak alkalmas.!

Mellesleg minden végfokomba én is beleépítem ezt a 10A verziót.
Van azért ennek értelme.
Nyilván a földhurkot ill brummot nem nyomja el, de nem is az a szerepe.
(#) Droot hozzászólása Okt 30, 2011 /
 
Hello!

Hazimozi erosítomben a center elofoka tonkrement.
Szeretnek egy ujat epiteni a regi helyere.
Az alabbi kapcsolasra gondoltam, hogy csak a magasat es a kozepet megepiteni, a melyhez tartozo ellenallast es potmetert kihagyni. Viszont csak ket potival tudnam szabalyozni a center frekvenciajat.
Van valami otlet hogy egy sztereo potival tudjam a magasat es melyet szabalyozni? Esetleg masik kapcsolas? (A centerben ket melykozep es egy dom sugarzo van.))

eq3.gif
    
(#) blackdog válasza emersys hozzászólására (») Okt 30, 2011 /
 
Közben beépítettem a deszkába és vegyesek az érzelmeim.
A bemenet rövidre zárva. Hangerő max. állásban.
Lámpa fel-le kapcsolgatom. Most sokkal halkaban hallani a pattanás. Nagyon halkan.
Viszont amit eddig nem hallottam (elektronikus gyujtású fénycső) az most ici-picit behallatszik. Ilyen lesz és kész. Ez már annyira jelentéktelen szerintem, hogy kár tovább kinlódni vele. És ez csak deszka model.
(#) Massawa válasza blackdog hozzászólására (») Okt 30, 2011 /
 
Szerintem, neked több helyen tul érzékeny az erölködöd. Tul nagy az egyes fokozatok erösitése, innen az érzékenység.
Ez ellen a primer körben nem tudsz védekezni, az csak arra jo amit a kiollég irt, hogy kiszürje a nagyfrekis zajt a hálozatból (mindkét irányba).
Neked meg az impulzusok billenntik ki az erölködöt a csendböl.

Ezen ellen jo árnyékolással, kisebb hurokerösitéssel,, jo kábelezéssel lehet védekezni.
A dezskamodellen ilyesmit nem lehet elháritani...
(#) blackdog válasza Massawa hozzászólására (») Okt 30, 2011 /
 
Idézet:
„A dezskamodellen ilyesmit nem lehet elháritani...”

Ezért mondtam, hogy így marad. Ha egyszer végre bekerül a dobozába akkor szerintem teljesen csendben lesz.
(#) bajtaig hozzászólása Okt 31, 2011 /
 
Üdv!
Ezzel az ic-vel dolgozott már valaki ? Vélemény,tapasztalat?

ssm2164.pdf
    
(#) puffed hozzászólása Okt 31, 2011 /
 
Sziasztok! Van egy problémám megépítettem ezt az erősítőt és amikor bekapcsolom néhány másodperc alatt kezd el szólni de akkor is recseg nagyon elméletileg minden jól van bekötve.Bc182 és Bc212b tranyókat használtam fel.Mi lehet a gond?

preamp.jpg
    
(#) reloop válasza puffed hozzászólására (») Okt 31, 2011 /
 
Szia! Ha mindent jól kötöttél össze akkor az R9 3,3k ellenálláson a tápfeszültség felét, vagy ahhoz hasonló értéket mérhetsz.
A recsegés miatt tisztítsd le a forrasztási oldalt. A forrasztást segítő anyagban lehet szennyeződés.
(#) seat hozzászólása Okt 31, 2011 /
 
Udv mindenkinek!
Van egy Toshiba sb-225 erositom es keresem a kapcsolasi rajzat,de nem talalom sehol.Tudna nekem segiteni valaki h hol keressem?vagy meg van-e valakinek?
(#) Edm hozzászólása Okt 31, 2011 /
 
Sziasztok!
http://www.hobbielektronika.hu/forum/files/b3/b3d535bbfe1898c9cde98...a2.png ilyet építek én is az erősítőmhöz Ám szerintem ebben van egy hiba, a -40 V-hoz még vinnem kell egy vezetéket ha jól gondolom, ám azt nem tudom hogy honnan? Segítsetek légyszives, vagy ha hülyeséget irtam javítsatok ki! Köszönöm
(#) reloop válasza Edm hozzászólására (») Okt 31, 2011 /
 
Szia! Használd a válaszablak LINK gombját, hogy ne kellejen kopizni.
Amúgy honnan ez az erősen megkérdőjelezhető átgondoltságú nyákterv (rémes ).
A -40V beszorult a graetz és a kondik közé.
(#) Edm válasza reloop hozzászólására (») Okt 31, 2011 /
 
Tehát akkor jó volt a gondolatom? Ha igen akkor honnan akkasztahtom le a - 40 V-ot? És a többi dolog rendben van vele?
(#) reloop válasza Edm hozzászólására (») Okt 31, 2011 /
 
Kérlek keress más táp rajzot, vagy magad is megpróbálkozhatsz vele. Ezt legjobb elfelejteni.
(#) Edm válasza reloop hozzászólására (») Okt 31, 2011 /
 
Oké köszönöm!
(#) emersys válasza Edm hozzászólására (») Nov 1, 2011 /
 
Hali.
Ez alapján te is megtudod (akár kézzel is rajzolni) a szimmetrikus tápegységed nyákrajzát.
A vonalvastagságnál vedd figyelembe, mégis mekkora árammal dolgozol a secunder ág után.
S még valami, a felpufferelést nem kell túlzásba vinni, tévhit az , hogy jót tesz (inkább előbb rosszat) az erősítőnek a sok tízezer uF.
( A felpufferelés nem fogja trafót kisebb belső ellenállásra sarkalni, ezért is célszerű némely-est a trafó kb 10-15%-os felülméretezése)
Olykor jobb inkább több kisebből, mint egy nagyból simítani.
(#) wtc hozzászólása Nov 1, 2011 /
 
Sziasztok!
Van egy wpa 600 pro erősítőm, ami elromlott, 2 led van rajta egy zöld operation, meg egy piros stand by. na most a trafó kapcsol, viszont egyik led se világít, és relé sem húz be. biztosítékok rendben, a panelokon látható meghibásodást nem találok. Hol kel keresnem a hibát, mi lehet a baja, talán az egyenirányítás utáni relé mondta fel a szolgálatot, vagy azis lehetséges hogy az erősítő részen van hiba?
köszi előre is!
(#) reloop válasza wtc hozzászólására (») Nov 1, 2011 /
 
Szia! Ellenőrizd az F003 1A biztosíték által védett tápot. A végfokok kimenetén a 0VDC-t. Valamely végfok melegszik-e? A 2A-nél magasabb nyugalmi áram is tiltja a relé meghúzását.
(#) bankimajki hozzászólása Nov 1, 2011 /
 
Sziasztok, összeraktam egy prototípus erősítőt ebből a kapcsolásból, de nekem úgy tűnik hogy van egy elvi hiba a rajzban. (A valóságban sem jól működik.) +- 70 V-ról működtetve a 2. diff. erősítő T5-ös tranyóján 0,5A folyik (a BE diódán)és ebben az esetben a diódás túlfeszvédő viszont megpróbálja kb. -7,5V-on tartani a MOSFET G-S feszültségét. Csakhogy pár másodperc múlva izzik a 100 ohm-os ell. és a zener is. Ill. a P csat. MOSFET is teljesen kinyit, és a kimeneten a -táp lenne, de 22 ohmos ell. vannak a tápkörben sorosan és 22 ohm műterhelés van rajta, így kb. -35V jelenik meg a kimeneten. Mi erről a véleményetek? Elsőnek összerakva elindítottam és amikor rosszul működött, akkor a FET-eket levettem. És csak a gate-eket mértem a GND-hez képest. (A bemenet rövidre van zárva.)
(#) pucuka válasza bankimajki hozzászólására (») Nov 1, 2011 /
 
Van elvi hiba, de meg kell tudnod keresni. Így nem működhet, az alsó FET hogyan kap vezérlést szerinted?
Következő: »»   935 / 2500
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem