Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő mindig és mindig
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség. Élesztés.
Lapozás: OK   994 / 2514
(#) Bassmester válasza danodano hozzászólására (») Feb 6, 2012 /
 
4 Ohm-ra 150W-ot tudsz kihozni egy hídból, az ícé 6,5A-es áramkorlátja miatt. Ezt +/-28 V-ról klipp nélkül leadja.
Az üresjárati tápfeszt ennek megfelelően kell méretezni, figyelembe véve a terhelés alatti feszültségesést. Komoly hűtés kell neki. ITT egy kipróbált megoldás.
(#) danodano válasza Bassmester hozzászólására (») Feb 6, 2012 /
 
Akkor ez nem lesz jó nekem. +/-34VDC-t ad le a trafóm és nem akarom megbontani. Erre a feszre tudtok ajánlani valami? Az erősítőm gyárilag 120W 4ohmon. A trafó 450W-os.
(#) kezdo tanulo hozzászólása Feb 6, 2012 /
 
szewasztok sracok en meg kezdo vagyok a temakorben es az egeszben deh lenne egy jo par kerdesem az elso az h amikor kimegy egy erosito hol kell keresni a problema forrasat...?ilyenkor mi megy ki benne? pls segitsetek az erositom egy SABA CS 2770 CD
(#) zolika60 válasza kezdo tanulo hozzászólására (») Feb 6, 2012 1 /
 
Figyelj egy kicsit az írásodra, próbálj érthetően fogalmazni. Hová ment ki az erősítő?
(#) mhatalyak válasza danodano hozzászólására (») Feb 6, 2012 /
 
VF2, IRFP240-9240 párral?
(#) reloop válasza danodano hozzászólására (») Feb 6, 2012 /
 
Köss párhuzamosan TDA7293-at: Bővebben: Link, Bővebben: Link
(#) kezdo tanulo válasza zolika60 hozzászólására (») Feb 6, 2012 /
 
Kosz szepen a segitseget.ezt a kotolodest megkaptam volna barkitol megkaphattam volna.Mifelenk ugy mongyuk hogy kiment az erosito ami azt jelenti hogy elromlott... deh most plss segitsetek.
(#) reloop válasza kezdo tanulo hozzászólására (») Feb 6, 2012 /
 
Szia!
Az erősítő javítás első lépése a szemrevételezés. Találsz-e benne kiégett biztosítékot, elszenesedett alkatrészt - legyen akár a nyomtatott áramkör vezető sávja -, vagy felpúposodott kondenzátort. Mielőtt bármit is kicserélnél benne, fel kell deríteni a tönkremenetel okát. Ehhez nagy segítség volna, ha belinkelnéd az erősítő kapcsolási rajzát.
(#) Zsoltipapa válasza kezdo tanulo hozzászólására (») Feb 6, 2012 /
 
Szia! Én mindig a kimenettől visszafele kezdem a hiba keresést.Ha mégse birsz vele,én nagyon szivesen segitek.Azért annyit megjegyeznék,hogy zolika60,lehetne egy kicsit megértőbb,mert mindenki kezdőként kezdte.Ha lehet,linkelj be képet.Üdv:
(#) zolika60 válasza Zsoltipapa hozzászólására (») Feb 6, 2012 /
 
Ne gondold, hogy nem segítenék szívesen, de nekifog erősítőt javítani felszereltség és minimális ismeretek nélkül és könnyen több kárt tesz benne mint ami máris van.
(#) batajohn hozzászólása Feb 6, 2012 /
 
Sziasztok.
Van egy Grundig ReceiverR35 nevezetű erősítőm.Ma bedugom (régen nem haszáltam) és elkezdett égni egy alkatrésze.Teljesen szétszedtem nektek, kép is van róla.Mi a neve ennek az alkatrésznek és javítható?.
Linkeltem rajzot.

Ui:Régebben is volt baja illetve állandó, nem szólt olyan hangerőn amilyenen kellett volna.
(#) Bassmester válasza danodano hozzászólására (») Feb 6, 2012 /
 
4 Ohm-ra szerintem is a 7293-ak párhuzamosítása a jó megoldás, ahogy Reloop is írta :yes:
(#) dudassandor1 válasza batajohn hozzászólására (») Feb 6, 2012 /
 
Ha jobb minőségű képet tudnál készíteni, egyszerűbb lenne a feladat! Így azt mondom egy nagyobb teljesítményű ellenállás lehet a kinézete alapján.
(#) reloop válasza batajohn hozzászólására (») Feb 6, 2012 /
 
Szia! Ez egy ellenállás. A legegyszerűbb esetben a túl nagy nyugalmi áram okozhatta a leégését, sajnos a végtranzisztor zárlat sem zárható ki.
(#) batajohn válasza dudassandor1 hozzászólására (») Feb 6, 2012 /
 
Ez lenne az, ezen jól látszik.

ez az.JPG
    
(#) dudassandor1 válasza batajohn hozzászólására (») Feb 6, 2012 /
 
Pont így nem látszik, mert letakarja a leszorító lemez. Azt a "valamit" kissé felülről nézve létszik talán valami.
(#) dudassandor1 válasza batajohn hozzászólására (») Feb 6, 2012 /
 
Le kellene venni róla azt a lemezt. Úgy lenne az igazi!
(#) batajohn válasza dudassandor1 hozzászólására (») Feb 6, 2012 /
 
Sajna, nem lehet levenni róla, mert jön fel az egész, és letörhet a nyákról.
(#) reloop válasza batajohn hozzászólására (») Feb 6, 2012 /
 
Nyugodtan forraszd ki mind a négy lábat, ha megégett, úgyis cserélni kell.
(#) dudassandor1 válasza batajohn hozzászólására (») Feb 6, 2012 /
 
Így van, forraszd ki, annak már mindegy lesz!
(#) batajohn válasza reloop hozzászólására (») Feb 6, 2012 /
 
Köszi a választ.
Ilyen ellenállást hol találok?Mert nem sok helyen láttam ilyet.
A végtranzisztor zárlat okozhatja azt a hibát hogy halkabban szól?Pl:
Ha hagytam 3-4 nap "pihenni" és beüzemeltem, olyan hangja volt amilyen kell.Viszont amikor kikapcsoltam, másnap be és már rögtön hallkabb volt.A végén elér egy 2.1 szintjére!
(#) reloop válasza batajohn hozzászólására (») Feb 6, 2012 /
 
A képek alapján elég szennyezettnek látom a készülék belsejét, rossz érintkezés bárhol kialakulhat. A hangerő ingadozásának is lehet az oka. Visszatérve az elégett ellenállásra: elő szokott fordulni, hogy a nyugalmi áram beállító trimmer csúszkája nem érintkezik és ez eredményezheti az ominózus ellenállás tönkremenetelét. A panelen látszik ilyen veszélynek kitett poti.
(#) kezdo tanulo válasza reloop hozzászólására (») Feb 6, 2012 /
 
hat olyan nem tudok sajnos honnan szerezni ...deh lefotozhatom a gepet ha az segitene es szetszedtem es erzodik az az eget szag deh sehol nem talalok szenes darabokat...
(#) Zsoltipapa válasza batajohn hozzászólására (») Feb 6, 2012 /
 
Szia! Ismerem az erősitőt,darlingtonok a végtranzisztorai,sajnos alkatrész hiányból adódóan szemétre került a cuccos,ha tudok valamibe segiteni,ne kimélj.Üdv:
(#) Zsoltipapa válasza dudassandor1 hozzászólására (») Feb 6, 2012 /
 
Az egy kerámia ellenálás
(#) batajohn válasza reloop hozzászólására (») Feb 6, 2012 /
 
Igen, így kaptam ilyen szennyezetten.Nem lehet leporolni mert ecsettel nem jön le.(Max vízzel de azt nemigen kedvelné).Akkor máshol nem kaphatok ilyen ellenállást?
(#) reloop válasza kezdo tanulo hozzászólására (») Feb 6, 2012 /
 
Akkor bízd ezt "végzős" tanulóra. Szakértelem és tapasztalat nélkül szinte semmi esély a javításra - sajnos.
(#) emersys válasza batajohn hozzászólására (») Feb 6, 2012 /
 
Szia.
Teljesítmény ellenállást szinte mindenhol kapsz, ahogy elnézem egy minimum 5W környéki. Ennek kéne tudni a pontos értékét. De ez csak úgy derül ki, ha már a kezedben tudod forgatni .
0R1 egészen 0r47-ig gondolnám az értékét valahol, de ez pontosan fel van tüntetve a kerámián.
Az elhalálozásának oka vélhetőleg a nagy áram átfolyás volt amit elszenvedett. Ez sok mindtől lehet, de legvalószínűbb az amire Reloop utalt, hogy elment a nyugalmi áramod fix értéke, valószínű ezért ment tönkre a telj ellenállásod, hisz az sorban van a nagy áramú kapocsfeszültséggel, és ez az ellenállás arra szolgál hogy a tranzisztorok közel azonos nyugalmi árammal diszipáljanak.
A pontos érték meg majd azért lesz fontos, mert ha nagyobbat teszel be akkor erősen visszafogja vezérelni a nyugalmi áramot a borda hőmérséklet emelkedése, és ezzel szemben pont fordítva jársz ha kisebb értékűt választasz. -Tehát a pontos értéke fontos!
(#) reloop válasza batajohn hozzászólására (») Feb 6, 2012 /
 
Lehet, hogy létezik fém házzal is, de a benne lévő alkatrész így néz ki. Ki kell ügyeskedni belőle. Az ellenállás értéke az ép darabról kimérhető, a hossza meghatározza a teljesítményét.
Következő: »»   994 / 2514
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem