Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ez milyen alkatrész-készülék?
 
Témaindító: csaby, idő: Dec 25, 2005
Témakörök:
Lapozás: OK   190 / 1164
(#) efcsabi válasza hapro hozzászólására (») Nov 19, 2009 /
 
Még egyszer köszönöm a segítséget a hangszóró tekercseléssel kapcsolatban. Megcsináltam és működik. Azért nem szeretném ezzel megkeresni a kenyerem valóban nagy adag türelem kell hozzá
(#) retoocs hozzászólása Nov 20, 2009 /
 
Sziasztok!
Valakinek nincs a következő orosz gyártmányú diodához egy adatlapja. KA202 ,vagy esetleg tudna az adatait netán, hogy mivel lehetne helyetesiteni?
(#) kadarist válasza retoocs hozzászólására (») Nov 20, 2009 /
 
Szia!

Véletlenül nem KД202 a típusa?
(#) retoocs válasza kadarist hozzászólására (») Nov 20, 2009 /
 
De igen igen csak nem irtam cirilt köszöntem szépen!!!
(#) kadarist válasza retoocs hozzászólására (») Nov 20, 2009 /
 
Szívesen!
(#) cleetus hozzászólása Nov 22, 2009 /
 
Sziasztok!
Nekem egy olyan IC-m van, aminek nagyon sok lába van, kb mint amennyi egy z80-asnak, talán 40-es dip tokos.
Felirat csak ennyi van rajta: HTM0001 alatta pedig: 8111
az ic másik oldalán pedig csak a gyártás helye, itt Philippines van feltüntetve.
Ha valaki tud erről az ic-ről bármi használható infót azt nagyon megköszönném, az adatlap pedig csak hab lenne a tortán.
Off:Így egyben írom le:
Van egy valószínűleg memória ic-m, aminek a típusa TMS4c512b-10n, ehez csak adatlap kellene, ilyet tudnék szerezni egy halommal.
A segítséget előre is köszönöm.
(#) lidi válasza cleetus hozzászólására (») Nov 22, 2009 /
 
És mit kezdesz ezekkel a (valószínűleg dram) memóriákkal ?
(#) cleetus válasza lidi hozzászólására (») Nov 22, 2009 /
 
Igazából még nem tudom, jó hogy van, annak is örülök, hátha egyszer jó lesz valahová.
(#) Norberto válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Nov 22, 2009 /
 
Elképzelhető a sejtésed, valódi információhoz csak akkor juthatunk, ha megkergeted és közben leméred oszcilloszkóppal a lábait.
(#) zmol válasza Norberto hozzászólására (») Nov 23, 2009 /
 
Azért én inkább a frekimérőt javasolnám, mert szkópon a 32k mellett azt a 768 Hz-et észrevenni elég csücskös, még ha nagyon pontos is az a szkóp. Az óra finombeállítását meg úgysem tudod frekimérő nélkül megúszni.
(#) mex válasza zmol hozzászólására (») Nov 23, 2009 /
 
Természetesen digiszkópra gondolt Norberto.
(#) Norberto válasza mex hozzászólására (») Nov 23, 2009 /
 
Vagy igen, vagy nem.

Ki-ki döntse el maga, hogy akkor épp mire gondoltam. :crazya:
(#) zmol válasza Norberto hozzászólására (») Nov 23, 2009 /
 
OK, OK.
Ha fussa olyasmire ...
(#) proli007 válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Nov 23, 2009 /
 
Hello!
Ha egy kiszuperált órával és ezzel a kaviccsal készítesz egy-egy oszcit és akár egy ÉS kapuval ütteted, akkor a 768Hz különbségi frekit meghallod minden digidoki nélkül is.
üdv! proli007
(#) zmol válasza proli007 hozzászólására (») Nov 24, 2009 /
 
Ez mekkora ötlet! Nem is tudom, hogy miért nem nekem jutott eszembe.
Komolyan. Csináltam már ilyet szintetizátorokkal, és elképesztően jó spektrummodulált effektek jönnek így létre! Persze ott ÉS kapu helyett analóg keverés volt. Ilyenkor a két freki összege az eredmény a különbséggel modulálva. Az összeget a magas freki miatt nem halljuk, de a különbség nagyon baró. Bocs az OFF-ért.

Amúgy, ha a barátunknak lenne kiszuperált órája, akkor kiszedte volna abból a kvarcot ...
(#) rockersrac válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Nov 25, 2009 /
 
Banyek! Van 4 megás kavicsom! Máskor kérdezz meg engem is,hátha van az ami neked kell!
(#) proli007 válasza rockersrac hozzászólására (») Nov 26, 2009 /
 
Hello!
Vagy menjen át a szomszédba,és kérjen egyet. Szerintem egy marékkal van mindenhol,mint nálunk is.
üdv! proli007
(#) zmol válasza proli007 hozzászólására (») Nov 26, 2009 /
 
Most miért piszkáljátok? Az én szomszédságomban spec. nincsenek ilyesmik.
(#) Action2K válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Nov 26, 2009 /
 
Lenne olyan pontos és kitartó?
(#) proli007 válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Nov 27, 2009 /
 
Hello!
Nem nagy csoda, mert egy 20ppm-es kavics 5 óra alatt, csak 0,36sec-ot siethet, vagy késhet...
üdv! proli007
(#) marcall hozzászólása Nov 28, 2009 /
 
Üdv!

PC-s tápban van egy T4AL 250VAC biztosíték!
Szerintetek ez azt akarja mondani hogy 4A és Low(lomha) biztosíték!?
(#) kadarist válasza marcall hozzászólására (») Nov 28, 2009 /
 
Szia!

L, mint lazy (lomha), és 4A-es.
(#) marcall válasza kadarist hozzászólására (») Nov 28, 2009 /
 
Köszi Ist!
(#) szepi003 hozzászólása Nov 29, 2009 /
 
Üdv mindenkinek. KeresemPCF0700p/032 típ.ic adatlapját cnc vezérlőbe való alkatrész .Előrre is köszönöm szepi003
(#) poros válasza szepi003 hozzászólására (») Nov 29, 2009 /
 
Bővebben: Link:google:
(#) KTobi hozzászólása Nov 29, 2009 /
 
BA100 mi lehet? Valószínűleg dióda, kétlábú, hosszúkás fém henger tokban, mint néhány tranzisztor, kis pöcökjelzéssel a szélén.
(#) pucuka válasza KTobi hozzászólására (») Nov 29, 2009 /
 
Üdv!
Ha jól emlékszem, varikap, olyan 4 - 500 pF végkapacitással.
(#) KTobi válasza pucuka hozzászólására (») Nov 29, 2009 /
 
Remélem nem. Egy kis teljesítményű (25W) végerősítőben, van kettő sorba kötve benne. Lehet, hogy egyszerű mezei dióda 1N4148cal ér fel, harminc évnek ezelőtt. No majd ha letisztítom a kapcsolási rajzot, akkor már látni fogom mit szolgálhat.

Kimérve szilicium diódát mutat a műszer.
(#) Ricsi89 válasza KTobi hozzászólására (») Nov 29, 2009 /
 
Ha végerősítőben van és sorba kötve kettő, akkor valószínű, hogy a nyugalmi áram beállító trimmer van még mellette. Ezek hivatottak beállítani a végfok nyugalmi áramát. Elvileg a végtranyók mellé kellene tenni, hogy hőkompenzált legyen. Már ha tényleg arról van szó, amire gondolok.
(#) KTobi válasza Ricsi89 hozzászólására (») Nov 29, 2009 /
 
Valószínűleg. Trimmerrel, van sorba kötve, de nem a végtranyókat vezérli, hanem az előtte lévő valamelyiket. Nincs a hűtőbordán. Tíz tranzisztort számolok így hirtelen, a rajzról, amit összedobtam, no holnap átrajzolom átláthatóra. Mert most így elveszek benne.
Következő: »»   190 / 1164
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem