Fórum témák
» Több friss téma |
Talán így jó
Belejavítottam. Nem kell hatalmas háttérrel együtt feltenni a képeket ám, elég, ha a lényeg látszik! (Frankye)
Szerintem ezeket egy egérből szedted ki
Az első képen egy infravörös fényt kiadó szerkezetet látni, a többi képen meg ennek a párja, a vevő látható... (Szerintem.)
Semmi gond, majd legközelebb biztos jól csinálod.
Dobozkában találtam sufni mélyén
Bocs hogy offolok de ezt tudom vmire használni?
Hát kb. olyan feladatokra, mint amit az egérben is ellát. Tehát pl. van egy, a külső peremén sűrűn lyukacsos tárcsa, akkor ha ez forogni kezd vmelyik irányban, akkor ezzel lehet azt mérni, hogy mennyit forgott, illetve melyik irányba forgott. Másra nem igazán...
Sziasztok
A rajzon szereplő kondenzátorok értéke milyenek lehetnek? És a mérőműszer az milyen?
A kondikat úgy kell megválasztani, hogy a megfelelő fordulat számot mutatsa. Ez minden autónál más és más mivel a gyújtótrafóról veszi le az impulzusokat.
Ladához kéne . Kb. értékeket tud valaki mondani?
1500-s vagy 1600-osban van gyári... írány a bontó sztem...
Igen ám csak hogy ez Samara! De megszeretném építeni mindenképp!
Próbálkozz nanoFarad nagyságrendű kondikkal. kivéve a műszernél lévőnél az 1-10 mikroFarad legyen. A műszer pedig 100 mikroAmperes legyen.
van egy STR2012 ic-m 5 lábú, hát csak sejtem h mi ez...
Igen! Ez egy DC-DC konverter ami max 45V-ból csinál 12V-ot és 2A terhelhetőségű.
Ez egy step down converter...
Nagyon jó kis áramkörök a step-down/step-up converterek. Én PIC-es áramkörökbe tervezek általában step-up convertert. Így akár 1 db cerkaelemről is el lehet üzemeltetni egy 5V-os PICet. Vannak olyan step-up IC-k amik képesek 3V-ból 5V 500mA/1A-t is gyártani. Szal hasznos kis kapcsolóüzemű áramkörök ezek. Csak vigyázni kell, mert ezek kapcsolófrekije olyan 20 és 50MHz között van. És mind nyákolás mind tervezés szempontjából nagyon érzékenyek a frekire... Szal aléggé egybe kell őket építeni. Igaz egy induktivitás és pár kondin kívül ezeknek nincs semmi másra szükségük...
Sziasztok!
Az alábbi alkatrészekről kellene info. Az első egy lcd kijelző, amin nincs jelzés. A chipen van felirat, de nem találtam róla semmit... Valamint van még egy IC mellette, szintén jelzés nélkül. Az alkatrészek egy Samsung RCD-S50 típusú CD-s, magnós hordozható rádióban vannak. Esetleg elképzelhető, hogy valahol találok rajzot róla? Köszi előre is!
Sziasztok!
Nekem infóra lenne szükségem egy teljesítmény diódával kapcsolatban. Pontosabban, hogy milyen típussal azonos, mivel lehetne helyettesíteni. Szerintem valami régi orosz gyártmány. Számok rajta: A(?)2451 és 8410 Hegesztőbe volt... Előre is köszi!
Vigyázz! Az oroszban, illetve a ciril betűs írásban az L megfelelője egy fejre állított V betű, tehát lehet, hogy nem A, hanem ciril L (^<= majdnem ilyen)!>
Ez a karakter úgy néz ki, mint egy A betű, csak egy ici-picit másabb az alsó szára.
д <----- így néz ki az a betű nem? Az hogy mi a megfelelője az most nem jut eszembe.....>
D ! mint a LADÁN
Logikus ha diódáról van szó
Tényleg!....... most hogy így mondod.....
Na akkor most már tom, milyen betű is az , de továbbra sem tudom, mivel helyettesíthető a dióda...
Akárhogyan is keresem, egyszerűen sehol sem találok rá... Kezd idegesíteni... Mindjá befejezem a melót, azt hazamegyek
Akkor senki sem tud segíteni?? Amit találtam róla egy orosz oldalon, abból csak annyit tudtam meg, hogy 4A-es...Szerintetek elég annyi a cseréhez, hogy egy 4A-es teljesítménydiódával helyettesítem?Nem kell semmi más adatot figyelembe venni??
|
Bejelentkezés
Hirdetés |