Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ez milyen alkatrész-készülék?
 
Témaindító: csaby, idő: Dec 25, 2005
Témakörök:
Lapozás: OK   670 / 1164
(#) Chipmunk1960 válasza Melphi hozzászólására (») Jún 17, 2015 /
 
Szia, Rá van írva: 10dB-es, /decibel, nem darab/ 10W-os csillapító. Dc-1000Mhz tartományig.
(#) Melphi válasza Chipmunk1960 hozzászólására (») Jún 17, 2015 /
 
Igen köszönöm, olvasni én is tudok.
(#) Chipmunk1960 válasza Melphi hozzászólására (») Jún 17, 2015 /
 
Akkor mire vagy még kíváncsi?
(#) qvasz2 válasza Melphi hozzászólására (») Jún 17, 2015 /
 
Közösségi rendszerekben, lakótelepi hálózatokban használtak ilyeneket.
(#) Melphi válasza Chipmunk1960 hozzászólására (») Jún 17, 2015 /
 
Embör, megírták hogy ez egy csillapító és én megköszöntem, több kérdés nem volt.
(#) Melphi válasza qvasz2 hozzászólására (») Jún 17, 2015 /
 
Ez egy távvezérlő rendszerben volt.
(#) pic13 hozzászólása Jún 17, 2015 /
 
Sziasztok!
Van egy TL082CP ic-m de nem tudom mire való!
Mit tudnák csinálni belőle?
(#) kameleon2 válasza pic13 hozzászólására (») Jún 17, 2015 /
 
Mikrofonerősítő, korrektor, komparátor, keverő erősítő, tápegység.... elég sok felhasználási lehetőség adódik. Kérdésben a válasz, csak nyisd meg a HEstore-s pdf-et.
(#) proli007 válasza pic13 hozzászólására (») Jún 17, 2015 /
 
Ez olyan kérdés, mint "mire jó az ellenállás". A TL egy kettős Fet bemenetű műveleti erősítő, ott tudod alkalmazni, ahol ilyen kell.. Csak néhány gomb lenyomása..
(#) Chipmunk1960 válasza Melphi hozzászólására (») Jún 18, 2015 /
 
Bocsi, de nem tudom, hogy miért, de nem az utolsó oldalt látom, mikor a témára kattintok, így nem láttam azt sem, hogy már kaptál választ.
(#) Chipmunk1960 hozzászólása Jún 18, 2015 /
 
Sziasztok, Találkozott már valaki hasonlóval? Ezen a képen nem látszik, az enyémről pedig leköszörülték az IC-k típusát. Milyen IK-k lehetnek benne?

battery.JPG
    
(#) kameleon2 válasza Chipmunk1960 hozzászólására (») Jún 18, 2015 /
 
Pontosan mire is gondolsz? Mert számomra a kérdés a kérdés.
(#) qvasz2 válasza kameleon2 hozzászólására (») Jún 18, 2015 /
 
Azt szeretné tudni, hogy a képen milyen IC-k szerepelnek!

@Chipmunk1960 : Azt még leírhatnád, hogy mi is ez? Hátha előrébb jutnánk!
(#) Chipmunk1960 válasza kameleon2 hozzászólására (») Jún 18, 2015 /
 
Bocsi elírtam, most látom, sem rajzot, sem semmit nem találok róla, az IC-k típusa érdekelne, ha valaki javított már ilyet. Automata hegesztőpajzs elektronika.
A hozzászólás módosítva: Jún 18, 2015
(#) kameleon2 válasza Chipmunk1960 hozzászólására (») Jún 18, 2015 /
 
A kép saját? Mert ahhoz életlen, hogy bármit is ki lehessen venni a feliratokból. Az megint nem derül ki milyen gyártmány. Legalább minimális adatot adj, hogy el lehessen indulni rajta. Ha ennyi van - az kevés infó - számomra legalábbis. Ennyit találtam eddig róla: pajzs,
A hozzászólás módosítva: Jún 18, 2015
(#) Chipmunk1960 válasza kameleon2 hozzászólására (») Jún 18, 2015 /
 
Én is sajnos.. Köszi a fáradozásod! Ami képet mellékeltem, nem pont ezé, de nagyon hasonlít. Lefotózom, de mint írtam minden chip típus le van köszörülve. Azért kerestem volna egy kiindulást. A D4-et már én vettem ki, mert ha benne volt, semmit sem csinált. Így lassan de működik, csak a szemem ég ki... Elem mellett "Shade", "Delay","Sensitivity" a potik sorrendje. A kapcs a welding/grinding a gomb a test.

IMG_5697.JPG
    
(#) kameleon2 válasza Chipmunk1960 hozzászólására (») Jún 18, 2015 /
 
Néhány lecsiszolt alkatrész feliratát mikroszkóp alatt, vagy nagyító és alkoholos megfestés alatt le lehet olvasni. Én a Google image search-öt használtam - lehet, hogy neked is adna támpontokat.
(#) Sebi válasza Chipmunk1960 hozzászólására (») Jún 19, 2015 /
 
Az IC-k nevének eltávolítása - tapasztalatom szerint - a "mezei" típusoknál szokásos, egy mikrovezérlőt, GAL-t tartalmazó kapcsolást egyébként sem tudnál lemásolni.
Sajnos nem ússzuk meg ilyen esetekben a visszarajzolást, mert anélkül nem lehet logikus hibakeresést végezni, mérni.
(#) kameleon2 válasza Chipmunk1960 hozzászólására (») Jún 19, 2015 /
 
Kijelző alatt balról alsó sorban az első chip - pedig csak leolvastam az általam linkelt képről: BU4551BF, Ugyanez a mellette lévő szintén. Kijelző alatt balról a második chip nekem CD2027-nek tűnik. Ha digit chip - aránylag könnyű kimérni. Talán, ha jobb a szemed, egy Xnview segítségével addig forgatható nagyítható a kép, hogy többet is ki lehetne venni belőle.
(#) Chipmunk1960 válasza kameleon2 hozzászólására (») Jún 19, 2015 /
 
Szia, Nagyon köszönöm a segítséget mindenkinek! Megpróbálok egy nagyobb nagyítót keríteni, meg aki lát is rendesen.
(#) m0tte hozzászólása Jún 19, 2015 /
 
Hello. Ezek szerint tényleg nehéz esetek ezek az alkatrészek,nem csak nekem nem megy
(#) Chipmunk1960 válasza m0tte hozzászólására (») Jún 19, 2015 /
 
Szia, Találtam 25€ környékén másik, új pajzsot, azt hiszem nem kinlódom vele....
(#) Gj hozzászólása Jún 20, 2015 /
 
Üdv!
Ezt a karakteres LCD-t egy HP Officejet v40 nyomtatóból szedtem ki, de nem tudom mit kezdjek vele, mivel 36 pin van rajta.
Hogyan kéne működésre bírni?

1. kép
2. kép
A hozzászólás módosítva: Jún 20, 2015
(#) Sanyi220v hozzászólása Jún 20, 2015 /
 
sziasztok. tudnátok nekem erről a termékről többet mondani? HELLA 8TN 006 654-511
ez egy központi zár audiba. tegnap be akartam kötni távirányítósra és figyelmetlen voltam. Ennek köszönhetően rovidre zártam egy +12v os kábelt ami nem tudom hová vezet de tuti nem a vezérlőből kapja az áramellátást. kerestem sémát vagy bekötést ami útra vezetne de sajnos semmit sem találtam. Ebben a dologban Kérek segítséget.
(#) Chipmunk1960 válasza Gj hozzászólására (») Jún 20, 2015 /
 
Szia, Te raktad fel a kérdést a Microchip oldalon? Talán ez alapján el lehetne indulni.
(#) bokonyi001 hozzászólása Jún 20, 2015 /
 
Helló! Tudnátok segíteni,hogy ez micsoda?Egy öreg nénitől kaptam, de nem tudta,hogy mi ez és honnan van.
(#) elektroncso válasza bokonyi001 hozzászólására (») Jún 20, 2015 /
 
Alkonyatkapcsoló lesz. Az elektroncső egy fényellenállás.
(#) bokonyi001 válasza elektroncso hozzászólására (») Jún 20, 2015 /
 
Ez gyors volt . Köszönöm!
(#) Chipmunk1960 válasza elektroncso hozzászólására (») Jún 20, 2015 /
 
Nem mai "gyerek", de az kibír egy atom-támadást!
(#) minimodel hozzászólása Jún 20, 2015 /
 
Egy kis gyűjtemény, számomra beazonosíthatatlan alkatrészekből. A megfejtéseket előre is köszönöm szépen.
Következő: »»   670 / 1164
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem