Fórum témák
» Több friss téma |
Van a flow ban rc5 makró és nem árt ha megnézed a példaprogramokat is
Sziasztok!
Van arra megoldás, hogy egy multiplexelt 7 szegmenses kijelzőn ne csak számok jelenjenek meg? Arra gondolok, hogy a "value" változóban megadott szegmensek világítanának a megfelelő digit-en. Üdv: Feri
Az SCL és SDA lábakon van felhúzó ellenállás? 4,7 - 2,2 kOhm a láb és a +5 V között.
Köszi!
Eddig én is eljutottam, hogy a tömbben vannak a 0-9 -ig lévő számok, viszont átírtam a c -kódot is, de nem sikerült betennem új elemet. A "Components" -ek közé sem, ahol a *.c, *.bmp, *.ocx fájlok vannak. Azt szerettem volna, hogy egy "új alkatrész és hozzá makró" legyen, ha netán máskor is szükség lenne rá. A csatolt képen lévő kapcsoláshoz szeretnék vezérlést. A jártasabb emberek biztos találkoztak már efféle helyzettel. Így, ha van egyszerű megoldás, azt választanám. Köszönöm! A hozzászólás módosítva: Szept 29, 2013
Sziasztok
Szenvedek ezzel a nyavajás 74HC595-el de nem megy. ![]() ![]()
Igen vannak felhúzó ellenállások. Ha nincs, akkor megáll a pic valamelyik makrónál...
Sziasztok
Relativ sikerrel járok ezzel a 74HC595-el de van egy számítás ami nem tiszta, valaki lefordittaná ezt nekem valami érthetöre?
Erröl lenne szó, illetve hexadecimálist hogy tudok átszámítani bitre? Etz ugy értem, hogy ha mondjuk hexa=9 akkor a bit=00001001, erre van valami számitás? A hozzászólás módosítva: Szept 30, 2013
Szoval ha bit értékét igy adom meg, hogy 0x09 akkor az=00001001-el?
Kezdem érteni, köszönm segitségedet.
![]() Még az atomfizika messze van de alakul. ![]()
Egyébként mi köze a sztingnek a 74hc595-höz? Ha megkérdezhetem.
![]()
Találtam egy progit ami igy müködik és végre sikerült. Csak ennyi.
Még annyi a kérdésem hogy ha a második 74-esnek küldöm az adatot akkir a LATCH-en kivül a byte hosszát növelem vagy csak simán küldöm ugyan ugy a második byte-ot?
A hozzászólás módosítva: Szept 30, 2013
Mindig először a sor vénén lévő 74-esnek küldöd. Ha pl van 10db 74es sorba kötve akkor legelőször a legtávolabbi 74esbe küldöd az adatokat, sorba. Amikor meg van mind a 10 byte kiküldve akkor küldöd csak ki a jelet ami kigyújtja a ledeket.
Relativ ok de pont ezt nem értem, hogy akkor kikell küldenem 10byte-ot és utánna adom ki a LATCH lábnak a parancsot?
Sziasztok!
Csatolok egy FC-os programot. A szimulációban jól működik, de beégetve nem. Az MCLR láb 10k-val fel van húzva a pozitív tápra, a gomb pedig lehúzza GND-re. Az A1 és az A2 kimenetekre van téve egy-egy LED. A program működése: alaphelyzetben az A1-en lévő LED villog, egy gombnyomásra az A1-en lévő LED folyamatosra vált (3 mp-ig), majd az A1 kialszik, az A2 folyamatosra vált. Újabb gombnyomásra az A2 kialszik, az A1 villog, és a folyamat ismétlődik a végtelenségig. (Egy villamos/közút kereszteződést biztosító jelzőlámpa imitációja.) A beégetés után azzal indul, hogy az A2 villog, de ha az MCLR-t a negatív tápra húzom, kialszik, és nem indul az A2. Mi lehet a gond? (Ugyan ebben az áramköri környezetben a kapcsolós megoldás egy másik programmal tökéletesen működik, ezért azt gondolom, hogy nem az áramköri környezet a ludas.) Próbáltam már komponens makróval várakoztatni a második gombnyomást, próbáltam ciklussal beolvasni a gomb állapotát, és figyelni az értékét, ha nem "0", akkor várakoztatni, próbáltam a jelenlegivel, de sajnos egyikkel sem működik. ![]() Ránéznétek, hogy mi a baj? (A belső oszcillátort használom, 8MHz-en futtatva.)
Köszi, de ez nem az, amit meg kellene valósítani. Ez a vasúti átjáró fedező jelzője, amit én keresek, az a villamos keresztezését fedező jelző. Alapból sárgán villog, majd folyamatos sárga, azután piros, majd vissza a villogó sárgára.
(Még tanulmányozom a megoldásod... ![]()
Nem működik amit csináltál, mi a gond ?
A hozzászólás módosítva: Okt 5, 2013
A szimulációban tökéletes, de a PIC-be égetve - sajnos - nem.
Itt írtam a gondomról. A hozzászólás módosítva: Okt 5, 2013
Azt olvastam, de mi a helyzet azóta, hogy az MCLR-t internalra tetted ?
Ja, bocs, félreértettelek.
![]() A helyzet nem változott, sajnos. A kapcsoló zárásakor "leáll" a chip. ![]()
Csak, hogy értsem... Azt írod az MCLR(ami internal módban van)(ez a kapcsoló) fel van hűzva 5V-ra. Amikor indítod az áramkört jól működik tehát villog a sárga.
Ha kapcsolsz megáll a buli. Ha ez így van akkor az azért lehet mert a programban a kapcsoló aktiv magasat vár. Szóval a jelenlegi helyzet szerint a nem bekapcsolt kapcsoló van kapcsolt állapotban. A kapcsoló tulajdonságinál a programban cseréld le aktiv alacsonyra.
Uram, Ön nyert! Hálás köszönetem, sikerrel jártam!
![]() ![]()
Nincs mit
![]() Lehet a kapcsolódási pontokat én mellőzném és inkább ciklus. A hozzászólás módosítva: Okt 5, 2013
Az első elképzelésem nekem is ez volt, de mert nem működött megfelelően, ezért próbáltam ki a kapcsolódási pontos megoldást. Mindenesetre jó az ötlet!
Köszönöm, Mester! Igyekszem megérteni a program működését, mert az volna a célszerű, de köszönöm azért a segítségedet!
![]()
Sziasztok
Most véglegesitettem a vezérlésem két programját és ugygondoltam, hogy megosztom veletek. Ezzel csak annyi a célom, hogy megmutassam mit is tanultam töletek ![]()
Sziasztok!
Nemrégiben kezdtem csak el a flowcode-val ismerkedni úgy igazán, és nekifogtam egy program elkészítésének. Az lenne a kérésem, hogy valaki esetleg rá tudna nézni, hogy mik a tipikus hibák a mellékelt kódban? Röviden a program lényege: - kétszer 7 led van ugyanazon a porton (piros ledek), amit a két baloldali led vezérel. Igaziból az egy tranyó lesz ami a pluszra kapcsolja az aktuális csíkot. - a kimenet (B port, zöld led csík) mind egy egy tranzisztoron keresztül vezérel majd motorokat. - a gombok beolvasása ugyanazon a lábakon történik, mint a kijelzés. - az RC5 infra még csak terv a vezérlés bővítésére. és az időzítés is. Remélem érthető voltam, így éjjel.. ![]() Köszönöm! |
Bejelentkezés
Hirdetés |