Fórum témák
» Több friss téma |
Fórum » Házi feladat elmélet - tételek
Az első kérdésed az jogos mivel én is ezt kérdem. Fólia kondikról kell írjak és bármi ami ezzel kapcsolatos. Ezt a professzort senkinek sem sikerült eddig kiismernie így azt sem tudjuk igazán mire vágyik úgy, hogy lehet marad az verzió, hogy mindent szinte vágatlanul összemásolok wikiről.
Igen, ez az a fajta. Meg is jártam már vele. Egyet tolt a köteg kidolgozott papíron mint a kártyán és adott rá egy 3-ast. Szeretem az ilyen helyzeteket amikor az ember semmi hasznosat nem tanul és nem is tanítanak de azért vannak elvárások. Legkedveltebb elfoglaltságom a cínezés de amikor az embernek szépírásra adják a jegyet egyetemen is akkor felmegy a cukrom.
Hali!
Itt hogy a manóba kell az üresjárati feszültséget kiszámolni (Az 1. lépésnél)? Hogy jött ki a 7.5V?
Sziasztok !
Adott egy Wheatstone híd . Ki kéne számolni a teljes ellenállását, ha R=12 OHM, R1=2 OHM. (ábra) A másik kapcsolásnál is ellenállást kéne számolni. Ott is R=12 OHM. Ha lehet , levezetéssel írjátok le ! Köszike !
Az alsó ábra jobb oldali 3 ellenálláléka régi optikai trükk. Párhuzamosan vannak kapcsolva
A felsőnek melyik két pontja között kell számolni? Alsó/felső vagy bal/jobb?
Akkor abban semmi extra sincs? Simán 48 OHM? A felsőnél lényegtelen , csak az egész ellenállás értéke kell.
Nem simán 12+(12/3), innen már te is tudod. Egy jó trükk nevezd meg betűkkel a csomópontokat majd rajzold át és egyértelmű lesz. (amik rövidzárlatban vannak természetesen azonos jelölés)
Tehát akkor 16 OHM. A másikban is segítsetek, please !
Függőlegesen 1,714 (12 replusz 2) vízszintesen pedig 12ohm.
Sziasztok,
Villamosságtan. Azt kellene megoldanom, hogy: Au=R3 / (R3+R2+R1XsL) Odáig jutottam, hogy 1+sL/R1 / 1+sL/R1+R2/R3+sLR2/R1R3+sL/R3 Hogy a bánatba lesz ebből R3/(R2+R3) * (1+sL/R1) * 1/(1+sL(R1+R2+R3)/R1(R2+R3)? Debreczenyné-féle Bode-diagram gyűjtemény 14. feladata. Sajnos csak a végeredmény van benne, pedig a levezetés a kulcsa az egésznek, onnan már könnyű. Előre is köszi! Holnap vizsga :schmoll2:
Szia!
Levezetés a csatolmányban! Az a lényege az olyan feladatoknak, melyben a frekvencia függést akarjuk kifejezni, hogy "Bode-alakra" próbáljuk hozni az átviteli függvényt. A Bode alak: Két részből áll, az egyik a frekvenciafüggetlen rész, amely az erősítést adja meg, valamint a frekvenciafüggő rész, amely az átvitel frekvenciamenetét írja le. A frekvenciafüggő részt a következő alakban keressük: {1+s(...)+s^2(...)+...}/{1+s(..)+s^2(...)+...} , innen viszonylag könnyen lehet az aszimptotikus Bode diagramot felrajzolni, könnyű a töréspontokat is leolvasni.
Sziasztok!
Valaki tudna nekem segíteni memória szegmentálásban? Nem értem , azt , hogy hogyan jöhet ki nagyobb logikai cím , mint fizikai.Csatoltam egy példa feladatot , ennyit értek belőle, de nem biztos , hogy jó. Aki ért hozzá , legyen szíves segítsen!
Nagyon szépen köszönöm! Végül a vizsga 3-as lett, de a következő félévben lesz a szigorlat és a másodfokú Bode alakot is akkor vesszük. Szóval, ha már az elsőfokú se megy, a másodfokúval még annyira sem fogok tudni kezdeni valamit. A lényeg valóban a matematikai részben van, onnantól egységet választani és lerajzolni már egyszerű... kivéve, ha az ember összekeveri a függvényhez tartozó töréspontokat, mint amit vizsgán is csináltam
Sziasztok!
Adva van a csatolt feladat . Egy tranzisztor - munkapontjának beállításáról van szó.Az R3 -as ellenállás értékét kell meghatározni a feladatnak megfelelően. Nekem 15KOhm jött ki,de nem tudom , hogy jó -e. Valaki le ellenőrizné?
Itt valami nagy baj van a feladattal, mivel 15 voltnál a 20 mA max.750 ohm nál lehetséges (R=U/I), itt meg csak a kollektor ellenállás már jóval több...
Szia!
Nálam RE = 746 Ohm, feltéve, hogy az R1 = 3,3 KOhm és nem MOhm, mint aminek látszik az írásod alapján. Másrészt, mivel nem írtad, hogy mennyi a bázis-emitter nyitófeszültség, így nullának vettem.
Ez esetben a megoldás:
A feladatnak ezekkel a paraméterekkel nincs megoldása.
Hello!
A feladatban 3,3 MOhm van megadva bázisellenállásnak, nem elírás.Az emitter - bázis feszültséget 0,6 V-nak lehet venni .
Az UCE fesz itt a lényeg, nem tudom hogy így jó-e ahogy kiszámoltad... Feltéve hogy jó a feladat...
Megnézem én is. Szerk.: bár gyanús, mert ha mindent maxra veszünk, és az RE értéke 0, akkor is max 7,5mA áram folyhat... Egyszerűen a 2kohm-os ellenállás nem tud több áramot átengedni.
De lehet hogy nem 20mA az emitter áram, hanem csak 2 mA.
Lenne itt még egy másik feladat is, egy műveleti erősítős.
Itt a kimenetei feszültség Uki(t) időfüggvényt kell meghatározni, az adott paraméterek mellet. / Az igazság az , hogy ezek vizsgafeladatok voltak.De sajnos nem sikerült a vizsga. .Ezért szeretném tudni, hogy mit rontottam el bennük./
Fenntartva hogy a feladatnak nincs így megoldása, a számolásban legalább két hiba van:
Ib-nél 20mA/1000 az 20 mikro amper nem 2, valamint Uc- nél 2 miko amper Ic-vel számolsz ráadásul rosszul...
A rossz számolást hogy érted? Rosszul szoroztam össze az Rc és az Ic -t.Vagy az Ic nem 20 mA?
Ha nem teszed fel rendesen a kérdést, akkor mégis hogyan tudnánk segíteni? Egyébként nem lehet 20 mA az emitteráram, mert akkor a kollektor körben levő ellenálláson 40 V esne (kalkulálva azzal, hogy a bázis felől sem tud nagyobb értékű áram befolyni), ami nonszensz.
A 15 kOhm-os eredményed sem lehet jó, mivel 15k * 20mA = 300 V, ami szintén butaság.
Akkor maradjunk a 2mA -nél. Lehet tényleg annyi volt.
|
Bejelentkezés
Hirdetés |