Fórum témák
» Több friss téma |
Segítséget kérnék! Akkumulátorról szeretném inverteren keresztül működtetni a keringető szivattyúmat, de hogy áramszünet esetén magától átkapcsoljon szükség van egy mágneskapcsolóra.
Van egy Ganz DIL 0-52 kapcsolóm de nem tudom hova kössem. Az akksi és az inverter közé kellene, hogy az inverter ne menjen állandóan, de mivel a szivattyú mindíg be van kötve az inverterbe így hátulról kap 220-at az inverter. Ezt is meg tudom szakítani. de a kérdés az mi legyen a nullával? Mert ez fix összeköttetésben van az akksi és a hálózat között? Az nem gond? Ha igen mi a megoldás?
Hi
nemtudom hány érintkezős ez a relé, de én úgy csinálnám, hogy két érintkezővel kapcsolnám az invertert, vagy a hálózati feszt a motorra, a harmadik érintkezővel meg kapcsolnám a tápfeszt az inverterre. A relé tekercsét meg a hálózati feszre kötném. Így ha elmegy a fesz akkor átkapcsolja amotort az inverterre és be is kapcsolja azt. Ha kell tudok csinálni egy rajzot róla.
Ha jól olvastam akkor 3fázis kapcsolására jó a mágneskapcsoló ezért meg tudod vele a 220-at és a 12V +ágát vezérelni.
Ha minden igaz akkor van behúzott állapotban 3 zárt és 3 nyitott érintkezőpárja és elengedett állapotban ellenkezőjére vált. Így alkalmas a 220-as részen a kapcsolásra mivel ahhoz kell két érintkező és egy a 12V-hoz.Mondjuk azt nem írtad hány V-ról megy a mágneskapcsoló mert ugye többfajta van.
Hány áramkörös a mágneskapcsolód? Ha 3 szakitsd a0-t is
A mágneskapcsolónak (0-52) 5 nyitó és 2 záró érintkezője van. Erre a kettőre jut az akksi és az inv. közötti + (1) és az inv. és Szivattyú közötti + (2)
Sajna nincs 3. A nullával nem tudom mi legyen
Két záróval tudod kapcsolni a motort a hálózatra, két nyitóval a motort az inverterre és még egy nyitóval az inverter tápját.
A nullával nem kell törődnöd, az rajta maradhat, mint a villanykörtéknél a szobádban.No problem.
![]()
Kipróbáltad már az inverterről működtetni a keringetőt?
Lehet hogy meglepetésben lesz részed. :yes: Ugyanis nem mindegyik motor szereti a négyszögjelet szinusz helyett.
nem tudom a homlokom, vagy a tenyerem sajog jobban...
hogy ez nekem nem jutott eszembe?! Köszönöm és amint összeraktam jelentkezem! ![]()
még nem próbáltam, de eddig nyugodt voltam.
Ha kipróbálom megírom kb. holnap ![]() ![]() szaggat a szivattyú. Vajon van megoldás?
Miről? Valószinüleg az iverter nem tiszta szinuszos volta miatt szaggat mivel hálózatról tökéletesen üzemel. Ez valami módositoot szinuszt ad.
ennek éppen 5, a tiszta szinuszosnak viszont már 6 számjegyű az ára
Bocs, azt hittem, a korábban emlegetett mágneskapcsoló miatt, vagy azzal együtt szaggat.
Mekkora teljesítményű az inverter meg a motor? Kollégának csináltam ilyen átkapcsolót, igaz, csak pár napja üzemel, de semmi baja vele. Ott a motor 120W, az inverter 300W, és az sem tiszta szinuszos.
Hello!
Azt szeretném elérni, hogy a kaputelefonom mikor le van rakva, akkor halkabban csöngessen, mikor meg felveszem akkor meg rendes hangerővel lehessen hallani a beszélgetést (olyat telefon, ami ugyanazon a hangszórón csenget be, mint main a beszélgetést hallom) Arra gondoltam hoyg egy mágneskapcsólóval megcsinálom azt, hogy ha lerakom a telefont akkor megszakítja a rendes vezetéket és a jelet egy ellenállaton keresztül kényszeríti. De csak olyan kapcsolót kaptam, ami ha mágnes közelébe ér akkor BE kapcsol. Azt mondták csa ilyen van (sztem nem...) Szóval hoyg tudnám megoldani a dolgot egy BEkapcsoló mágneskapcsolóval? vagy menyjek máshova és vegy egy olyat ami kikapcsolós? Köszönöm előre is.
Értem és ez logikus is. Most megpróbáltam, de nekem nem akar összejönni. Illetve ha működik is, akkor ha elveszem a Második mágnest, akkor ugyanabban az állapotban marad a kapcsoló.
NEm lehet valami egyszerű módszerrel megfordítani a dolgot (valami NOT kapu...). HA bekapcsolom kikapcsol, ha kikapcsolom bekapcsol... vagy nem is tudom.. Vgay az is jó lenne, ha lenne valakinek ötlete arra, hogy a telefont hoyg tudom jól megcsinálni. Én eddig arra gondoltam, hogy a kapcsoló kikapcsolásakor átzavarom a jelet egy ellenálláson. Bekapcsoláskor a jel az ellenállás nélküli vonlaon fog menni . Itt a kép róla: http://kepfeltoltes.hu/view/081106/kapcs1_www.kepfeltoltes.hu_.jpg De ehhez olyan kapcsoló kellene, ami ha lerakom a kagylót, akkor szakítsa meg az áramot (mer olyankor kellene halkabbnak lnnie) Meg lehet ezt oldani ezzel a kapcsolóval is? (ami akkor kapcsol be, mikor lerakom a kagylót?
Hello!
Az nem "mágneskapcsoló", hanem Reed relé. (A mágneskapcsoló, egy erősáramú eszköz azaz teljesítmény relé) A Hamlin gyárt HA721B és 1C típusú DIL tokos reléket, melyekben van bontó érintkező is. Ezek ugyan relék, de külső mágnesre ugyan úgy működnek, mint a tekercsre adott áramra. Hamlin üdv! proli007
Lehet kapni olyan reed-patront is, amelyik morse érintkezős, tehát átvált mágneses térre (pl. RET 49-03-37 CG212530, bizos más is árul, most ez a katalógus került a kezembe). Ennek a nyitóérintkezőjét kell bekötnöd, letett állapotban legyen közel hozzá a mágnes.
Sziasztok.
Ez a Kérdés pont kapóra jön. Most vásároltam egy ilyen mágneskapcsolót, mert van egy 600 w-os 3 fázisú motorom amit 220 v-ról szeretnék üzemeltetni (vettem is hozzá egy 60 µF-es indítókondit, mellesleg állítólag kell hozzá egy üzemi kondi is) amit nem egészen értek hogy hogyan tudná ez a mágneskapcsoló arra az időre rákapcsolni az indítókondit amíg felpörög a motor, utána meg lekapcsolni (az egyik témában írták hogy ez tudja). Valamint a fő problémám az, hogy ezen a cuccon van egy köbméter számjelzett ki-és bemenet, amiket fogggalmam sincs hogy hová kell kötni. Van rajta pl: 17,43,51,39,22,44,1,2,3,4,5,6,13,14,A2,A1. Tudnátok egy kicsit segíteni. A képet megpróbálom csatolni, ezt vettem. Köszi.
Hello!
- Ezzel az egy mágneskapcsolóval, nem tudod megoldani az indító kondenzátor kapcsolását. De ha belegondolsz, akkor láthatod, hogy két feladat van. Be kell kapcsolni a motort, majd egy idő múlva kikapcsolni az indító kondit. Ez nem egy időben történik, tehát egy kapcsoló, nem elegendő. Avagy kell egy mágneskapcsoló, ami indít és egy időrelé, ami kikapcsolja majd a starter kondit. Az új típusú kapcsolókra időzítő tagot is fel lehet szerelni, de ez még a régi típus. Új DIL-ek - De a Te esetedben a 60µF jó lehet állandóra, és nem kell indító kondi. Azt tudni kell, hogy az egyfázisú üzemben az indító nyomaték 25%, míg a forgató nyomaték, max 85%-a lesz a háromfázisú üzemhez képest. Ez adott alkalmazás esetén gondot jelenthet. - A kapcsoló lelkülete azért elég egyszerű. Az "A1" és "A2" jelzi a behúzótekercs két pontját. (A tekercsnek itt persze 230V-osnak kell lenni) - A főáramú érintkezők, egy számjeggyel vannak jelölve- ebből 3 db. van, ezek az alsó sorban találhatók. Az egymással szemben lévők az összetartozó kontaktusok (1-2,3-4,5-6). Tehát az egyik oldalon bevezeted a 230V-ot (1 és 3), szemben a másik oldalon meg leveszed róla (2 és4). - A segédérintkezők a felső sorban vannak, ezek is egymással szemben kapcsolnak. (itt max két záró és két bontó képzelhető el. A 13-14-es a főáramköri sorban van.) Az érintkezők jelölő száma a működésre is utal, a katalógus alapján szokványos jelöléssel. - Egyébként az érintkezők könnyen kimérhetők. A "nyugvóérintkezők" alaphelyzetben zártak, Tehát pld. Ohm mérővel ellenőrizhetők. Ha a tetején lévő kis jelzőpecket benyomod, akkor zárnak a "záróérintkezők", és bontanak a nyugvók. Ellenállás mérésmódot alkalmazva kimérhetők. (Ha oldalról bekukucskálsz, esetleg láthatók is a kontaktusok) - A segédérintkezőket lehet használni a tekercsáramkör, vagy jelzőáramkör kapcsolására. (pld.: nyomógombos öntartó indítás és lámpajelzés) Ha feszültség alatt próbálod a kapcsolót, rögzítsd le, mert leugorhat az asztalról! :yes: üdv! proli007
Köszönöm a segítséget, így már azt hiszem menni fog.
![]() Az én tekercsemen ha oldalról belenézek akkor az van írva hogy 380V 50Hz. Akkor ehhez ipari áram kéne hogy behúzzon? Úgy tudom hogy a konnektorban csak 230v van, és a 3 fázisból (3x230V) áll össze valahogy a 380V. De ennek a tekercsnek csak 2 lába van. Akkor ez hogy van? És a második kérdés: A segédérintkezőkre a ki-és bemenetet ha összezárom egy nyomógombbal akkor egy nyomásra behúz és benntart, és egy másik segédáramkör zárásra meg old a kapcsoló? Vagy ezt hogy kell úgy bekötni hogy egy nyomógombra benntartson? Köszi. ![]() Avogadro
Akadnak 380 V-os tekerccsel szerelt mágneskapcsolók, de nem biztos, hogy a 230 V-os fázisfeszültség elég a stabil, határozott meghúzáshoz. Ki lehet próbálni egy fázis és a nulla közé kötve, ha nem megy, marad a két fázis közé kötés. Ott ugyanis vonali feszültséget mérhetsz, ami a te kapcsolód gyártásakor még 380 V volt, ma már 400 V. Elvileg ez nem gond, tartós üzemnél azonban a tekercs melegedését nem árt ellenőrizni.
Öntartó akkor lesz egy ilyen, ha vagy a bekapcsoló gomb működteti, vagy egy alaphelyzetben nyitott, meghúzáskor záródó érintkező. Ez lehet segéd, de lehet a fő érintkezők közül is valamelyik, csak a bekötésnél kell figyelni a fázisokra. A csatolt rajzon két fázis közé kötve, nyomógombos be-kikapcsolással, segédérintkezős tartással látsz egy példát. A "be" gomb megnyomáskor záró, a "ki" gomb pedig megnyomáskor nyitó kontaktot ad. A "be" gombot működtetve (ha "ki" nyugalomban van, azaz zárt) a mágneskapcsoló meghúz, zárja a segédérintkezőt, ami a gomb elengedése után biztosítja az áramutat. A "ki" gomb működtetése a kört megszakítja, így a tekercs elenged, nyit a segédérintkező, és újabb bekapcsolásig minden nyugalomban is marad. Főleg a kikapcsolási tranziensek vágására szoktak a behúzótekerccsel párhuzamosan egy soros RC tagot tenni, ez nincs a rajzon; alkalmazásával kevésbé lesznek hajlamosak az érintkezők, nyomógombok a beégésre, és az éppen kikapcsolt tekercs induktív lökése nem (annyira) jut vissza a fázisvezetékre.
Üdv
Van egy DIL 00-52 típusú mágnes kapcsolóm 380v-os behúzó tekercsel, kapcsoló dobozba szerelve de sajnos nincsenek benne a vezetékek a dobozban és így nem tudom mit hova kell kötni. Egy 3 fázisú 4 kW-os motort szeretnék vele kapcsolni. Tudna esetleg valaki egy bekötési rajzot róla adni?
Hello!
Van egy olyan mágneskapcsolóm, amiről itt szó volt. Konkrétan: DIL 00-52. A behúzótekercse 24 V egyenáramról megy, eddig semmi gond, ám ha ezt tartósan rákapcsolom, ( több mint fél perc) akkor a tekercs iszonyatosan melegszik, én meg félek, hogy mikor gyullad ki. ![]() Kérdezem a nálam tapasztaltabb és okosabb embereket: Jól gondolkodtam? Ha jól akkor pontosan milyen ellenállás legyen? Ha pedig hülyeségekre gondoltam, akkor kérlek benneteket, mondjátok meg mit tegyek. Köszönöm! (most biztos néztek, hogy mikor írtam a hozzászólást ![]() ![]()
Valószínűleg váltóáramra van méretezve, azt nem lehet egy az egyben egyen feszültségre kötni!
Ha ez a helyzet, akkor én mit tegyek?
Lehet, sőt biztos, hogy én vagyok a hülye, hogy nem sikerült. Onnan tudom, hogy egyenáramú, hogy a váltóáramra ki-be kapcsol, észnélkül recseg. Egyenáramnál pedig szépen kapcsol és tart míg a feszt le nem veszem. Ha nem egy az egyben.... akkor, hogyan? Kössek vele valamit sorba? Tudom idegesítő vagyok, hogy nem értem, de légy türelmes, előszőr találkozom ilyen kapcsolóval. |
Bejelentkezés
Hirdetés |