Fórum témák
» Több friss téma |
Fórum » Kapcsolóüzemű tápegység
Témaindító: Rendszer, idő: Feb 18, 2006
Témakörök:
Hi!
A kimeneten az 5 DZ zénerrel mindíg le fog kapcsolni, soha sem lesz neked 12 V-od. A vissza rajzolás meg nem teljesen fedi az áramkört. Üdv. A hozzászólás módosítva: Jún 5, 2015
Igen, az 24v os tener. Ki is cseréltem. Továbbá ahogy írtad raktam egy kondit a "C3" helyére és így már nem tuhan teljesen össze. Viszont nem is stabil. A videón a dc kimenetet látni. Az optocsatoló szabályoz, ha külső tápról adok neki feszültséget 12,2V fölött kezdi kinyitni az optocsatloló tranzisztora. TL431et még cserélek mindjárt.
A szkópos mérésből mire lehet következtetni?
Még annyi, hogyha a "különlegesen kapcsolt tranzisztor" C-E összekötöm, akkor beáll stabil 16V-ra a dc kimenet, viszont terhelni nem lehet. Pici terhelésre is leáll.
Ha a tranzisztor egyáltalán nincs benn akkor pedig a videón látottat produkálna. Ez a tranzisztor milyen kapcsolásban van és mi lenne a szerepe?
Hi!
Az IC 8-as lábát is szkopold már meg, az is ki-be kapcsolgat? Üdv.
Agyon akarod csapatni szegény Palkót?
Szia!
Cserélj IC-t! De előtte állíts vissza mindent az eredeti állapotába, és az 10µF-os elót cseréld ki!.
Hi!
Gondoltam aki ilyeneket javít, és még szkópja is van, akkor a minimum a leválasztó trafó. Egyébként teljesen igazad van, először figyelmeztetnem kellett volna! Üdv.
Természetesen leválasztó trafón keresztül táplálom az egészet. Amiket írtatok megmérem mégegyszer. Egyébként azt már megcsináltam, hogy visszaállítottam mindent az eredeti állapotba, kondi csere ic csere, de ugyanaz a jelenség.
Az is megvolt. Egyedül a Feteket nem cseréltem. Még annyi, hogy a fetek gate-jén elvileg szabályos négyszög jelet kellene mérnem, nemde!? Mert az nem valami szép jelalak.
Nem kell szabályosnak lenni, mert a drain visszabeszél a gate felé (Miller-plató és egyebek). Gate-jelek.
Üdv újra!
Most mértem egy pár dolgot. Visszaállítottam mindent eredeti állapotába. Az UC3842 7-es lábán (Vcc) 12-14V között mérek feszültséget. Viszont a 8-as lábon (Vref) 0,8 és 1V között ingadozó feszültség van. Ez a Vref láb lényegében egy kimenet lenne, ahol az ic előállít egy stabil feszültséget a tápból!? A jelenség továbbra is ugyanaz. Köszönöm előre is a választ. Üdv, Palkó.
Igen, a Vref egy stabil feszültségforrás (5V). Mindegyik ellenállást kimérted? A FET drain-jében van ellenállás, az jó? Új IC-t tettél be a régi helyett, az biztosan jó?
Minden ellenállást kimértem. A fet drain-jében nincs ellenállás. A snubber ellenállására gondolsz, vagy a source ellenállásra!? Mindkettő jó, mértem.
Az ic- t holnap kapom meg, úgyhogy az még nincs cserélve. Raktam már új ic- t, annyi, hogy az 14lábas volt. Kis vezetékekkel raktam ben természetesen helyesen bekötve, de úgy sem ment. Holnap kapok ugyanilyet, úgyhogy az lesz a következő, amit cserélek. Komolyan mondom érdekes egy kütyü. Azért gondolom, hogy nem lehet valami körmönfont a hiba, mert kettő ilyen tápom van és mindkettőnek ugyanez a hibája.
Hi!
Akkor légyszives mégegyszer ellenőrizni a rajzod felső részét (tekercs, dióda, kondi hova megy) és a 147k 47µF hova megy? Nem az IC 7 lábára? Ha igen ott az a dióda és a tekercstől nem kap indulás után tápot. Szkópold meg a tekercs felőli részt. Esetleg a javított rajzot csatolhatod a javított tranzisztorral, ha nem tudod a lábakat, ne rajzolj neki nyilat, csak nevezd el a BC182 tranzistor lábnak megfelelően a körön kívűl C-B-E. De a rajta lévő felíratot mellékelheted. Üdv.
Sziasztok van egy Canon mx310-es multifunkciós nyomtató. A probléma hogy kb 10 perc használat után a tápegysége tűzforró lesz és ki be kapcsolgat a nyomtató. A tápegység "EADP-29BP A" :áramkör. Melyik alkatrésszel lehet probléma. Ehhez hasonlít: Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Jún 10, 2015
Üdv újra!
Tehát, amit ma csináltam: kicseréltem oltocsatolót TL 431et, uc3842-t, a segédtekercsen lévő 10uf-ot. A rajzot többször ellenőriztem, és tuti. Jelenség, ugyanaz. A kimenet 9-11V között ugrál, hallani, hogy az ic nem indul el. Az ic 7 lábán 13V-ot mérek de a 8-as lábon 0 és 0,8V között lambadázik. Ez gondolom azért van, mert nem indul be az ic. Amennyiben a 2Ft tranzisztor C-E ét rövidrezárom, akkor elindul minden, az ic 8 as lábán megjelenik az 5V. Viszont, a kimenet stabilan 17V-ra áll be, de ez sok, mert az optocsatoló led oldali előtét ellenállása melegszik erősen, továbbá a kimenet egyáltalán nem terhelhető. Lezárom 330ohmmal és azonnal összecsuklik. Na erre mondjatok valamit, mert már kezdem magam meseországban érezni. Előre is köszönöm. A hozzászólás módosítva: Jún 10, 2015
Ha kiveszed az optocsatolót, akkor hogy viselkedik? Mivel ez egy árammódú szabályzó, ezért nem kell visszacsatolás a szekunderről. Az optós visszacsatolás a töltő-üzemmód miatt kell, a csepptöltés beállítására.
Ha az optocsatolót kiveszem, ugyanaz a helyzet.
Egyébként ez egy konditermi bicikli. Nem tudom, hogy csepptöltés oda hová kell, de mindegy is. A viszonylag nagy áram gondolom az örvényáramú féknek kell. A hozzászólás módosítva: Jún 10, 2015
Jó, akkor összetévesztettelek mással. Viszont úgy látom, hogy 16V-os tápfeszültség (7-es láb) alatt (UVLO start) nem működik a 3842.
Néztem én is az UVLO-t de nem találkoztam még vele. Mi az!?
Annyit tudok csinálni, hogy csökkentem a 147k-t. De ez egy működő dolog volt, nem tudom mi változhatott.
Nézzél bele az adatlapba, ott említik.
Sziasztok, van egy G5 ös iMac-em aminek lefőtt a tápja, a hibás alkatrészeket kicseréltem, a 220as oldalra bekötöttem egy 40W os izzót. Áram alá helyezve az izzó felvillan. Szerintetek sikerült a műtét?
Helló! Ha fel villan az nem baj, de ha folyamatosan világít akkor további zárlat van. Szerintem égő alatt is tudod mérni a kimeneten és a bementet a feszültséget.Ha rövid zárat csinálsz is mérés közben akkor az égő világít és megvéd az áram ütéstől részben,de egy leválasztótrafó jobb lenne.
Üdv! Tudnátok ajánlani olyan IC-t vagy megoldást amivel 19V-50V bemenő feszültségből 12V-ot tudok előállítani, max 3A terhelhetőséggel? Néztem komparátor IC et, meg MC34063-mat de túl nagy nekik már az 50V-os tápfesz.
Köszi
A mellékelt kapcsolás, ezzel a tápkialakítással és áramfigyeléssel működőképes?
Sziasztok! Van itthon három darab kapcsolóüzemű tápegység, melyeket szeretném feléleszteni. Az egyik egy Lite-On utángyártott laptop töltő, melynek a biztosítéka biztos rossz, a másik egy eredeti lenovo tápegység (szétszedve szintén Lite-On gyártmány), a harmadik egy ATX tápegység, 600W-os, bekapcsolva mindegyik kimeneten az előírt feszültségnél jóval kevesebbet mutat. Érdemes házilag hozzáfogni ezeket javítani vagy drága mulatság? Egyiken sincs barnulás. Mely alkatrészek mehetnek tönkre általában ilyenkor, ha a kondik, ellenállások, egyenirányítók jónak tűnnek? Köszönöm a válaszokat! Üdv!
Hello! Hát én azért átnézném a kimeneti kondikat, ha nincs is semmi külsérelmi nyoma attól még rossz lehet.
Sziasztok! Van egy tápom, ami 1 éve kb még működött, most, mikor elővettem az eszközt, nem indul, csak kerreg, pattogó hangot ad. A bemeneti pufferen megvan a 320V, a kimeneti kondikon semmi. A kimeneti diódák nem rövidzárasak. Kiszedés nélkül rámértem a primer oldalon levő tranzisztorra(fet?) de mivel a felirat takarásban van, így csak azt néztem, nem-e rövidzáras.
Kérdésem, hogy merre induljak, mielőtt teljesen szétkapnám, mit lehet a helyén is megnézni, hogy jó-e? A segítséget előre is köszönöm.
Nézd meg milyen vezérlő IC van benne! Próbálj adatlapot keresni hozzá.
Ha ilyen flyback rendszerű akkor lehet hogy hasonló kapcsolása van mint a linkenBővebben: Link Ezeknél elő szokott fordulni hogy a C2 kondi kiszárad vagy megnő az ESR-je és nehezen indul be, kattog, instabil. |
Bejelentkezés
Hirdetés |