Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   171 / 1681
(#) vicsys válasza bmateusz hozzászólására (») Jan 3, 2008 /
 
Idézet:
„Olyan cikk amit kezdő írt még úgyse volt”
...De van, csak nincs engedélyezve a hibák és hiányosságok miatt. Ez viszont ne tántorítson el. Hajrá!
(#) bmateusz válasza vicsys hozzászólására (») Jan 3, 2008 /
 
Nem fog Köszönöm a bíztatást.
(#) _JANI_ válasza bmateusz hozzászólására (») Jan 3, 2008 /
 
Egy kezdő író! Érdekes cikk lesz?
(#) fongab válasza pbalazs hozzászólására (») Jan 3, 2008 /
 
A plexit ha melegíted meghajtható. A legvastagabb, amit hajtottam 8mm volt. És fagylalt tölcsértartó, lett belőle. Igaz 4. próbálkozásra. Vékonyat könnyebb hajtani kanhal huzal kb:0,6mm hajtás helyén ráteszed és melegíted. Ha nagyon meleg a huzal, olvassza. Ha hideg törik a plexi. és várni kell míg a teljes vastagsága átmelegszik. A legjobb, ha szabályozható táppal csinálod először kis feszültséggel kb:50°C legyen a kanhal huzal, majd emeld a feszültséget. A huzal, végig fekete meleg legyen. Ha izzik, megolvassza a plexit. Hajtásnál a plexi visszarúg, miközben hűl. Ezért 90°alá hajtsad, kb:85-87°.

A számlap és üveg közé vezetném a fényt. A másik ha meghajtod a plexit és akkora mint a számlap, bele gravírozod a vonalat és a számot. És a plexi élét megvilágítva, a fény a gravírozásnál fog, ki lépni.

Sajnálom, a kloroformra beszerzés tekintetébe nem gondoltam. Nekem, a vállalat szerzi be. Van méreg kezelői vizsgám, de ez nem jogosít fel a vásárlásra. Csak, és lehet, hogy a vállaton, belüli használatra jó.
(#) bmateusz válasza _JANI_ hozzászólására (») Jan 3, 2008 /
 
Csak tervezgetek még, semmi említésre méltó. Inkább beszéljünk arról, hogy ki mit épített.
(#) Frankye válasza fongab hozzászólására (») Jan 3, 2008 /
 
Azért kösz a választ, megkísérelem beszerezni majd.
A hajlításhoz még egy jótanács: A gázsütőben felmelegítve egészen képlékennyé válik a plexi, és így könnyen hajlítható. Hátránya a módszernek, hogy kell egy "sablon", amire rá tudod igazítani. Utána hideg vízbe mártva gyorsan visszahűl, és megtartja az alakját.
(#) Tom025 válasza borvendeg hozzászólására (») Jan 3, 2008 /
 
Ebből bizony már van cikk, íme..
Én csak új nyákot terveztem hozzá kisebb és kevesebb leddel, azt felrakhatom..

prc.LAY
    
(#) Cs.-Istvan hozzászólása Jan 3, 2008 /
 
Elkészült a "tranzisztoros" erősítőm előerősítő és hangszínszabályozó panelje. Jó móka volt megépíteni és főként tesztelni.
(#) tbence3 válasza Cs.-Istvan hozzászólására (») Jan 3, 2008 /
 
A nyákot hogy készítetted? Nagyon szép lett. Gondolom vasalással ugye?
(#) levii válasza Cs.-Istvan hozzászólására (») Jan 3, 2008 /
 
Szép, precíz munka.
Csak gratulálni tudok hozzá
(#) Cs.-Istvan válasza tbence3 hozzászólására (») Jan 3, 2008 /
 
Előre lakkozott panelt szoktam venni, azt 100% sikerrel lehet előhívni.
(#) Cs.-Istvan válasza levii hozzászólására (») Jan 3, 2008 /
 
Köszönöm szépen!
(#) borvendeg válasza Cs.-Istvan hozzászólására (») Jan 3, 2008 /
 
Kicsit off de bocs. Hol és menyiért lehet kapni előre lakkozott nyákot. és milyen méretben?
(#) még1MbR válasza Cs.-Istvan hozzászólására (») Jan 3, 2008 /
 
A szokásos minőség!
(#) Tom025 válasza Cs.-Istvan hozzászólására (») Jan 3, 2008 /
 
Szia!

Még a korábbi műveddel kapcsolatban, megtudhatnám hogy hol lehet ilyen dobozt kapni, vagy valami apróhirdetésből szerezted? Nagyon tetszetősek a munkáid..
(#) Cs.-Istvan válasza Tom025 hozzászólására (») Jan 3, 2008 /
 
Hello!
Köszönöm!

A kiszuperált dobozt apróhirdetés útján vettem.
(#) Cs.-Istvan válasza borvendeg hozzászólására (») Jan 3, 2008 /
 
A panelt itt szoktam venni. Az elkészítésről pedig itt írtam (remélem hasznos dolgokat). Nagyon egyszerű és megbízható otthoni amatőr módszer. Az igaz, hogy nem olcsó, de a levilágítóhoz egyszer kellett megvenni a dolgokat, és megnyugtató, hogy garantált a siker. Az oldatokat is többször fel lehet használni.
(#) Matuskax válasza Cs.-Istvan hozzászólására (») Jan 3, 2008 /
 
Sziasztok!

Szeretnék egy vezetékes halradart átalakítani, rádióssá. Több forumun próbálkoztam, tanácsot kérni. A válaszok után arra a következtetésre jutottam, hogy ha ebbe magam vágok bele, akkor a végén kukába kerül a radar, a megvásárolt alkatrészekkel együtt. Tudnátok-e olyan "varázslót" ajánlani, aki ellenszolgáltatásért fejében meg tudja oldani a problémát?

(#) watt válasza Cs.-Istvan hozzászólására (») Jan 4, 2008 /
 
A nyák első osztályú, a beültetés is nagyon gondos. Hogy némi kritikát is írjak, ami gyakorlatilag inkább az én ízlésemet tükrözi, nekem nem tetszik, ha állnak az alaktrészek a panelen!
A másik javaslat, hogy ha ilyen gyönyörűen tudsz nyákot készíteni, érdemes lenne SMD alkatrészeket felhasználnod. Nem csak a kis méret miatt(bár az is előny), inkább az ár(kisebb panel(!), olcsó alkatrészek(legalább is nem drágábbak), és a tranyóknak nem feltétlenül kell SMD-nek lennie, mert a sima tranyót is lehet felületszerelni, vagy simán is)), és a szépség, profi kivitel miatt.

Kiemelem, hogy ez a kivitel is gondos és profi, de lehetne még inkább az, egyértelműen csak választás kérdése nálad, nem a képességeké!
További jó kedvet az építéshez!
(#) Frankye válasza Cs.-Istvan hozzászólására (») Jan 4, 2008 /
 
:finom:
Nagyon szép lett, le a kalappal!
(#) fureszk válasza tbence3 hozzászólására (») Jan 4, 2008 /
 
Az első kép az előhívott panelról készült...
Nagyon szép munka!
(#) Cs.-Istvan hozzászólása Jan 4, 2008 /
 
Köszönöm a hozzászólásokat!
:integet2:

Megosztanék egy Transmission Line hangdoboz építéséről készült képeket. A végleges verzióban a hangváltót kicseréltem, valamint rájöttem, hogy a szép hangzáshoz ezek a hangszórók nem igazán megfelelőek (papír membrános hangszórókkal teltebb, vidámabb hangja van és meggyőzőbbek a mély hangok is).
Kevlár: falbontó basszus.
Papír: mennydörgő basszus. :yes:
Ennek ellenére viszonylag jól szól. Otthoni zenehallgatáshoz - nagyobb szobában - megfelelő. Link
(#) borvendeg válasza Cs.-Istvan hozzászólására (») Jan 4, 2008 /
 
Kösz a segítséget! A levilágításos technikát én is ismerem már régóta így készítek paneleket. De én megam viszem fel a fotólakkot a panelra. Csak kiváncsi voltam menyivel drágább az előre lakkozott panel mint a normál
(#) lamalas válasza Cs.-Istvan hozzászólására (») Jan 4, 2008 /
 
Idézet:
„Megosztanék egy Transmission Line hangdoboz építéséről készült képeket. ....”


Huuu 3utas TL doboz :eek2: nagy faba vagtad a fejszed! Mi alapjan meretezted a dobozt? Merted a hangszoro parametereket? Merted a dobozban hogy viselkednek a hangszorok? Atvitel? Impedancia menet? Hogy csillapitottad a doboz belsejet? Mi alapjan keszitetted a valtot? Es lenne meg jo nehany kerdesem ...
(#) Cs.-Istvan válasza lamalas hozzászólására (») Jan 4, 2008 /
 
Hello!

Az eredeti terv az 1991-es RT évkönyvben található. Ebből merítettem ötletet. Mivel a megadott hangszórókat nem lehetett (vagy nem állt módomban) beszerezni, ezért próbaképpen a 30cm-es mélynyomóhoz megnöveltem a méreteket és összeraktam a dobozt mindenféle tervezés és méretezéssel kapcsolatos számítások nélkül Somogyi hangszórókkal, videoton magassugárzóval. A csillapítás kb. 5cm vastag hangszigetelő szivacs. Szerencsémre nagyon jól sikerült. Gyönyörű hangja van!

A képeken látható doboz gyakorlatilag ugyanaz, csak más hangszórókkal.
(#) Hookyfli hozzászólása Jan 6, 2008 /
 
Nah hát akkor én is felteszem a saját készítésű 2db "Rutse" ládámat ami SAL MEGAVOX gyártmány és én nagyon meg vagyok vele elégedve,3 éve hajtom 2x400w-os épített erővel és non bírja!! !2db elvileg 4 utas de kettő becsinálva a hangszórók "kicsi" teljesítménye miatt!így DP35-ös magasak és SRP 3040-esek vannak benne!Meg 2 db kb 60w os hang"fal"kis piezzo+SR1620,de ez meg sztem minőségben szépen szól!!!Ezeket én csináltam!ezem van még nayon kezdő vagyok! Kommenteket kérnék :yes:
(#) abraboro válasza hapro hozzászólására (») Jan 6, 2008 /
 
Üdvözletem!

Fel tudnád tenni azt a leírást ami a képen van? Nagy szükségem lesz nemsokára 1 szinuszgenerátorra, de sajna az az ujság nincs meg nekem.
(#) nagyagyas hozzászólása Jan 6, 2008 /
 
Sziasztok!
Én egy robotot építetem .

üdv: Laci

DSC00284.JPG
    
(#) lamalas válasza nagyagyas hozzászólására (») Jan 6, 2008 /
 
Jarni is tud a robot?
(#) nagyagyas hozzászólása Jan 6, 2008 /
 
Nem de jó kondiban van.

Üdv: Laci
Következő: »»   171 / 1681
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem