Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   221 / 1679
(#) Attila86 válasza csabee hozzászólására (») Ápr 19, 2008 /
 
Mondom, ICL7107-hez van egy kapcsolásom. Kicsit eltér a gyári ajánlástól, mert kapcsolóüzemhez van. A sima ICL7107-es alapkapcsolás nem szereti ha kapcsolóüzemből eredű tűimpulzusokat mér, és az ICL megadja magát. Ez a kapcsolás ami nekem van (Skori ötlete), megvédi ezektől.
(#) csabee válasza Attila86 hozzászólására (») Ápr 19, 2008 /
 
Bocs az off-ért!!!
Az a probléma, hogy ez a két ic áll rendelkezésemre.
Ezek lcd-t hajtanak... nem?
A 7106-s egy MASTECH M92A, a 7136-s meg egy ELEKTRINIX BD303-s multibol vannak...
melyik témába fojtassam, hogy ne offoljak?
(#) tbence3 hozzászólása Ápr 19, 2008 /
 
Szia!
Ebben: Labortápegység készítése
Szerintem...
(#) Attila86 válasza tbence3 hozzászólására (») Ápr 19, 2008 /
 
Szerintem meg mondjuk itt:
7106/7107

Ja bocsi, te 7106-ot írtál. Az igen, LCD kijelzőkhöz van. Ahhoz sajnos nincs paneltervem, csak ledes kijelzőhöz.
(#) Ferkógyerek válasza csabee hozzászólására (») Ápr 19, 2008 /
 
Szia!
Nekem van 7106-hoz nyáktervem.
Az IC-t a kijelző alá tettem így az egész áramkör csak akkora helyet foglal mint maga a kijelző.
Az 1Kohm-os helitrimmer lábait kihajtottam és SMD-ként forrasztottam be.
Természetesen ha más mérési tartományokat szeretnél egy feszosztóval ki kell egészíteni a bemenetet.
(#) zolee1209 hozzászólása Ápr 20, 2008 /
 
Sziasztok! Az előző oldalon feltűnt a "moodlamp" szócska. Gyorsan átolvastam, megnéztem a hozzátartozó linkeket és rájöttem, hogy én is készítettem egy ehhez hasonló áramkört! A kapcsolás alapja a BSS-en megtalálható "színkeverő LED-ekkel" nevű kapcsolás. Hál' istennek panelt nem kellett terveznem hozzá, mert a NYÁK-terv könnyen beszerezhető volt a tanár-diák kapcsolat révén
A "dobozolást" egyik asztalos barátom végezte. Az üveghengert egy porcelánboltban szereztem be. Az üvegbe belekerült "gyöngyöket"pedig egy dekor boltban kaptam potom 400 HUF-ért! Ezt fel kell önteni vízzel és majd' egy nap után az apró gombostű-fej nagyságú piszokból egy borsószem nagyságú "gyöngy" lesz. A kész áramkört elláttam egy alkonykapcsolóval is. Amik képek készültek, azon még sajnos nem "oldódott" fel teljesen a gyöngy, mert az alja még homályos képet ad!
(#) zolee1209 válasza zolee1209 hozzászólására (») Ápr 20, 2008 /
 
Illetve egy video. (csak 3gp-ben tudom felrakni, mert a konvertáló progimmal ha átkonvertálom, kb feleannyi a lejátszási idő... ) A színkeverés eléggé random, persze ez most csak két helyen látszik: először szépen váltják egymást a színek, majd a vidi végén hirtelen vált pirosból fehér-kékké.
(#) zolee1209 válasza zolee1209 hozzászólására (») Ápr 20, 2008 /
 
kedves modik! nemtudom miért, de a második és az utolsó (ami nem is jelenik meg) képpel valami gikszer van. Felteszem mégegyszer azt a kettőt és legyetek szívesek módosítani ezekkel az előzőt, illetve ezt a HSZ-t törölni! Előre köszönöm!

A filenévből hiányzott a "." a kiterjesztés előtt --vicsys
(#) vanzerr válasza vicsys hozzászólására (») Ápr 20, 2008 /
 
Mint ahogyan ígértem, igaz egy kicsit megcsúszva de itt a színváltós lámpámról 2 kicsi videó.
Ez csak a vezérlőpanel

Összeépítve működés közben

A NYÁK alján lévő nyomógombbal tudom a PIC-ben lévő progikat váltani.
(#) vanzerr válasza zolee1209 hozzászólására (») Ápr 20, 2008 /
 
Tök jó ez is, azok a gyöngyök pedig ötletesek. Gratula, jólett nagyon.
(#) vicsys válasza vanzerr hozzászólására (») Ápr 20, 2008 /
 
Csecse lett, tényleg tettszik!
(#) zoz11 hozzászólása Ápr 20, 2008 /
 
Sziasztok
Elkészültem ma a forrasztópáka állomásommal. Van benne egy sima forrasztópáka meg egy vákuumos kiforrasztó páka, már kezdtem megunni az ónszippantós bontogatást ezért készítettem egy ilyet
(#) mex válasza zoz11 hozzászólására (») Ápr 20, 2008 /
 
Nagyon profi lett!
(#) Topi válasza zoz11 hozzászólására (») Ápr 20, 2008 /
 
Ez nem semmi! Ilyen egy profi készülék belső! :kalap:
(#) Doncso válasza zoz11 hozzászólására (») Ápr 20, 2008 /
 
Hát ez nem egyszerű lett, GRAT!!!
(#) zsoltee0001 válasza zoz11 hozzászólására (») Ápr 20, 2008 /
 
Hi
nagyon király lett!!! ez a ónszippantós vákumszivattyú engem is érdekelne, írnál a működéséről??
üdv
(#) vicsys válasza zoz11 hozzászólására (») Ápr 20, 2008 /
 
Nagyon igényes! Gratula!
Az utolsó képen milyen hegy van a pákába?
(#) kaqkk válasza zoz11 hozzászólására (») Ápr 20, 2008 /
 
Profi .De hová kerül az elszívott ón??
(#) zoz11 válasza kaqkk hozzászólására (») Ápr 20, 2008 /
 
Hello
Az elszívott ón a pákában lévő üvegcsőbe kerül, ilyen páka van rajtailyen páka van rajta
vicsys
Ami a pákában van az egy tűhegyesre faragott hegy, tegnap LQFP48-as tokot forrasztottam.
A pákáról itt minden megtalálható

Köszönöm szépen ezt a sok dicséretet
(#) kaqkk válasza zoz11 hozzászólására (») Ápr 20, 2008 /
 
-Még egy kérdés : a vákuum szivattyú kiszívja egy tartályból a levegőt és a vákuumot mágnesszeleppel
engeded a pákára ? vagy állandó vákuumot kap a páka
és abban van a szelep?
(#) Medve válasza zoz11 hozzászólására (») Ápr 20, 2008 /
 
Ügyes munka! A vákum szabályzódik valahogy?
Csatlakozom Kakukkhoz, a mágnesszelep helyett egy visszacsapó szelep is lehetne?
(#) csabee hozzászólása Ápr 20, 2008 /
 
Üdv mindenkinek!
Elkészültem a labortápomba szánt műszerrel!
7106-ra épül...
Nagyon köszönöm FERKÓGYEREK minden segítségét a megvalósításhoz...
Íme néhány kép a műröl...
(#) csabee hozzászólása Ápr 20, 2008 /
 
És még néhány...
(#) zoz11 válasza kaqkk hozzászólására (») Ápr 20, 2008 /
 
igen van egy tartály és abból szívja ki a szivattyú a levegőt, a tartály másik végén meg egy mosógépbe való mágnes szelep. A pákában csak egy mikro kapcsoló van ami nyitja a szelepet. Külön vákuum kapcsoló nincsen, hanem egy meghatározott ideig megy a szivattyú, megnyomom a pákán a gombot akkor megnyit a mágnes szelep és elindul a szivattyú 10s-ra.
(#) Medve válasza zoz11 hozzászólására (») Ápr 20, 2008 /
 
Vagyis a mágnesszelep szabadítja rá a vákumot a pákára?
(#) kaqkk válasza Medve hozzászólására (») Ápr 20, 2008 /
 
Nagyon tetszik az egész látszik hogy átgondolt
profi konstrukció .
Gratulálok .
(#) zoz11 válasza Medve hozzászólására (») Ápr 20, 2008 /
 
Igen
(#) Ferkógyerek válasza csabee hozzászólására (») Ápr 21, 2008 /
 
Szia!
Egész jó lett a nyák.
(#) Erick hozzászólása Ápr 21, 2008 /
 
Hellóztok!
A hétvége folyamán készen lettem az Attila által készített kapcsolóüzemű tápegységgel!
Jelenetem az áramkör elsőre beindult,és csak kisebb hibák voltak elrejtve benne,ami kifejezetten csak az én figyelmezetlenségemből adódott!Persze!

Itt van pár kép a tápról!
És persze várom a kritikákat is!

Táp 1Táp 2Táp 3Táp 4Táp 5
(#) csabee válasza Ferkógyerek hozzászólására (») Ápr 21, 2008 /
 
Köszi!
Az után építéssel nincs gondom csak az a fránya tervezés...
Következő: »»   221 / 1679
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem