Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   547 / 1679
(#) lajos1969 válasza hadnagyakos hozzászólására (») Feb 27, 2010 /
 
A pic programozóm.
(#) SALáta válasza lajos1969 hozzászólására (») Feb 27, 2010 /
 
Szép, nekem főleg az smd tetszik nagyon, mivel öntötted le? Nem úgy túnik mint a ragasztópisztoly ragacsa.
(#) lidi válasza lajos1969 hozzászólására (») Feb 27, 2010 /
 
És az is érdekes hogy mit keres az az smd a foglalat lábai között ? pláne ilyen magasságban ? Szép lett egyébként.
(#) mutatvanyos válasza aderka hozzászólására (») Feb 27, 2010 /
 
Nagyon profi lett!!!
(#) BZoli94 hozzászólása Feb 27, 2010 /
 
Ennél könnyebbet elképzelni sem tudok.... Két tranyós villogó. (Fizikára csináltam, most tanuljuk a kondikat...)

A NYÁK-ot lézernyomtatóval nyomtattam sima papírra majd sósav és hidrogén peroxidban martam, szerintem elég jó lett a NYÁK. (Bocs a képek minőségéért!)
(#) szabolcsmate válasza BZoli94 hozzászólására (») Feb 28, 2010 /
 
Szia!
Az egy 7805-ös? Amúgy szép lett a nyák, grat!
Üdv:Máté
(#) Tomi20 hozzászólása Feb 28, 2010 /
 
Üdv
Ma este készítettem egy 3 utas előerősítőt, és egy invertáló fokozatot. (egy TL074) A két led a +- tápfesz meglétét jelzik.
(#) varttina hozzászólása Feb 28, 2010 /
 
Szükségem volt egy áramkörre, amely -12 V-ot stabilizál, a bekapcsolást késlelteti, és "lágyindításról" is gondoskodik. A 7912 több okból sem jöhetett szóba. Szombat este lévén abból kellett építkeznem amit itthon találtam.

Az áramkör kb. 3-4 másodperccel késlelteti a bekapcsolást, kb. 1 sec alatt fut fel a feszültség 12V-ra. Ha a bemenő feszültség kevesebb mint 12 V akkor a kimeneten ugyanaz a feszültség jelenik meg. Akár 12,1V esetén is stabil 12 V-ot kapok a kimeneten.

futotap.png
    
(#) zolika60 válasza BZoli94 hozzászólására (») Feb 28, 2010 /
 
Lánykori nevén astabil multivibrátor. Egyébként szép lett. Elemes táplálás esetén a feszstab felesleges szerintem.
(#) zolika60 válasza aderka hozzászólására (») Feb 28, 2010 /
 
Ez kívül is olyan igényes mint belül gratulálok.
(#) aderka válasza zolika60 hozzászólására (») Feb 28, 2010 /
 
Köszönöm mindenkinek a pozitív kritikát!

üdv: Dávid
(#) BZoli94 válasza zolika60 hozzászólására (») Feb 28, 2010 /
 
Volt itthon 7805ös IC-m, és ez bemutató jellegű volt, úgyhogy azért is tettem bele...

Köszönöm!
(#) BZoli94 válasza szabolcsmate hozzászólására (») Feb 28, 2010 /
 
Szia! Köszönöm, igen 7805ös IC. Üdv
(#) lajos1969 válasza SALáta hozzászólására (») Feb 28, 2010 /
 
Műgyantával van kiöntve, az smd alkatrészek csak disznek lettek még kötés előtt belenyomva.
(#) SALáta válasza lajos1969 hozzászólására (») Feb 28, 2010 /
 
Azt hittem szerepük is van
(#) erdgab hozzászólása Feb 28, 2010 /
 
Két műszert építettem,az egyik egy frekvencia mérő,vicsys fórumtárs publikációja alapján,a másik egy funkciógenerátor,amihez lhanzi fórumtárs adta a segítséget.A készülékek szépen működnek,a pic ic kivételével minden bontott dolog,a dobozon át az utolsó csavarig.Nem profi kivitel,de egy lakatostól,hobbi szinten űzve az elektronikát,ennyire futotta.
(#) slogan válasza erdgab hozzászólására (») Feb 28, 2010 /
 
Ügyes munka ,gratulálok !
(#) hadnagyakos válasza erdgab hozzászólására (») Feb 28, 2010 /
 
Szép munka!
(#) roland0327 válasza erdgab hozzászólására (») Feb 28, 2010 /
 
Még, hogy nem profi, dehogy nem! Nekem nagyon is tetszik.
(#) zolika60 válasza erdgab hozzászólására (») Feb 28, 2010 /
 
Szép munka. Bár az egyik dobozban is elfért volna mindkettő. Meg hát a próba nyák sem elegáns. De ez csak kötekedés, ne vedd túl komolyan.
(#) Zozi85 hozzászólása Feb 28, 2010 /
 
Nevesincs kis robotom egyik kalandozása, sajnos minden lépéssel egyre távolabb kerül a befejezés... Node az ember sosem elégedett

P1000528.JPG
    
(#) vtnagy válasza Zozi85 hozzászólására (») Feb 28, 2010 /
 
De irigyellek a robot miatt
Nagyon jó lett, gratula!
Eddig mennyi munkaidőd van benne?
(#) Zozi85 válasza vtnagy hozzászólására (») Feb 28, 2010 /
 
Alkatrész utáni rohangálás meg mechanika gyártás olyan másfél hét, a vezérlés megálmodása meg egy hónap, de sok üres kör volt más projektek miatt. ( egy robotcsalád újabb tagja )
(#) gydanee válasza Zozi85 hozzászólására (») Feb 28, 2010 /
 
Húha! Nem semmi! Nagyon szép lett!
(#) szamóca válasza Zozi85 hozzászólására (») Feb 28, 2010 /
 
Vérprofi! :kalap:
(#) BZoli94 válasza Zozi85 hozzászólására (») Feb 28, 2010 /
 
Gyönyörű! Gratulálok, remélem egyszer én is eljutok erre a szintre, hogy ilyeneket csináljak.

Tyű, jó sok trimmer van benne... Gondolom mindnek meg van a szerepe.
(#) zsuscsinyo hozzászólása Márc 1, 2010 /
 
Sziasztok!

Nemrégiben készültem el egy USB RF adóvevővel, igyekeztem kis méretben kivitelezni, így 25x68 mm-re sikerült. Két Atmega8-at hordoz magában, az első az USB/UART átalakítást, míg a másik az RF protokollt valamint a vezérlőprogramot tartalmazza, a hatótávolsága kellemes, falakon keresztül kb ~30m. A célnak tökéletesen meg fog felelni, ugyanis lakásba lesz vezérlőelem. A számítógépes szoftver még folyamatban van, a párjában egy Atmega16 végzi a dekódolást és a visszajelzést. Sajnos most csak webkamerás pillanatfelvételt tudtam csinálni, de teszek fel normális képet, csak elemet kell venni a gépbe.
(#) vicsys válasza zsuscsinyo hozzászólására (») Márc 1, 2010 /
 
Az igen! Szép lett, gratula! :kalap:
(#) zolika60 válasza zsuscsinyo hozzászólására (») Márc 1, 2010 /
 
Amennyire látom, szép lett. Gratulálok.
(#) bankimajki válasza zsuscsinyo hozzászólására (») Márc 1, 2010 /
 
Nagyon király lett, gratula. Érdeklődnék hogy mennyire titkos a projekt? Nincs kedved írni belőle egy cikket. Ez szerintem nagyon sok embernek segítene. Nekem biztosan
Következő: »»   547 / 1679
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem