Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   562 / 1680
(#) newman92 válasza Lucifer hozzászólására (») Ápr 10, 2010 /
 
Nagyon profi!
(#) newman92 hozzászólása Ápr 10, 2010 /
 
Üdvözlet! Szépen haladok a kis tápegységem "korszerűsítésével" azaz a kábelkáosz helyét egy aranyos panel vette át. Üzemképes de a fesszab és a rövidzárlat védelem még hiányzik belőle, na meg a külcsín! 7. panel amit itthon alkottam.
(#) t-dani válasza Lucifer hozzászólására (») Ápr 10, 2010 /
 
Csak annyit tudnék én is írni, mint newman92: profin néz ki!
(#) gg630504 válasza lajos1969 hozzászólására (») Ápr 10, 2010 /
 
Mielőtt teljesen elsárgulnék, megjegyzem: vezetéket közvetlenül NYÁK lapba nem illik forrasztani.
(#) llaci56 válasza gg630504 hozzászólására (») Ápr 10, 2010 /
 
Ez milyen illemkódexből van?
(#) vicsys válasza llaci56 hozzászólására (») Ápr 10, 2010 /
 
Gondolom a szerelhetőség miatt van. Szerintem csavaros szorító a nyákba (csoki) és abba befogatva a kábel aminek végére érvéghüvely van krimpelve. (esetleg csatlakozó sor, egymásba dugeszolva)
(#) zenetom válasza Lucifer hozzászólására (») Ápr 10, 2010 /
 
Ez nagyon szép lett, gratula!
(#) tatabike válasza vicsys hozzászólására (») Ápr 10, 2010 /
 
Vagy legalábbis forrtüske...
(#) Vales válasza Lucifer hozzászólására (») Ápr 10, 2010 /
 
Ez nagyon szép, gratulálok!
Nyilván indulsz a "Magyarok a Marson" versenyen vele.
(#) gg630504 válasza llaci56 hozzászólására (») Ápr 10, 2010 /
 
"Nem szabad rögzítetten bekötött hálózati csatlakozóvezeték tápvezetőjét és földelővezetőjét közvetlenül egy nyomtatott lap vezetőjéhez forrasztani."
Hálózatit kötelező, a többit illemből: üzembiztosabb.
(#) Lucifer válasza Vales hozzászólására (») Ápr 10, 2010 /
 
Ha nem is biztos, hogy ezzel az elektronikával, de mindenképpen.
(#) erdgab válasza gg630504 hozzászólására (») Ápr 10, 2010 /
 
Mese a holdban! Max. a szerelhetőség miatt.
(#) vicsys válasza erdgab hozzászólására (») Ápr 10, 2010 /
 
Nos anno én is a szerelhetőség miatt használtam csatlakozókat. Bár szétszednem még nem kellett, de nem bántam meg!

P8170003.JPG
    
(#) pumoka válasza gg630504 hozzászólására (») Ápr 10, 2010 /
 
Hali!
Miért nem illik nyákba vezetéket forrasztani???
(#) vicsys válasza pumoka hozzászólására (») Ápr 10, 2010 /
 
Mivel előtted 3 leírták, leírom neked 4x-re is: Elsősorban a szerelhetőség miatt.
(#) pumoka válasza lajos1969 hozzászólására (») Ápr 10, 2010 /
 
Szia!
Nagyon klassz lett a tápod szép! Gratulálok hozzá! Azt írtad, hogy 2x40V és 2x4A az előlapon viszont 5A felirat van. Melyik az igazi?
(#) andras1 válasza vicsys hozzászólására (») Ápr 10, 2010 /
 
Pont most szívtunk egy 24 csatornás minőségi zenekari pulttal a sorcsatlakozók végett. Az évek során elöregedtek, kontaktosak lettek ( bár szabad szemmel semmi nem látható), de bizonyos viszonyok között komoly problémák léptek fel. A tápfesz nem jutott el minden nyákra megfelelő minőségben, ami a keverő bezajosodását eredményezte. Most minden fixre van forrasztva.Jó is lett. Jó dolog a szerelhetőség, de ha valamilyen eszköz porban, dohányfüstben, hidegben, forróságban dolgozik, ott a fix megoldásnál nincs jobb. Sok professzionális eszközzel dolgozunk, de sajnos ezek a problémák nagyon sokszor előfordulnak. A másik a kitört forrasztások-kisebb részben a rossz konstrukciónak, nagyobb részben a nagy hőmérséklet-különbségeknek ( télen a -10-ben, nyáron a napon a +50 fokban ) és a szállítás közbeni rázkódásnak köszönhetően.
(#) lajos1969 válasza pumoka hozzászólására (») Ápr 10, 2010 /
 
Az 5A az a biztosítékra vonatkozik.
(#) lajos1969 válasza andras1 hozzászólására (») Ápr 10, 2010 /
 
(#) erdgab válasza pumoka hozzászólására (») Ápr 10, 2010 /
 
Uraim,ez nem illik és nem illik kérdése,igenis be kell forrasztani,méghozzá jól a vezetékeket a nyákba,ennél jobb átmeneti ellenállású kötést nem lehet alkotni! Az alkatrészek kivezetései,lábai is felfoghatók vezetéknek,ismerjük el,nem lenne szerencsés ezeket mind csavar kötéssel vagy különböző rádugós csatlakozókkal megalkotni.Mindezektől függetlenül szükség van a rádugós és csavaros vagy egyéb csatlakozókra a szerelhetőség miatt,én is,mások is használnak ilyet,de ezek üzembiztos kötése soha nem éri el a forrasztást,csak közelít hozzá.
(#) nagy hoho válasza Doncso hozzászólására (») Ápr 10, 2010 /
 
Köszönöm!
(#) vicsys válasza erdgab hozzászólására (») Ápr 10, 2010 /
 
No jól van, nem offolok tovább. Itt most egy amatőr labortápegységtől indultunk...
(#) nagy hoho válasza tatabike hozzászólására (») Ápr 10, 2010 /
 
Ez a táp tavaly készült. Nem azért tettem fel, hogy villogjak vele. Csak szeretnék rávilágítani, hogy némi kézügyességgel, leleménnyel, képes az ember a hagyományostól eltérőt alkotni.
(#) nagy hoho válasza Lucifer hozzászólására (») Ápr 10, 2010 /
 
Nagyon szép munka! Az az érzésem, hogy Rólad még fogunk hallani.
(#) pumoka válasza lajos1969 hozzászólására (») Ápr 10, 2010 /
 
Ja értem!
(#) pumoka válasza erdgab hozzászólására (») Ápr 10, 2010 /
 
Köszi a választ én is így gondoltam! Csak értetlenül álltam a mondat előtt hogy nem illik nyákba vezetéket forrasztani. Gondolom ezt tudják a számítógép táp gyártók is!
(#) demcar hozzászólása Ápr 10, 2010 /
 
Üdv mindenkinek!

Már a korábbiakban feltüntettem itt a topicban az elkészült elektronikus gyújtásomról a képeket: http://www.hobbielektronika.hu/forum/topic_hsz_601891.html?highligh...601891

És most ez a gyújtás elkészült újból de már úgy hogy egy panelon három gyújtás van, amit egy wartburg motorhoz terveztem. A kapcsolás ismét sikert aratott mert tökéletesen működik.

Felteszek pár képet a gyújtásról hogy ez a verzió hogy is néz ki.
(#) nagy hoho válasza demcar hozzászólására (») Ápr 10, 2010 /
 
Gondolom a hűtőbordák melegedni fognak , kérdés a ragasztó fogja bírni? Ilyen rögzítést még nem láttam elektronikában de nem is javasolt. Amúgy jól néz ki.
(#) demcar válasza nagy hoho hozzászólására (») Ápr 10, 2010 /
 
Hát hogy megmondja a tutit ezek a hűtőbordák (értve a SOT-93 és a TO-3 tokozású tranzisztorra) már túl is vannak méretezve tehát arra semmi esély hogy "felfőjenek" a hűtőbordák. (tapasztalatból mondom, a legelső gyújtáshoz képest terveztem erre a hűtőbordát, és azon még kisebb bordák is voltak, tehát ez tuti nemfog túlhevülni!)

Hát a rögzitéssel kapcsolatban: szerintem tökéletes és egyszerű megoldás egyben, tartós és olcsó is, lehet hogy esztétikailag nem a legjobb de nekem megfelel.
(#) nagy hoho válasza demcar hozzászólására (») Ápr 10, 2010 /
 
Régebben egy csónak motorban tönkre ment a gyújtó trafó és egy kis méretű Wartburg trafót tettünk bele. Illetve kettőt mert két hengeres volt. Mértük az áram felvételt és az 7 Amper volt. Ebből gondoltam, hogy melegedni fog.
Következő: »»   562 / 1680
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem