Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   867 / 1679
(#) Doncso válasza DJanosi hozzászólására (») Feb 26, 2012 /
 
Ez mi lesz? 16.5-ös házimozi? Nagyon kemény.
(#) DJanosi válasza vicsys hozzászólására (») Feb 26, 2012 /
 
Köszönöm,nos azért kellet,mert sokszor kérdezik tőlem hogy te nincs véletlenül egy olcsó és aránylag jól működő erősítőd és akkor foghatok neki kesziteni egyet ! Így rögvest kéznél van ha kell !
Üdv:Levente
(#) DJanosi válasza zenetom hozzászólására (») Feb 26, 2012 /
 
Köszönöm!
(#) DJanosi válasza blackdog hozzászólására (») Feb 26, 2012 /
 
Törhetek egy kocka erősítőt ?
Köszönöm!
Üdv:Levente
(#) DJanosi válasza hibbantpasi hozzászólására (») Feb 26, 2012 /
 
Átleptünk 2012 be újítani is kell
Doncso:Hát ha egyszerre indul be ennyi erositő hangszóróval biza csodákra képes
(#) gaboca323f válasza DJanosi hozzászólására (») Feb 26, 2012 /
 
Derék mennyiség! Nekem is vannak ilyenek hasolló céllal, készen félig készen.
Nem egyszer volt már, hogy "házibulihoz" telefonról zenélgetni kellett valami, és jó volt hogy épp volt kéznél ilyen olyan kis erősítő. A legtöbbje ott is maradt ahova vittem
(#) Doncso válasza DJanosi hozzászólására (») Feb 26, 2012 /
 
Nem láttam még ilyet, de tök jó. Egy dologban azonban biztos vagyok. Most, hogy van iulyen erősítő kazulátumod, soha többé nem fognak tőled kérni egy valamilyen erősítőt, ez Murphy
(#) Alkotó válasza DJanosi hozzászólására (») Feb 26, 2012 /
 
Miért?
(#) mrobi válasza Alkotó hozzászólására (») Feb 26, 2012 /
 
Idézet:
„,nos azért kellet,mert sokszor kérdezik tőlem hogy te nincs véletlenül egy olcsó és aránylag jól működő erősítőd és akkor foghatok neki kesziteni egyet ! Így rögvest kéznél van ha kell !”
(#) Alkotó válasza mrobi hozzászólására (») Feb 26, 2012 / 1
 
Ez csak látszat magyarázat, mert az erősítő messze nem a végfokpanelból áll. Borda, trafó, tápegység, védelem, doboz, kezelőszervek, stb is kell még hozzá, tehát a végpanel önmagában aligha előrelépés.
(#) zenetom válasza Alkotó hozzászólására (») Feb 26, 2012 /
 
Meg még kell konnektor, hangdoboz, vezeték, feszültség a konnektorban... stb.
(#) DJanosi válasza Alkotó hozzászólására (») Feb 26, 2012 /
 
Igen de a többi komponens beszerzéséhez csekély idő kell ! Viszont egy végfokpanel belakkozását és levilágítás meg előhívás meg kimarás meg kifúrás meg korrózió vedelem igen csak meghosszabbítsa az elkészítési időt ! Így jóval hamarabb tudok cselekedni!
Üdv:Levente
(#) janimester válasza DJanosi hozzászólására (») Feb 27, 2012 /
 
Szia, próbáld ki a vasalásos technológiát garantáltan csökkeni fog a nyák elkészítési ideje.. én nem vacakolnék levilágítással maximum ha olyan mütyűr alkatrészeket kéne besúvasztani kis helyre amit a vasalásos technika már nem bír el (kevés olyan eset van szerintem)
(#) solti_imre válasza janimester hozzászólására (») Feb 27, 2012 /
 
Valamint az olyan paneleknél, ahol a lábsűrűség miatt nem alkalmazható a vasalásos technika (< 10 mil-es vezetékek) már nehezen megkerülhető a két oldalas NYÁK - a lyukgalvánt meg nem tudom, hogyan lehetne házilagosan megoldani? Úgyhogy az ilyeneket érdemes "gyárilag" elkészíttetni - de a maradék ~95%-ra bőven jó a vasalásos technika! Gyors, egyszerű és - kellő begyakorlás után - megbízható, stabil minőséget eredményez.>
(#) Moderátor hozzászólása Feb 27, 2012
 
Ne offoljátok szét a Ki mit épített témát légyszíves az erősítő hozzávalók felsorolásával.
(#) csapeter hozzászólása Feb 28, 2012 /
 
Üdv.
Újabb két nyák fototechnikával. Ezek egy nagyobb projekt részei, ami a fürdővilágítást teszi intelligensé. Az áramkörök a be- kilépés érzékelését végzik majd. Az agya egy pic777 lesz.
(#) szaboattila97 válasza DJanosi hozzászólására (») Feb 28, 2012 /
 
Üdv. Valaki nem tudna meglepni egy kapcsolási rajzzal?
És pontosan mit tud 1 db??
(#) enree válasza csapeter hozzászólására (») Feb 28, 2012 /
 
Ez jó ötlet! A két vevő a haladási irány érzékelésére szolgál?
(#) csapeter válasza enree hozzászólására (») Feb 28, 2012 /
 
Úgy van. A pic programja fogja számolni, hogy hányan mentek be, kifelé az utolsó után kapcsol ki, de ennél bonyolultabb lesz az egész program.
(#) enree válasza csapeter hozzászólására (») Feb 28, 2012 /
 
Menten összekarmolom magam! Ehhez képest az én lakásriasztóm semmi, ami élesítéskor kikapcsolja a fölkapcsolva felejtett lámpákat! Ígéretesnek hangzik, írhatnál egy cikket belőle :kalap:
(#) csapeter válasza enree hozzászólására (») Feb 28, 2012 /
 
OFF
A teljes projekt vége még messze van, ezek csak próba áramkörök, de ha megfelelően működnek a végleges változatba a lakás átépítése után lesz beépítve.

ON
De, hogy a fórum témájánál maradjunk, ez az egyes vevő a fent mutatott adó másik példányával a tükörnél lesz elhelyezve, és refleksziós módon érzékeli, ha valaki a tükör "mosdócsap" elé áll.
Talán később, ha már működik minden és lesz rá érdeklődés, leírok mindent egyben.
- A világítás full LED-es lesz. -
(#) enree válasza csapeter hozzászólására (») Feb 28, 2012 /
 
Várjuk!
(#) Cuii hozzászólása Feb 29, 2012 /
 
Üdv
Gőzerővel a labortáptémán
Most építem az első felét, aztán majd a második felét dokumentálom (mert dupla fesz lesz). A kezdő pákászoknak akarok majd olcsó és hatékony labortáp alapot adni
(#) yagi hozzászólása Márc 1, 2012 /
 
Egy komplett készülék részeként elkészült a bemenetválasztó áramkör.
A kívánt bemenetet Teledyne 732-12-es relék kapcsolják, lezáró ellenállásként Vishay/Dale RN55-ös ellenállásokat alkalmaztam.
Az áramkört vicsys által felprogramozott mikrokontroller fogja vezérelni.
(#) HA3GX válasza yagi hozzászólására (») Márc 1, 2012 /
 
Szia,

elég jól néz ki, sok sikert az építéshez.
(#) CHZ válasza yagi hozzászólására (») Márc 1, 2012 /
 
Milyen távvezérlőt fogsz hozzá használni?
(#) yagi válasza CHZ hozzászólására (») Márc 1, 2012 /
 
Egy univerzálisat ( URC1 ), RC5-ös kód kell hozzá.
Elég gagyi kivitelű ez a távirányító, de a későbbiekben készítek egy alumínium házat amelybe átépítem csak azokkal a gombokkal amelyekre szükség lesz.
(#) klemo86 válasza yagi hozzászólására (») Márc 1, 2012 /
 
Szerintem is szép
(#) Bari- hozzászólása Márc 2, 2012 /
 
Sziasztok!

Végre elkészültem a lámpa átalakításommal, az eredeti halogén izzót és a trafót kiszereltem, helyére egy kapcsolóüzemű 18V-os adapter, egy saját készítésű mp2481 ic-re épülő kapcsolás került, a fejbe pedig 5db 1W-os led. A ledek 700mA-al és max 50%-os kitöltési tényezővel vannak hajtva.
Az első képen a lámpa még eredeti állapotában. Az átkötések forrasztásait lecsiszoltam, így közvetlenül a hűtőbordára rögzíthető a is panel.
(#) Bari- válasza Bari- hozzászólására (») Márc 2, 2012 /
 
Plusz képek. A 65-ös képen egy 60W-os izzólámpa fénye vagy, a 66-oson meg az 5×1W-os ledeké, teljes fényerőn, a záridő és blende beállítások megegyeznek, Azt hiszem felveheti a versenyt a ledes lámpa, az izzóval szemben, főleg hogy jóval energiatakarékosabb.
Következő: »»   867 / 1679
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem