Fórum témák
» Több friss téma |
Fórum » Labortápegység készítése
Igen, de akkor a + és - ág feszültségét elég nehezen lehet egyformára beállítani nem?
Miért is? Egy műszer azért csak akad a kezed közelében. Ha meg van beépítve, akár század pontossággal is beállíthatod. Gondolom menet közben nem fogod fel-le tekergetni...
Igaz, akkor kell bele két olyan LCD kijelző (panelműszer?), egyik +, másik - ágba.
Esetleg úgy, ahogy Doncso is mondta, hogy a Frankye félét 2x megcsinálni, és akkor le lehet menni 1,25V alá is (bár lehet erre nincs is szükség).
Akkor most mi legyen? (vicsys-nek is szól a kérdés )
Én évek óta egy dual tápot használok, azaz kettő sima lab-tápot szimmetrikusnak kötve, eddig nem volt olyan, hogy ne lett volna jó.
Állítható áramkorlátot is szeretnél bele? Vagy elég egy "szerényebb" megoldás, ahol a feszültséget tudod állítani? (Én pár éve elkövettem egy kettős tápot. Egyszerű, mint a faék, de csak a feszültsége állítható. 7812 - 7912 meg némi sallang van benne.)
Szia!
Tessék ez egy egy potival állítható szimmetrikus táp.
Páran írtátok hogy bevált dolog ez a 317-337 pár, lehet én is megpróbálom ezt a kapcsit (nagyon szépen köszönöm a válaszokat!), megérdeklődöm nálunk mibe fáj az 1%-os poti, reméálem nem annyiba, amennyit Köbzoli írt .
Idézet: „nálunk mibe fáj az 1%-os poti” Az ellenállások 1%-osak a poti nem!!
Na megint kapkodok.
Nem tudom miért néztem potinak... Ráfogom arra hogy péntek este van és hosszú volt ez a hét. Egyébként köszönöm mindenkinek a választ!
sziasztok
Van nekem egy kicsike trafóm, ami kb 1 A-t bír. A sec. tekercsnek meg 4 "vége" van. Ha sorban mérem őket, akkor 5V, 16V, és 31V jön ki rajta. Azt szeretném megtudni, hogyan tudnám a legtöbbet kihozni belőle. Pl kitudok-e hozni belőle külön egy +- 5V-ot stabilan, meg egy szabályozható 0....20V-ot? Esetleg a 20V is lehetne szimmetrikus.
Hello!
Nem. Mert ahhoz egyutasan kellene egyenirányítani, az meg nem szerencsés. A feszültségek sem éppen jók. üdv! proli007
javaslat?
Hello!
Másik trafó célszerűbb lenne. A szükséges feszültségek, a stabi kimeneti feszültségnél, 3..4V-al több lenne a váltó csúcsfeszültsége és teljes trafó terhelésen. (pld. (5V+4V)*0,7=6,3Vac vagy (20+4V)*0,7=16,8V. De terhelve. Tehát ha a 16V-os kivezetést használod GND-nek, akkor ahhoz képest, van kb. 2x16V-od. Ezt lehetne használni a +-20V részére, kétutasan egyenirányítva. De a 16V-és 5V között, 11V van, ami egyenirányítva már kb. 14V lenne az 5V számára. Kicsit sok, és csak egyutasan lehetne egyenirányítani. (Persze ha a trafó tényleg úgy van kötve, ahogy leírtad, és ahogy én értelmeztem..) üdv! proli007
Köszi. Akkor talán 2*15V -ig változtathato lehet belőle? Gondot okoz, ha olykor csak az egyik oldalt terhelem?
Esetleg a trafó feszt nem kellene felszorozni, hogy az egyenirányítás és pufferelés utáni egyenfeszt kapd meg? Mert annak kell 3-4V-tal magasabbnak lennie.
Igaz, tényleg. Rossz irányból néztem.
Sziasztok
Nem vagyok nagy fórumozó, de most kezdett összeállni a saját nyák tervezésű próba tápegységem. Talán tetszene valakinek emiatt teszem közzé kis leírással, tapasztalatokkal. majd ha dobozba kerül újra jelentkezem.
Ehhez a kapcsihoz (Bővebben: Link) nem kell bemenetnél, meg a kimenetnél a pozitív-test, és a negatív-test közé egy 100nanós kondi?
Azt még mindig nem értem, hogy ez a +és- -os táp mire jó...?
Oda komolyabb kéne...
Szóval ha potival belövöm azon amit én linkeltem, az nem lesz elég neki?
De minek a poti?? Egyszer kell neki + és - 5V az analóg oldalának. Ezen kívül kell még 5V a digitális oldalának. Ennyi és kész.
Adatlap, negyedik oldal
Nem olyan bonyesz a nyák sem...
Az addig oké, de mivan ha egy másik projectben majd másféle fesz kell szimmetrikusba? Mivel ezt a tápot tesztelésként, fejlesztgetéseknél használnám.
Természetesen ha kész van ez a pga2311 akkor csinálok neki egy fix tápot. Szerk.: egyébként Te miért nem 7805-el és 7905-el csináltad? :hide:
Megnéztem ééés... :hide:
Output Noise Voltage 7805 (KEC): 55uV= 0,000055V Az ST-s 7805-nél 40uV-ot ír... bár mértékegységnek uV/VO van írva, de gondolom ez itt is azt jelenti hogy a kimeneti fesznél kell nézni. Output Noise Voltage (percentance of VO) LM317T: 0,003% 5V*0,003%=5V*0,00003=0,00015V Vagy én számoltam rosszul, vagy elnéztem valamit?
Egy apró kis tényezőt kihagytál a számításból... A terhelő impedanciát. Jelen esetben a legkevésbé sem beszélhetünk konstansról. A 317/337 sokkal jobban reagál a dinamikus terhelésre.
|
Bejelentkezés
Hirdetés |