Fórum témák
» Több friss téma |
Sziasztok!
Összekötöttem számgéppel egy 4x20 as LCD-t és müködik is. Egy pár progival kiprobáltam (LCD center, LCD Hype, LCD Smartie, jaLCDs ) a jaLCD-ben találtam a winamhoz VU-metert és Spectrum analizert. Valaki nem tudja, hogy milyen beállitásokkal fognak müködni ezek a funkciók? Minden más megy minden progival, csak ez a két funkció sajnos nem. Mit állitsak be, hogy menjen, vagy másik progiban is van ilyen funkció csak én nem találtam még meg? Köszi!
Szia!
Ha kicsit visszaolvasol a fórumban, akkor megtalálod hogy az LCDSmartie-val hogy lehet a spektrumanalizátort használni.
Szia!
Legyszi, még egy kicsit segits! a 15. oldalon megtaláltam a leirásod, hogy a winamp - plugin...stb. Be is másoltam oda valami pluginokat és a startra kattintottam. De nem tudom, hogy mit kell csinálni a smartie programban, hogy megjelenjen. Es hogy illesztem be. Ezt nem irnad le legyszi. Köszi!
Akármit csinálok, nem sikerül.
Nincs valakinek valami ötlet?
Itt megtalálod, hogy kell használni a plugint, a letölthető fájlban van egy minta-konfig, ha azt berakod a smartie-ba, akkor minden funkcióját megmutatja.
Köszönöm a válaszod!!!
No, bemásoltam a dll fájlokat. Mindent mindenhova, azaz a winamp mappájába és a smartie mappájába is. A smartie progi config.ini -jét is felülirtam. A kijelzön bejött minden szöveg, csak ahol meg kellene jelennie a az analizatornak ott ez jelenik meg"Can not load..." A fö gáz talán az, hogy egy mukkot sem tudok angolul. Mit csináljak még? Köszi!
a winampban elindítottad a plugint? Pontosan mit ír ki a smartie?
A winamp pluginok között ott van ez: Spectrum Analyzer for LCDSmartie[winamp_lcdsmartie.dll], ezt elinditottam.
A smartie progiban pedig az elsö képernyön ez jelenik meg: - WinAmp Spectrum Analyzer Plugin - for LCD Smartie - Demo Config - Aztán mindenhol ahol hasonlo van smartieban: $dll(winamp,1,1x8,0) 1 Line ott ez jelenik meg a kijelzön: [Dll: Can not load p azt hiszem eddig mindent jól csináltam, de most mi lehet a gáz, nem tudom.
Müködik!!!!!!!!!!!!!!!!!
Megvan!!!! A smartie plugins mappábol töröltem a demo.dll-t és most csak a winamp.dll van ott, aztán ujrainditottam a smartie progit és most müködik!!!!!!!! SZUPER!!!! Nagyon köszönöm a segitséged és a türelmed!!!!
Sziasztok!Hozzá jutottam,egy lcd kijelzőhöz:Bővebben: Link ezt valahogy rá lehet kötni a laptop vga kimenetére?
Szia!
Sajnos direktben nem lehet. Lehet szerezni speckó átalakítókat, de ma már olcsóbb venni egy új TFT monitort. Vagy ha megszállott vagy akkor építessz valami jó gyors mikrovezérlővel, saját vezérlőt hozzá.
üdv mindenki! Szert tettem 1 lcd kijelzöre egy Start Right nevü játék laptopbol de sajna nem tudom milyen az lcd tipusa. Ami rá van irva info az lcd panelra az alapján nem találtam semmit. Ebben szeretnék segítséget kérni.
Adatok: 10330 2000.aug.16 RL-315E8 SupNB A kábelezések mellett: D0......D7 2számu kábelezés: RES V C E A0 CS1 1 vezeték külön: B\W Segítséget elöre is köszi! tizedeske
sziuasztok! én is szeretnék hasonmlót megépíteni, de nekem nincs se pénzem, se kedvem venni ilyen LCD panelt. Nekem egy Siemens A55 ös mobil kijelzője van. Erre szeretnék valami kapcsolást építeni, de egyelőre még nem nagyon találtam. Új témát meg még nem akarok nyitni,c sak ha nem figyeli ezt senki.
ksöz előre is
Létezik kapcsolás USB portra is? Visszaolvasva nem igazán találtam ilyet, és az újabb alaplapokon -nekem is ilyen van- már nincs sem COM, sem LPT port.
Asszem ez kell nekünk: Bővebben: Link
PIC 18F2550-es procira írták a programot, de ha fellapozod a topikot, lesz benne firmware a 18F4550-hez is.
Ugyanez AVR-hez: Bővebben: Link
Ez tényleg jónak tűnik, át fogom nézni. Elvileg létezik USB-LPT átalakító, meg külön LPT kártya is, de nem tudom mennyire használhatóak ehhez az LCD projecthez. Nyomtatóhoz jók, azt már próbáltam.
Mintha azt olvastam volna, hogy az átalakítónál nem tudod közvetlenül meghajtani a vezérlőjeleket. Ha ez így van, akkor felejtős. A port kártya elvileg működhet, remélhetőleg hamarosan ki fogok tudni próbálni egyet.
Majd írd meg, hogy megy-e plz, mert érdekelne engem is.
Most szóltak, hogy kicsit később tudom csak átvenni a kártyát, úgyhogy néhány hetet csúszni fog a program.
Egy ilyet (másik típus) amúgy már néztünk yodee-val, azzal nem jött össze, de ott valszeg a kártya is hibás volt.
Sziasztok!
van egy ATM106B v2.0 ás kijelzőm most... adatlap és hát sehogyan sem tudom világításra bírni a drágát...ugy próbáltam hogy fesz osztóval beállítani a 4.2 Volt ot neki de beraktam egy 1kilos R t kezdésként max ra csavarva és egyből azt írta a feszültségmérő hogy 5 volt esik a kijelzőn... gyorsan kinyomtam... aztán fogtam LM317 el csináltam 4.2 volt ot de ezzel se nyikkan meg... melyik bemenetére kéne rakni a háttérvilágítást? az oldalán lévő anod katod lyukba vagy lennt a többi lyuk mellet ami nincs számmal jelölve?! Köszi Skip
A 14-es "láb" mellett van az anód (15. v. +), tőle jobbra meg a katód (16. v. -). Ez a két kivezetés valószínűleg direktben össze van kötve az általad említett oldalsó lyukakkal. (Mérd ki multiméterrel.) A katód megy a földre, az anód meg ellenállattal +5V-ra.
Nekem Displaytech kijelzőim vannak, azoknak is 4.2V kellett emlékeim szerint, ahhoz meg 10 Ohm ellenállás volt a jó. Szvsz az 1K-s poti túl nagy lesz, nem fogod tudni finomhangolni. Az LM317 picit "ágyúval verébre" ehhez a feladathoz. Van mérhető ellenállás az anód és a katód között? Én kb. 10.9K-t mérek (nyitó- és záróirányban is, a műszer kis mérőfeszültsége miatt).
szakadást mutat az anod meg a katod között... és igazad volt: az oldasó lyukak össze vannak kötve a 15 és 16. lábbal... akkor most próbálkozok 100 kilos potival... hátha... csak annyira nem merem letekerni hogy nehogy károsodjon... (mégha működik egyáltalán)
Biztos, hogy van benne háttérvilágítás? Mert ha legnagyobb méréshatáron is szakadást mutat, az nekem gyanús picit... Bár lehet, hogy műszertől is függ.
Egyébként pont azt írtam, hogy az 1K-s poti túl nagy, 470 vagy 330 Ohmos kezdetnek aztán egy 100 Ohmos, ha az is elég, bőven jó.
Szia Stadi!
Új vagyok itt. Azért kerültem ide, mert egy LCD-vel kapcsolatos problémám van, úgy olvasgattam, hogy Te nállam biztosan jobban ismered a 162F-es LCD-t. Egy PIC-el akarom meghajtani, ami nagyjából sikerült is, de: Az első 4-5 karakter mindkét sorban - néha (sokszor) - hiányosan jelenik meg, egy-egy oszlopban a karaktert alkotó pontok hiányoznak. Az ötödik helytől kiírva a szöveget minden O.K. de néhány perc múlva (4-5 perc) itt is fellép az előbbi hiányos kiírás. Másnap reggel minden O.K. az első oszlopokban is, de rövid nyúzás után ismét előjönnek a fenti gondok. Van valami ötleted a jelenség megszűntetésére, vagy az egész LCD-t eldobhatom. Üdv PIC18F
Nekem gyanús, hogy hibás az LCD modul. Tápnak megkapja rendesen az 5V-ot? Kontrasztot hogy kapja?
Esetleg dobj össze hozzá egy LPT portos kapcsolást, és próbáld ki úgy is. Vagy próbáld ki, hogy csak tápot adsz neki és semmi mást (meg persze a kontrasztot a földre kötöd, hogy láss is valamit). Várj 10 percet, és nézd meg, mi az eredmény.
Oldalt van csatlakoztatva a "+" és "-" jelre a táp : 4,73 V. Ez ugyanaz, mit a háttérvilágatási csati. (15-16 láb)
A 16-os láb összekötve (forrasztva) az 1-es VSS-el A 15-ös láb összekötve (forrasztva) a 2-es VDD-vel A 3-as V0 láb egy 10K-s timmelő potival összekötve 16-os lábbal. A beállított ellenállás cca. 360 ohm. Az LPT-s kapcsolásnál olvastam valmi ellenállásról. Nem kellene nekem is betenni valahová egy 1 vagy 2 K-t. Üdv PIC18F
Hmm... Nézd meg az adatlapot, hogy a 4.73V nem kevés-e a logikának (ha 5%-os a tűrés, akkor kevés neki). A két oldalsó csatlakozási pont a LED háttérvilágítás anódja és katódja. Elvileg külön táp kell neki, gyakorlatilag az 5V-ból előállítható egy 10 Ohm-os soros ellenállással. Legalábbis nálam annyi kellett a 4.2V-hoz. A 4.73V kicsit sok neki szvsz. De megintcsak lásd: adatlap. Javaslom, a háttérvilágítást kösd le a logika tápjáról, utóbbi kapjon 5V-ot, előbbi 4.2V-ot.
A 3-as lábat kötheted direktben földre. Nem tudom, ki találta ki ezt a potméteres kontraszt szabályzást, de megvetetnék vele 1000 potit és be is köttetném vele mindegyiknek mindhárom lábát. Egyszerűen fölösleges. Semmi más ellenállás nem kell, csak a háttérvilágításnak egy megfelelő előtét. Nálam ez, ahogy többször is írtam, 10 Ohm, tehát aki 1K-s, vagy nagyobb potival próbálkozik, az megszívja. 330 Ohm-os vagy 100 Ohm-os bőven elég.
Supply voltage for logic: 4,5 - 5,5 . A 4,78 V belefér.
Viszont a Side lit becklight Y/G (-2): Max. 4,6 V ( a Y/G ságra/zöld, de a (-2) nem tudom mit jelent) Ez okozna ekkor agalibát? Mindenesetre ezt beállítom. Különben a műszerem dióda-szakadás vizsgáló állásában nézegettem az LCD kivezetéseit és akkor fedeztem fel azt az oldalsó rákötési lehetőséget (+, - jellel jelölve), ami fémes összeköttetést mutatott a 15-16 lábakkal. Ha a háttérhez megcsinálom a max. 4,6 V-os és a VDD-re meg rámegy a max 5,5 V, akkor mi értelme különválasztani, ha fémesen úgyis össze vannak kötve? Üdv PIC18F |
Bejelentkezés
Hirdetés |