Fórum témák
» Több friss téma |
Volt palyaadat frissites. Emlekszem, hogy keskenyebb savval korabban keszitettem hamisszines kepet. Na, majd a tovabbi kiserletek folyaman kiderul, hogy mi a problema.
Ennél a vételi rendszernél a keskenysávúság csak hátrányokat szül, mert a viszonylag nagy frekvencialöket miatt könnyen sávhatáron kívülre eshet a vivő frekvenciája. Ilyenkor szokott durván torzított kép keletkezni.
ui: a keskeny savot a demodulatorral kapcsolatosan irtam.
Én meg a kf-erősítővel kapcsolatban írtam, aminek az utolsó fokozata az FM-demodulátor.
Sziasztok ! Az idozona nem megfelelo beallitasa miatt nem volt terkep a korabbi felveteleken.
A demodulator savszellesseget meg jobban szethuzva most sikerult csinalnom egy hamisszines kepet is.Bővebben: Link Tole jobbra a hamisszines.
Ez már elég jó lett.
Főleg ahhoz képest, mennyire keletre volt tőlünk a pálya.
Szia ! Felvettem a nyugati athaladast is, az nem jott olyan jol. Erosen muhold forgasra utal a kep,.. Kint telepitett erositovel majd meg javul a helyzet.
Jobban utána néztem az IC kérdésnek. Eredmények:BA403 =TIA7130p=KA2245=LA1150
Ehhez választottam AN7112=TA7313=LA4140 1 wattos hangégfokot. A teljes modul így nagyon kultúrált felépítésű, annó úgy szólt mint a gép, de Manhattan stílusban volt építve. HQ ban van mindkettő fillérekért, de nekem Gyöngyösre is meghozzák szerdára.
Az LA1150 remek választás, tavaly én is tettem vele egy kísérletet, messze vert nálam minden addigit. (csak akkor nem műholdvevőhöz készült)
Ha megvagy vele, várjuk a képeket
Rajzoltam hozzá doksit. Ha esteleg valaki meg akarja próbálni a kísérleteket 2-szet IC-t rendeltem és tudok még hozatni ha kell. Ehhez van FONT end IC is, így adja magát, hogy SIP alakú IC vel építnei az első keverőt elé egy BF981-el végleges rádió épülhet.
Front-end megoldási példa a fentihez.Bővebben: Link
Fotóztam ebből a nyákból. Megtaláltam az eredeti Manhattan nyákot is. Holnap az első dolgom lesz összeállítani meló után. Az eredeti verzió bontott tv ből épült külföldön siralmasan alul szerszámozott körülmények között. Most van wobbler és Fm szignál is, így valós adatokat tudok megosztani.
Mellékelten küldöm a teljes kapcsolási rajzot a SIP verzióról.
Ma küldték fel a MASAT-1 műholdat. Nem lehet annak a jelét is fogni ezzel a vevővel? (persze kicsit áthangolva 437,345 MHz-re.) Bővebben: Link
Annak az adoteljesitmenye nem merheto ossze NOAAval. 137->437M, "kicsit athangolva" ? :] Lehetne nyitani egy ilyen topicot. Viszont szerintem MASAt vetelhez mar komolyabb antenna kell, foleg ha megnezed mekkora felulete lesz egy cross dipolnak ezen a frekin..
Mivel rádióamatőr műhold, a rádióamatőr topikban foglalkozunk vele.
Bővebben: Link
Bevasaroltam rezcsobol, QFH-nak. (fekrendszer rezcso) Kezzel egesz jol alakithato. Gondolkodom, hogy hogyan lehetne tokeletesre egyenesiteni, vagy egyaltalan szukseges-e ?
Itt talalhato egy QFH meretezo.Bővebben: Link A "Bending radius"-al gondban vagyok, sehogy sem ertem hogy mi az, honnan meddig meri.
Szerintetek ezzel lehetséges a vétel ?
Terméseztessen egy ehhez szükséges antennával Elméletben 1-450 Mhz ig működik
Szia!
Sajnos a szupreg-vevők nagy vételi sávszélessége nem engedi meg az efféle vételt, mert a zavarjelek elnyomják az értékes információt.
Vétel éppen lehetséges, de nem ebben a sávban. Az ebben a sávban történő vételhez sokkal érzékenyebb vevőkészülékre van szükség.
És meglevő rádiót menyire nehéz áthangolni?
Illetve melyiket könnyebb a mai digitális-szabályzósokat vagy inkább a régiket?
Attól függ milyet. Egy közönséges műsorvevőt nem lehet, de általában az áthangolás nem elegendő, átalakítás kell, a speciális adásmód miatt. De ha olvasgatod a topikot, magad is rájöhetsz, hogy többen milyen kacskaringós úton, sok próbálkozás után jutottak használható vevőállomáshoz. Dehát, ez a szép benne,
Én még rádiózás terén elég kezdő vagyok úgyhogy ilyet 0rňl építeni nem hiszem hogy tudnék de itt böngészgetve láttam jónéhány sikeres átépítés
Abban szeretnék tanácsot kérni hogy mégis hogyan induljak el? és persze miből lehet még viszonylag kevés átalakításal és műszerezettséggel elindulni?
Mindezek ellenére azt tanácsolnám, hogy kezdőként építs műsorvevő készüléket a 100 MHz -es sávra. Ezt viszonylag kis műszerezettséggel is megteheted, és építés közben megtanulod, hogy mi a jelentősége a sávszélességnek, milyen adásmódok vannak, azokat hogyan lehet demodulálni, hogyan lehet az érzékenységet növelni, mit jelent a keverés, stb. Ezekhez itt a fórumon is találhatsz információkat, de a neten is keresgélhetsz
Jelentem, elkészült a KF fokozat. Megérkezett 2 db KIA7130 as IC-is. Az FM szignállal való párosítás után küldök pár szkóp ábrát az átviteléről. A nyák felette a régi verzió elbontás után.
Kimértem. Teljesen jól teszi a dolgát. Jobban viselkedik mint a TBA120. Most építem az első keverő fokozatot. Az NE612 es keverő fokozat nem indul jól, a 137 Mhz es előerősítő be van mérve, így már csak egy másik keverőre koncentrálok.
Szia ! Miben viselkedik jobban mint a TBA120 ? Mit jelent az hogy nem indul jol a kevero ?
Jel zaj viszony, illetve indíthatóság szempontjából.A TBA120 nak sokféle verziója van más láb kiosztással. Ezzel maradéktalanul tisztában kell lenni, különben szívás van. Itthon nem olyan gáz beszerezni, de külföldön nagyot szenvedtem a típusok különbözőségén. TV Kf modult átalakítva egyébként jól megy a dolog, de szimplán szubjektív okokból nem szeretem, mert a másik egyszerűbb, és hangra tényleg jobbnak tűnik.
Az NE 612 ket, kinyírtam egy párat magasabb tápfesszel, iletve néhány hibás nyákkal Az előnye a mostani cumónak za alábbiakban mondható el: LA1150 AN7213 AN7112E összesen 450 Ft a HQ ban. az NE 612 drága és nehéz beszerezni.SIP tokozás(jobb RF felépítés lehetséges) van egy teljes rádióra való IC-m, ha valakinek kell szívesen elküldöm kisérletezésre) A Front-End fokozatnál gyári ajánlás szerinti nyákot ma csinálom.
Szól a Petőfi a rádión, kiváló hangminőség. Össze kell gyártani egy PLL-el és jön a magasabb frekvenciás teszt.
A tranzisztor a sima BC547 a kf részben. |
Bejelentkezés
Hirdetés |