Fórum témák
» Több friss téma |
lehet kapni a chipcadnél már MPLAB ICD 3-t. már lassan 1 éve csináltam ICD 2 clont innen a fórumdól, azóta is tökéletesen megy, gondoltam nyitok egy témát, hogy ide gyűjtsük hogyan is tudnánk épiteni ICD 3-t. én személy szerint csak használni szeretném, ugy mint az 2-t. Gondolom jópáran vagyunk igy.
szerintem ezzel a témával még várhatsz egy pár hónapot...
Az ICD3-ban PIC helyett már FPGA van az USB 2.0 High speed miatt. Emiatt nem is olyan egyszerű az utánépítés.
Gyorsabban tudnánk debuggolni áramkörön belül a chipeket.
milyen spartan fpga van benne konkrétan? (a spartant talán edaboardon olvastam, de ott sem mondták melyik)
A programozási idő is töredéke az ICD2-höz képest. Nem mindegy, 8 másodperc vagy 2 perc a programozási idő.
Aki hobbi szinten használja programozásra annak mindegy, hogy 2 perc vagy 8 másodperc.Aki fejlesztésre használja annak számít igazán a különbség.
Ezt honnan veszed, és milyen kontrollerhez adták meg ezt az értéket(1k, vagy 128k?) ?
Az adatlapokon megtalálható, hogy mennyi idő kell egy cella beírásához. Nekem úgy rémlik 64k cella beírása igencsak nem fér bele 8sec-be...
Youtube-n találhattok rá videokat. Jó kis cucc. Nézzétek meg. Szerintem itt nem arról van szó, hogy vki "hobbiból", vagy fejlesztésre használja. Szerintem, ha fontos, akkor vegye meg az ember. A videokon többek között az is látható, hogy az az eszméletlen gyorsaság inkább csak 32bites vezérlőknél jön ki, de amúgy tényleg veszett gyors és múlt héten voltam egy kiállításon, ahol beszélgettem Microchipékkel és mondta a srác, hogy tudják ők is, hogy az icd2ben voltak instabil dolgok és ezen is javítottak, szóval az icd3 végül is egy jóval gyorsabb és stabilabb icd2. Ezután már gondolom érthető, hogy amit írtam miért írtam: ha valakinek szüksége van rá, az vegye meg, a többiek pedig maradjanak a 2nél. (Csak úgy megjegyezném, hogy nem tudom, hogy ki tudja kihasználni a 32bites mikrovezérlők lehetőségeit... Gondoljatok bele: oprendszert futtat (!) )
http://www.youtube.com/watch?v=GoyTYoFZ8dk
Maguk microchipék mondták, hogy a 32 bites kontrollerek azért vannak, hogy legyenek. A piac túlnyomó részét továbbra is a 8 bitesek viszik, a 16 bitesek is 20% alatti részesedéssel birnak.
Azért kíváncsi lennék, mik azok az instabilitások, amik az ICD2-nél vannak.
Hát ha már debuggoltál 2000 soros asm-et ICD2-n, akkor tutdod, hogy marhára nem indegy a debug idő (+animate, +trace...remélem ICD3 gyorsabb)
Legfőképp hardverbeli.
A 32bites mikrovezérlőik pedig azért még nagyon gyerekcipőben járnak... De amit írtál, az érthető: gyakorlatilag majdnem mindenre elég egy 8bites uC mind teljesítmény, mind periféria szempontjából, a 16bitesekkel már jelfeldolgozást végzel...
33F esetén tapasztaltam érdekességeket... Felengeded resetből, és utána időnként megszakad a kommunikáció. PIC32 esetén pedig hihetelen instabil az egész.
Kollégám nyáron vett magának egy REAL ICE programozót, a sebessége a Microchip szerint nagyjából megegyezik az új ICD3-al. Amikor mutatta, nem hittem a szememnek. Valóban nagyon gyors mind a programozás, mind a debuggolás a segítségével. Ha lesz időm, majd csinálok pár mérést.
itt van egy pár kép az ICD3 belsejéről:
http://www.edaboard.com/topic332277.html utánépítésnél, mint ahogyan ott is írják valószínűleg a felületszerelt áramkörök forrasztása okozza majd a legnagyobb gondot. az fpga bitstream ha jól láttam egy külön .mcs fájlban megtalálható az MPLAB valamely könyvtárában. az FPGA egy spartan 3E-100 (aminek a konfigja tuti valamilyen külső eszközben van) az USB 2.0 - localbus illesztést pedig egy netchip NET2272 oldja meg.
Röhejes lehet ezt az erőművet pl. PIC16F877A programok fejlesztésére használni!
Sajnos az a baj, hogy az ICD2-k jelentös része nem mőkszik x64 oprenszerek (xp,vista,w7) alatt, mert nem hoznak ki hozzájuk drivert. ezazt jelenti, hogy a drága pénzen megvett, vagy a sok energiával megépített ICD2-et hamarosan kukába lehet majd dobni. Tehát neki kellene állni az ICD3 vagy a Real ICE klonozásának, külömben a jövőben az olyan lelkes amatőrök mint akik itt is találhatók, kénytelenek lesznek megrekedni egy régi oprndszer mellett, mert az újabb platformokon már nincs támogatása kedvenc "játékszerünknek". Én már vagy 3 hete próbálom a régi ICD2-met Vista x64 rendszer alá feltenni, de sajnos az összes eddíg begyüjtött információ azt sejteti, hogy ez már nem lehetséges....
Ilyenkor kell megkérdezni önmagunktól: biztos, 100%, hogy szükségem van a legújabb OP-rendszerre, ami amúgy is közútálatnak örvend megjelenése óta (hibás vagy hiányzó driverek miatt minimum)? Mi az a legfőbb indok, ami miatt kénytelen-kelletlen, feltétel nélkül Vistára kell váltani? Mert ha csak a csicsás, dizájnos kinézet az oka, akkor megette a fene az egészet, akkor az illető meg is érdemli, hogy ne menjen az ICD2 a gépén.
Ha jól értem, nem a vista okozza a hibát, hanem a 64 bit.
Spenyo Szerezz be egy 32 biteset a műhelybe olcsó péznér... A Real Ice klonozása szerintem is jó ötlet. Kellemes ünnepeket!
Sziasztok
Meg vettem egy ilyen ICD 3-ast és pic18f4550-es pic-et szeretnék fel programozni vele de hiba üzenetet kapok. MPLAB ICD 3 detected Connecting to MPLAB ICD 3... Firmware Suite Version...... 01.26.33 Firmware type......................PIC18F MPLAB ICD 3 Connected. ICD3Err0045: You must connect to a target device to use MPLAB ICD 3. Mit tegyek ? És az ICD3 test interface module-ját is be kell építeni égetéshez ?
Hogyan programoznád a PIC-et?
- önállóan, a "levegőben"? - NYÁK-ba ültetve? Ha az első eset áll fenn, akkor be kell állítani az ICD3 opciói között, hogy a készüléktől kapja a tápfeszültséget a PIC. Ha a második esetről van szó, akkor viszont meg kell vizsgálni, hogy az égetendő PIC NYÁK-ja ad-e tápfeszültséget az égetendő alkatrészre. Ha nem, akkor ugyanígy be kell állítani, hogy az ICD3 táplálja meg a PIC-et égetés közben. Az PGC és PGD lábakra célszerű figyelni, nemigen szabad az égetés közben semmire sem kötve lennie. A tápfeszültségre is ugyanez vonatkozik, a PIC-en kívül ne túl sok mindennel legyen terhelve az ICD3.
nyákba ültetve mivel smd-alkatrész
de én a test interface module nélkül kötöttem közvetlen az icd3-ra.
Meg van a hiba nem volt tápfeszültség a pic-en most már van.
|
Bejelentkezés
Hirdetés |