Fórum témák
» Több friss téma |
Fórum » Muzeális készülékek-alkatrészek restaurálása
Témaindító: Kutyuli, idő: Márc 29, 2008
Témakörök:
Üdv mindenkinek. Ahelyett, hogy a Puskás börzén lennék, itthon dolgozom. Ládarádióhoz, későbbi felhasználásra csináltam két 10 nF-os kondit, "korabeli" kinézetre. Egy régi papír kond. házát felhasználva készült, esztergáltam hozzá réz végeket, hogy csavarosan legyen rögzíthető, nyomtattam rá feliratot, és átlátszó öntapadós szalaggal ragasztottam rá, hogy fényes legyen. Az egész a végén pill. ragasztóval van rögzítve, széttéphetetlen (kipróbáltam!) Most akár csavarral, akár forfüllel beépíthető. A többi a képeken.
Sikerült kipróbálnom a végfok részét a rádiónak. Szólt szépen.
A 10nF-os kondi előtt elvágtam a vezetéket és a discman kimenetét kötöttem oda. Vastagan bekereteztem egy részt ami számomra nem tiszta. A középmegcsapolásból kijövő vezeték egy 100Ohmos és egy 25µF-os kondival van a testre kötve és úgy megy tovább a 2x50µF-os pufferkondira. Namármost a pufferkondi alu házas ami a rádió fém szerkezetéhez van csavarozva ami maga a test. A pufferkondi alu háza a negatív és a két kivezetés a pozitív rajt ha jól tudom. A módosított rajzon lehet látni, hogy én hogy oldottam meg a dolgot. DE szeretnék felhomályosítást kérni ha esetleg nem jó.
Az elkót szigetelten kell felcsavarozni! Az elkó testjét meg oda vissza ahol volt. Ahogy átkötötted úgy nem alakul ki a végcső negatív előfeszültsége.
Az elkó nem volt szigetelve, rá volt szorítva a fémházra. Az elkón nincs test kivezetve, max az elkó alu borítására tudok valamit ráerősíteni. A -5V az miért fontos a végcsőnek?
Így volt eredetileg. Bakelit alátét plusz fém alátét forrfüllel.
Janó bácsi válasza helyénvaló. A kellő előfeszültség nélkül a cső árama megnövekszik, torzít és rövid időn belül tönkremegy.
Egy kérdésem lenne hozzátok. Régi vinyl lemezeket lehet langyos vízzel lemosni. Hozzájutottam jó sok darabhoz, viszont a borítás ahogy egyben volt átnedvesedett, és ráadásul még meg is gombásodott itt ott. De a borításokat kidobtam viszont a lemezek hibátlanok. Sajnos van aminek sérült a lemez közepén lévő matrica is de majd lesz vele valami. Szerencsére nem karcosak, és szép állapotú a barázdás rész. Viszont a papírmaradékok eltávolítására gondoltam a vizet. Ha van jobb ötlet szívesen veszem
Sziasztok,
Egy régi rádiót újítok fel, típusa R999F. Végül is családi darab, dédpapámé volt. Gondoltam egyszerűbb 2-ből csinálni 1-et így Vaterán találtam egy ugyanolyant, meg is vettem, de vesztemre abban sem volt már eredeti a hangszóró. A mi eredeti hangszórónk be van szakadva sajnos A poén az, hogy a gyári kapcsoló-hangerő poti is kéne, de az sem jó abban amit vettem. Amúgy a miénk működik, de csak valamiért nagyon halk az egész. Még csa k ma ugrottam neki, de majd kinyomozom mi is lehet. Most csak egy két rossz alkatrészt cseréltem ki ideiglenesekre, hogy valami történés legyen. Hol találok ilyen hangszórót és kapcsoló-potit ill. melyik típusban lehetett még? Csatolok pár képet a rádiókról.
Egyszerű szappanos, mosószeres vízzel, puha körömkefével, vagy ecsettel, le lehet mosni, csak a végén tiszta esővízzel, vagy desztillált vízzel kell átöblíteni, hogy ne maradjon rajta a száradás után vízkőfolt. Bevált dolog, egy időben gyakran mostam lemezeket, a minőségi másolatok készítése miatt. Üdv.
Köszönöm akkor bátran nekiállok.
Nekem a bakelit alátét és a forrfül lemaradt. Valaki már piszkálta a rádió úgy látszik.
Köszi a képet, meg is csinálom gyorsan.
Nekem a VT R646-os Velence rádiómban pont ilyen van.
Janó Bá' !
Írtam pár sort róla... Amúgy nagyon ötletes volt a papírkondenzátor kihelyettesítő, felújító technológiád! Gratulálok, itt kezdődik az igazi restaurálás! Pityu
Szia EcoPityu!
Jó lett a cikked, Gratulálok.
Üdv MateKrisz !
Kapcsolós potméterem van új és bontott is . A hangszóró javítható , kérdezd Janóbácsit , Ő újat is csinál nemhogy azt a kis szakadást ! Portalanít , letisztít , majd elől vagy hátúl pici fót , alkoholos filc és KÉSZ IS . Öreg T.
Írtál pár sort, de HOVÁ?? nem találom.
A hangszóró papírját gondosan, le kell tisztítani, majd közepéről a porvédőt ki kell venni. Ehhez valamilyen oldószer kell, legjobb a nitrohigító, kromofag, vagy körömlakk lemosó stb. Ha ez meg van akkor a lengőtekercset filmmel ki kell támasztani, be kell közepezni, majd ha már fixen áll akkor a szakadt részeket kissé át kell nedvesíteni, az eredeti alakra vissza kell hajlítgatni, és valamilyen egykomponensű vizes ragasztóval, pl hidegenyv, Palma fa stb. ecsettel felvitt ragasztóval át kell ragasztani. A Palmafa azért jó, mert alakváltozás nélkül átlátszóra szárad. Jó barkácsolást.
Ez a linkje:Bővebben: Link
Köszi, szerintem kelleni fog egy új darab
Üdv Janó Bá',
Köszönöm a leírást, megveszem a szükséges cuccokat és neki is ugrok
Meglett a cikk Kösz.
Üdvözletem! A Philps 66A-ba egy kicsit talán több van mint egy sima kondicsere. Próbálok kiigazodni a káoszba, és szerintem az a 100ohm-os ellenállásnak 1,5K-nak kéne lennie. Ja, és a kondi csak 2*20uf-os volt, a 32-32 és egy 50uf helyett.. Nem tudom, hogy a kép visszaadja e?
Üdv !
Az első a régi , de van újabb is . Öreg T
Azon vagyok mester!!! Köszi a rajzot de én könyvből nézem. Egy kicsit soknak tünik a fölös vezeték.
Átépítettem ahogy mondtad. Megvan a -4,84V.
Szereztem egy CCIR- OIRT konvertert, összedugtam a rádióval, de semmit nem tudtam rajta befogni. Műszerezettség nélkül, hogy tudnám szóra bírni?
Nem hiszem, hogy fölös vezeték lenne, előbb utóbb megtalálod mindegyik helyét.
Üdv !
Hát kitudlak segíteni egy 2x33mF MM kondival. De csak a jó öreg gépbe! A kondi adatai : (1) = 31.7mF /215mOhm Memoria=20 (2) = 29.9mF / 35mOhm Memoria =24 Mindez minden formázá nélkül. Egy-két aprócska horpi van rajta ,de hasonló idős mint jómagam. Öreg Tom
Az R646-nak nincs URH sáv vételi lehetősége, ha erről a rádióról van szó, persze, hogy nem szól így sem!
Sajnos egy kicsit már öreg vagyok, és nem fog olyan jól az agyam. Szóval: mi köze egy Oirt-CCIR-t konverternek egy 646-os Velence rádióhoz??
|
Bejelentkezés
Hirdetés |