Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » NYÁK-lap készítés kérdések
A témában nincs helye a nem szakmai indíttatású vitáknak, ezért a szabályszegést elkövetők azonnali figyelmeztetés nélküli kitiltásban, vagy némításban részesülnek. Ugyan így járunk el azokkal szemben, akik "blog"-nak nézik a fórumot. Ezt mindenki tartsa szem előtt!
Lapozás: OK   131 / 1385
(#) kaqkk válasza kaqkk hozzászólására (») Feb 26, 2008 /
 
Megtaláltam a filmet és telóval csináltam róla 1 képet(nem a legjobb minőség).De ha jól emlékszem az elkészítése tartott vagy 1.5 órát.

DSC00005.JPG
    
(#) mex válasza tbence3 hozzászólására (») Feb 26, 2008 /
 
Előhalásztam a kézi, alfasettel készült maszkokból néhányat. A forrszemek mind átnyomott darabok,a vezetősávok tussal készültek. Elég macerás elfoglaltság....
(#) Ferkógyerek válasza mex hozzászólására (») Feb 26, 2008 /
 
A 2. és 3. maszk nem véletlenül egy 6 digites frekimérőhöz készült?
(#) mex válasza Ferkógyerek hozzászólására (») Feb 26, 2008 /
 
De igen, a rádiótechnikás cikk alapján csak kicsit zsúfoltabb mert egy 70mm belső méretű zártszelvénybe épitettem és csökkenteni kellett a panel szélességét. A kapcsoló is másfajta,meg a tápellátás is át van alakitva. A ki mit épitett topic elején föltettem a fényképét is.
(#) mex válasza Ferkógyerek hozzászólására (») Feb 26, 2008 /
 
Megtaláltam:Bővebben: itt
(#) Ferkógyerek válasza mex hozzászólására (») Feb 26, 2008 /
 
Azért nem volt nehéz dolgom mert az asztalomon hever kb 2 hónapja ez a szám és pont itt van nyitva.
Ennek egy kicsit kibővített, átdolgozott változatán dolgozom már egy ideje de egyszer csak elkészül.
(#) mex válasza Ferkógyerek hozzászólására (») Feb 26, 2008 /
 
A bemeneti fokozattal én sem vagyok teljesen megelégedve... De nekem nem kell kis jelszinteket mérnem igy hagyom, nem alakitom át(dez ez már kicsit off).
(#) adorjan81 hozzászólása Feb 26, 2008 /
 
Sziasztok!

Nekem csak annyi kérdésem lenne, hogy egy kapcsolás nyáktervezésénél vannak e bizonyos alapelvek,amiket be kellene tartani. Értem ez alatt bizonyos alkatrészeket nem helyezünk le a másik mellé vagy ilyenek??
(#) titi válasza tbence3 hozzászólására (») Feb 27, 2008 /
 
Hali!
Én kb 12 éve használtam Alfaset-et, akkor még nem volt otthon kivitelezhető a vasalásos technika.
(A foto eljáráshoz sem volt eszközöm.)
Én szerettem használni, bár igaz, hogy kicsit több időbe tellik mint a vasalás.
Viszont a minőségével nem volt gondom!
Volt, amit írásvetítő fóliára csináltam, és suliba fotóeljárással készült belőle nyák.
(De ezt már írtam valahol...egy rádió készült így.)

Egyépként egy pár hónapja még lecsaptam volna a dologra, de most már sikerült vasalásra berendezkednem...
(#) vicsys válasza adorjan81 hozzászólására (») Feb 27, 2008 /
 
Jópár ilyen "szabály" van. Elsősorban nem csak a funkció, hanem az esztétika is fontos. Legyenek párhuzamos és merőlegesek az alkatrészek. A melegedő alkatrészek mellé nem tervezünk elkót, mert kiszáradhat. Ligő-lógó kivitelezést kerüljük és nem tervezünk bele átkötést, csak ha nagyon muszáj. A rögzítésre is gondolni kell. Célszerű először minden alkatrészt megvenni és utána állni neki a tervezésnek. A hosszú és vékony vezető sávokat is kerülni kell, célszerű az "egypontba" futó föld (GND) kialakítása. Nagyfrekis áramköröknél a nyák anyaga sem mindegy és a szórt kapacitásra is figyelni kell. A teljesítmény és nagyméretű alkatrészek kiegészítő rögzítésére is figyelni kell, nem elég a beforrasztott láb.
Hirtelen ennyi. A rutint megszerezni, évekbe telik, de ne csüggedj, menni fog!
(#) gulasoft hozzászólása Feb 27, 2008 /
 
Megcsináltam a 100 lábú 12mm*12mm-es pic-hez a nyákot (3-4 helyen volt szakadás, de szerencsére nem a sűrű részen, hanem a kivezetések felé vezető vonalakon (szerintem túl erősen dörzsöltem le róla a lakkot, mert vágások voltak nem marások), és kaptam ígéretet is, hogy légfúvós pákával ráforrasztják, de a videók amiket láttam mind olyan nyákot használtak, ahol a nemforrasztható részek le voltak lakkozva.
Kérdés az, hogy van e olyan lakk, ami ott nem oldódik le ahol az uv féyn éri, mert ha nincs akkor egy nagy fekete kockát kell nyomtatnom, pár fehér lukkal, csak az nagyon zabálná a nyomtató festéket, illetve ha nincs lelakkozva, akor is működik e ez a hőlégfúvós ónpasztás dolog (mondom nagyon kicsi a távolság 0.2-es vonalak vannak, és a térközök 0.1 körüliek.)
(#) PCB válasza gulasoft hozzászólására (») Feb 27, 2008 /
 
Szia !

Működik ha az aki ezt forraszja ért hozzá.

Üdv!
(#) adorjan81 válasza vicsys hozzászólására (») Feb 28, 2008 /
 
Köszönöm a válaszodat!

Fel tudnál esetleg dobni 1 általad tervezett egyszerű kapcsolást amiben az általad említett szabályok nagyjából teljesülnek, már csak tanulás céljából?
(#) vicsys válasza adorjan81 hozzászólására (») Feb 28, 2008 /
 
Szia
Nézd meg itt a HE-n kapcsolásokat. A kollégáim publikációi kiválóak és nagyon sok trükk kiderül!
(tudom-tudom már unjátok, de mindig azt mondom: olvasni, olvasni!)
(#) kaqkk válasza gulasoft hozzászólására (») Feb 28, 2008 /
 
Anagy kockát tedd a panelra szigszalaggal
A lakkal kapcsolatban nézd meg a 227 oldalon a hsz -omat
(#) Kovidivi válasza kaqkk hozzászólására (») Feb 29, 2008 /
 
Szia!
marattam egy kicsit!
Nézd meg a képeket!
A kép064-en látható bal oldali "dolgot" alkoholos filctollal és UV-leddel készítettem, csak úgy kíváncsiságból,
ugyanezen a képen a jobb felsőt háziszolival (lásd melléklet , 853_1_big.jpg) , és sima tintasugaras nyomtatóval készítettem (lapra 2X kinyomtattam ugyanazt, és ezt tettem a nyák tetejére)!
A jobb alsót ugyanúgy tintasugaras nyomtatóval kinyomtatott papírlappal , és UV-leddel készítettem... Meglepően jó eredményt értem el a szolival. nem is gondoltam volna, hogy jó lesz erre a célra...
Az uv led viszont nagyon rosszul teljesített...nagyon sok kellene belőle, viszont nagyon drága...

Amiket most látsz, azok 100%-osan igénytelen nyákok, csak a teszt miatt készítettem őket!

Köszi a tippeket Kaqkk!
(#) Vacok hozzászólása Feb 29, 2008 /
 
Sziasztok!
Valaki nem tudja véletlenül, hogy mi az egyenlete a réz vas-kloridban való oldódásának?
(#) kobold válasza Vacok hozzászólására (») Feb 29, 2008 /
 
De, úgy nagyjából

FeCl3 + Cu = FeCl2 + CuCl
CuCl + FeCl3 = CuCl2 + FeCl2
CuCl2 + Cu = 2 CuCl
(#) Vacok válasza kobold hozzászólására (») Feb 29, 2008 /
 
Köszi, már ezt az egyenletet keresem egy ideje égen földön, de még eddig még semmi kézzel foghatót nem találtam.
(#) kaqkk válasza Kovidivi hozzászólására (») Feb 29, 2008 /
 
Gratula lesz még jobb is!!!
(#) gulasoft válasza PCB hozzászólására (») Feb 29, 2008 /
 
Végül is megcsináltam még egyszer, most már új maratóval 0 szakadás, bele is lett forrasztva a 100 lábú ic, nagyon durva, majd dobok fel képet ha megtalálom a fényképezőgépet.
(#) Kovidivi válasza kaqkk hozzászólására (») Márc 1, 2008 /
 
Köszi szépen! Hát persze, hogy jobbak lesznek ezek után a nyákjaim!
(#) m.joco hozzászólása Márc 1, 2008 /
 
Üdv.
És lehet mással is előhívni a nyákot, vagy csak NaOH-val? Mással esetleg, ami előfordulhat a háztartásban? Nekem előre lefújt nyákom van - olyan kék színű. A tintasugaras nyomda-sima fehér papír megfelel ehhez? Mi kell ahhoz, hogy átlátszó legyen? Elég ide a napfény?
Üdv.
(#) Frankye válasza m.joco hozzászólására (») Márc 2, 2008 /
 
Idézet:
„lehet mással is előhívni a nyákot, vagy csak NaOH-val?”

Mással nem lehet.
Idézet:
„Nekem előre lefújt nyákom van - olyan kék színű.”

A kék színű az egy védő fólia, amit a levilágítás előtt le kell róla húzni, különben az életben nem világítod le.
Idézet:
„A tintasugaras nyomda-sima fehér papír megfelel ehhez?”

Az attól függ. Ha elég nagy fényerővel és elég sokáig világítod, akkor talán.
Idézet:
„Mi kell ahhoz, hogy átlátszó legyen?”

Pl. olaj. De van valami spré is, ami kifejezetten e célra van. Vagy használj pauszt, vagy fóliát.
Idézet:
„Elég ide a napfény?”

Igen.
(#) m.joco válasza Frankye hozzászólására (») Márc 2, 2008 /
 
Köszi szépen
Már megelégeltem a filcel felrajzolós melót
Ideje fejlődni.
Üdv.
(#) cimopata válasza Frankye hozzászólására (») Márc 2, 2008 /
 
[/quote]„lehet mással is előhívni a nyákot, vagy csak NaOH-val?” Mással nem lehet.[quote]

Tévedsz!

Én háztartási lefolyótisztítóval szedem le. Ugyanolyan tökéletesen leszedi (ilyen kis por darabkákból van, fel kell higítani). Elég régi, már a mamám se használta Manapság ugye vannak a MR Muscli stb.
(#) cimopata válasza m.joco hozzászólására (») Márc 2, 2008 /
 
Árulnak direkt tintasugaras nyomatófóliát.
Kicsit drága kb 120ft/A4. Én duplán szoktam rakni, egymás tetejére.
(#) kaqkk válasza cimopata hozzászólására (») Márc 2, 2008 /
 
Nem kell 2 elég 1 ha a nyomtatót a legjobb fénykép
beállítással használod !
(#) cimopata válasza kaqkk hozzászólására (») Márc 2, 2008 /
 
Profi nyomtatóm van. De sajnos ez még nemelég. A tintasugaras sohasem olyan kontrasztos mint 1 lézer.
Hidd el, kell az 2 oldal.
(#) pusztait75 hozzászólása Márc 2, 2008 /
 
Sziasztok!

Eddig csak egy oldalas NYÁK-okat készítettem, de most 434 MHz-es RF áramkörökkel próbálkozok. Ezeket (a NYÁK-ra rajzolt antenna miatt) kétoldalasra kell csinálnom. Találtam kész rajzot is.
A kérdés: hogy kell a nyák két oldala közt az átvezetéseket megcsinálni? Lyukon keresztül (milyen ármérőjűn?) egy kis ónt "átfolyatok"? Vagy át kell dugni egy kis vezetéket? Hogy szokás ezt házilag megcsinálni?
2. kérdés: Létezik valamilyen ingyenes NYÁK-tervező program? Természetesen majd vásárolok egyet, de most, még csak tanulok, úgyhogy korai lenne a nagy beruházás.

A válaszokat előre is köszönettel:
Tamás
Következő: »»   131 / 1385
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem