Fórum témák
» Több friss téma |
Fórum » NYÁK-lap készítés kérdések
A témában nincs helye a nem szakmai indíttatású vitáknak, ezért a szabályszegést elkövetők azonnali figyelmeztetés nélküli kitiltásban, vagy némításban részesülnek. Ugyan így járunk el azokkal szemben, akik "blog"-nak nézik a fórumot. Ezt mindenki tartsa szem előtt!
Idézet: „Most nincs, de ha hazaértem, akkor lesz.” Akkor várom, talán lesz itt valami jó ötletünk ami segít!
Szia!
Hát én is mindig félre teszem a fényes szórólapokat, ha elfogyna a műnyomó És szerintem nem sokkal rosszabb a mint műnyomóval.(véleményem) De vigyázni kel nehogy bele olvadjon a nyomtatóba, az enyémen simán átviszi, de nyomtatótól függ sztem.
Értem, az enyém egy Canon MF4140-es fehér-fekete lézernyomtató, szerintem az enyémnél sem lesz baj... Remélem! Kösz a gyors választ!
Én kipróbálnám, veszteni nem vesztessz semmit.(Ha csak ránem olvad a papír a hengerre,vagy be nem gyűri) Ha kipróbáltad kiváncsi vagyok neked milyen lett.
Bár lesz olyan is aki azt mondja majd, hogy nepróbáld. Ez az én véleményem.
Ha begyűri kiszedem, az nem gond, csak rá ne olvadjon... Majd töltök fel képet!
Okéés.
Én úgy oldom meg, hogy bekapcsolás után a PIC megkérdezi hogy laminálásra vagy nyák-készítésre szeretnénk-e használni a gépet.
Sajnos nem jó... Betűrte! Kiszedtem, de ez sajnos így nem nyerő. :sniffles:
Próbáld meg úgy, ha ketté van tépve akkor vonalzó mellet pengével levágod ami "rojtos". Meg ha van valami vastagabbra próbáld, keress van annyi szórólap hogy csak na:d
Nekem egy Samsung ML1915 típusú van,az is begyűri a vékonyabb lapokat.Pedig szoftveresen lehet állítani,hogy "vékony papír".A vastagabbakat nekem is jobban szereti.Továbbá le szoktam nyitni a hátulját,ezáltal nem fölül adja ki a lapot,hanem egyenesen hátul,így nehezebben gyűrődik be.A vékonyak inkább elöl,a nagyon trehány szélűek meg inkább hátul akadnak be.
István
Úgy csináltam... Majd csak kerül valami! Üdv.
Most kíváncsiságból nem műnyomóval hanem reklámújsággal fogok panelt csinálni. Amúgy meg a műnyomóm is 70g ha jól emléxek. és ritkán gyűri be.
Sziasztok!
Én már kb. fél éve alkalmazom ezt a technikát egy bolhapiacon vásárolt 1000Ft-os laminálóval. A különbség annyi hogy nálam először két alu fűtőtest között halad át a nyák és csak utána hengerel. Nagyon szépek a nyákok csak egy problémám van vele. A nyákok elején a festék hajlamos elkenődni (nem drasztikusan de látható) néha és főleg SMD paneleknél jelent gondot ahol több 0.15-0.2mm-es vezetősáv halad egymáshoz közel. Nálatok is van hasonló jelenség?
Én a cégnél próbáltam 80g os fényes műnyomóra nyomtatni de a lézernyomtató elkente az egészet
mitől lehet ez ? A normál papirokat gyönyörűen kezeli .
Nincs, mert lassan halad a nyák, és alacsony a hőfok. Olvass vissza, elég sokat beszéltünk erről!
Hát fogalmam sincs. Lehet azért mert az én nyomtatóm már régi és mindegy neki, hogy milyen papírra nyomtat De, hogy nálad a görgők kenik el nem?! Még nem hült le a festék és azért. Gondolom én!
Ma éles teszteket végeztem, 0.15 és 0.25mm-es vonalvastagsággal, már ami a tervezőt illeti. Hőfok 160°C a hőmérőnél, panelnél kb. 150. Az eredmények érdekesek lettek. Készítettem két html-t amit akár egymás mellé is tehettek a vizsgálatokhoz.
Összefoglalva az eddigieket, 0.15mm teszt Látszólag tökéletes hengerezés, megfelelő, nem szétkenődő vonalak, maratás után a nyomat sértetlen, nem látszik hiba, és vékonyodás sem(ezen persze nem csodálkozom, mert a festék takarja a rezet és a festék nem maródik) tisztítás után a 0.15mm vonalakból jó ha 0.1mm marad és néhány alámarás látható. 0.25mm teszt Látszólag tökéletes hengerezés, megfelelő, nem szétkenődő vonalak, maratás után a nyomat sértetlen, nem látszik hiba(talán valami), és vékonyodás sem, tisztítás után a vonalból jó, ha 0.15mm maradt, és egyetlen egy hiba látható, ami baromira bosszant! Úgy látom nem a hengerezés a szűk keresztmetszet, inkább a nyák előkészítése, vagy a maratási technika a szűkebb! Még holnap készítek még egy kört és jobban megpolírozom a nyákot, és kicsit emelek a hőfokon is 170/160°C-ra.
Nem egy másik, vagy "idegen" topikban olvastam a hőfokról, hanem először itt, éppen Tőled ezt a (150-160) fokot. A hőfok mérésére célirányosan kerestem különböző megoldásokat, anélkül, hogy átalakitanám gyökeresen az elektronikát. Találtam is erre alkalmazást, meglátom itt hogyan tudom megoldani. Szerinted a beépített mérődióda, (tecis), elbírja a 160 fokot? Úgy hámoztam ki a talált infókból, hogy elviselhet 200-250 fokot is, amit egy kicsit azért kétlek.
Na nekem van egy javaslatom ha ilyen kicsi ármérőben akarsz jó eredményt elérni! Jól látod,hogy a nyák előkészítésén van a hangsúly ! ne polírozd hanem nagyon finom papírral szárazon körkörösen karcosra hagyd (természetesen elötte megfelelő sima rozsdamentes felület) utána jól kétszer lemosod denszesszel és próba! Tapasztalat Pénteken jön mi kell még van egy zsíros meló és belefér a költségvetésbe pár saját dolog is
Van publikus nyákterved a hőfok szabályzóhoz?
Esetleg valami egyszerűbb kivitel?
Nem szeretem a vegyszereket, csak rosszabb eredmény születik, inkább csak a vizet használom az előkészítésnél, azaz vizesen csiszolok.
Talán ha emelek egy kis hőfokot és azon még nem folyik szét a festék, akkor megbízhatóbban letapad. Láthatod, hogy nincs sok helyen hiba. A 0.15-ös tesztnél sem arról van szó, hogy ne lett volna jó a nyomat, inkább arról, hogy alámar a marató. Úgy tűnik, hogy ha 0.15mm-es vonalakat akarunk, 0.25-ösből kell kiindulni. A körkörös csiszolást szoktam néha, de most kipróbálom figyelve az egyenletességre.
Az adatlap szerint 200°C-on tönkremegy. Lehet, hogy egy ideig jól működne 150°C felett is, de rá mernéd bízni a fűtést? Egy KTY84-130, 230Ft.
Idézet: „Úgy látom nem a hengerezés a szűk keresztmetszet, inkább a nyák előkészítése,” Régebben próbálkoztam a normál zsirtalanitás után a nyákot vasklorid maratószerrel "előkezelni". Egy vaskloriddal nedvesitett vattacsomóval áttörölve, majd leöblitve bársonyos felületet kaptam, amire kiválóan tapadt a festék.
Ha nem zsírtalanítasz az elég nagy baj! A denszesz nem veszélyes a környezetre meg rád sem!
Én polírradírt használok, van többfajta is. A vékonyodás az azért eléggé jelentős, pláne ha a nyáknól mérőlécet akarsz csinálni (én akarok de szerintem nem fog menni). Fotózásnál is van gondolom alámarás.
Végül is van, (a cikkben is ez lesz).
A CircuitMaker2000-el lehet megnyitni, az oldalamon megtalálod a demót. Ha gondod van írj e-mailt!
A platina nem olcsó, de jó, az biztos, ha mindenáron máskép akarod csinálni.
Figyu, azért már nem az első nyákom! A zsírtalanításnak a vízes csiszolás a legjobb! Mindenféle vegyszerrel csak elrontod! Ez meg az én tapasztalatom!
|
Bejelentkezés
Hirdetés |